КОЛЕДА 2022/2023

  • 80 640
  • 981
  •   1
Отговори
# 930
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И аз за пръв път чувам за топчета със сурови яйца. Не ви ли е гаден вкусът после?

С прясно мляко се споявят обикновено. Може според вкуса да има или няма какао в сместа, да се овалят или не в ядки, кокосови стърготини, какао... Издържат седмици, повече от 1 у нас не са оставали, но имайте предвид, че в хладилника биха поели миризми, затова в добре затворена кутия.

----------------

По въпроса за пюрето.
У нас се харесват вариантите с глава целина и топинамбур (мисля, че преводът е земна ябълка), глава целина с пащърнак, също пащърнак, целина и корени магданоз. Подправянето винаги подбирам спрямо вкуса на тези, които ще го хапват и според месото или другото определящо в чинията.

# 931
  • Мнения: 524
На вкус са супер, имат и какао и внилия, отгоре с пудра захар с бургонска ванилия. Голямата табла изчезна за секунди, но ми остана една чиния, та се чудух до Нова година дали ще издържат, но няма да рискувам.
А и Вие сте професионалисти в сладкоправенето , затова се допитвам !
Ще запазя само минищолените, капучиновите звезди и портокаловите сладки с кардамон .

# 932
  • Бургас
  • Мнения: 16 345
Сладкия салам,който правя също има сурово яйце. Изобщо не се усеща. Салама свършва за секунди 😂
Знам,че има и разни бонбони в които също се слага яйце.

# 933
  • Русе
  • Мнения: 5 232
Скрит текст:
Моля за идея/предложение за някакво руло от пилешко филе с плънка и по-изчанчен сос или пюре към него за новогодишната вечеря. Навремето купувах готови рула от Гърция, отгоре с кожичка, а вътре с шунка и кашкавал, невероятни бяха, но в България не съм срещала такива, освен в Метро, където не ми вдъхват никакво доверие.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_7.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2017/11/blog-post_20.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/01/blog-post_15.html


Скрит текст:
На вкус са супер, имат и какао и внилия, отгоре с пудра захар с бургонска ванилия. Голямата табла изчезна за секунди, но ми остана една чиния, та се чудух до Нова година дали ще издържат, но няма да рискувам.
А и Вие сте професионалисти в сладкоправенето , затова се допитвам !
Ще запазя само минищолените, капучиновите звезди и портокаловите сладки с кардамон .

З-4 дни.
Правя това руло със сурови яйца. Но, наистина да са пресни. И издържа няколко дни в хладилника.
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_2862.html

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 14:27 от peych

# 934
  • In transit
  • Мнения: 11 921
Какво ще приготвяте за новогодишната нощ, решила съм салата тип руска но редена като торта, пържоли-класика, но без идеи за гарнитура, някаква разядка и торта Sad. Баклава ядем на сурвакането 😁

Заповядай: Разядки и Торти

# 935
# 936
  • Мнения: 1 011
Със следните два въпроса съм за линцерите на Наталина, които правих за първи път тази година :
1. Може ли маслото да е разтопено (течно), а не меко;
2. Може ли да се намали количеството на маслото - например 200гр., при запазване на другите количества продукти и вече ако е необходимо за брашното да се прецени
Благодаря Flowers Four Leaf Clover

# 937
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Със следните два въпроса съм за линцерите на Наталина, които правих за първи път тази година :
1. Може ли маслото да е разтопено (течно), а не меко;
2. Може ли да се намали количеството на маслото - например 200гр., при запазване на другите количества продукти и вече ако е необходимо за брашното да се прецени
Благодаря Flowers Four Leaf Clover

И на двата въпроса - не! Какво не се получи, че искате да променяте рецептата?
Ако разтопите маслото,  няма да се получи добро тесто - при месене,  маслото ще избива.  При маслените теста е важно да минат момента в който първо стават трохи и после се събира тестото. После е важно охлаждането. За да запазят форма сладките, се работи със студено тесто. Реже се по малко и на набрашнена дъска се разточва леко с точилка. В началото е трудно, но тестото се отпуска бързо.
При другият въпрос, не намаляйте маслото и не прибавяйте повече брашно, за да нямате твърди тухли.

# 938
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ако нямате толкова масло в момента, просто намалете пропорционално продуктите, това винаги е вариант.

# 939
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021








Коледно пънче


Всички сладки, които успяхме да приготвим с Монка



Понички с боровинки


Мадленки с шоколад

# 940
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ако искате да ги правите и нямате достатъчно масло или намалете останалите продукти, както е посъветвала Хриси или прибавете вместо маслото маргарин или мас. Но мазнината да е твърда. Ако маслото не е меко и имате робот, може да го сложите неразмекнато(студено), като го нарежете на кубчета. При работа с робот това дори е препоръчително.

# 941
  • Мнения: 1 011
natalyna, получиха ми се ! Heart Дано не съм Ви засегнала с въпросите. За разтопеното масло - за пестене на време, изливаш и готово Stuck Out Tongue Winking Eye, инак си трябват ръце + време (или робот, с какъвто  не разполагам). Правих ги за едно непредвидено гости и не си разчетох правилно необходимото време.

# 942
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
natalyna, получиха ми се ! Heart Дано не съм Ви засегнала с въпросите. За разтопеното масло - за пестене на време, изливаш и готово Stuck Out Tongue Winking Eye, инак си трябват ръце + време (или робот, с какъвто  не разполагам). Правих ги за едно непредвидено гости и не си разчетох правилно необходимото време.

Ами добре щом са станали добре (и след изпичането ли?). Може би късмет.  Но не съветвам да се процедира така. Има си причина да не се разтапя маслото при маслени теста и това не съм го измислила аз. ❤️

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 20:44 от natalyna

# 943
  • София
  • Мнения: 10 943
Моля за идея/предложение за някакво руло от пилешко филе с плънка и по-изчанчен сос или пюре към него за новогодишната вечеря. Навремето купувах готови рула от Гърция, отгоре с кожичка, а вътре с шунка и кашкавал, невероятни бяха, но в България не съм срещала такива, освен в Метро, където не ми вдъхват никакво доверие.

Пилешко руло с босилково песто и пюре от целина

# 944
  • Мнения: 1 011
natalyna,
Скрит текст:
получиха ми се с Вашата рецепта, с неразтопено масло, която спазих точно. Идеята за разтопено масло ми хрумна като възможност за следващото им правене, с оглед спестяване на време, поради което беше и въпросът

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 21:43 от metome

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт