Държане на телефона при разговор като филия с лютеница

  • 6 836
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48 124
А ако са двама, които си говорят, не по телефона? Различно ли е?

# 31
  • Мнения: 36 877
Ако не викат, е различно.
Сега се сетих, че имам една роднина, която много странно ми глъхне, като говорим по телефона. Ту я чувам съвсем ясно, ту много тихо, все едно звукът пристига на вълни. Може би го оставя на маса или бюро и обикаля из помещението Thinking

# 32
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Повредени са им говорителите на телефона и могат да говорят само на високоговорител?
Характерна повреда е за някои марки при изпускане.

Всичките ми познати го правят заради това, не са ми хрумвали други обяснения.  Sweat Smile

# 33
  • Мнения: 6 962
Ако не викат, е различно.
Сега се сетих, че имам една роднина, която много странно ми глъхне, като говорим по телефона. Ту я чувам съвсем ясно, ту много тихо, все едно звукът пристига на вълни. Може би го оставя на маса или бюро и обикаля из помещението Thinking
Точно това се случва. Оставя го на говорител и се движи наоколо. Имам приятел, който прави същото, много ме дразни и всеки път се разправям с него. На него не му пречи, защото той ме чува, а аз ту го чувам ту не и това ме напряга.

# 34
  • Мнения: 1 070
Аз го правя, така си държа телефона на високоговорител. Нямам страх от облъчвания, защото от дете съм пред монитори и вече съм свръхоблъчена. Но при мен проблемът е, че имам слухова чувствителност и се изморявам да водя дълъг разговор на слушалка. Чисто сензорно ми е по-лесно на високоговорител. А в крайна сметка, ако вървях и си говорих друг човек наживо, хората пак биха слушали разговора ни, ако държат. Не виждам разлика. По принцип, водя безкрайно дълги разговори с приятелки и близки и не мога един час да издържа да слушам "на ухо".

# 35
  • Мнения: X
По улиците абсурд, иначе вкъщи почти винаги съм на високоговорител ако ще водя дълъг разговор. Иначе започва жестоко да ме боли ухото и главата.
Мен пък ме вбесяват хора, които пишат следя или слагат точка във фейсбук публикации. Направо издивявам. То си има опция за следене на темата, ама....Друго което ме побърква е като видя някой да пише ред, размер и цена без въпросителен знак и без нормално образувано изречение. Толкова неграмотно и жалко ми се струва. А тия с ред направо къртят. Веднъж една жена продаваше нещо и се изредиха 10-15 женици да пишат ред. И тя попита някой иска ли да купува изобщо, че няма време да им отговаря на подредбите. И накрая някаква друга жена купи продукта без "да се реди". Grinning

# 36
  • Мнения: 51
Повредени са им говорителите на телефона и могат да говорят само на високоговорител?
Характерна повреда е за някои марки при изпускане.

Всичките ми познати го правят заради това, не са ми хрумвали други обяснения.  Sweat Smile
Хич не е това причината!

# 37
  • София
  • Мнения: 14 836
Дори и не предполагах, че и "големи" хора говорят с "филията" пред устата по улиците. 😃 Само тийнове съм виждала да го правят. И в ГТ така ли говорите?
Мен видео разговорите в транспорта ме побъркват, пак от тийнове.
Не дразнещо, но непонятно ми е говоренето по телефона с ръка пред устата, все едно са Вежди Рашидов но време на заседание и някой ще им разшифрова разговора. 😂

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 22:36 от yovanka

# 38
  • Мнения: 48 124
Не, в градския транспорт не го правя. Там избягвам по- лични разговори дори ако пътувам с познат, просто всякакви хора слухтят.

# 39
  • Мнения: 1 565
И мен ме дразни това с филиите и високоговорителя. Имам една приятелка, дето редовно си оставя телефона на високоговорител и почти на всяко изречение я карам да повтаря, защото не я чувам като хората. А най-любимо ми е като реши да си пуска кафе машината докато говорим.
И гласовите съобщения хич не ги обичам. Или ми се обади и ми кажи каквото имаш да казваш, или го напиши. Това е ни тъй, ни иначе.

# 40
  • Мнения: 48 124
Мен ме дразнят само изчезващите снимки в Инстаграм, нищо друго изброено не

# 41
  • Мнения: 20 328
Е какво чудно има?
Държи се така, защото микрофонът е отдолу на апарата и за да не се разсейва твърде звука, докато се говори на високоговорител.
А кой, къде и защо го прави, си е негова работа.
Обикновено като си правя ходенето за спорт или съм на по-тихо място го ползвам така. На открито и шумно се разсейват звуците и не е удобно.

# 42
  • Мнения: 2 022
Честно казано, ако отсрещната страна не знае, че разговорът е на спикър, е малко некоректно, в случай, че има други наоколо. Редно е, мисля, когато говорим така или през аудиото но колата, да предупредим още в началото. Иначе се получава малко неловко. Би ми било неприятно да си говоря с някого, а да се окаже, че ме слушат още един куп хора.

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 00:31 от Cygnus

# 43
  • Мнения: 6 387
Бих казала, че в Италия това е обичайният начин за говорене по телефон. Simple Smile)) Или поне, където живея аз, винаги е било разпространено. Нямам отговор защо. Не ми е хрумвало да питам, понеже съм свикнала да го виждам.
На мен не ми е удобен този начин и не съм го възприела. Ползвам слушалки с кабел (не харесвам безжични) дори и за съвсем кратки разговори, дори и вкъщи, само в колата ползвам спикера на уредбата.
Не знам дали зависи от регулацията на звука или от друго, но нямам спомен да съм чувала части от чужди разговори по улиците или може би просто ги игнорирам (като форма на самозащита:))))

# 44
  • Мнения: 4 542
Говорят на спикерфон и се пазят да не им се "пържи" мозъкът. Аз също мразя да си залепвам телефона на ухото и ако съм сама говоря така.  Моят явно е добър, защото нямам нужда да си го поднасям до брадичката чак, ако съм вкъщи го нося със себе си, оставям го тук там докато върша нещо, после го вземам в ръка и се местя на ново място и все си говоря. Доста по-удобно е отколкото да ми се поти на ухото и да ми е заета ръката.

И аз така, особено, ако се случи да готвя, когато някой ми звънне. Но със сигурност не си държа телефона пред лицето в хоризонтално положение. Просто го оставям близо до мен.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт