Държане на телефона при разговор като филия с лютеница

  • 6 825
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 824
Това с „пърженето“ на мозъка (въпреки, че е неактуална и остаряла теория) може да се избегне с едни нормални слушалки. Там обаче се получава другата комична ситуация (особено с малкити блутут слушалки), когато виждаш хора да вървят по улицата и ... „да си говорят сами“.

О, не се бях сетила, че причината може да е да демонстрират, че говорят по телефона, а не че си говорят сами. Да се вижда отдалече един вид.

Не е заради грима, поне не при всички – и мъже съм виждала.
Не съм съгласна и че се изморява по-малко ръката така, поне не и с начина, по който държат телефона – с усукване на китката.

# 16
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Не е лоша функция това. Удобно е да си на говорител в колата или стаята. Но да си сам. Да крещиш и да се разправяш когато около тебе има хора си е пълна тъпотия и липса на всякакво възпитание и усет.

# 17
  • Мнения: 36 797
И аз винаги съм мислела, че е високоговорител. Имам един познат, за който знам, че го прави и е много неприятно, защото не го чувам добре, а затова пък чувам всякакви странични шумове.

# 18
  • Мнения: 4 470
Тези, които виждам да си държат така телефоните са 95% кифлички-ученички, които хич не съм сигурна, че притежават мозък, камо ли да ги е страх от пържене. Чисти лигавщини по-скоро!

# 19
  • Мнения: 5 194
Проблема е, че в повечето случаи и двете страни трябва да говорят по-високо, когато разговорът е посредством филия. Не е като да ходиш редом до някого и да чуваш разговора или да чуваш нечии разговор в градския транспорт.
Бая чужденци са ме питали защо крещим като ненормални, когато говорим по телефона Simple Smile
И аз имам проблеми с ушите, и мен ме болят при дълго време ползване на телефон (работата ми го изискваше по едно време), но мама ме е учила, че разговор на публично място се приключва възможно най-бързо. Съответно после вкъщи мога да говоря, както и колкото желая Simple Smile

И по повода - масова практика е и в колата хората да говорят на филийка. Държане на волана с половин ръка, докато се сменят скорости. Прекрасно е.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 549
Аз говоря на филийката, само ако съм със слушалки без микрофон и не се усетя като ми звъннат да изключа слушалките. Меко казано хич не ми пука кой как си кълчи китките, но затова пък ужасно ме дразнят разговори на висок глас в градския транспорт или да си гледат клипчета със звук.

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Проблема е, че в повечето случаи и двете страни трябва да говорят по-високо, когато разговорът е посредством филия. Не е като да ходиш редом до някого и да чуваш разговора или да чуваш нечии разговор в градския транспорт.
Бая чужденци са ме питали защо крещим като ненормални, когато говорим по телефона Simple Smile
И аз имам проблеми с ушите, и мен ме болят при дълго време ползване на телефон (работата ми го изискваше по едно време), но мама ме е учила, че разговор на публично място се приключва възможно най-бързо. Съответно после вкъщи мога да говоря, както и колкото желая Simple Smile

И по повода - масова практика е и в колата хората да говорят на филийка. Държане на волана с половин ръка, докато се сменят скорости. Прекрасно е.

Не е задължително да се говори високо, за да се чува. Въпрос на телефон и настройки. И наистина сякаш повечето българи крещят, като говорят по телефона. Аз самият едва изтрайвам майка си и баща си, ако трябва да говорят по телефон. Голямо викане, голямо нещо... Не се научиха и това е. Ама пък гърци и италианци въобще не лъжат на тема крещене в разговор по телефона. Те и на живо са си така.

# 22
  • Мнения: 1 417
Аз говоря на филийката, само ако съм със слушалки без микрофон и не се усетя като ми звъннат да изключа слушалките. Меко казано хич не ми пука кой как си кълчи китките, но затова пък ужасно ме дразнят разговори на висок глас в градския транспорт или да си гледат клипчета със звук.

Или пък да слушат музика на блутуут колонка, вместо на слушалки....

Аз заради това вече не мога да изляза навън без слушалките си, за да мога да слушам музика и да заглуша всякакви такива дразнители. Така свикнах и да говоря на микрофона на слушалките, хем не ми се изморява ръката, хем не преча на никой.

# 23
  • Мнения: 719
Аз го държа така когато пращам гласово съобщение.

# 24
  • Мнения: 214
Аз го държа така когато пращам гласово съобщение.

Да да за това е разбираемо, аз визирам хората които говорят по този начин.

# 25
  • Мнения: 12 888
Аз така си държа телефона понякога, ако чувам прекалено силно, без да е на високоговорител. Може да не е чак сякаш всеки момент ще го захапя, но на достатъчно разстояние, за да ми е удобно.
А на високоговорител - ако слушаме двама, както си ходим.

Никога не ми е правило впечатление кой как си държи телефона, нито ме интересува защо го държи така. Хайде и за това правила, НЕЕЕЕЕЕЕ....

# 26
  • Мнения: 1 202
Аз го държа така ако съм със слушалки без микрофон или ако трябва да проверявам нещо на телефона докато говоря. Нз дали изглежда като филия или е телефонът е по-далеч.
Винаги когато мога - няма хора на близо, говоря на високоговорител. Иначе за грима - просто телефонът не трябва да е опрян в лицето. Размазването на фдт е най-малкият проблем - пъпките от мръсотията по него са гарантирани.

# 27
  • Мнения: 48 069
Просто е много удобно
Като държа телефон на ухото два часа, ме заболява ръката
Когато има много хора и е шумно, не е удобно, но когато няма, не виждам проблеми, пък и...не ми пука

# 28
  • Мнения: 14 769
От мин.година ми прави впечатление,че тийновете говорят така.За останалите не съм обърнала внимание.Аз също го правя при гласово съобщение.

# 29
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 440
Това е нещо което ме побърква. Не искам да слушам чужди разговори докато ходя по улицата, но как да стане като сме в една посока и вървя след подобни говорещи на високоговорител. Как не им е неудобно, от семейни скандали до резултати от микробиология и цитонамазка съм чувала. Еми, извинете ме много, WTF?

Общи условия

Активация на акаунт