В ПЛЕВЕН за Новата година подаръци и сняг ще има

  • 12 543
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Чухте ли гърмежа от взривяването на тютюневивата фабрика?  В 8.30 тролеите към гарата спираха на Дома на книгата, защото района на гарата беше отцепен, а каква гъста мъгла от пушек имаше не мога да ви опиша - хората си бяха покрили лицата кой с каквото може, остра и задушаваща миризма се носеше навсякъде. Предполагам, че вече всичко се е разнесло и ще може спокойно да се излезе на разходка по центъра. Времето е направо пролетно, да се възползваме максимално и да го прекараме навън с децата.

# 226
  • Мнения: 5 026
Чух гърмежа, така яко думна. Дали мъглата,която се появи на Сторгозия не е от това newsm78Поне да си бях събрала прането, че кой знае с какво ще се набие  Sick
 За разходките-въпреки, че не ми е добре, гледаме всеки следобед да изкарваме божидар, но той е невъзможен-иска само на ръце, не стои при баща си, кръст не ми остана да го влача. А отгоре на всичко си събува буйките през 2 метра. Сега съм го наказала и излиза с терлички.
 Ходихме да му търсим по-високи обувки в магазина над Астория, едната от продавачките установи, че трудно ще му станат някои от моделчетата, защото крачето му отгоре било по-пухкаво, ама другата като се заинати, че ще му ги обуе, чак го взе да стъпи на земята и като започна да му натиска крачето   Close Подивях, идеше ми да я   #Cussing out А тя ме гледа една такава учудена как не искам да напъна крачето да влезе!!! Абе, нямам думи!

# 227
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Атракция, ами не давай на продавачките да му мерят обувките, ще вземат да му изкълчат крачето. С Вики съм имала проблеми до 2години с намирането на обувки - имаше пухкаво краче и моделите, които харесвах не му ставаха - влизаха само пръстите и още малко. Затова се наложи да купувам по-скъпи обувки (и не съжалявам), но пък с един номер по-големи, само те му ставаха,  бяха по-широки. Например ботушите сме ги носили две зими поради тази причина. Сега всичко е наред, крачето му влиза във всички обувки, само остава да му харесам модела, но последния път се заинати и не поиска да мери това, което му бях избрала, та се наложи да купим други, които и той хареса.
Колкото и да напъваш, няма да влезе. Обувката трябва да влезе с малко натискане.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 10:28 от valja

# 228
  • Мнения: 5 026
 Да ви се похваля-днес получавам съобщение, да отида до пощата да си взема някаква пратка. И отивам, защото очаквам от Памперс жираф на Фишер Прайс, ама не-дават ми някакво малко пакетче . Оказа се , че е от сп."9 месеца"-бях пращала снимки на Божидар още преди 5 месеца и сме спечелили. Наградата е лосион за тяло на "Мустела" 330 мл. Браво на нас!  Crazy

# 229
  • Мнения: 1 955
А отгоре на всичко си събува буйките през 2 метра.

 Joy Joy Joy Това все едно аз съм го писала.Много е неприятно и ме хваща чак яд, макар, че той едва ли точно знае какво му говоря  ooooh!

И аз чух тътена и даже се стреснах, защото не знаех, че ще го събарят, и докато си се чудя какво става по новините на БТВ чух казват - "Преди броени минути взривиха тютюневата фабрика в Плевен"  hahaha беще точно 8.00 ч. Абе, аз първоначално си помислих, че става някакво земетресение, нищо, че не се тресеше блока  Mr. Green

Да ви кажа какво си измислих за сваляне на килограми - ще ходя на народни танци  Crazy Имало тук на "Сторгозия" в читалище "Ракитин" всеки вторник от 19.00ч.  Намразила съм всякакви други спортни занимания като фитнес, аеробика, степ-аеробика и тае-бо.Ходех преди няколко години, когато пак се бях заела сериозно с килограмите.И от тогава се отвратих  Sick А на танците хем ще се друскам, хем ще науча нещо, защото аз освен право хоро (защото го играехме всяка сутрин в училище, когато имаше физ-зарядки) друго не мога да играя. Е, едва ли един път седмично ще е достатъчно, но засега мисля да пробвам, ако не ми мине скорострелно мерака  Whistling

Атракция, браво на вас, наистина  Peace Те много навреме ти пращат наградата, а и също толкова навреме публикуват снимките  Laughing

# 230
  • Мнения: 305
Здравейте Плевенски сладурки,бих искала да Ви помоля за услуга!Аз съм от Ловеч,но ще раждам в Плевен-Втора Клинична/мисля че така беше/идеята ми е ако някоя от Вас разполага със списък на нещата който трябва да имам в багажчето си за болницата ще бъда много благодарна HugДокторката ми ги наказа набързо и аз се умешах тотално! smile3555

# 231
  • Мнения: 248
Имам една питанка. Вчера слагахме на Ники ваксина ДТК - Инфанрикс и тази вечер вдигна температура 38,3. Та се чудя дали може да е от ваксината /24 часа след поставянето й/ или сме лепнали някой вирус, докато чакахме пред кабинета. Сложихме Инфанрикс, защото тези от Здравната каса ги понасяше много трудно с тридневни температури от 39 градуса.

# 232
  • Плевен
  • Мнения: 973
Здравейте!
Отдавна не съм се разписвала, но си ви чета редовно  Grinning
Merian аз пожелах на Траяна да сложат Инфанрикс , след като педиатърката 2-3 седмици преди първата ми даде да прочета как действа и какви странични реакции има. По нейни наблюдения много рядко се явавали странични реакции от Инфанрикс. И при трите бебка не е имала дори дискомфорт, така че може и да не е от ваксината при Ники , но не на 100 процента ! Дано да не е нещо сериозно, а временно неразположение !!!
Бързо оздравяване на болните, аз се чувствам отпаднала , гърлото се опитва да ме боли и т.н. , но засега се опитвам да се церя с бабини "илачи", дано ми се размине!
Чао, лека вечер !

# 233
  • София
  • Мнения: 9 887
Мериан,дано не е нещо сериозно.
Момичета,ние сме доста болнички.Буби беше с вирусна инфекция,оказва се че има бронхит сега.Преди малко ходихме в Спешното на снимка,защото педиатърката ни се съмняваше за вирусна пневмония.оказа се по-малкото зло.Сега пием АБ Аугементин,Буби никога досега не е пила антибиотик,но щом се налага...Стискайте палци да оздравеем бързо.В Спешното ми казаха,че в града върлува страшен вирус,имало много болни и с усложнения.
Петита,аз отскоро живея тук и нямам информация за болницити,но ти желая леко раждане! Hug

# 234
  • Мнения: 1 955
ако някоя от Вас разполага със списък на нещата който трябва да имам в багажчето си за болницата 

Аз списък нямах, но сега по спомени ще се опитам да три изброя  Laughing
 - памперси 20 бр.
 - дрешки за бебето -  камизолки или бодита за отдолу и по-дебелички "костюмчета" за отгоре, чорапки
 - бебешки сапун, олио, мокри кърпички
 - лигнин и дамски превръзки
 - нощници - поне 2 бр.
 - джапанки
 - бикини, които ще си слагаш тайно след визитацията  Mr. Green
 - хубаво е ако имаш помпа за кърма да си явземеш и нея
 - тоалетни принадлежности за теб
.
.
.
и не на последно място - стотинки за телевизора  Laughing Ако се сетя още нещо ще допълня.Как ще раждаш - нормално или секцио? Ако си секцио ще ти кажа още работи за багажчето  Wink

Имам една питанка. Вчера слагахме на Ники ваксина ДТК - Инфанрикс и тази вечер вдигна температура 38,3. Та се чудя дали може да е от ваксината /24 часа след поставянето й/


Мериан
, и трите ваксини на Митко досега бяха Инфанрикс и нито веднъж не е имало каквато и да е странична реакция.Но след като той и другите ги е понасял тежко, напълно възможно ми се вижда и сега да вдигне температура.

