Държане на телефона при разговор като филия с лютеница

  • 6 826
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 079
Аз го държа така, защото използвам високоговорител. Гримирам се и мразя телефонът ми да е омазан с фон дьо тен до ушите Grinning Спийкър използвам в движение, не ме слушат хората. В транспорт, например, не бих използвала.

# 46
  • Мнения: 25 824
Направих си един експеримент. Опитах се да изкарам известно време, държейки телефона по този начин. Неудобно, особено по време на ходене. Но открих, че е много по-удобно да се говори така, но ако телефонът се държи като вафла. (Или хайде, да не е като вафла, а като микрофон.) По-здрав захват, по-ергономично, няма опасност да си изпуснеш телефона, ако някой те блъсне или се спънеш, както си вървиш.
Та да попитам и аз – защо като филия с лютеница, а не като шоколадова вафла? Simple Smile

# 47
  • Мнения: 5 194
Къде ти е говорителя при поза "вафла"? При поза "филия" би трябвало да са относително на едно ниво с микрофона. Ако говорителя е по-ниско може да не се чува добре. Казвам 'може', не съм пробвала.
(Ей всеки път като видя темата огладнявам за препечена филийка с лютеничка и сиренце Joy)

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 17:40 от Inferiya

# 48
  • Мнения: 25 824
Ами пак пред устата ти е говорителят, само захватът е различен. Simple Smile
Т.е. не си чупиш префърцунено китката.
Хм, като видя следващия път някой да говори така, ще погледна специално в каква позиция му е кутрето – дали е вирнато, или не.

# 49
  • Мнения: 5 613
В поза "вафла" има пръсти върху дисплея, тоест всеки момент може да натисна нещо, което не искам. На мен поза "филия" ми е удобна, не ми стърчи кутре, ей сега опитах всички пози Joy Но то може и да зависи от размера на телефона, моят е голям и изисква и кутрето да се включи в придържането Grinning

# 50
  • Мнения: 4 534
Поза вафла, поза филия, измислихте нова терминология 🤭

# 51
  • Мнения: 20 211
Доядоха ми се и двете сега. Joy

# 52
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 596
Някои го правят защото са го видяли по телевизията в някое риалити и мислят че е шик😁И на говорител защото може би не чуват добре ¯\_(ツ)_/¯ Защо трябва да сме всички еднакви?

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 623
Ох,и на мен ми се прияде филийка с лютеница и топло кебапче.

# 54
  • Мнения: 826
Това го видях за първи път в Щатите преди 15 год. Вървят по улицата и говорят на високоговорител. Телефонът се държи като филия, както сте казали. Но това съм го виждала основно, докато ходят по улиците.
Като попитам защо, ми беше обяснено, че е вредно телефона да се държи до ухото и се прави, за да не ти се изпържи мозъка Joy
В България рядко го виждам, дори и сега.

# 55
  • Мнения: 2 579
Не го правя често, камо ли навън, но аз по телефона извън вкъщи съм особено лаконична.
Когато го правя, то е защото включвам високоговорителя. А защо включвам високоговорителя, когато няма друг слушател освен мен? - Ръчичките ми са малки, а телефонът доволно голям. Като говоря по-дълго от 3-4 минути, започват да изтръпват и не ми е приятно. Друга причина за "филията с лютеница" е, за да не я намажа с ФДТ, вместо с...лютеница.

# 56
  • Мнения: 13 432
Решила съм си проблема с чифт слушалки, говоря доста и със сегашните големи телефони наистина не е комфортно да се държи в ръка по-дълго време или често. Освен че и ръцете обикновено ми трябват и за друго, а така не се налага да си избирам кое да мога да върша.
Така на говорител съм виждала да слагат долния край към ухото ако гледат някакво видео примерно, там звукът излиза на този говорител, а не на предназначения за ухото. Вече всякакъв вид месинджъри понякога ако не са настроени читаво, при липса на слушалки пак там е звукът и няма избор. Ама това вярно е предимно при тийнове, възрастните вече повечето не си гледат минутите разговори че да търсят безплатните алтернативи през интернет.

# 57
  • Мнения: 3 916
Поколението на моите деца не обича да говори по телефона. Говори се по принуда, едносрично-да, не, ок-и се затваря. Не е от пестене на минути. Просто не обичат този тип разговори. Но ползват много чат, който има и гласови съобщения. Е, точно това се случва, когато са на гласови - доближаваш до ухото, за да чуеш съобщението, особено, ако си сред хора, или поднасяш телефона кат филийка, за да си запишеш своето. Лично аз, след разговор по телефона се налага после да го бърша, защото е изпотен, омазнен, а веднъж беше и с боя за коса, горкия, омазан. Май ще минавам и аз на поза-филия с лютеница.
Нито е шик, нито е видяно от някой, дори не се замислят - така си ползват уреда и не анализират как изглеждат в очите на друго поколение.

# 58
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Абе честно казано, "филията с лютеница" я ползвам и съм виждала да се ползва главно от хора, които пращат гласови съобщения по whatsapp. Няма как да държиш натиснат микрофона и да долепиш до ухото, още повече, че никой не ти говори, за да слушаш на слушалката или да пускаш на високоговорител, че да те слушат и околните.
Друг е въпроса защо вместо да си пращате гласови съобщения по чатовете, не си звъннете и разберете наведнъж, но имам много колеги и приятели, които общуват така.

# 59
  • Мнения: 14 768
При разговор винаги има вероятност да се проточи малко повече от необходимото.Да си призная и на мен ми харесва бързо,точно,кратко да се каже всичко в гласово съобщение и да не се занимаваш повече.Като бързаш или просто не ти се занимава с писане,изпееш всичко и да се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт