Дългото чакане след трансфер-тема 100

  • 51 110
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 361
Стискам силно палци и дано си провлачите краката
А имате ли ЧХГ инжекций какви лекарствата приемате

!!!
128,6 mIU/ml ми е резултата на 9ти ден на тридневни



На 17.08 имах овитрел една инжекция. Иначе съм на Кринон,преднизолон,аспирин,клексан и витамини.
Мирише ми на 2 😉

По ЧХГ не може да се определи дали са две. Моето ЧХГ на 10-и ден беше 263, но бебчето е 1 . Само при преглед може да се установи дали са две или едно.

# 31
  • Мнения: 234
Стискам силно палци и дано си провлачите краката
А имате ли ЧХГ инжекций какви лекарствата приемате

!!!
128,6 mIU/ml ми е резултата на 9ти ден на тридневни



На 17.08 имах овитрел една инжекция. Иначе съм на Кринон,преднизолон,аспирин,клексан и витамини.
Мирише ми на 2 😉

По ЧХГ не може да се определи дали са две. Моето ЧХГ на 10-и ден беше 263, но бебчето е 1 . Само при преглед може да се установи дали са две или едно.
На колко дневно е било? Ако е на 5 , 263 си е нормално. Аз намерих една таблица и гледам по нея. Ще я прикача пак. Това е чхг по дни след овулация,  в нашия случай от дена на пункцията

# 32
  • Мнения: 361
Tedichka няма значение , защото по ЧХГ не се определя . ЧХГ то и е нормално според мен. Имам позната , на която ЧХГ-ТО при 3 дневни на 9-и ден беше някъде около 500-600 е тогава вече да може да има съмнения за две , на прегледа го потвърдиха. При всяка жена е различно, но лично аз смятам, че единствено и само преглед може да уточни.

# 33
  • Мнения: 1 845
Много стиснати палчета на всички борбени момичета с + тестчета, а на тези с - само вяра и сили до успех!
Дами, да ви попитам какво сте чули,чели или изпитали по един мой въпрос-дали след изкаран ковид(без температура и АБ) е удачно да правим пункция и трансфер още на следващия цикъл 🙄
нямах АФ на 2ри ден от мц веднага след ковид-а(имам по 5-6 общо по принцип),д-рът ми даде естрофем по 1т за 7дни и на 10ти ден вече имах 2 АФ по 11 и 9 мм. Реши да ги “побутне” с кломен по 1т дн.и се надявал,че ще извади 2Я,но мен все ме гложди мисълта,че тези Я не са хич читави 😰 предполагам и спермограмата няма да е цветуща,т.к. мм също го изкара с мен. Имаме и замразени бластоцисти,но и за ЗЕТ незнам дали е удачно веднага да се прави.(питала съм си д-ра и каза,че не е проблем,но някак не ми е логично)🙄
Вие какво ще кажете по мойте терзания?

# 34
  • Мнения: 1 586
Devilche, Не мисля, че качество на яйцеклетката може толкова бързо да "падне". Все пак ние се раждаме с целия си запас от яйцеклетки.
Доколкото знам също така поне веднъж в годината има по един "счупен" цикъл, т.е. ановулаторен (средно статистически, разбира се).
Аз изкарах ковид в края на април, след Великден, и в края на май започнахме стимулацията - нямах време за чакане, че съм на навършени 40 г. 😎, като разбира се всеки случай е абсолютно индивидуален. (Аз си бях наумила, например, че качените близо 20 кг по време на пандемията ще ми попречат най-много). Днес започвам 14-та седмица Wink
Как бяха хормоните на втори ден (а ако се съмнявате, не мисля че пречи една допълнителна спремограма да пуснете).

Много стиснати палчета на всички борбени момичета с + тестчета, а на тези с - само вяра и сили до успех!
Дами, да ви попитам какво сте чули,чели или изпитали по един мой въпрос-дали след изкаран ковид(без температура и АБ) е удачно да правим пункция и трансфер още на следващия цикъл 🙄
нямах АФ на 2ри ден от мц веднага след ковид-а(имам по 5-6 общо по принцип),д-рът ми даде естрофем по 1т за 7дни и на 10ти ден вече имах 2 АФ по 11 и 9 мм. Реши да ги “побутне” с кломен по 1т дн.и се надявал,че ще извади 2Я,но мен все ме гложди мисълта,че тези Я не са хич читави 😰 предполагам и спермограмата няма да е цветуща,т.к. мм също го изкара с мен. Имаме и замразени бластоцисти,но и за ЗЕТ незнам дали е удачно веднага да се прави.(питала съм си д-ра и каза,че не е проблем,но някак не ми е логично)🙄
Вие какво ще кажете по мойте терзания?

# 35
  • Мнения: 637
Tedichka няма значение , защото по ЧХГ не се определя . ЧХГ то и е нормално според мен. Имам позната , на която ЧХГ-ТО при 3 дневни на 9-и ден беше някъде около 500-600 е тогава вече да може да има съмнения за две , на прегледа го потвърдиха. При всяка жена е различно, но лично аз смятам, че единствено и само преглед може да уточни.

Моят резултат 128 е на 2 тридневни. Честно казано надявам се да е едничко.

# 36
  • Мнения: 957
Много стиснати палчета на всички борбени момичета с + тестчета, а на тези с - само вяра и сили до успех!
Дами, да ви попитам какво сте чули,чели или изпитали по един мой въпрос-дали след изкаран ковид(без температура и АБ) е удачно да правим пункция и трансфер още на следващия цикъл 🙄
нямах АФ на 2ри ден от мц веднага след ковид-а(имам по 5-6 общо по принцип),д-рът ми даде естрофем по 1т за 7дни и на 10ти ден вече имах 2 АФ по 11 и 9 мм. Реши да ги “побутне” с кломен по 1т дн.и се надявал,че ще извади 2Я,но мен все ме гложди мисълта,че тези Я не са хич читави 😰 предполагам и спермограмата няма да е цветуща,т.к. мм също го изкара с мен. Имаме и замразени бластоцисти,но и за ЗЕТ незнам дали е удачно веднага да се прави.(питала съм си д-ра и каза,че не е проблем,но някак не ми е логично)🙄
Вие какво ще кажете по мойте терзания?

Девилче, НЕ ти препоръчвам веднага след Ковид да вадите Я и мъжки материал. Аз забременях с биохимична съвсем случайно 3 месеца след Ковид (съвсем случайно отрих, че съм го изкарала по антителата) и явно не е била качествена Я. Само аз го изкарах, но имах и промени в ПКК като си пуснах изследвания. Не много, но имаше. Беше ме ударило по ТСХ, кр.захар и желязо. А при мъжете много сериозно удри по мъжкия материал. Така че изчакайте. Евентуално може  да рискувате със ЗЕТ, ако ембрионите са били от предишен цикъл, т.е. да са здрави.

# 37
  • Мнения: 411
Принципно пише, че Я и сперматозоиди узряват за 75-90дни, т.е сегашното боледуване би трябвало да се отрази след 2-3м. Бях гледала интервю на Стаменов,който казваше,че може да докаже научно,че след ваксинация жената забременява по-лесно и било пълна глупост,че ваксината водила до репродук.проблеми. Предполагам след ваксинация/боледуване имунната с-ма е по-слаба, което е добре дошло за ембриона. Според мен затова Стаменов те готви и за пункция и за зет.
Ама това е само на теория, защото едни го изкараха без да разберат, други умряха, трети са с пост-синдроми...

# 38
  • Мнения: 234
Tedichka няма значение , защото по ЧХГ не се определя . ЧХГ то и е нормално според мен. Имам позната , на която ЧХГ-ТО при 3 дневни на 9-и ден беше някъде около 500-600 е тогава вече да може да има съмнения за две , на прегледа го потвърдиха. При всяка жена е различно, но лично аз смятам, че единствено и само преглед може да уточни.
Естествено  че само преглед  може да потвърди . Аз просто казах че ми "мирише" , нищо повече 😉.

# 39
  • Мнения: 1 845
Много ви благодаря за коментарите,момичета 🙏🏼
Lucie, лека бременност до щастлив и здрав финал ❤
Аз ще навърша 43 след 1 м. 😰
Замразените ни Е са преди този ковид,но след 2 дози Пфайзер(т.е.м/у тях).
Интересното е,че след 2рата доза от Пфайзер на мм спермограмата му стана почти перфектна(а от 2013 сме с мъжки фактор,сега вече и мой възрастов). Очевидно е,че всеки организъм е различен и изобщо не се знае как ще реагира на този нов вирус, но вашите отговори (дори и разнопосочни) мн ми помагат в собствените ми дилеми.
Ive23, Стаменов категорично отхвърли възможността ковид да подейства на нк клетките ми (които след 2 биопсии още са над горна граница),както и да влиаят на качеството на сегашните ми яйцеклетки(за плувците забравих да питам). Вярваме му,но 9 годишния ми горчив опит по репро клиники някак подлага всичко под съмнение 🙄

# 40
  • Мнения: 1 586
Devilche, аз и бустер имам😁. Не живея в България, и в офиса ми има хора буквално от целия свят, а се записах и една магистратура да карам - и там само дето от луната няма студенти. Реших, че ще е по-добре - аз имам операция на белите дробове от тежко развила се пневмония в детска възраст, била съм вече на апаратно дишане, а и родителите ми са възрастни, да не занеса на тях нещо.
Ако е релевантно, до някъде, аз провеждам и лечение за алергии, с инжекции алергени - вече от години, започнах го още във Варна, те реално са реимунизация на организма.
Здравето ми се подобри стократно. Докато си бях във Варна, плувах и в най-големите зими на открития басейн.
Щом си при Стаменов, той със сигурност е адекватен специалист, защо не го питаш има ли смисъл от проверка и евентуално лечение на алергии.
Но подчертавам, това е моят конкретен случай, просто за мен общото ми здраве преди започването на лечение ( по 4-5 курса антибиотик на година, от най-малкото течение или климатик - бронхит и т.н.) и след - плуване, народни танци, вечно с мокра коса, или потна навън след тренировка и в най-голямата зима, сега тук навсякъде с колелото - в дъжд, вятър, че даже и тенис започнахме с ММ😆 ( наравно с 4-годишните и ние 40+ ).

Дълго стана, но да предам цялостната картина 😊
Много ви благодаря за коментарите,момичета 🙏🏼
Lucie, лека бременност до щастлив и здрав финал ❤
Аз ще навърша 43 след 1 м. 😰
Замразените ни Е са преди този ковид,но след 2 дози Пфайзер(т.е.м/у тях).
Интересното е,че след 2рата доза от Пфайзер на мм спермограмата му стана почти перфектна(а от 2013 сме с мъжки фактор,сега вече и мой възрастов). Очевидно е,че всеки организъм е различен и изобщо не се знае как ще реагира на този нов вирус, но вашите отговори (дори и разнопосочни) мн ми помагат в собствените ми дилеми.
Ive23, Стаменов категорично отхвърли възможността ковид да подейства на нк клетките ми (които след 2 биопсии още са над горна граница),както и да влиаят на качеството на сегашните ми яйцеклетки(за плувците забравих да питам). Вярваме му,но 9 годишния ми горчив опит по репро клиники някак подлага всичко под съмнение 🙄

# 41
  • Мнения: 96
Според мен не го мисли и се довери на специалистите. Мисля, че Стаменов иска да се подсигуриш с повече ембриончета и затова ти дава тази опция. Нищо не губиш, освен финанси, но ние всички тук сме подготвени за това 😩😀. Каквото и да решиш, ти можеш сама да си го прецениш най-добре. Успех! 🤞quote author=Devilche link=topic=1477647.msg45241276#msg45241276 date=1661970868]
Много ви благодаря за коментарите,момичета 🙏🏼
Lucie, лека бременност до щастлив и здрав финал ❤
Аз ще навърша 43 след 1 м. 😰
Замразените ни Е са преди този ковид,но след 2 дози Пфайзер(т.е.м/у тях).
Интересното е,че след 2рата доза от Пфайзер на мм спермограмата му стана почти перфектна(а от 2013 сме с мъжки фактор,сега вече и мой възрастов). Очевидно е,че всеки организъм е различен и изобщо не се знае как ще реагира на този нов вирус, но вашите отговори (дори и разнопосочни) мн ми помагат в собствените ми дилеми.
Ive23, Стаменов категорично отхвърли възможността ковид да подейства на нк клетките ми (които след 2 биопсии още са над горна граница),както и да влиаят на качеството на сегашните ми яйцеклетки(за плувците забравих да питам). Вярваме му,но 9 годишния ми горчив опит по репро клиники някак подлага всичко под съмнение 🙄
[/quote]

# 42
  • Мнения: 1 845
Lucie, благодаря за интересната идея-ще говоря със Стаменов още утре за тези инжекции-алергени. Хормони още не сме пускали 🙄 странен протокол прилага сега,но ще видим какво ще излезне накрая.
Желая ти лека бременност до термин и най-прекрасното и здраво бебче да ви радва скоро 🍀🙏🏼
LucytheRock, благодаря и на теб за подкрепата. Да,целта му е да направи поне 1 свеж ембрион и на 3ти ден да го върнем + 1 замразен бластоцист да върнем на 5ти ден. Вярваме му и след обикаляне години по доста клиники(2 стимулации и в Турция) при него съм спокойна,но този мой карък…1 ден преди пункцията ме тръшна ковида 😰

# 43
  • Мнения: 96
Един път пред Стаменов казах, че съм карък, нямаш си представа какъв поглед ми хвърли 😂😂😂😂
Lucie, благодаря за интересната идея-ще говоря със Стаменов още утре за тези инжекции-алергени. Хормони още не сме пускали 🙄 странен протокол прилага сега,но ще видим какво ще излезне накрая.
Желая ти лека бременност до термин и най-прекрасното и здраво бебче да ви радва скоро 🍀🙏🏼
LucytheRock, благодаря и на теб за подкрепата. Да,целта му е да направи поне 1 свеж ембрион и на 3ти ден да го върнем + 1 замразен бластоцист да върнем на 5ти ден. Вярваме му и след обикаляне години по доста клиники(2 стимулации и в Турция) при него съм спокойна,но този мой карък…1 ден преди пункцията ме тръшна ковида 😰

# 44
  • Мнения: 143
Влизам само да отбележа резултата от вчера, който излезе днес 🙈 1390 🥰

Общи условия

Активация на акаунт