Да помогнем на Дари - SMS на 1365 (Mtel и Globul)

  • 33 913
  • 774
  •   1
Отговори
# 705
 
Цитат
БИЗНЕСМЕН, ПОЖЕЛАЛ АНОНИМНОСТ Е ПРЕДОСТАВИЛ ЦЯЛАТА СУМА ЗА ЖИВОТОСПАСЯВАЩАТА ОПЕРАЦИЯ НА 5-ГОДИШНАТА ЦВЕТИ.

http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=12411

Благодаря на Херми за информацията!   bouquet

# 706
  • София
  • Мнения: 2 162
А дали не може паричките, които се събраха досега за Цвети да отидат за Дари newsm78

# 707
  • Мнения: 4 181
Момичета, относно фонда, от няколко дни и на мен ми се върти тази идея в главата за популяризирането му.
Днес обаче ходих да разговарям точно по този въпрос с една дама, която е по навътре в нещата.
Каза, че ми тя лично е искала да превежда пари миналата година, но се е отказала, защото няма никаква прозрачност как, за кого, по какъв начин се разпределята парите от този фонд.
Според мен, ако се прави нещо по въпроса първо трябва да се изяснят тези проблеми.
Освен това за съжаление изглежда много лесно да се взима по 1 лев от заплатата на всеки човек, но в една голяма фирма, това е писане на платежно на всеки човек поотделно, което е много работа ooooh!
Не знам трябва да помислим, помагайте с идеи какво може да се направи и може от името на сдружението да потърсим контакти с Министерство на здравеопазването.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 162
Много си права. Първо трябва да видим как функционира този фонд и какво може да се подобри по работата му. В темите в Деца с увреждания съм чела, че заседават много рядко и работели туткаво. И напоследък се чудя- те защо не правят кампании за набиране на средства?
А дали не е възможно да се отрие постоянен кратък номер към мобилните оператори и така, който иска всеки месец да "превежда" по 1 левче?

Дали да не пуснем една отделна тема по въпроса- може и в Деца с увреждания- там има мами, които са наясно как стоят нещата с него?

# 709
  • Мнения: 7 122
За център "Фонд за лечение на деца" ли става въпрос?
Защото ако е за него - с внесените в този фонд суми се ползва данъчно облекчение до 50% от облагаемия доход. Избягването на данъци е достатъчно популярен спорт  Grinning.
Наистина почти не виждам работодател, който прави преводите.Освен, ако не е облечено в законова форма като задължение.

# 710
  • Мнения: 5 370
Момичета, относно фонда, от няколко дни и на мен ми се върти тази идея в главата за популяризирането му.
Днес обаче ходих да разговарям точно по този въпрос с една дама, която е по навътре в нещата.
Каза, че ми тя лично е искала да превежда пари миналата година, но се е отказала, защото няма никаква прозрачност как, за кого, по какъв начин се разпределята парите от този фонд.
Според мен, ако се прави нещо по въпроса първо трябва да се изяснят тези проблеми.
Освен това за съжаление изглежда много лесно да се взима по 1 лев от заплатата на всеки човек, но в една голяма фирма, това е писане на платежно на всеки човек поотделно, което е много работа ooooh!
Не знам трябва да помислим, помагайте с идеи какво може да се направи и може от името на сдружението да потърсим контакти с Министерство на здравеопазването.
Клео, аз по-горе съм писала за фонда....писах на ГОСПОДАРИТЕ мейл,публикувах го тук,  имах конкретно предложение даже.
Да се сключват някаква форма на договори, въз основа на които да ми се удържа месечна сума колкото аз реша. Естествено, ако нещо се случи с мен и не мога да я плащам вече, да имам право да се откажа.
Но нямам НИКАКЪВ ОТГОВОР  засега.
Чудя се:
1. Дали да не звънна по телефон?
2. Дали да пиша и на БТВ?

# 711
  • Мнения: 1 860
Няма да мога да изчета цялата тема. доста голяма е станала. От сайта на Дари разбирам, че все още се събират и трябват доста пари.  Confused Изпратих няколко мейла до някои телевизии тук: BBC, itv, channel4, с апел да помогнат. Не знам дали беше уместно така.  Rolling Eyes Както и да е. Ако някой мисли, че е добра идея, ще продължа да разпращам имейли и до всички по-големи вестници на острова.   bouquet

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 03:58 от nana_cool

# 712
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами аз мисля, че идеята е супер.  HugМожеш да споделиш това, което си направила и в сайта на Дари/ако вече не си/.

# 713
  • София
  • Мнения: 11 775
Момичета нямам време да изчета цялата тема,но се надявам да пиша на точното място и да ми помогнете.
Днес се опитах да преведа една малка сума за Дари.Видях в сайта,че все още се събират пари. На две места уцелих на камък и се прибрах,че съм с двете деца в къщи.Та кажете от коя банка няма да ме върнат.
Аз се пробвах в Пощенска и Експресбанк.От Пощенска ми казаха,че те били просто гише в нашата поща и не извършвали такива преводи,от Експресбанк също ми казаха,че не извършват такива преводи.Признавам това бяха най-близките клонове до в къщи,но просто в момента нямах време за повече банки.
Преварително благодаря!

# 714
  • Мнения: 4 181
Момичета нямам време да изчета цялата тема,но се надявам да пиша на точното място и да ми помогнете.
Днес се опитах да преведа една малка сума за Дари.Видях в сайта,че все още се събират пари. На две места уцелих на камък и се прибрах,че съм с двете деца в къщи.Та кажете от коя банка няма да ме върнат.
Аз се пробвах в Пощенска и Експресбанк.От Пощенска ми казаха,че те били просто гише в нашата поща и не извършвали такива преводи,от Експресбанк също ми казаха,че не извършват такива преводи.Признавам това бяха най-близките клонове до в къщи,но просто в момента нямах време за повече банки.
Преварително благодаря!
Какво знзчи не извършват "такива" преводи? Това си е съвсем обикновен превод.
Виж сега, аз вчеар ходих до ДСК, но мног са вдигнали таксите за преводи, затова днес отидох и пуснах пари от пощата. Попълваш си бланка за пощенски запис, но вместо адрес пишеш Банка, и IBAN. Peace

# 715
  • Мнения: 4 181
МОмичета за фонда, честно да ви кажа мисля, че трябва да се изчака малко.
Според мен наистина трябва да разучим как точно се разпределят парите, кога заседава и т.н.
Защото много от хората няма да си дадат парите, ако не знаят точно за какво отиват.
А това за данъчното облекчение е така, но за съжаление когато става въпрос за събиране на малки суми това по-скоро е проблем , защото затруднява счетоводителите при данъчното изравняване.
Ще говоря и с момичетата от деца с увреждания, те може би са по наясно Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 11 775
Какво знзчи не извършват "такива" преводи? Това си е съвсем обикновен превод.
Виж сега, аз вчеар ходих до ДСК, но мног са вдигнали таксите за преводи, затова днес отидох и пуснах пари от пощата. Попълваш си бланка за пощенски запис, но вместо адрес пишеш Банка, и IBAN. Peace
Добре де,а колко струва превода от ДСК?Не вярвам чак толкова много пари да ме одрусат и без това моята сума е символична. т.е. не е голяма.Иначе от Експресбанк и Пощенска ме попитаха какъв превод искам да направя,обясних,че е за болно детенце /може би аз неправилно съм обяснила/ и ми казаха,че при тях не може да се извърши.
Ако става от пощата добре,само че кое е IBAN-a?Сори за тъпия въпрос  Embarassed.

# 717
  • Мнения: 213
Ето това е IBAN (в лева): BG83 PRCB 9230 2013 9512 15   Simple Smile

# 718
  • София
  • Мнения: 11 775
Ето това е IBAN (в лева): BG83 PRCB 9230 2013 9512 15   Simple Smile

Благодаря!Ако го пусна като пощенски запис попълвам всички данни за превод дадени в сайта за превод /без IBAN-a в евро разбира се/,така ли?

# 719
  • Мнения: 213
Да, мисля че е така.

Общи условия

Активация на акаунт