Забременяване от донор

  • 4 826
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 603
Е, как никой реално не се замисля? Авторката на темата е една от замислилите се, всяка тема във форума за "искаме дете, но не знаем дали може да си го позволим финансово", "как се решихте на още едно дете?" и т.н. показва, че хората доста сериозно се замислят и обмислят избора си да имат дете. Освен това, разказах за моя позната, на която в частна болница ѝ отказаха да продължи с инвитро опитите веднага щом разбраха, че е отключила шизофрения и е на поддържаща терапия.

# 91
  • Мнения: 1 589
Ставаше дума за осиновителките, които като въпросната от Пловдив не са годни. А реално никой не се замисля дали една майка е годна да роди, без значение дали естествено, или с АР.

Това е абсолютна страшка!

Коя е комисията, която преценява дали една жена е “годна” за майка където и да е по света?

А хомосексуализмът болест ли е?

# 92
  • София
  • Мнения: 35 174
Аз пък смятам, че една майка, която е минала по пътя на АР, изчела цялата информация на света, събрала пари и заплатила нужното, подготвила се психически и емоциолано за това и щение и родила бебок с любов, ще е в пъти по-добра майка от някоя случайно забременяла.

# 93
  • Мнения: 588
Филмът за Весела Тотева е много хубав, препоръчвам го. Мислех че ще бъде тежък, но не беше така. Много пъти всъщност дъщеря й е споменавала, че въпреки проблема, майка й я е обичала много и се е грижила с любов за нея.
Ние тук си разсъждаваме, а времето си върви, направо лети. Авторката можеше да е посетила вече някоя клиника, поне да се осведоми за условията и начина, ако не го е направила вече. Хората напоследък толкова много разсъждават и правят сметки, че имам чувството, че това им е най-важното или да не им се наруши комфорта.

# 94
  • Мнения: 339
Аз пък смятам, че една майка, която е минала по пътя на АР, изчела цялата информация на света, събрала пари и заплатила нужното, подготвила се психически и емоциолано за това и щение и родила бебок с любов, ще е в пъти по-добра майка от някоя случайно забременяла.
Съгласна съм. Двама от най-стойностните хора, които познавам, са отгледани само от майките си. И двамата са осиновени, но единият по начало няма баща, а другият го губи когато е съвсем малък.
Имам и позната с неизвестен баща, също страхотен човек.
Аз, от друга страна, имам и майка, и баща, но баща ми беше и продължава да бъде токсичен родител и, без да го осъзнава, ми е нанесъл толкова поразии на психиката, че от години ходя на психотерапевт, за да се справям с последствията.
С това не искам да каже, че децата не трябва да имат бащи, нито че аз не искам да имам баща, а че има какви ли не случаи.  Дете, отгледано от един родител може да се чувства обичано, подкрепяно и щастливо. В същото време, дете, отгледано от двама родители, но с проблеми в семейството, може да е нещастно.

# 95
  • Мнения: 3 226
Ок, sylviana, нека го формулирам така: твърде егоистично и неморално е спрямо детето.

За мен е много по-егоистично и наистина неморално (и то не само към детето) да се събереш с някой, само с цел създаване на дете и малко след детето семейството или се разпада или пък функционира странно.

# 96
  • Мнения: 4 791
Ок, sylviana, нека го формулирам така: твърде егоистично и неморално е спрямо детето.

Защо е егоистично и неморално спрямо детето? Особено пък 'неморално'.

Авторке, във форума има няколко теми по въпроса. Потърси, прочети, след като те интересува какво мислят другите по темата. Важното обаче е ти какво мислиш и как чувстваш нещата. Няма правилно и неправилно. За морал пък изобщо не иде реч.

Успех, каквото и да решиш.

# 97
  • София
  • Мнения: 353
Направо съм потресена от мненията на някои хора тук. Сигурно, ако бяхте в ситуацията на питащата, друго щяхте да пеете. Моето мнение е "ЗА". Не чакайте принца на бял кон, може никога да не дойде. Ако сте решили, че сте способна да дарите това дете с любов и грижа, давайте. Времето не е във ваша полза.
Искам и нещо друго да отбележа. За семействата, в които има деца от двама родители. Онези същите, които ги срещате на улицата всеки ден, но не знаем, че бащата пие и малтретира майката или още по-лошо и детето. За тези семейства, в който бащата е физически там, но духовно отсъства, защото не желае да има ангажимент към детето, или пък си има любовница. Така че това че някой си имал двама родители не го прави повече човек от някой с един родител. Важно е какво даваш, отношението, грижите. Дали детето ще има, или няма баща, не е на дневен ред. Важно е как ще бъде възпитано. Няма определение "самотен родител", защото никой не може да бъде самотен в присъствието на собственото си дете. Самотни са останалите.
Пожелавам ви успех. Нека това, за което мечтаете се сбъдне. Каквото и да ви говорят всички, вие вече сте взели решение със сърцето си.

# 98
  • София
  • Мнения: 3 821
Напълно съм "За" такава крачка. Това е голяма стъпка и жената не се хвърля просто така в подобно начинание. Това е физическо, емоционално, финансово изпитание. Полежалаам ви успех.
Потресена съм от някои от коментарите... Кой щял да посрещне майката от родилното 🤣, рев денонощно, че татко го няма 😂, нещастни деца. Явно има хора, които живеят в романтичен коледен филм за красивия принц, който си грижи за мама и децата й всеотдайно без нито една лоша черта на характера и без нито една наследствена болест (дори високо кръвно) десет поколения назад.

# 99
  • Мнения: X
Напълно съм "За" такава крачка. Това е голяма стъпка и жената не се хвърля просто така в подобно начинание. Това е физическо, емоционално, финансово изпитание. Полежалаам ви успех.
Потресена съм от някои от коментарите... Кой щял да посрещне майката от родилното 🤣, рев денонощно, че татко го няма 😂, нещастни деца. Явно има хора, които живеят в романтичен коледен филм за красивия принц, който си грижи за мама и децата й всеотдайно без нито една лоша черта на характера и без нито една наследствена болест (дори високо кръвно) десет поколения назад.

Ми не. Отговарям на този коментар, защото аз лично написах поста с посрещането от родилното. Просто някои имаме късмет да срещнем читав мъж. И да, грижи се, не е със сериозни фамилни обременености и имаме прекрасен живот. Човек може да си живее и като в коледен филм, когато има читав човек до себе си и много любов.

# 100
  • Мнения: 4 791
Мен пред родилното ме чакаше една групичка от три приятелски семейства, които даже ми бяха наготвили 🥳

Синът ми нито реве, че няма баща, нито има нещастен вид, нито се спича, когато някой го пита къде е баща му. Говорили сме по въпроса.

Последна редакция: вт, 27 дек 2022, 21:17 от Nedinka

# 101
  • София
  • Мнения: 3 821
Основната движеща сила една жена да си намери мъж, с който да имат дете, трябва да е фактът, че той ще я посрещне при излизането от родилното... Нищо, че има мъже, които изобщо не им дреме, или са се запили, или са в чужбина... От друга страна някои родилки ги посрещат с оркестър и това без съмнение много ги топли.
Иначе за фамилната обремененост... Шансът мъжът да е с някакви неясни генетични проблеми и никой да не а знае, не е малък. Познавам двойка, която откри генетични аномалии при бащата след раждането на двете им деца, аномалии, за които той не е знаел.

Последна редакция: вт, 27 дек 2022, 21:34 от Yellow_girl

# 102
  • Мнения: X
Основната движеща сила една жена да си намери мъж, с който да имат дете, трябва да е фактът, че той ще я посрещне при излизането от родилното... Нищо, че има мъже, които изобщо не им дреме, или са се запили, или са в чужбина... От друга страна някои родилки ги посрещат с оркестър и това без съмнение много ги топли.
Иначе за фамилната обремененост... Шансът мъжът да е с някакви неясни генетични проблеми и никой да не а знае, не е малък. Познавам двойка, която откри генетични аномалии при бащата след раждането на двете им деца, аномалии, за които той не е знаел.

Никъде не съм написала, че основната причина за намиране на мъж е срещата пред родилното. Ама хич. Но само това зачеквате, защото така ви е изгодно да се заяждате. Да си баща не се изчерпва до посрещането от болницата, но според Вас всички, които искаме да се размножим по любов, живеем в коледен филм.

# 103
  • Мнения: 4 791
От медицинска гледна точка вероятността за генетични проблеми при донорите е сведена до минимум поради простата причина, че на тях се правят доста сериозни изследвания, преди да станат донори. Или поне в страната, в която живея , е така. Моята първа бременност завърши с преждевременно раждане в 24-а седмица с ясно какъв край. Веднага на бебетата бяха направени изследвания за кариотип, въпреки че беше ясно къде е проблемът и той не беше свързан с донора. На мен самата ми правиха много изследвания, преди да започна процедурата, както и срещи с психолог.

Всеки да се размножава, както иска. Важното е да се чувства убеден в избора си и да не го натрапва на останалите. В моето обкръжение съдби всякакви.

# 104
  • София
  • Мнения: 3 821
Съдби има всякакви, особено що се отнася до семейства, родители, деца. Не начинът на зачеване определя какъв ще е човекът в бъдеще.
Не помня къде съм казала, че семействата, които се "размножават" 🤣 по любов са в коледен филм. Но съм твърдо "За" хората да се размножават, както преценят за добре - по любов, без любов, от донор, от чужд замръзен ембрион. Актът на зачеване е трае 1-2 минути, но как ще се гледа детето е отговорност за цял живот.
Иначе коледните филми са само в БГ мама и по Хоумарк, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт