БисИри и правописни истории 6

  • 41 126
  • 823
  •   1
Отговори
# 450
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ние сме с астма можели да се излекужаме с хомеопатия моля помогнете .ако някой може да ми даде съвет защтото аз съм в безизходица все ощте кашля и ме притеснява дали да си почним с помпата отново


Още малко червено, ако сложиш, ще е по-близко до истината. Mr. Green
Иххххх Close, казвай бързо къде да слагам, докато не са видели другите Mr. Green

# 451
  • USA
  • Мнения: 559
"...ре6их да си ползвам нормалниат усер, ползвах ***** тъи като си мислех 4е ниакои усери ме инмат като игнорирана, и за да могат да 4етат написанмотоми, но ве4е все ми е таиа!
....аз не съм разсизка, хората които се мислиат винаги за нещо пове4е от останалите! толкова физи4ески колкото умственно им слагам ето тази поговорка:  "кажими с какво се те6кари6 за да ти кажа какво ти липсва"!
засто ли си мислиа 4е това е твурде типи4но в модерната ни родина БГ! дали то4но ние сме наи  големите разсисти????"
 
 
 

# 452
  • Мнения: 3 835
ОХ, много ме затрудни!!! Crazy Не знам, откъде да започна. newsm78 Ще се опитам, да го препиша така, както горе-долу, би следвало да изглежда. Въпреки, че аз не бих се изразила, точно така. Rolling Eyes

"Ние сме с астма, може ли да се излекуваме с хомеопатия? Моля помогнете, ако някой може да ми даде съвет, защото аз съм в безизходица. Все още кашля и ме притеснява, дали да си почнем с помпата отново?"

Честно да ти кажа, поне 5-ти го четох постинга, и не мога да схвана смисъла. Четох го, защото жената явно има проблем, и се опитах да разбера какъв е той, но не мога. ooooh!

# 453
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тео, аз също се затрудних, затова някои очевидни грешки съм ги начервила, а други само подчертала. Глаголът "кашля" не е ли за първо лице ед. ч. Тогава значи авторката кашли, а не детето й. newsm78 Също и "почнем" някак не ми върви, би трябвало да е "започнем".
Спирам, че сега ще ме обвинят, че много задълбавам.

# 454
  • Мнения: 25 604
Аз кашлям
Ти кашляш
Той (тя, то) кашля

# 455
  • Мнения: 3 835
Тео, аз също се затрудних, затова някои очевидни грешки съм ги начервила, а други само подчертала. Глаголът "кашля" не е ли за първо лице ед. ч. Тогава значи авторката кашли, а не детето й. newsm78 Също и "почнем" някак не ми върви, би трябвало да е "започнем".
Спирам, че сега ще ме обвинят, че много задълбавам.

Да, за "кашлям" и "почнем", си права, но понеже често се пише така във форума, го пропускам. Предполагам, че не мога да разбера смисъла, защото си цитирала само част от постинга. Аз сериозно се замислих, за проблема на жената. Rolling Eyes

# 456
  • Мнения: 3 835
Аз кашлям
Ти кашляш
Той (тя, то) кашля

Да, Как'Сийке, то това е ясно. Crazy Ако се задълбочим съвсем, да й преправяме постинга, накрая съвсем нищо няма да остане от оригинала. Mr. Green

# 457
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предполагам, че не мога да разбера смисъла, защото си цитирала само част от постинга. Аз сериозно се замислих, за проблема на жената. Rolling Eyes
Tова е всичко, няма част, т'ва е.
Явно наистина се е притеснила.

# 458
  • Мнения: 13 512
Ей, що ме изпредварихте, бе  
това пък как ти хрумна  да го напишеш така?

# 459
  • Мнения: 3 835
Ей, що ме изпредварихте, бе  
това пък как ти хрумна  да го напишеш така?

 smile3538

Аз не съм го видяла!!!

Така е по-звучно, друго си е!!! Миленка, слабост моя, много бързаш като пишеш, като мен. Обаче, аз се връщам, и чета.... smile3523, най-редовно след публикацията. Mr. Green

# 460
  • Мнения: 2 254
Я да ви попитам:купеЧки или купеШки?  (питам ей,не е бисер:)))))

# 461
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
купешки

# 462
  • Мнения: 747
Eто ви една тема за размисъл върху (без)мозъчната операционна система на тризначките от BB:

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=994342

И едно заглавие:
Имали съфорумки-рокерки

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 09:07 от prascho

# 463
  • Мнения: 5 178
на някои това й им е много любимо и гледат да го приложат в думи като: лекций, консултаций, разправий, абе направо излагаций Mr. Green
не съм безгрешна в правописа, но НОЙ вместо НОИ.. ми е любимо

# 464

Общи условия

Активация на акаунт