# 235
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Pepita, в момента нямам време да редактирам текста, копнах го от наша по-стара темичка, но надявам се ще ти е от полза:

"За мен в родилното
лигнин, дамски превръзки, 2 нощници, тоалетни принадлежности, сапун, кърпи, чаша, прибори за хранене.
за бебето:
2 комплекта пелени (така ми искаха, използвах само единия), дрехи за бебето (ританки, бодита, в зависимост от сезона, в който ще раждаш), памперси (бях си купила един пакет от 24 бр.), мокри кърпи ( на Памперс от малките разфасовки), ръкавички за бебето ( едни такива памучни, тънки, за да не дере по лицето с нокти, а не да не му е студено ) Имах и едни терлички, но аз раждах ноември и беше вече студено, ти си вземи ако искаш чорапки.
Още:
термометър, чаршафи за твоето легло.
Това се сещам."

"Аз ще добавя да вземеш за бебето:
бебешки сапун; олио или мляко; хавлийка-кърпа, а не халатче; някои носеха и биберона залъгалка, чорапки, ако ще раждаш в по-студено време; бебетата по мое време ги къпеха два пъти на ден (= камизолка, блузка, ританки и долни гащички *2 на ден); комплект за изписване от родилния дом.
За теб: повече лигнин,  помпа за кърма, подложки (памперси) за гърди."
 

# 236
  • Мнения: 5 026

и не на последно място - стотинки за телевизора  Laughing
Дикси,къде е този лелевизор? В стаята, където бях аз-нямаше  Mr. Green Може би в някоя самостоятелна стая  newsm78
 За ваксините-на Божидар му слагаха в гръбчето, не знам как се казват. Понесе ги с Т около 37,5-значително добре. А знаете ли в кои месеци е реваксинацията? Май наближава този неприятен момент  newsm78

 
Да ви кажа какво си измислих за сваляне на килограми - ще ходя на народни танци  Crazy Имало тук на "Сторгозия" в читалище "Ракитин" всеки вторник от 19.00ч.
Разкажи малко повече-записване, такси. Заинтригува ме!!!То май няма друг начин за спорт при мен, а пък и обичам "да се друскам". Може и да ти стана  съмишленик в начинанието  Wink А друг вид танци има ли-латино или....

# 237
  • Мнения: 1 955
Не съм била в самостоятелна стая, бре  Naughty Имахме си телевизор, а в другата до нашата стая и те имаха, защото си разваляхме стотинки. Уцелила си някаква "ощетена" стая  Crazy
За народните танци - всеки път се плаща по 3 лева, записване няма доколкото разбрах.А и за други танци също не знам.Аз лично не съм ходила в читалището, каза ми една мама от форума.Мисля във вторник да отида и после ще ти кажа с подробности  Peace

Да бе, Petita, как можах да забравя пелени и  хавлийка за бебето  smile3555  Добре, че и Валя се включи  Peace Аз ръкавички не съм носила и слагала, но му давах биберон-залъгалка.Носех си и шише за вода, нищо че те не дават.Раждах февруари и не ми беше студено, парното там е надуто много.

# 238
  • Мнения: 305
diksi,нормално ще раждам,Ставрева вчера ми каза че май бебо ще излиза по-рано/термина ми е 26.02/и затова бързам да приготвя нещата.То като гледам една чанта не ми стига та ще видим.Да те питам-в болницата мизерия ли е?

# 239
  • Мнения: 5 026
Да те питам-в болницата мизерия ли е?

 Не е мизерия! Учудващо чисто е ! И както е казала Дикси, е мнооого топло, затова ти препоръчвам да си вземеш по-тънки нощници. За багажа-аз се бях помъкнала с един огромен сак и санитарката ме попита:"Ти не си ли от Плевен?", което ме учуди много  newsm09 Като съм от Плевен, не означава да отида с една найлонова чанта с багаж.
 А за Ставрева аз съм с много лоши впечатления  censored, но това си е мое мнение. Дано ти си доволна и да ти мине леко раждането!

Не съм била в самостоятелна стая, бре  Naughty Имахме си телевизор, а в другата до нашата стая и те имаха, защото си разваляхме стотинки. Уцелила си някаква "ощетена" стая  Crazy

Дикси,Ами аз бях някъде във втората стая с едни мацки, които бяха родили на 14.02-може да сте раждали заедно  newsm78 Ама като се замисля нямах нужда от телевизор, защото божидар ревеше почти непрекъснато, че е гладен, та се забавлявах с него  Tired Face

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт