За хората, които нямат приятели

  • 21 969
  • 189
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 398
Става дума за наистина близки приятели, не за всички. Затова и писах, че трябва да се комуникира. Да, може да имаш много работа, но ако обясниш на близката си приятелка, какво става, ако е свястна ще те разбере. Нямам как да мълчиш, да не си говорите и да очакваш да гадае, че си заета. Аз също съм имала моменти, в които съм заета, винаги съм предупреждавала близки и приятели, дори да е само за 2 мин по телефона.

Знае много добре и го вижда, имаме комуникация, но се чувства постоянния натиск от нейна страна, това поведение наблюдавам и при други хора, които не могат да се занимават със себе си. Аз си имам моят начин на живот, нямам нищо против никой, но не искам да усещам "тежест" и мрънкане в отношенията, все едно сме деца, достатъчно добронамерина съм, дори не реагирах на заядливи подмятания.  И не става въпрос да се обадя, че тези дни нямам възможност, става въпрос за лека, непринудена комуникация, без някой да ти поставя условия, без да чувствам задължение и срокове и т.н.

# 91
  • Мнения: 2 579
Има и такива хора - егоисти, неприятни, с лоша хигиена и неумение за общуване, вечните жертви и неразбрани, които все реват как са ги излъгали приятелите. Като ги поопознаеш, разбираш защо никой не желае да контактува с тях.

# 92
  • София
  • Мнения: 28 892
И за мен е манипулация. Не може човек, който не ти се обажда, да се цупи, че ти не му се обаждаш.

# 93
  • София
  • Мнения: 38 898
В приятелски отношения търся точно лека и непринудена комуникация. Ако можем да се видим - можем, ако не - не е голяма работа.

Имам си достатъчно драми в любовта.

# 94
  • Мнения: 69 180
Не е манипулация, приятелството трябва да се поддържа и от двете страни. Хората са различни, другия човек може да има нужда да го питат как е или пък да няма, трябва да го познаваш, а факта, че отбелязва, че отдавна не сте се чували показва, че му липсва нещо. Но тези неща трябва да се изговарят, с мълчание и намеци нищо не става...
Чиста манипулация си е, вменяване на вина и т.н. Всеки си има своя живот, никой на никого не е длъжен да угажда и отговаря на нуждите и неговите очакванията. Общуваме с много хора и всеки от тях има някакви нужди, ако се опитваш на всеки от тях да угодиш за да се чувства той/тя добре, се губиш ти. Той/тя има нужда, но в крайна сметка първо трябва да се чувствам аз добре. Имам такъв проблем с моя приятелка, тя има много свободно време  и се чуди какво да прави, аз съм ангажирана от сутрин до вечер, освен работа и уча активно и още куп неща, моето време е ограничено много и в този ситуация тя си търси компания, защото и е скучно и се почва, ама аз казах на Х, как ти ме забрави...Какво е това? Чиста манипулация, да се чувстваш виновен и да ти е гадно. Защото на нея и е скучно. С друга моя приятелка не се бяхме чували, писа ми повод празник, не уточнява причината, просто ме моли за извинение и, че има причина за мълчанието и. Естествено и писах да не се притеснява, ще се чуем, когато тя се чувства добре и да ще се чуем, когато стреса и отмине и ще откараме двучасов разговор. Комуникацията трябва да е взаимна и желана от двете страни, а не задължение, защото другата страна имала нужда, очаквания и изисквания какво аз трабва да правя и как да се държа.

Виждането за нещата на  Seohora  е  много, много мое...припознах се направо в тези мисли и разсъждения...... И аз така мисля.... не знам прави ли сме, но предполагам трябва да търсим приятели, които да виждат нещата като нас, и тогава може би и двете страни ще се чувстват ок.

# 95
  • София
  • Мнения: 9 713
Съвсем навреме ми идват последните разсъждения. В момента моя приятелка има проблем, за който е в състояние да ме държи на телефона с часове, за да обсъждаме нещо, за който вече съм изказала моето мнение, но ме пита отново и отново какво е мнението ми, сякаш изобщо не е чула отговорите ми до момента. По принцип нямам нищо против и винаги съм насреща, ако е нужна помощ от моя страна, но аз си имам своето ежедневие и то не допуска часове наред телефонни разговори.
В същото време ако се опитам аз да споделя нещо, което ме тревожи в моя живот, отново извърта нещата към нейните проблеми, натъртвайки, че аз проблеми нямам и се продължава обсъждане на нейната драма.
Дала съм си време да й отмине на нея напечената житейска ситуация. Ще продължа да я подкрепям докато продължава това, защото има нужда някой да е до нея. Но ако след това продължи да се държи по същия начин, ще се дистанцирам.

