метформин

  • 3 102
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 724
Най-добре е по време на ядене, но може и веднага след. Прочети си листовката.
От какво толкова те е страх? Лекарство като лекарство. Ако го пиеш според указанията, няма какво да ти се случи.

# 46
  • Мнения: 46 565
При толкова висок инсулин не би трябвало да е трудно да вземете час са ендокринолог.
На мен ми го назначиха след трикратен тест и обременяване с глюкоза.

Колко късно? И в колко часа направихте изследването. Възможно е да има отклонение, но едва ли чак толкова голямо.

# 47
  • Мнения: 131
При толкова висок инсулин не би трябвало да е трудно да вземете час са ендокринолог.
На мен ми го назначиха след трикратен тест и обременяване с глюкоза.

Колко късно? И в колко часа направихте изследването. Възможно е да има отклонение, но едва ли чак толкова голямо.


Ами към 10 часа вечерта , и сутрин в 9 направих изследването ?
Личния лекар ми даде да направя обременяваме с глюкоза , но вече изпих метформин ако отида в понеделник да направя това изследване ще излезне ли правилно ? Или метформина вече ще е повлиял ?
Имам и един друг въпрос Сега мога ли да  изпия едно кафе? 😅 след приема на метформин?

# 48
  • София
  • Мнения: 271
Позволявам си и тук освен в темата за бързи въпроси да попитам, т.к. утре едва ли ще мога да се свържа с лекаря. След три седмици прием на Глюкофаж (2 таблетки х 1000, достигнати по схема за две седмици), тази вечер гаденето беше ужасно, стигнах до повръщане; подут корем с къркорещи черва и болки. Дали да не си намаля дозата временно или да пропусна следващия прием?

# 49
  • Мнения: 25 724
Сигурна ли си, че е от метформина, а не вирус или хранително разстройство?
Как се храниш? Въглехидрати, алкохол?

# 50
  • София
  • Мнения: 271
Със сигурност е от лекарството. Миналата седмица по същия начин изкарах една тежка нощ със силно гадене, но тогава не повръщах.  През останалото време гаденето е било за кратко и поносимо. Не пия алкохол. Може ли да е такава реакцията, ако съм приела повече въглехидрати през деня? По принцип избягвам само захарта

# 51
  • Мнения: 25 724
Аз съм получавала само разстройство като страничен ефект, ако прекаля с въглехидратите. И нямам предвид захар, а изобщо. Гадене и повръщане не съм имала.
Виж в листовката има ли го там като страничен ефект. И утре говори с лекаря – да ти коригира дозата или да смени препарата.
Дотогава намали дозата, ако искаш, но не го спирай рязко.

# 52
  • Мнения: 2 496
Вечерта вземи половин таблетка. Също, при прием на метформин не може да се очаква да си ядем безпроблемно, а да си въведем ред в храненето. Предимно, въглехидратите се ограничават.
Можеш да приложиш и цялостно намаляване на метформина временно и пак да се опиташ постепенно да го въведеш. Можеш и да си записваш след какви храни и количество получаваш неразположения, в опит да управляваш храненето си. Ако пак не го понасяш, ще трябва да се консултираш с лекаря.

# 53
  • Мнения: 131
И аз съм с ужасно гадене вчера дори повърнах ,просто гледам храната и ми се повдига чувствам се цял ден буквално като парцал. От тази седмица започнах И вечер да го пия и мисля че е от това

# 54
  • Мнения: 46 565
Със сигурност е от лекарството. Миналата седмица по същия начин изкарах една тежка нощ със силно гадене, но тогава не повръщах.  През останалото време гаденето е било за кратко и поносимо. Не пия алкохол. Може ли да е такава реакцията, ако съм приела повече въглехидрати през деня? По принцип избягвам само захарта
Не съм имала реакция при прием на въглехидрати. Според мен не е от това.
Консултирай се с лекаря си.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт