Аутистичен спектър - обединена тема

  • 141 791
  • 806
  •   1
Отговори
# 570
newsm47 Здравей всички, вчера заедно с "пепеляшка" направихме първата стъпка по пътя за създаването на Център за работа с деца с проблеми от аутистичния спектър в град Габрово. "Пепеляшка" се обърна към телевизия Габрово Кабел и те направиха предаване. В това предаване участвахме аз и "пепеляшка". Другите мами не пожелаха да участват (много тъжно) особено за "пепеляшка". Тя беше в позицията и сам воина е войн. За другите мами раните са твърде дълбоки, за да вдигнат глава и да споделят проблема с обществото. Разказах накратко що за "странна птица " е туй аутизма, а мама "пепеляшка" сподели своето ходене по мъките от град на град , от специалист на специалист. Имаме медийната подкрепа-това е обнадеждаващо и оптимистично начало newsm17. Мама "пепеляшка" ми напомня за Райна Княгиня - вдигнала високо глава, развяваща знамето и вярваща в успеха.  smile3501 Браво на габровци и най вече на мама "пепеляшка"(titi _s).Усмихната и спокойна вечер желая на всички!!

# 571
  • Мнения: 3 504
Браво на Габраво и на Тити!  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap Ама и аз съм голям заплес  ooooh! doh обещах да й пратя разни неща по мейла за предаването. Герата с това боледуване ми се объркаха плановете. Пропуснах съвсем неволно и още една среща. Просто нямаше мърдане.

Тити, не съм се съмнявала в нея, но аз не можах да й помогна, добре, че поне на живо се видяхме и каквото можахме си казахме. newsm10

neznaehta , как е Тити? Поздрави

# 572
  • Мнения: 4 585
Браво на храбрите габровки. Peace

# 573
  • Мнения: 278
Браво на храбрите габровки. Peace
Поздравления и от мен. Представям си как се е чувствала, но все някой трябва да тръгне напред. Смела жена  Hug smile3525 Дано останалите жени се обединят около нея, житието доказва, че колкото повече се криеш, толкова повече страдаш и показваш по този начин на детето си, че наистина има нещо от което да се срамуват.

# 574
  • Мнения: 120
Ей,ей,ей нищо още не съм направила!!!Още много борба ни чака.Важното е че няма да се спрем трябва ние всички заедно да се обединим и да се борим за децата си.Та нали те са най голямата си радост.Предлагам всички ние да си организираме обща среща и да се запознаем Hug

# 575
  • Мнения: 4 585
Вие твърдите че сте на средата на България.
Предлагам да сте домакини. Логично е.
То ще е интересно да си видим дечинята заедно.

# 576
  • Мнения: 3 504
Тити, това не е малко, все пак важното е да се тръгне и след това няма да ти се иска да спреш, а все ще те влече да продължаваш и да търсиш начин, решение да постигнеш целта си.

Аз пак се извинявам, че не успях да ти пратя нищо по мейла, каних се а сега, а после и така..  Имаш ли скайп да се чуем, ако можеш newsm78

# 577
  • Мнения: 5 683
Ей,ей,ей нищо още не съм направила!!!Още много борба ни чака.Важното е че няма да се спрем трябва ние всички заедно да се обединим и да се борим за децата си.Та нали те са най голямата си радост.Предлагам всички ние да си организираме обща среща и да се запознаем Hug
Подкрепям това напълно с двете си ръце. Хубаво е да се обменят идеи и опит Peace

# 578
  • Мнения: 1 818
 HugЗдравейте,милички! БРАВО на съгражданките ми габровки! smile3501   Подкрепям идеята да се съберем в Габрово!Ако имам възможност ще долетя.
На последния преглед доктора потвърди,че Давид е с ГРР...Симптомите били очевидни...Начерта ми една схемичка ,с две стрелки,едната показваше нормалното състояние,а другата детски аутизъм...Давид бил някъде в средата...Ще има периоди,когато ще се доближава към едната страна...и други,когато ще клони към другата...Сега следват редица изследвания ...за да се докаже точният вид.
Разбрах,че психиатъра веднага се е обадил на училищната психопедагожка на Давид,за да и даде наставления...Тази сутрин учителката ми каза,че трябва да говори с мен...като го вземам в 12.30 newsm78 Дали ще ми каже да не го водя повече в това училище...тя и без това трудно се оправя с него.

Лек ден ви желая!

# 579
  • Мнения: 3 591
Габи, не си мисли лоши работи. Може и да иска съвет жената.  Hug

Ще стискам палци всичко да мине леко и приятно Peace

# 580
  • Мнения: 4 585
Цитат
Дали ще ми каже да не го водя повече в това училище...тя и без това трудно се оправя с него.
Едва ли за това. Нещата, които описваш ми звучат като мечта, като блян за отношение към нашите деца.

Пепи, едва снощи разбрах, че от време на време си чатим със съпруга ти. Grinning

# 581
  • Мнения: 3 504
Цитат
Дали ще ми каже да не го водя повече в това училище...тя и без това трудно се оправя с него.
Едва ли за това. Нещата, които описваш ми звучат като мечта, като блян за отношение към нашите деца.

Wolf е прав! МОже би ще ти кажат как ще работя. Тази диагноза в Испания ти я дадоха така ли? И какви изследвания правят там, ако е така? После ще кажеш, като се върнеш.

# 582
  • Мнения: 534
То ще е интересно да си видим дечинята заедно.
За потрес на околните!Уникална картинка ще е !Не ми се сърдете за черния хумор,но само като си го представя и  Joy Joy Joy

# 583
  • Мнения: 5 683

Пепи, едва снощи разбрах, че от време на време си чатим със съпруга ти. Grinning
FlutterДа и аз знам че си пишете, мисля че от предната седмица. Ние с него като цяло повече четем тука във форума. Той не пише, аз от време на време пускам по някой коментар. И все пак официално, приятно ми е да се запознаем Party

# 584
  • Мнения: 1 818
Цитат
Дали ще ми каже да не го водя повече в това училище...тя и без това трудно се оправя с него.
Едва ли за това. Нещата, които описваш ми звучат като мечта, като блян за отношение към нашите деца.

Wolf е прав! МОже би ще ти кажат как ще работя. Тази диагноза в Испания ти я дадоха така ли? И какви изследвания правят там, ако е така? После ще кажеш, като се върнеш.
   HugЗдравейте,и аз съм една...какво ли не си помислих...учителката искаше просто да поговорим и да ми каже ,че училищната психопедагожка ще ни чака утре в 9.Днес беше първият ден след ваканцията за Давид и учителката много го похвали...знаел да брои до 10... /:Dта той почти само това знае/Танцувал днес с децата в групата .Всички го прегръщали и целували...нали скоро не го бяха виждали...Ще ходят на екскурзия за половин ден с автобус до някакъв голям парк...щяло да има с тях три майки...със жребий избирани и двама полицаи...Не знам дали да го пусна...притеснявам се много...
  А за изследванията в Испания...При нас как стана...понеже имах съмнения...поисках от нашия педиатър назначение за специалист...Както ви писах,първата ни среща беше през март,тя беше предимно насочваща,втората беше със социален работник,а вчера със психиатър...Преди малко се върнахме от педиатъра,който направи История на заболяването и ни даде направление  за изследвания.В понеделник са първите-кръвни.За ТАС-скенер ,ще ни се обадят по телефона от болницата...и така...В петък е събранието на екипа от специалисти и след това имаме среща отново с психиатъра и социалната работничка...да решим от какво училище ще има нужда...Обещаха ,че след 2 месеца детето ще има точна диагноза...СИП тархетите-медицинските карти тук са с магнитна лента,както банковите...това е хубаво,защото се знае в кой момент какво е правено на детето и какво му е давано.По този начин и психиатъра написа писмо в компютъра и  днес педиатъра знаеше какво да прави...И всичко е безплатно...Не знам как е в България в момента...Но впечатленията ми не са мн.добри...Майка ми има магазинче в болицата в Габрово и се опитваше по всякакъв начин да иска съвети ...това бече преди 2 месеца...двоумих се дали да се прибера,за да го изследват в Родината Давид...отговорили на мама ,че не трябва да се притеснява...имало деца ,които проговарят на 5 години...а диетите...такова чудо не били чували ...не цитирам имена по обясними причини....
  Мили момичета от Габрово...продължавайте с това,с което сте се заели...аз съм с вас...Ако мога нещо да помагам от тук...насреща съм.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт