В ЯНУАРСКИТЕ студени нощи , сладко бебче ще ни топли !!!

  • 11 279
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 405
За мамите, които се интересуват намерих упражнения за бременни - тук са изброени някои от най-добрите упражнения за бременни:

Упражнения за тазовото дъно:

Това са може би едни от най-важните упражнения, с които може да подготвите тялото си за раждането и за бързо възстановяване след това. Здравото и еластично тазово дъно може да намали или да предотврати проблеми, като отпускане на тазовите мускулите или изпускане на урина. Може да правите тези упражнения навсякъде – в колата или автобуса, докато гледате телевизия, докато си миете зъбите или говорите по телефона. Тези упражнения ще Ви помогнат да възстановите тонуса на мускулите след раждане на бебето.

Упражнение 1:

Може да извършвате това упражнение при всяко положение на тялото – легнала, седнала или права. Краката трябва да са леко разтворени, стегнете и след това отпуснете мускулите около влагалището. Трябва да извършвате това упражнение по 100 или повече пъти на ден. Моля отбележете, че правейки упражнението на 12 пъти по 5 или 10 пъти по 10 ще бъде по-ефективно и по-малко уморително, отколкото 100 пъти наведнъж.

Упражнение 2:

Стегнете и отпуснете влагалищните мускули, както при упражнение 1. Този път обаче, го изпълнете по-бавно. Стегнете мускулите бавно като броите до 6. След това бавно отпуснете, докато броите до 4. Отново стегнете и задръжте за около 6 секунди. Отпуснете за 4 секунди. Първоначално се упражнявайте 1 минута. Постепенно увеличавайте до 5 минути, няколко пъти на ден. Когато извършвате това упражнение, дишайте нормално, т.е. не спирайте дишането, когато броите.

Някои други упражнения:

Упражнения за краката:

Тези упражнения ще Ви помогнат да избегнете проблеми с кръвообращението на краката. Те са полезни при наличие на отоци, разширени вени и схващания.

Седнете в кресло и чертайте големи кръгове във въздуха с пръстите на краката. При чертане на кръговете въртете ходилата и глезените, но не движете краката. Може да извършвате упражнението с двата крака едновременно или с всеки крак поотделно. Направете няколко кръга от ляво на дясно и след това сменете посоката.

линк към сайта с упражненията при бременност

линк към сайт- ползата от движението

Който прави темичките може да го добави при останалата информация, дано не е късно вече  Grinning да се упражняваме.

# 271
  • Мнения: 3 405
къпане на бебето

Още нещо полезно  Grinning

# 272
  • Мнения: 1 317
Добър ден  smile3507

И аз тая нощ бях от будуващите. Откакто в петък ми казаха, че тоновете на бебето не са много добри сън не ме хваща. Като не го усетя няколко часа и почвам веднага да се пипам по корема, та да го събудя и да шавне  Confused И нещо ме хвана ревливото и кисело настроение и ми е и нервно Confused

Болните да оздравяват по-бързичко, че не остана  Simple Smile

# 273
  • Мнения: 3 405
Ели, какви бяха тоновете? от 120 удара нагоре, до 160 (мисля) са в норма.

А преди малко намерихме навън хамстерче, ангорско, много игриво. Сега е у нас в един буркан.
Някой знае ли повече за хамстерите? Дали може да съжителства с бебето?
Ники няма да иска да го дадем на някого да го гледа, ще иска да остане, не знам какво да направя. newsm78

# 274
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ели, какви бяха тоновете? от 120 удара нагоре, до 160 (мисля) са в норма.

А преди малко намерихме навън хамстерче, ангорско, много игриво. Сега е у нас в един буркан.
Някой знае ли повече за хамстерите? Дали може да съжителства с бебето?
Ники няма да иска да го дадем на някого да го гледа, ще иска да остане, не знам какво да направя. newsm78
Ако си миете ръцете след като го пипате няма проблеми. Прецени си дали малкия ще спазва това условие Mr. Green А иначе за гледане мисля, че в нета има доста инфо

# 275
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Мимичета,извинявам се на всички,на които съм пропуснала да благодаря,че са посетили благотворителният ни базар Hug Hug Hug Ама защо не сте ми се обадили бе хора newsm78

Аз отивам след 1 час там, до сега полагам грижи да се пооправя малко,че да не заразя хората там, ама с много хапове,хомеопатии,чайчета,и витаминчета крепя положението за сега.Чакам баща ми да се върне,да поеме смяната с Алекс, и мама отива да се труди на базара Mr. Green Днес мамите ни от Видин са дошли с още красоти за продаване,така,че хващайте си коремчетата и да ви видя там Mr. Green Вчера по едно време имахме стратегия,ако никой не дойде на базара,да направя едно раждане там, да стане сензация,да дойдат всички медии, и така да накараме хората да дойдат Joy/ ама не се наложи прилагането на този план,щото и хора и медии си имаше достатъчно,ама щях да се жертвам,кво да се прави Joy Joy Joy/

Гледам си снимките на моето бебче, и много му се радвам,ей, ама наистина ще си имам второ бебче Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

