За битовизмите и сметките

  • 29 483
  • 1 174
  •   1
Отговори
# 45
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Както каза някой по-горе, авторката добре се е нахендрила. Това го виждам като един голям знак Ж13 или Път без изход. Все още е на 30 и има няколко години време да промени нещо.

# 46
  • Мнения: 4 827
Аз, Той, То...когато започне да има повече Ние в изреченията ти  тогава ще ти стане ясно , че отношенията и намеренията са искрени и чисти, че имате  връзка, любов, бъдеще.

# 47
  • Мнения: 18 813
Феноменална дребнавост, да ме прощавате.
Тя пазарувала храна, докато той плащал всичко останало, че и наем.
Ако наемът е 600 лв., а сметките 400 лв., двамата участват еднакво в разходите. Но за тогава е било ок. Не виждам тя да е имала нещо против за онова време.

Сега той плаща само половината консумативи. Отгоре на всичко не ще и да си мръдне пръста да си почисти собствения дом или да сготви на детето си. Тя била длъжна, защото е жена. Но пък не е достатъчно жена да има дете от него.

Simple Smile Сега седемгодишното момиченце е високо и тежко колкото жена на 30 години ли беше...

За Коки не сме чели скоро.

# 48
  • Мнения: 46 640
Моята дъщеря на 3 г. ядеше по 2 бр. пилешки бутчета, ние с мъжа ми по 1 бр.
Така че приемам всичко за чиста монета Laughing

# 49
  • Мнения: X
Авторке, ти гъбаркаш ли се с нас? Първокласник да е с телосложение на 30 годишна?

Гледам децата на моите приятели, които са на такива години 6-7 и понеже аз скоро правя 30… не виждам да сме на близки ръст и килограми!


Детето яде повече от теб и него взети заедно? Прати го тва дете у нас да видим, защото и ние с мм сме двама и даваме над 1000 лв за храна на месец. И не ядем черен хайвер.



Не разбирам какво се косиш за апартамента. Купен е с наследствени пари, негов си е. Той сериозни намерения с теб няма. Честно казано майка ми и баща ми не са се бъхтали цял живот, за да ми оставят наследство и аз половината да го пиша на жена, която ми брои хапките. Сорка, ама и двамата не сте свет.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 568
Проблемът изначално е в това, че авторката е смятала един мъж, който вече е родител, за ерген.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 075
От написаното разбирам, че той те е взел да го издържаш и да му домакинстваш. Дете няма да ти направи, казал ти го е. Всичко друго са оправдания и замазване на очи. Това, че е грижовен със сегашното, не значи, че ще в грижовен с друго, нежелано. Даже гарантирам, че няма.

# 52
  • Мнения: 2 579
Ама той съвсем ли не дава никакви пари за храна и консумативи? Интересно ми е как пазарувате? И ти не си права, че броиш хапките на детето му, но и той пък ако беше един баща на място, поне докато е детето при вас, може да дава някой лев в повече за храна.
Ако ви беше общ бюджета, дали нямаше да е по-добре за теб? Как мислиш - дали тогава нямаше да ти прави впечатление колко яде дъщеричката му?
И все пак нелогично действа този човек. Значи, не чувства сигурност в теб, за да си правите дете, но колкото да полагаш грижи за неговото - може.

# 53
  • София
  • Мнения: 35 332
Тя иска общ бюджет или делба, ама той не ще.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 745
Ако той плаща сметките, а тя храната, бих го приела. Че и кола й е купил.
Но да очаква тя да прави всичко, а той "мъжките" неща, това е проблем.
Защото една жена може и сама да си смени крушките, примерно, но това се налага 1 път в годината, а 3-ма човека се хранят минимум 3 пъти на ден.

# 55
  • Мнения: 46 640
Не е купил колата, участвал е с 1/4.
3/4 и всичко за обслужването си го плаща тя. Колата се използва като семейна, не лична.

# 56
  • Мнения: 15 960
Вместо да се разправяш с него, просто спри да плащаш всички сметки и да пълниш хладилника. Плати там нещо - само тока или водата например, купи малко за храна, пък белким се усети. Ти наистина си се поставила в положение да се стараеш и да докажеш, че заслужаваш да те забремени.

# 57
  • Мнения: 3 916
Ако той плаща сметките, а тя храната, бих го приела. Че и кола й е купил.
Но да очаква тя да прави всичко, а той "мъжките" неща, това е проблем.
Защото една жена може и сама да си смени крушките, примерно, но това се налага 1 път в годината, а 3-ма човека се хранят минимум 3 пъти на ден.

Тъй. Понеже у нас аз плащам както сметките, така и храната, категорично казвам, че сметките са нищожна сума на фона на сумата за храна, да кажем за сходна конфигурация от хора и животни.

По темата-такова описателно сметкаджийство не е случайно. Натрапило се е усещане за несправедливост. Ако я нямаше тази несправедливост и усещане за неудовлетворение, може би авторката нямаше да води такива тънки сметки. Мъж, който натяква що е то женска работа, а се разсейва по темата за мъжката такава, щом ще ги дели-хич не бих търпяла. Ама от сегашната ми камбанария, на отдавна преминала 30-те и отгледала децата си жена.

За 5 години щом до анализи се стига, вместо дете да е на дневен ред-не го виждам.

Относно количествата храна и габаритите на някои деца, мога доклад да изнеса. Не сте прави, има деца, които поглъщат количества, ако решите да е и качествено, е пълно разорение.

# 58
  • Мнения: 680
Това, че не иска в момента дете е показателно колко е разочарован от дребнавостта на авторката, а също и от отношението към детето му. Това е и червен светофар за него, че и тази му връзка ще се разпадне.
От написаното прозира ревността на авторката към детето му. Също и написаното, че се правел на добър баща.
Не мога да си представя как ще мога да живея с човек, който брои хапките на детето ми. Бих посочила веднага вратата на дома си.

# 59
  • Мнения: 1 249
Би било нормално ако имате дете/деца и вие със него, тогава нека бъдете ,,най-добрите родители" за вашите деца, без значение кое на кого е. Ако имаше този вариант сигурно никой нямаше да се задълбочава колко ядат децата.
Във сегашния формат...незнам, нещата не се получават. И както се каза по-горе, проблемите не опират точно в сметките.

Общи условия

Активация на акаунт