Каква антивирусна програма ползвате?

  • 12 410
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 178
Avira AntiVir®  PersonalEdition Classic - http://www.free-av.com/

Free virus protection for Windows 98/Me/2000/XP/Vista 32Bit
and for Linux/FreeBSD/Solaris

Безплатна, от 3 год не съм я сменяла, ъпдейтва се всекидневно 2 пъти. Доволна съм!!!

Ползвам също и Spybot - Search & Destroy - http://www.spybot.info/

# 91
  • Smallville
  • Мнения: 994
Никаква... последно преди 5 години ползвах Norton. Не виждам смисъл... за който е с Windows си има Automatic Updates, същата работа, принципа е еднакъв, интерфейса е различен. Чудя Ви се за какво си пълните PC-тата с боклуци. Ако чак закъсате има и он-лайн скенери или rescue cd-та.
Не съм много съгласна,имам познат на този принцип и всеки месец преинсталира,но той е хлапе и ходи по разни сайтове и тегли разни неща,рискови имам в предвид,но съвсем без нищо,особено ако се тегли софтуер,нелицензиран и разни игрички,знаеш как е Whistling,не се издържа дълго.

имам Symantec. ако искам AVG примерно, трябва ли първо да махна сегашната?
Аз знам,че си пречат и едната открива другата като вирус,така че махаш първо настоящата и после слагаш другата Peace

# 92
Никаква... последно преди 5 години ползвах Norton. Не виждам смисъл... за който е с Windows си има Automatic Updates, същата работа, принципа е еднакъв, интерфейса е различен. Чудя Ви се за какво си пълните PC-тата с боклуци. Ако чак закъсате има и он-лайн скенери или rescue cd-та.
Не съм много съгласна,имам познат на този принцип и всеки месец преинсталира,но той е хлапе и ходи по разни сайтове и тегли разни неща,рискови имам в предвид,но съвсем без нищо,особено ако се тегли софтуер,нелицензиран и разни игрички,знаеш как е Whistling,не се издържа дълго.

Разликата между двете е антивирусната като го хване става като коледна елха... а иначе спасение няма. Има смисъл от един spaybot ili AdAware да се пуска един 2 пъти седмично. Но да ти кисне антивирусна програма постоянно (резидентно) заредена и да ми "цоца" от ресурсите а в повечето случаи те са тежки (антивирусните) за същия ефект - просто няма смисъл.
А по повед че е дете, почти не познавам такова дето не се преинсталира по няколко пъти седмично със или без причина. В тази възраст още нямат изградена "култура" за работа с комп. и нет., всичко им е интересно (това важи и за някой от нас Mr. Green).



ЕВАЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА откинах от 10-тия си пост нагоре, явно някой там горе, горе на небето е чул молитвите ми (да ми оправи брояча) Simple SmileSimple Smile

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Но да ти кисне антивирусна програма постоянно (резидентно) заредена и да ми "цоца" от ресурсите а в повечето случаи те са тежки (антивирусните) за същия ефект - просто няма смисъл.

Зависи много какви са ти ресурсите... При 2 Gb оперативна памет и 4 Мb кеш на процесора... Какво значение има колко антивирусни ще стоят резидентни...




ЕВАЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА откинах от 10-тия си пост нагоре, явно някой там горе, горе на небето е чул молитвите ми (да ми оправи брояча) Simple SmileSimple Smile

Не е било с този постинг, бъди сигурен... Simple Smile

# 94
  • Мнения: 141
Вече няма смисъл от антивирусни, щото вирусите изчезнаха. Никой няма интерес да прави вируси, ей така, от гол ентусиазъм. От доста време насам не се е появявал вирус, който да съсипе системата и да унижощи инфото в храма примерно. Сега са на мода кей логърите, разните спайуери и тем подобни, щото се ползват активно за проучване на потребителския интерес. Или примерно да ти се натресе нещо, което найсточиво те подканя да си купиш не знам си каква кредитна карта или да плащаш за онлайн телевизия. Не че са нещо тревожно, ама през пет минути да ти пращат някакви реклами си е гадно. Затова по-добре някаква стена, за да не се инсталират подобни простотии.

# 95
  • Мнения: 1 877
Аз от около месец съм на AVG - БИВА Я!

# 96
  • София
  • Мнения: 178
Вече няма смисъл от антивирусни, щото вирусите изчезнаха. ....................., ама през пет минути да ти пращат някакви реклами си е гадно. Затова по-добре някаква стена, за да не се инсталират подобни простотии.

1. Явно не се ровиш из сайтове с хубави каки ooooh!
и
2. Spybot e точно затова - да не ти изскачат нежелани рекламки и тн в нови прозорци. Стартирам я веднъж на 2 седмици, ъпдейтвам си я, проверява за проблеми, имунизирам се и всичко си е ок Grinning
 Ето и сайта - безплатна е програмата Spybot - Search & Destroy - http://www.spybot.info/

# 97
# 98
NOD32 в комбинация със Spybot S&D, Ad-ware SE и съмнителния (за мен) anti-spyware модул на Agnitum Oupost Firewall. Да не забравяме и задклавиатурното устройство. Съмнява ли ме някой файл, го ъплоудвам в 2-3 сайта, където го сканират с различни продукти и ти дават резултат. Ако и тогава се съмнявам (защото има разни програми, които не са опасни, но са "пакетирани" с различни packers/protectors, чийто сигнатури се разпознават от някои "антивирусни" като опасни програми), си пускам един виртуален WinXP под VMWare, като предварително си имам чист snapshot на дадената вирутална ОС и обстойно изследвам поведението на програмката (къде пише във файловата система или регистрите) и чак тогава я допускам на ПЦ-то си. На някой може да им звучи параноично, но това ме държи "сух" от доста време. Който е ползвал услугите на емуле Simple Smile, сигурно знае какви "чудеса" се крият там. Пълно е с всякакви зловредни програмки (malware), които логват, отварят backdoors, използват се за спам, флуд и прочие. Също така е препоръчително, ако се тегли даден софтуер, то да се тегли от официалният сайт ... не малко са практиките, с модифициране на изпълнимите файлове и "прикачването" на функции, носещи неприятни последици за потребителите, излъгали се да изтеглят продукта от някои неофициален сайт, п2п мрежа или irc (най-лесно е да се напише dll файл и да се инжектира в дадена програма). Сценариите са много и никой не е застрахован Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 17:07 от sadjoker

# 99
  • Мнения: 77
И ние сме за NOD32 Wink

# 100
  • Мнения: 4 406
Аз от около месец съм на AVG - БИВА Я!
сложих си такава вместо Симантек- доволна съм

# 101
Има едно трайно решение на проблема с вирусите - не ползвайте Windows. От няколко години не употребявам тази операционна система нито у нас нито в офиса и подобни главоболия просто нямам. Жената помрънка 3-4 дни в началото после свикна.  За всекидневна употреба в офиса или у дома са необходими:

1. Браузър
2. Email клиент
3. Офис пакет
4. Плеър(и) за аудио/видео

Която и операционна система да хване човек има тази функционалност. Единствената екстра на Windows-a са игрите и вирусите, но аз си живея спокойно и без тях Simple Smile

# 102
# 103
# 104
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Ние също сме с NOD 32 и сме доволни засега.

Общи условия

Активация на акаунт