# 96
  • Мнения: 1 398
Съвсем навреме ми идват последните разсъждения. В момента моя приятелка има проблем, за който е в състояние да ме държи на телефона с часове, за да обсъждаме нещо, за който вече съм изказала моето мнение, но ме пита отново и отново какво е мнението ми, сякаш изобщо не е чула отговорите ми до момента. По принцип нямам нищо против и винаги съм насреща, ако е нужна помощ от моя страна, но аз си имам своето ежедневие и то не допуска часове наред телефонни разговори.
В същото време ако се опитам аз да споделя нещо, което ме тревожи в моя живот, отново извърта нещата към нейните проблеми, натъртвайки, че аз проблеми нямам и се продължава обсъждане на нейната драма.
Дала съм си време да й отмине на нея напечената житейска ситуация. Ще продължа да я подкрепям докато продължава това, защото има нужда някой да е до нея. Но ако след това продължи да се държи по същия начин, ще се дистанцирам.
Не чува, защото каквото и да й кажеш, няма да те чуе. Всеки си има капацитет, който не може да надскочи, затова по-добре не давай съвети, каквото и да кажеш, ще направи каквото тя си е решила. Не искам такива отношения, подкрепям, приятелски настроена съм, но едно и също някой да повтаря и цикли не искам, не издържам.

# 97
  • Мнения: 5 850
Съвсем навреме ми идват последните разсъждения. В момента моя приятелка има проблем, за който е в състояние да ме държи на телефона с часове, за да обсъждаме нещо, за който вече съм изказала моето мнение, но ме пита отново и отново какво е мнението ми, сякаш изобщо не е чула отговорите ми до момента. По принцип нямам нищо против и винаги съм насреща, ако е нужна помощ от моя страна, но аз си имам своето ежедневие и то не допуска часове наред телефонни разговори.
В същото време ако се опитам аз да споделя нещо, което ме тревожи в моя живот, отново извърта нещата към нейните проблеми, натъртвайки, че аз проблеми нямам и се продължава обсъждане на нейната драма.
Дала съм си време да й отмине на нея напечената житейска ситуация. Ще продължа да я подкрепям докато продължава това, защото има нужда някой да е до нея. Но ако след това продължи да се държи по същия начин, ще се дистанцирам.

    Колко позната ситуация е това. Преди 2-3 години една моя приятелка точно по същия начин имаше проблеми и ме държеше на телефона с часове. Давах й съвети, а тя продължаваше да си държи на нейното. Дори не смеех да споделя за мой сериозен проблем, или ако й споделих, тя изобщо не ме отразяваше. Така че теглих чертата и вече е извън списъка ми на познатите.

# 98
  • Мнения: 1 671
Забелязвам, че колко повече минават годините и приятелите намаляват

# 99
  • Мнения: 651
писах за едни приятели преди време, сега има други приятели, които по време на пандемията бяха доста изолирани, сега ги търсим за парк, но продължават изолацията. Карам мъжът ми да им се обади - мъжът е негов съквартирант от преди 20 години, страхотни са - много ги харесвам за комуникация - възпитани, приятни и разнообразни теми, сходен мироглед - с изключение на темата за Ковид.
Страхуват се  от зарази и са доста изолирани  и не знам как да ги накарам да се видим, веднъж вече отказаха на ММ, сега го карам пак да им звънне - но и той много не иска

# 100
  • Варна
  • Мнения: 384
Забелязвам, че колко повече минават годините и приятелите намаляват
Приятелския ми кръг се превърна в приятелска точка. Много ми тежи, отчитам като мой проблем това, че съм интроверт. Но явно и други причини има..

# 101
  • Мнения: 54 793
Особено след пандемията видях доста хора в различна светлина. Диаметрално различни от мен. Нямам какво да си кажа с такива. Не става дума за изолация, пазене, или изобщо нещо свързано с КОВИД. Просто мисленето и манталитета им е на друго ниво. А приятел мога да бъда с близки до моя мироглед.

# 102
  • Мнения: 1 671
Аз по друг начин го разбрах!
Като си на висока позиция иху аху кафенце, шопинг
Като не си се крият
Ами Благодаря за такива “приятелки” 🪬🧿

# 103
  • Мнения: 651
има такива хора за които позицията - работа, доходи и т.н. са от значение.
За мен най -важното е хората да са добронамерени, без селски изпълнения, грубости, простащини. Или такива за които виждането е свързано с цяла нощ седене на маса и пиене на алкохол до безкрай. Ами, трудно се разбираме с такива и не търсим контакт.
Търсим приятели с които да си говорим - разнообразни теми, спокойна комуникация, да ходим на интересни за всички места. Мен лично не ме интересува дали са на добра позиция и т.н. Обидна ми е, мисълта да използваме приятелите си за изгода и цел.Търсим просто приятна компания.
Но, нашите приятели не са тази вълна в момента.Имат си проблеми /не че ние нямаме -роднински Simple Smile и в интерес на истината Пандемията засили изолацията. Едните ни приятели се страхуват от зараза и не излизат особено, работят хоумофис. Разбирам ги, но ми е мъчно че е така.

# 104
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 171
това пък приятелство да се поддържа само защото някой е на висока позииция е най- голямата глупост,  която съм чувала от доста време насам!

Общи условия

Активация на акаунт