Работа, CV-та, HR-и, съвети - 82

  • 31 449
  • 930
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 942
За кол център трябва да си перде. Ако не си, не ти препоръчвам да се хващаш.

# 31
  • Мнения: 5 036
О, не, нямам предвид ти да работиш и то да е до теб, абсурд. Това няма да се толерира от никой работодател. Ще имаш таргети за качество, бързина на обработка, трябва да е тихо около теб и пр.

Но нагласяне на смени, когато мъжът ти е у дома, само уикенд или вечер, след като детето заспи / например 8-12 вечерта на база 4 часа е възможно и постижимо, защото проектите, обслужващи американски пазар, работят тогава/.

# 32
  • Мнения: 29 707
Rocket, заравих дали си писала, но защо не опитате с ясла? Моят тръгна на 1,5 г. и въпреки плаченето сутрин в продължение на половин година, там си му харесваше, стана доста по-контактен, научи много неща. Вярно е, че боледуват, но се израства.
За нова работа, обаче по-скоро няма да ти е възможно да излизаш в болничен често..... Но все пак не е невъзможно - баба, бащата, евентуално някоя съседка или приятелка.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 663
И аз мисля, че смените (особено за работа със Северна Америка) ще са добър вариант, доколкото знам и са по-добре платени, но са си тегави - когато всички други почиват, ти работиш. Другия вариант е фрийланс работа.

# 34
  • Мнения: 971
Каква ясла, какви 5 лв., като шанса да приемат дете на ясла в София е в пъти по-малък от този да завърши докторантура.. Позициите с дом. офис не се толкова много, а още по-малко по-добре платените. При фрийланс конкуренцията е жестока и проектите кофти.

# 35
  • Мнения: 5 402
Rocket, заравих дали си писала, но защо не опитате с ясла? Моят тръгна на 1,5 г. и въпреки плаченето сутрин в продължение на половин година, там си му харесваше, стана доста по-контактен, научи много неща. Вярно е, че боледуват, но се израства.
За нова работа, обаче по-скоро няма да ти е възможно да излизаш в болничен често..... Но все пак не е невъзможно - баба, бащата, евентуално някоя съседка или приятелка.

Оооо, той ходи на ясла. Аз с това започнах първия коментар. Grinning Ние сме от Стара Загора и тук проблем с приема няма.
Проблемът е, че 3 дена ходи и после 1-2 седмици е в нас със сополки. Този цикъл се повтаря вече 2-3 месеца след като детето изкара Covid и явно много му падна имунитета.
Та сега си търся нещо, дори да е с по-ниско заплащане или временно. Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Ако си с дете на 2 години вкъщи, не знам как ще работиш в кол център. Ако детето е на ясла, да, но ако е вкъщи и няма човек да се грижи, просто не си представям. Звъни ти клиент и ти с него ли да разговаряш, по детето ли да тичаш...
Евентуално ако си някакви вечерни смени за Северна Америка, както казаха преди мен и тогава примерно таткото го гледа, а ти работиш.

Другият вариант е някакъв фрийланс, който да можеш да правиш в свободното време. Виж групата за фрийлансъри във фб, има много идеи поне. Вече зависи и какви са уменията ти.

С какво си се занимавала преди да родиш? Нещо в подобна насока дали е вариант?

# 37
  • Мнения: 29 707
Каква ясла, какви 5 лв., като шанса да приемат дете на ясла в София е в пъти по-малък от този да завърши докторантура.. Позициите с дом. офис не се толкова много, а още по-малко по-добре платените. При фрийланс конкуренцията е жестока и проектите кофти.

Айде, сега. И хората в София си отглеждат децата и, О, ужас!!!, даже и на ясли ги дават. Може и частни такива, може и държавни, варианти има.

# 38
  • Мнения: X
Каква ясла, какви 5 лв., като шанса да приемат дете на ясла в София е в пъти по-малък от този да завърши докторантура.. Позициите с дом. офис не се толкова много, а още по-малко по-добре платените. При фрийланс конкуренцията е жестока и проектите кофти.

Айде, сега. И хората в София си отглеждат децата и, О, ужас!!!, даже и на ясли ги дават. Може и частни такива, може и държавни, варианти има.

Така е, съгласна съм със Soul. При фрийланс има конкуренция, но това е нормално. Все пак не е нормирана работа, много хора има, ако си добър, ще си намираш проекти.

В София има и частни ясли, много хора прибягват до тях, като не са приети в държавната. Това е положението, дай всички с деца да спрат да работят, понеже няма места в яслите и то ... за кво да се пробваш въобще..

