На море в Гърция 2022 - V

  • 52 293
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 11 188
Определено предпочитам Букинг като потребителски интерфейс и спектър на предлаганите настанявания, в Airbnb имам пет-шест резервации само, в Б. са десетки пъти повече. Много ми е удобен, особено защото често правя ласт минит резервации, а и такива за 1-2 нощи. Но цените напоследък хич не ме радват, хайде да бяха само гърците алчни - но не е така, изглежда е повсеместна тенденция, свързана с глобалния бум и юруш на туризма след ковида.
Анулацията в крайна сметка не ми е толкова важна, защото напоследък, където я има, е до 14 дни или дори месец преди настаняването, а аз често резервирам именно в този интервал. Но има случаи, когато човек планира от по-далеч и тогава не е без значение.

Преди 4-5 години не беше рядкост един и същи имот (особено самостоятелни апартаменти и къщи) да го има и в двете платформи и да стъпва на по-висока цена в Airbnb заради купищата им такси и таксички. Вече май не е така.

# 751
  • Мнения: 642
По мои наблюдения и в момента Airbnb често е с по-високи цени.

# 752
  • Мнения: 2 697
Била съм на Лефкада първата половина на септември и на Закинтос началото на юни, такива  жеги няма по нашето Черноморие.
Мисля си, че септември си е напълно подходящ за Йонийските острови .
И от мен един Навагио, за мен е място, което завинаги остана в сърцето ми:

# 753
  • Sofia
  • Мнения: 1 200
Ооо да, аз бях разгледала толкова снимки на Навагио, че смятах, че отивам просто на красив плаж с разбит кораб, но усещането като стъпиш на плажа беше зашеметяващо. Не бях подготвена за тази гледка.

# 754
  • Мнения: 2 697
За мен погледът отгоре беше много по- вълнуващ от стъпването на самия плаж.
Бях с група, шофьорът , вместо да ни откара  във Василики , се омота по пътищата , стовари ни за почивка и в един момент , разхождайки се, видях тълпи туристи и след малко тази гледка. Никога няма да я
 забравя- гладни, изморени и изнервени , обаче всичко забравих и онемях. Бях с джапанки, та умрях от страх, докато си правехме снимки и ми личи по физиономията, но въпреки всичко винаги ще си спомням този ден.
Май няма място, което да съм си мечтала да видя толкова, колкото това.

# 755
  • на село
  • Мнения: 838
Навагио, без филтър, 10.30 сутринта, септември. Пиша времето за тези, които смятат да плажуват там - по това време слънце няма, но за агентката нямаше проблем да твърди обратното 🤣 Трябва да се вземе следобеден тур, предполагам - има такава опция.

Това е разстоянието, от което ние му се любувахме, въпреки че платихме за престой на сушата.

# 756
  • Мнения: 194
Как можем да разбереме дали на 31.12.2022 г. пътува ферибот от Тасос до Керамоти?

# 757
  • Мнения: 11 188
Като проверим в разписанието. Там пише, че не пътува.

http://thassos-ferries.gr/en/Itineraries.php?cat_id=1

# 758
  • Мнения: 194
Като проверим в разписанието. Там пише, че не пътува.

http://thassos-ferries.gr/en/Itineraries.php?cat_id=1

Благодаря!

Това се чудех, дали това означава или просто данните са до 30.12.2022 г. Много благодаря!

# 759
  • Мнения: 1 073
Точно на 25ти има ли коледни пазари в Драма или Комотини ?
Да кажем, че ще сме по средата между 2те КППта (Илинден и Маказа) и ни се ще да скокнем през деня за няколко часа, да обядваме, малко коледен пазар и газ обратно в светлата част на деня.

Дали нещо ще работи точно на 25и ?

# 760
  • София
  • Мнения: 14 773
Точно на 25ти има ли коледни пазари в Драма или Комотини ?
Да кажем, че ще сме по средата между 2те КППта (Илинден и Маказа) и ни се ще да скокнем през деня за няколко часа, да обядваме, малко коледен пазар и газ обратно в светлата част на деня.

Дали нещо ще работи точно на 25и ?
Пазар или базар? Коледното градче в Драма работи на 25-ти - павилиончета, въртележки, забавления.. Магазините не работят.

# 761
  • Мнения: 1 073
Базар, базар, моя грешка.

А в Комотини ?

# 762
  • София
  • Мнения: 14 773
Базар, базар, моя грешка.

А в Комотини ?
В Комотини не знам да има нещо специално за Коледа.

# 763
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравейте! Включвам се и аз с въпроси за коледното градче в Драма. Видях, че ще работи и след 26 декември, плануваме да го посетим на 27.12  Предполагам, че е по-ефектно вечерто посещение или поне в тъмната част на деня. Но се чудя дали в Драма или в Кавала да нощуваме.  Някой от опит, ако може да сподели. Как е организирано паркирането в коледното градче?

# 764
  • Мнения: 11 188
Онируполи, или Коледното градче, е в градския парк. Няма организирано паркиране. Спира се на улиците наоколо.
Определено по тъмно е по-атрактивно и приятно.
Относно нощувките - в Драма възможностите са по-малко, отколкото в Кавала, а и не е на морето, градът е по-скучен откъм история и архитектура, но пък вече се предлагат и приятни апартаменти, не само наличните 2-3 хотела. Има хубави кръчми обаче.  
Кавала е на 36 км и ако има непиещ шофьор, не е особен проблем да се приберете за нощувка.

Ето тук съм пускала няколко снимки от последното ни посещение - 30.12.2019 г.
Не си представяйте нещо грандиозно - особено ако сте без деца, повече от 1-2 часа няма какво да се прави.

Качвам и програмата за 2022, но е на гръцки и, за съжаление, във формат, който не позволява машинен превод.
https://issuu.com/oneiroupoli/docs/_22_22_32_low_res?fbclid=IwAR … dWCCcJcvYz79JXCGE

Последна редакция: пн, 19 дек 2022, 19:45 от Параход

Общи условия

Активация на акаунт