За битовизмите и сметките

  • 29 481
  • 1 174
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 813
С други думи, докато той е плащал всичко, проблеми не е имало.

# 31
  • Мнения: X
На тези двамата им е нужен счетоводител. Така поне да се прави един баланс и да се гледа кой какво дал.

Много ме жегна това с кутията храна на детето! Колко яде това дете?

С други думи, докато той е плащал всичко, проблеми не е имало.

Точно!

# 32
  • София
  • Мнения: 17 393

. второ - цялото домакинство е моя грижа. единствения ангажимент, който има той е свързан с мъжките неща, които са по апартамента и да хвърли боклука от време на време. Тук той казва, че аз си имам ангажименти, които жената трябва да върши и той си има мъжки такива и като му кажа, че нямат нищо общо защото моите са всекидневни и отнемат часове, той не е съгласен. Била съм мрънкала и да съм била благодарна, че той ме бил олеснил като МИ купил миялна, пералня, сушилня и робот за чистене на пода.

Аз тука съм чао, даже няма да изчакам да свърши разговора.

# 33
  • Мнения: 11
Нека само вметна, че той не изплаща апартамента. Той е закупен и обзаведен с наследствени пари от други имоти и е дал някаква част отделно от себе си за допълнително оборудване. Вмятам го, защото няколко от вас вече написаха, че той плаща ипотека. А той реално няма такъв разход..

# 34
  • София
  • Мнения: 35 332
Яде колкото яде, ама не баща му прави кутии с домашна храна.
Махнете парите, влючете вниманието, грижата и времето.

С тоя питек не бих живяла кат бяла робиня.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Освен това авторката пише, че бащата дава издръжка за това дете, но освен нея също дава и доста за глезотии, защото държи да се покаже като перфектния баща. Тези неща правят впечатление, особено когато ти вадиш от джоба си хилядарка месечно за храна, а не малка част от нея се хвърля.

# 36
  • Мнения: 46 640
С други думи, докато той е плащал всичко, проблеми не е имало.
Не е имало такъв момент. Храната винаги е плащала тя. А 1000 лв. не е малка сума. За сравнение, консумативите по дома са примерно 300-400 лв.

Нека само вметна, че той не изплаща апартамента. Той е закупен и обзаведен с наследствени пари от други имоти и е дал някаква част отделно от себе си за допълнително оборудване. Вмятам го, защото няколко от вас вече написаха, че той плаща ипотека. А той реално няма такъв разход..
Колко, ако не е тайна? 4 г. по 1000 лв., които не е давал за храна, са близо 50 000 лв. Да не са това отделените...

# 37
  • София
  • Мнения: 35 332
Барабар с квартира и разходи, на авторката ще й идва по-евтино да живее сама и без да е слугинаж.

# 38
  • Мнения: 11
Яде колкото яде, ама не баща му прави кутии с домашна храна.
Махнете парите, влючете вниманието, грижата и времето.

С тоя питек не бих живяла кат бяла робиня.

Кутиите за училище не са основната храна и обикновено не е готвено, а някакви допълнителни неща за следобяд.
Но това няма никакво значение. Независимо от грижите за детето от моя страна, които не са защото съм длъжна, а защото аз така съм решила, те все пак не се оценяват от него или омаловажават. Смята, че и това съм длъжна да правя...
На няколко пъти видях, че са коментира колко ядяло едно дете. Ами доста, понякога.Яде повече от мен и баща си. Да не говорим, че е колкото мен висока и на килограми скоро ще ме стигне.  А друг път - се изхърля храната... понякога се правят забележки, но често нищо не се казва, за да сме "най-добрият татко"...

# 39
  • Мнения: 4 827
И ще има време да отсява и попадне на нещо тип " За любовта като основа в една връзка"🙂

# 40
  • Мнения: 18 813
Феноменална дребнавост, да ме прощавате.
Тя пазарувала храна, докато той плащал всичко останало, че и наем. След това тя продължила да пазарува храна и най-големият ѝ проблем станало неговото дете, което било на целодневно изхранване, когато било болно - сигурно е преяждало в такива дни, за да заеме чак такова място в първия пост.
Но пък той ѝ дал една четвърт от парите за нейната кола - викам, поне за дните, в които е било болно неговото дете и е преяждало с домашна храна, си е платил дълга, не ли?

Аман от тролска дейност.

А, сега чета как седемгодишното аха да стигне мащехата на килограми от преяждане с нейната храна. Дообре...

# 41
  • Мнения: 2 014
Според мен цялото недоволство идва още като мъжа казал, че не  е сигурен във връзката относно това да имат дете. Още като си чула мнението, си почнала да правиш сметки и да мислиш от какво си лишена.

# 42
  • Мнения: 11
Феноменална дребнавост, да ме прощавате.
Тя пазарувала храна, докато той плащал всичко останало, че и наем. След това тя продължила да пазарува храна и най-големият ѝ проблем станало неговото дете, което било на целодневно изхранване, когато било болно - сигурно е преяждало в такива дни, за да заеме чак такова място в първия пост.
Но пък той ѝ дал една четвърт от парите за нейната кола - викам, поне за дните, в които е било болно неговото дете и е преяждало с домашна храна, си е платил дълга, не ли?

Аман от тролска дейност.

А, сега чета как седемгодишното аха да стигне мащехата на килограми от преяждане с нейната храна. Дообре...

Наблюдавам една тенденция, че съществуват едни родители, които смятат, че детето им трябва да е най-важно на света за всички и всеки им е длъжен да се съобразява.  Може би сте от този тип и затова не можете да вникнете в същината на проблема, а той е не толкова колко е дадено, а че бащата смята, че аз съм длъжна да издържам и изхранвам детето му.
А колко до колата, ако се разделим най-вероятно ще му бъде върната тази четвърт, от автомобил, който се амортизира с годините, нищо че се кара и от него и се вози цялото "семейство" Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 35 332
Лишена е от много неща, на първо време си плаща да е слугиня.
Второ - за да е с този мъж и трето - за да си заслужи място под слънцето.

# 44
  • Мнения: 46 640
Феноменална дребнавост, да ме прощавате.
Тя пазарувала храна, докато той плащал всичко останало, че и наем.
Ако наемът е 600 лв., а сметките 400 лв., двамата участват еднакво в разходите. Но за тогава е било ок. Не виждам тя да е имала нещо против за онова време.

Сега той плаща само половината консумативи. Отгоре на всичко не ще и да си мръдне пръста да си почисти собствения дом или да сготви на детето си. Тя била длъжна, защото е жена. Но пък не е достатъчно жена да има дете от него.

Общи условия

Активация на акаунт