А вчера да ви кажа,по едно време на базара приличахме на детски парти клуб - имаше бременни, колички с бебета, малки ходеща човечета навсякъде,балони,играчки - абе голяма веселба беше Laughing Laughing Laughing Laughing Две от нашите мами са кърмачки, татковците пристигаха от време на време с бебоците,мамите да ги накърмят,и айде пак - тати и бебо на разходка,докато мама продава красоти Mr. Green

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Здравейте момичета!
Днес за съжаление времето не е слънчево като вчера и не знам дали ще излизаме изобщо....аз тъкмо оздравях-от гадната хрема и кашлица! newsm78
Мими,за кашлицата опитай сиропчето Мукоплант на д-р Тайс.Аз вече два пъти го пия и съм доволна,а и не е опасен за бебчо!
Оправяйте се всички и се пазете!
Добре дошла sanlivka!

# 277
  • Мнения: 1 289
Zдравейте пак   bouquet

Досега бившата ми колежка беше у нас на кафе,та се разтъжихме.Донесе ми плот за повиване и една голяма чанта с бебешки дрешки,та сега ги пера.

Анджи много полезна информация пускаш днес-мерси...

P.S.Мъжа ми не ми дава да излизам никъде  Rolling Eyes Една приятелка се обади,че ще ходят до Бачково,за да отидем с тях,но... мъж ми кат викна " Ти си болна,къде ще ходим,там има сума ти хора и само вируси ....." Та сега си стоя на топло....и ще си направя едно чайче ПАК...

# 278
  • София
  • Мнения: 6 798
Ние сега се връщаме от базара, точно се чудех нашата Магнолия защо я няма, а тя се лекувала вкъщи. Laughing Никол, естествено, се разбесня и не ми даде да разгледам всичко и набързо взехме една картичка и си тръгнахме, защото имаше реална опасност да не остане нищо за продаване, след тайфуна Никол.  Mr. Green

# 279
  • Мнения: 7 418
mimi_81, Осцилококцинумът обикновено се пие при първите симптоми на настинка или грип и е едно от малкото неща, които бременните могат да пият. Не съм забелязала досега да ми помага кой знае колко newsm78 , но пък пробвай. На теб може да ти действа.
  eho82,И на мен не ми помага изобщо този Осцилококцинум.
  Имам чуство,че нищо не ми помага вече за тази гадна хрема и кашлица! newsm45
  Анджелина,мерси наистина за полезната информация.

# 280
  • Мнения: 33
Добре дошла при нас на sanlivka!
И аз днес да се разпиша, че вчера пропуснах от скитане по магазините из Варна и Шумен. Да ви се оплача и аз не съм добре имам ужасна хрема, а от снощи и гърлото се мъчи да ме боли и ми е ужасно гадно newsm45, вече не знам какво да пия за да се почуствам по-добре. Изядох тонове мед и изпих толкова чай, колкото не съм пила през целия си живот, но нищо #Cussing out. Да ви се похваля, че днес влизам в деветия месец, дано да остискам до втори януари, че твърдо съм решила да родя със секцио, пък и за стволовите клетки няма как да дойде екип от София ако реша да родя по рано. Praynig

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 14:50 от Аnika 75

# 281
  • Мнения: 84
За мамите, които се интересуват намерих упражнения за бременни - тук са изброени някои от най-добрите упражнения за бременни:


Мерси, Анджелина, че си се потрудила да ги споделиш с нас! Първите упражнения за тазовото дъно, са, мисля точно упражненията на Кегел. Да добавя, на мен са ми казвали че ако човек няма време, или е разсеян и забравя  да прави тези много повторения, може също вместо това, когато пишка, да пишка "на пресекулки", ама колко често да са тези пресекулки не знам  Rolling Eyes.....а пък то и зависи от това колко му се пишка на човек  Embarassed....

Аз днес минах през "мелачката" НОИ, ходих да си оправям документите за болнични (естествено върнаха ме за някои "поправки"), сама защото съм т.нар "самоосигуряващо се лице"...Така че който има подобен статут и въпроси, готова съм да помагам....
Също така информацията е, че има проект болничните да се изплащат по сметка по дебитна карта, но още не е приет, значи не е сигурно, ОСВЕН ТОВА! нещо което е леко тревожещо, но да се надяваме че е въпрос на време само, още не са приели ВСИЧКИТЕ необходими промени за въвеждането на 315 (вместо 135) дни отпуск за майчинство от догодина. Факт са само промените в Кодекса за социално осигуряване, но имало и други нормативни актове, които трябва да се променят....Да се надяваме все пак , че няма да си позволят да сгафят така и да си навлекат недоволството на всички семейства, които очакват тези промени....!

# 282
  • Мнения: 2 653
Товва е за Дани 74- пълна ти е кутията и не мога да ти го пратя там.
2 дни, обаче аз бях за нормално и ми изтекоха водите и до следващия ден нямах нито разкритие, нито контракции.и така решихме секцио.И добре , че беше така, защото околоплодните води бяха много малко и пъпчето беше увито около врата.Всичко мина перфектно.ЯВлязох с шеги и усмихната.

Общи условия

Активация на акаунт