Пелени и гащички за многократна употреба - 18

  • 5 760
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз не знам дали това е правилната тема,но имам въпрос -каква е разликата между т.нар.преходни гащички и гащички за многократна употреба тип памперс?Поръчах от първия тип за малкия с идеята да почвам да го отучвам лятото от памперсите,но чета,че при някои деца не вършат никаква работа...С голямото дете ползвах памперси до 3 години, защото той упорито отказваше да казва и да ходи на гърне,с малкото обаче искам по-рано да стане това...

# 16
  • Мнения: X
Преходни гащи не съм ползвала, но предполагам целта е да протичат, ако нещо се случи, за да спре детето да върши работата там уж. На многократните пелени целта по принцип не им е да протичат, те заместват памперса.

# 17
  • Мнения: 1 406
Многократните пелени не помня кога започнах да ползвам, но със сигурност след 7-8 месеца беше. И то смесено ползвах с памперси и многократни. Че ние много пътувахме и така и не се престраших при пътуванията да вземам многократни. Факт обаче, че с тях започнаха да сигнализират, че има нещо...та нещата с гърнето и отказването от памперси започнах да се случват на година и нещо. Явно им държаха по-влажно Joy . Даже имам спомени че рядко се е случвало да акат в многократните пелени - може би 4-5 пъти за двамата общо... И така към година и 7-8 мес излизах без памперси по разходки и влачех по два ката резервни дрехи за всяко дете. Нощните напиквания обаче по-късно спряха при дъщерята. И за съжаление там върнах еднократните памперси като мина 2 год и половина, че колкото и дебела подложка да слагах вече не държеше. А и ѝ бяха почнали да ѝ отесняват някои гащи.

# 18
  • Мнения: 18
Имате ли препоръки за подходящ крем против подсичане, който да е подходящ за използване с многократните пелени?

# 19
  • Мнения: X
Аз ползвам Бепантен, но задължително с многократни подложки (или с еднократни). Иначе си мисля, че може всякакъв стига да не е от най-гъстите, които едвам се отмиват.

# 20
  • Мнения: 18
Здравейте, ще имаме възможност да ни донесат пелени от Англия. Можете ли да споделите английски сайтове, от които сте доволни и в които има повече намаления или пелените като цяло са на по-добри цени?

# 21
  • Мнения: 14
Здравейте, ще имаме възможност да ни донесат пелени от Англия. Можете ли да споделите английски сайтове, от които сте доволни и в които има повече намаления или пелените като цяло са на по-добри цени?

В сайта the nappi lady имаше намаление миналата седмица, както и в официалния на bambino mio 😊

# 22
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Здравейте, има ли други бебета, на които да им се отбелязват пелените по кожата? Трето бебе е, но не си спомням с другите да съм имала такъв проблем. То е ясно, че защото са стегнати...но ако не са ще протекат....

# 23
  • Мнения: 340
Здравейте, видях че в ДМ са пуснали многократни пелени тип джоб. Някой да ги е пробвал?

# 24
  • Мнения: X
Не съм ги пробвала, само бегло ги захледах и ми се стори, че са по-скоро кавър гащи с прифолди. Не са джоб с подложка.

# 25
  • Мнения: 340
Възможно е, още не мога да се ориентирам в толкова много видове. Blush

# 26
  • Мнения: 34
Здравейте! Имам бебе на 6м, 8кг и най-накрая извадих пеленките, които бях взела още докато бях бременна. Имам голям комплект, закупен от друга майка, който включва пелени тип джоб, всичко в 1 и много разнообразие от видове подложки. Вече 2 дни разигравам различни варианти, но за съжаление винаги пропускат! Бебчето ми пишка супер много и колкото и подложки да сложа, пелената не издържа повече от 2 часа. Това нормално ли е или нещо аз не правя както трябва? Като цяло мисля, че й ги стягам достатъчно, даже се отбелязват ластиците на кръстчето. Някой може ли да препоръча комбинация от подложки, която е най-попивателна? Също искам да попитам мажете ли против подсичане, кремчето пречи ли на пелената по някакъв начин? А нааканите пелени третирате ли ги по по-различен начин преди пране?

# 27
  • Мнения: X
За да протичат има няколко варианта:
- Сменяте ги на повече от 2 ч. 2 часа е максимума и дори за най-попивателните подложки не се държи повече пелена
- Деламинирани са - т.е. непромокаемото покритие на джоба е увредено
- Не ги закопчавате достатъчно стегнато. В горната част при коремчето трябва да може да пъхнете два пръста. Около краката не трябва да има видим луфт
- Стърчи някоя подложка - огледайте около краката, на гърба, отпред, всички подложки трябва да са прибрани зад ластиците
- Да използвате единична подложка - оптимално повечето пелени вървят с две подложки, не е задължително да се използват и двете, но за по-голямо бебе е препоръчително
- Не са правилния размер. Или ако са универсален размер не сте ги регулирали правилно - или не сте ги разкопчали достатъчно, или сте ги разкопчали докрай на височина
- Допускам и че е възможно просто да има някои кофти китайски марки, които не са ок, но не мога да го твърдя със сигурност, тъй като не съм ползвала

Най- попивателни са материите в следния ред:
- Коноп
- Бамбук
- Памук
- За микрофибъра не съм сигурна къде да го сложа, тъй като не го ползвам.
Моите подложки повечето са комбинация от коноп+памук или само памук. Доволна съм, сменям на 2 ч.

Кремче против подсичане може да се ползва само ако ползвате еднократни или многократни стей драй подложки. Аз използвам.

Нааканите пелени не ги третирам, но използвам многократни стей драй подложки, които пазят и самата пелена. Когато бебето беше по-малко и акото по-течно ги изплаквах само на мивката и прибирах в коша за съхранение. Като стана по-голямо просто се изхвърля акото в тоалетната. Пелените се перат максимум през ден, може и всеки ден, ако искате. Аз пера през ден.

Последна редакция: ср, 03 май 2023, 08:46 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 34
Благодаря за изчерпателния отговор!

# 29
  • Мнения: 5 146
Мацки, докато чакам да пристигнат поръчаните пеленки имам средно тъп въпрос - има ли някоя с пералня, която пере с по-малко препарат? Ние сме с Miele, още в магазина ни предупредиха, че пере с около 1/3 от препоръчителната доза препарат, самия барабан е по-различен - пере с повече "търкане" и като цяло до сега ми беше супер - по-икономично, по-еко, не съм имала проблем, ноооо не мисля, че за целите на многократните пелени е също толкова подходящо. Съвет? Дори с предпране с още препарат и още изплакване имам известни притеснения. Практикуваме ЕБХ и реално наакани почти няма, но все пак. Ако сложа повече препарат не се отмива хубаво, което също е крайно нежелателно.

Чета, че някои чужденки слагат сода за неутрализиране на миризма на урина, но не прочетох такъв съвет в първия пост (може и да съм пропуснала).

Всеки път ли слагате дезинфектант? В предната тема четох нещо за dm-ски такъв, ще мина да погледна тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт