Дългото чакане след трансфер – тема 108

  • 33 050
  • 750
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 129
Добре дошли в новата тема! Flowers Hibiscus


Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.


Линк към старата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1578894

Полезни статии
Както виждате в материалите, препоръките и практиките в различните клиники не са напълно еднакви, но общото е: избягване на сауни и горещи душове, да не се вдига много тежко, без силни физически натоварвания, но и без да се лежи постоянно (движението спомага за кръвоснабдяването на матката), ограничаване на кофеин, алкохол и цигари, и повече спокойствие. Точно заради спокойствието обаче всяка жена трябва да прави това, което я кара да се чувства по-уверена в успеха.


Уринарните тестове отчитат бременност по-късно от кръвните, заради различната концентрация на ЧХГ в кръвта и урината. Отрицателен тест вкъщи няколко дни преди официалната дата за тест не е причина за спиране на лекарствата! Лекарства се спират единствено след отрицателен кръвен тест и обсъждане на резултата с лекар или друго медицинско лице от болницата/клиниката, където е правена процедурата.

Всеки организъм секретира ЧХГ с различни темпове. Това, че при някой теста е бил положителен например 4-5 дни след ембриотрансфер, а вашия е отрицателен, не означава задължително, че опитът ви е бил неуспешен.

Нека темата се напълни с много добри новини и положителни тестове! Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 1
  • Мнения: 62
Здравейте, записвам се и аз в чакането, днес ми е 5-ти ден на 4-дневни ембриончета. Това ми е 5-ти опит и се надявам да е успешен 🙂. Пожелавам всички да стигнем така мечтаното ❤️

# 2
  • София
  • Мнения: 1 146
Надявам се скоро пак да се запиша тук! Heart И нека да я напълним с много бебета темата. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета. Като много други (предполагам) и аз досега само четях. Мислех си, че щом мине трансфера и голяма част от “работата” е свършена. При първия ми опит всичко приключи на пункцията, тъй като извадените Я бяха незрели.
Е, сега съм 6 ден на две тридневни сладурчета. И дааа… след всеки изминал ден времето започва да тече все по-бавно.
Чета ви с интерес за симптомите и се чудя аз ли си внушавам за всеки симптом или наистина го има, от лекарствата ли е или е от потенциалната бременност…
В деня на трансфера бях убедена, че ще чакам до уречената дата за тест. След няколко дни (2 например) започнах да обмислям варианта за по-ранен кръвен тест, определих си 10/11 ти ден че ще бъде.  Изчетох ви всички теми и бях убедена, че е абсолютно излишно да правя “пиклив”-разумен извод! Да, ама след още 2 дни, реших, че няма да навреди и пиклив. Викам си: той сигурно ще е положителен от хориомона и това нищо няма да значи или ще е отрицателен защото хориомона е малко а имплантацията не е завършена или ЧХГ не е достатъчно повишено, всичко е и инфивидуално и т.н. Уж разумни мисли на разумен човек.
И познайте, днес си взех един пиклив и разумно ще чакам 8-ми ден, за да стигна до етапа с чуденката +/- къде е истината, но поне ще правя нещо. Да видим утре как ще мисля по темата и колко точно ще издържа с чакането 🤣

# 4
  • Мнения: 439
Страхотна уводна част, особено полезна, с обяснения и детайли. Благодаря за, което и се надявам до няколко месеца и аз да покоментирам малко повечко по нея. Сега си почивам, пия добавки и гледам да си оправя хигиената на живот. Успех на всички

Последна редакция: нд, 22 окт 2023, 19:24 от BlackCat12

# 5
  • гр. София
  • Мнения: 454
Здравей, Мими!

Идеално разбирам нетърпението ти, както предполагам и всички останали в темата.

Аз на първия си опит разумно и рационално си дочаках датата за кръвен, който обаче беше кръгла 0, а резултата видях в клиниката, чакайки пред кабинета на репродуктивната заедно с още 100 човека. Не се разплаках, но въпреки това имах чувството, че всички са разбрали какво е станало и ме хвана срам.

Още тогава си казах, че при следващия ми опит ще направя първо пиклив тест вкъщи, за да няма свидетели на разочарованието ми в случай на неуспех и да съм психически подготвена, когато отида за кръвен.

Та при втория опит направих един пиклив тест на 9-ти ден след трансфер на 4-дневно ембрионче. Макар и бледа черта, беше положителен, но не бързах да се радвам. На следващия ден направих пиклив на друга марка, пак бледа черта, но положителен. Пак не бързах да се радвам, но си казах: е сега поне няма да е кръгла 0 кръвният, поне нещо ще има, дори да не е високо, дори да се брои за отрицателен опитът, поне няма да е 0. И бях психически подготвена и за двата сценария. По-късно в същия ден направих и кръвен в репродуктивната клиника, то пък излезе резултат 516. Blush

Та въпреки масовите мнения против пикливите тестове, не пречи да си направиш, силно ти пожелавам същия развой на събитията като при мен. Flowers Four Leaf Clover
Ако се чудиш на резултата от пикливия, метни една снимка като го направиш и ще се взираме заедно с теб за втората черта. Grinning

Относно симптомите - според мен е по-вероятно да са от медикаментите. Всеки организъм е различен, но все пак ми се струва рано да са симптоми на потенциална бременност. Чисто психологически, по-добре ги игнорирай и изчакай още малко за тест, пък бил той и пиклив.

Успех! Ще чакаме добри новини от теб. Flowers Four Leaf Clover

# 6
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета. Като много други (предполагам) и аз досега само четях. Мислех си, че щом мине трансфера и голяма част от “работата” е свършена. При първия ми опит всичко приключи на пункцията, тъй като извадените Я бяха незрели.
Е, сега съм 6 ден на две тридневни сладурчета. И дааа… след всеки изминал ден времето започва да тече все по-бавно.
Чета ви с интерес за симптомите и се чудя аз ли си внушавам за всеки симптом или наистина го има, от лекарствата ли е или е от потенциалната бременност…
В деня на трансфера бях убедена, че ще чакам до уречената дата за тест. След няколко дни (2 например) започнах да обмислям варианта за по-ранен кръвен тест, определих си 10/11 ти ден че ще бъде.  Изчетох ви всички теми и бях убедена, че е абсолютно излишно да правя “пиклив”-разумен извод! Да, ама след още 2 дни, реших, че няма да навреди и пиклив. Викам си: той сигурно ще е положителен от хориомона и това нищо няма да значи или ще е отрицателен защото хориомона е малко а имплантацията не е завършена или ЧХГ не е достатъчно повишено, всичко е и инфивидуално и т.н. Уж разумни мисли на разумен човек.
И познайте, днес си взех един пиклив и разумно ще чакам 8-ми ден, за да стигна до етапа с чуденката +/- къде е истината, но поне ще правя нещо. Да видим утре как ще мисля по темата и колко точно ще издържа с чакането 🤣
Мими, следя, защото и мен ме очакват две тридневни снежинки. Стискам палци за хубаво ЧХГ!

# 7
  • Мнения: 1 384
И аз скоро ще вляза в тридневният отбор! Flowers Four Leaf Clover Успех на всички! Трябва да стане този път! Gift Heart Gift Heart Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: нд, 22 окт 2023, 18:29 от Фрида

# 8
  • Мнения: 30
Благодаря, Alis за палчетата. И аз стискам за теб и за всички други, разбира се. Това чакане е доста неприятно…
Me, Myself & I благодаря и на теб. Ще те послушам и ще си направя пикливия. За sure check четох в коментарите, че не е Ок. Исках да взема believe, но не намерих и взех престо.
Напълно те разбирам за неудобството в клиниката. Аз се чувствах по същия начин след първия неуспех… сякаш някой пък ме помни и знае за случая, но аз така го усещах. Важен е втория резултат. Поздравления!

Последна редакция: нд, 22 окт 2023, 18:31 от mimi2to

# 9
  • Мнения: 67
Здравейте момичета. След ЗЕТ съм на едно 5 дневно ембрионче.Трансфера беше на 02.10. Направих кръвен тест на 10ти ден след трансфера, който е положителен. Записах час за първи преглед след 12 дена. Според вас прегледа ок ли е или е рано?

# 10
  • Мнения: 891
Sylvette, аз също отидох на първия си преглед приблизително тогава за установяване на вътрематочна бременност и сакче. Успех и лека бременност!

# 11
  • Мнения: 62
Добро утро, как сте днес? На мен ми е 6-ти ден от трансфера. Теста ми е на 30.10. Малко трудно ще изчакам дотогава и смятам на 28.10 да направя тест. ☺️ Имам леки болки в кръста като пред цикъл, гледам да не се панирам много. На няколко пъти получавам и горещи вълни, става ми супер горещо и много лошо на стомаха. Чудя се дали не се получава от Dulphalac. 🙄 Яйчниците засега ги чувствам спокойни, за разлика от другите пъти.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Момичета, завръщам се смело в темата с трансфер на една 5-дневна снежинка. Много съм обнадеждена, че това си е нашето човече и синът ми ще стане батко. ❤️
И нека великото чакане започне сега...

# 13
  • Мнения: 62
Успех, мече! Чакането е доста дълго. Вярвам, че това е вашето бебче ☺️

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Успех, мече! Чакането е доста дълго. Вярвам, че това е вашето бебче ☺️

Благодаря ти! И аз вярвам! 😊

Общи условия

Активация на акаунт