# 39
  • Мнения: 4 577
Ако имаш професия и опит в нея, според мен е по-добре да си търсиш работа на пълен работен ден и да вземете гледачка, дори да ти отива цялата заплата за нея. Дупка от няколко години в CV-то не е много добра опция. Почасови несигурни ангажименти, нито ще допринесат за семейния бюджет, нито за спокойствието вкъщи. Хоум-офисът дава известна гъвкавост,но ако се.предполага работа в точно определени часове в стандартното работно време, пак е невъзможно с толкова малко дете.

Последна редакция: нд, 06 ное 2022, 19:57 от TafTaf

# 40
  • Мнения: 5 402
Sherlyn, последните доста години се занимавам с транспорт и логистика.
То е малко като кол център, защото на главата ти постоянно висят клиенти, производители, превозвачи от България и чужбина. Допълнително трябва да работиш с борси и програми в реално време и е трудно ако не си съсредоточен в работата си.
Някой беше питал и за втори език. Реално съм учила немски доста години и какъвто и тест да направя онлйн, нивото ми излиза B1. Проблемът е, че това ниво го изкарвам само защото разбирам добре езика и отговарям на предварително зададени въпроси. Ако трябва аз да създавам текст или да водя разговор, уменията ми са далеч по-ограничени.
Досега freelance го гледах отгоре-отгоре, но майче ще трябва да се съсредоточа натам.
Лошото е, че както и по-рано казах, освен за предови, не виждам за какво друго бих се класирала. А и за преводите не знам как ще се справя, защото английският съм го учила основно в естествената му среда и въпреки, че го владея на много високо ниво, почити никога не съм превеждала от или на него.
Майче просто трябва да се отпусна и да пробвам и да видя докъде ще го докарам. Grinning

# 41
  • Наблизо
  • Мнения: 6 175
Рокет,наистина,дори да ти отива половината заплата за гледачка (защото все пак ходи на ясла детето),е по-добре от мъка вкъщи с него.Наистина не става.
След 1 година няма да боледува толкова ,а ти ще си свикнала на новата работа.
Друг е въпроса,че в БГ за един сопол изпращат децата вкъщи и това за мен е пълна глупост.Моето дете в плътно със сопол от септември насам,значи аз изобщо да не работя.Викат ни да си ги вземем ако са вдигнали температура и видимо не са добре и не ги приемат ако имат инфекциозна болест като шарка,гастроентерит и тн.
Сополи имаме всички в този период,аз първа.Да вземат да не ме пускат на работа,викам..
Но няма да ги промените вие,за жалост.
Според мен,просто си търсиш работа,която наистина ти харесва и паралелно търсите решение с бавачка.Има ли агенции при вас? Има варианти за абонамент и да идва жената,когато имате нужда.Ако си от вкъщи,поне можеш да надзираваш процеса.

# 42
  • Мнения: X
Рокет, не знам от преводи какви пари се изкарват в момента. Аз преди съм правила от испански и там беше малко по-скъпо платено. Английският винаги е бил по-евтин, защото е по-разпространен. Преди мм правеше разни технически документации и пак плащаха доста ниска цена, но нямам актуална информация какви са парите към момента, отдавна не сме правили преводи.

Иначе логистиката си е натоварваща, една приятелка имам, която се занимава с това и направо ѝ се чудя понякога как издържа.

За кол център със сигурност ще те вземат веднага, ако си с добър английски. Ако се уговориш да те слагат късни смени примерно от 7 вечер или нещо такова, ще се справяш (ако друг поема детето).

Другият вариант - да наваксаш с немския, да помислиш за преквалификация и примерно да отделиш няколко месеца на това. После да търсиш в друг сектор.

# 43
  • Мнения: 5 036
Каза немски и се сетих за тази програма, моя колежка е минала през нея и беше много доволна:
https://www.sutherlandglobal.bg/sutherland-language-academy/

Не пречи да им пишеш или да си намериш някоя връзка в ЛинкдИн да разпиташ. Немският е търсен

Успех!

# 44
  • Мнения: 5 402
Sherlyn, Макарон, блгодаря! Simple Smile

Аз вече се записах към една платформа на Berlitz за самообучение по немски и сега точно това правя. Възстановявам си езика и се готвя ако трябва да сменя сферата и професията. Ще ми отнеме обаче някакво време, за да мога да стигна до реално ниво B2/C1. Виждам, че масово това се търси по обявите с езика.
Дотогава ще следя jobs и ще гледам дали няма да се появи нещо подходящо.

За детегледачката, в нашият град, доколото съм проучвала няма агенции. Говорила съм с приятели и познати, включително съм задавала въопроса в различни групи за Стара Загора. Много жени ми се включиха, за да ми кажат, че и те търсят някакъв такъв варинат, но досега никой не ми е писал да е намерил.
Имахме момиче, което идва да помага и да гледа малкия през лятото, но е студентка по медицина последна година и е с натоварен график в момента в университета.

Sherlyn, в един момент свикваш с динамичната и напрегната среда в логистиката, че чак и в редките случаи на спокойствие ти липсва адреналина. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт