За битовизмите и сметките

  • 29 482
  • 1 174
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 650
Още като прочетох, че би направил компромис ако е сигурен във връзката ви разбрах, че има сериозни съмнения. Когато двойките са сигурни един в друг не правят такива сметки, кой какво плаща. Ако му пукаше щеше да те включи в покупката на имота, или поне да делите общ бюджет и да правите компромиси, когато някой от вас има най-много нужда. Имота е на негово име, не разбрах защо плащаш за детето му при положение, че дори не сте женени и нямате сериозни намерения, накрая ще останеш без нищо. И това се оправя, но ще отнеме време докато решиш какво да правиш  и се съвземеш.
Може би е искал имотът да си е на негово име, защото вече се е развел веднъж.... Човек като се опари един път, после е доста по-предпазлив. Вероятно и към нея. Щото след като е бил женен, имал е дете, сигурно са се обичали с майката, правили са планове и какво ли не, а днес вече е с друга, живее на друго място.....

# 16
  • София
  • Мнения: 35 332
Не бих продължавала подобни отношения, които ми носят неудовлетвореност.

Плащаш и отглеждаш, всичко, каквото ти е вменено, но са глухи за теб. С глухи за нуждите и емоциите ми не бих живяла.

# 17
  • Мнения: 18 813
Ами нали сте стигнали до решение - той ще купува за себе си и за детето, чието ядене и тук се явява такъв грандиозен проблем. Разделили сте си разходите.

# 18
  • Мнения: 2 014
trotinettka - всеки си решава, въпроса е после да няма "аз дадох толкова пък ти толкова."

player82
Разбирам мъжа, но ако няма намерение да създава семейство с авторката да се разделят, да си сменя често партньорите или да си намери жена, която няма намерение да ражда и да живеят като семеени.
Авторката очевидно не е наясно с намеринията му и има очаквания. Много егоистично от негова страна.

# 19
  • Мнения: 15 960
Правилно ли разбирам, че той докато си купува и оправя жилището, ти изхранваш и отглеждаш детето му? Че той е построил комунизма.

# 20
  • Мнения: 1 645
След всичко изчетено се обърках кой купувал, кой плащал, такова пресмятане, дребнавост и т.н. дори не знам защо трябва да се стига до това ниво. Не съветвам. Но едно ми се наби в очите. ДЕТЕТО МУ. Ако го беше написала още веднъж- просто прегрях. Като се хващаше не знаеше ли за детето му. Като не ти е изнасяло да го храниш да си си тръгнала. Ужас просто.

# 21
  • Мнения: 25 887
Тук проблемът е от битов характер и очевидно пречи на връзката ни. Не виждам защо да ви разказвам за любовните ни взаимотношения. По-скоро това, че търся съвет и отделно ходя на консулатации с психолог трябва да ви говори, че очевидно държа на човека до себе си и го обичам. Но това не кара влака Simple Smile

Проблемът не е от битов характер, а битовите проблеми са следствие от по-съществен такъв.
Ти може да го обичаш и да държиш на него, той теб обаче – не. Човек, който обича, не се държи по начина, по който той те третира.
Ако в една връзка има любов и уважение, всички битовизми лесно се разрешават с цената на малко компромиси и взаимни отстъпки.
Как мислиш – какво означаваш за човек, който не е пожелал да имате общ дом, не иска да имате общо дете, не се опитва да разбере притесненията ти, товари те колкото може повече – да поддържаш домакинството му, да отглеждаш детето му, да плащаш колкото се може повече общи сметки... Използва те на макс.
И не, въпросът не е в парите – кой дал повече или по-малко, проблемът е в отношението и натиска.

# 22
  • Мнения: 4 827
Фактът , че пет години циклите предимно около битовизми ( при условие , че сте с добри доходи и двамата ) и гледате в различни посоки за бъдещето за мен е показателен . Пет години и дете има около вас и той иска още време за напасване?!

# 23
  • Мнения: 11
Правилно ли разбирам, че той докато си купува и оправя жилището, ти изхранваш и отглеждаш детето му? Че той е построил комунизма.

Хаха, много добре го описа! Точно в целта! Ей така се чувствам Grinning

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Много сметкаджийски гледате и двамата на нещата. Освен това ти не приемаш това дете. За теб то е само и единствено задължение. Не виждам бъдеще за вас тримата заедно. Също подкрепям, че едно прекратяване на връзката сега ще редуцира загубите, които в бъдеще ще са по-големи.

# 25
  • Мнения: 46 640
HighSpeed, на почти всяка жена, която иска дете, би ѝ било трудно да приеме, че трябва да гледа неговото, но не е достойна да е майка на друго негово.
Аз смятам за нормално ако единият  плаща наем, сметки,  другият да купува храната.
Проблемът идва при собственото жилище. Примерно тя дава 1000 за храна, той дава 1000 за ипотека и след години той си има собствено жилище, тя нищо.

Предвид описаното, т.е. броене на сметки и т.н., човекът много правилно си е сметнал всичко.

Ако тя живееше сама и плащаше наем за малко жилище, защото е 1 човек, 4 г. по-късно пак нямаше да има свой дом и щеше да е без дете. Разходите ѝ за храна и наем щяха да са тези 1000 лв., които сега така или иначе е давала.

Ако той живееше сам, пак щеше да вземе такъв апартамент, защото не е сам, детето живее половин месец с него и си има нужда от стая. Но щеше да има още да кажем 800 лв. за храна и трябваше да отделя време и усилия за готвене или да купува готова, тогава разходите ще са над 1000 лв. Така си ги е спестил и му е било по-лесно да купи дом, получил е и безплатна детегледачка и домашна помощница.

Не е луд този, който яде баницата.

# 26
  • Мнения: 21 738
Аз смятам за нормално ако единият  плаща наем, сметки,  другият да купува храната.


И на мен така ми се струва. Освен това е много дребнаво това правене на сметка на кутиите с обяд на детето. Колко изяжда едно дете?

Правилно ли разбирам, че той докато си купува и оправя жилището, ти изхранваш и отглеждаш детето му? Че той е построил комунизма.

Хаха, много добре го описа! Точно в целта! Ей така се чувствам Grinning

Щом се чувстваш така, намери си друг, който няма дете и с когото ще започнете заедно, ще си купите общо жилище, ще си разпределите справедливо разходите и ще бъдеш доволна. Ти не си протестирала, докато той е плащал буквално всичко - жилище, обзавеждане, почивки, а започваш да си правиш сметката доста късно.

Но, честно казано каквото и да правите, не смятам, че ще ви се получат нещата, защото той има дете, на което държи, а ти не желаеш да приемеш това. Няма защо да се мъчите.

# 27
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Всичките ти терзания, трябва да отпаднат.
Причината. Този мъж поставя условия за да проимате общо дете. Той няма намерение да имате такова. Няма и да проима.
На 30 си. Събирай си ума.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 789

Сметни си колко би дала за наем и всичко останало ако живееш сама и ще си отговориш на всички въпроси.
Явно си очаквала този мъж вечно да плаща всичко, но очевидно той няма такова намерение, а и не е редно.

Правила съм си груби сметки - и с наем (ако се наложи) и без наем, но тук това не е важното. Проблема не е че аз плащам определена сума, а че мъжа до мен смята, че съм длъжна да изхранвам цялото семейство. Не очаквам той да плаща всичко. Напротив - предложила съм му да делим сметките поравно, но той не желае, защото смята, че аз трябва да давам повече. Описала съм подробно всичко в поста ми, но очевидно не сте го прочела целия.
Прочетох го. Той е давал повече доста време, вероятно счита справедливо щом вече имате и вие солидни доходи, да допринасяте. Може и вече да няма такива възможности, ако е купил жилището с кредит, например, или бизнесът му не върви. Не разбирам единствено защо е било ок, когато той е давал повече, а сега не е ок вие да давате повече. Принципно е идентична ситуация и ако се приема едното за нормално, другото също е нормално.
А това с отглеждането на детето е просто потресаващо? Нима на това дете му плащате уроците, купувате му дрехите и тн? Нали неговото внимание на 100% е върху детето, когато е при него. Явно той си го гледа все пак. Очевидно е добър баща. Явно и отговорно се замисля дали да има още деца пред перспективата при нестабилна връзка още едно от децата му да преживее развод. Не виждам драмата в тази история, освен, че са ви свикнали много лошо с това плащане на всичко с години.

# 29
  • Мнения: 593
Аз разбирам какво искаш да кажеш.
Твоите пари отиват за консумативи, ядене и пиене. Т.е нищо не остава.
Неговите отиват, за да изплаща собственото си жилище и да спестява, остават му жилище и спестявания.
Определено не е честно така.

Ако ти изплащаше твоя собствен дом, а той плащаше консумативите, нямаше да го има този проблем, независимо кой каква сума дава, като крайна сметка.

Но това всичко няма значение. Това което има значение е, че той не иска дете от теб. Това е тъжно и не е готино хич. В общия случай, когато мъж обич жена, иска да има деца конкретно от нея. А не - ако ти искаш той ще нарави компромис. Не искаш детето ти да е компромис. Искаш да е заченато със страст и любов и взаимното ви силно желание.

Аз на твое място бих си тръгнала от тази връзка. Според мен и ти клониш на там.

Общи условия

Активация на акаунт