На море в Турция - тема 77

  • 63 116
  • 738
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 56
Slavei4e, резервациите правих през януари. 2-ма възрастни и 1 дете на 10 год. Мислехме да пътуваме с кола, така че резервирах хотела през бг агенция с опция за анулация до 3 дни преди пътуване и мед.застр. Излезе 2140 лв всичко.
После намерихме билети с опция flex, възможност за промяна, за около 900 и нещо лева. Преценихме, че с колата ще похарчим почти толкова заедно с храненията при високите цени на горивата. Общо почивката излиза 3200 лв с трансфера, което е с около 5-600 лв по-ниско от агенция.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 861
И колко ти излезе хотела?Кой период и колко човека?Защото като гледам май няма да е много по-евтино ако беше си направила резервация от бъл.агенция.В разходите слагаш ли и застраховка?Всичко се случва хора сме.
Славейче, да допълня и аз evgzl.
Застраховката е 10-15лв. за двама човека Simple Smile.
Двата хотела /общо 14 дни, и двете резервации директно през сайтовете на хотелите/, полетите с Пегасус от София до Анталия- 2 човека 145€ + Алания Истанбул - 105€, два индивидуални трансфера директно през хора, с които вече сме правили няколко пъти трансфери 70€, застраховката- 8€, хотела в Анталия / през Дестиния/преди първия хотел за почивката, хотела в Алания / през Букинг/ преди втория хотел от почивката, апартамента в Истанбул / от АирБнб/за 5 дни и нам още какво ми излезе по-евтино отколкото ако бях резервирал само двата хотела / същия тип стаи, които аз резервирах/  с един полет през бълг. агенция Simple Smile
Многократно съм го повтарял. за последните 10 години не съм намерил българска агенция, която да ми предложи поне еднаква, не говоря за по-добра цена от цените, на които аз резервирам самостоятелно.
Това не означава, че не ползвам услугите на Галактик Вояджър, когато ми се наложи да ползвам агенция.
Ето примерно единия от хотелите за втората ни почивка през лятото е резервиран през нея. Просто за конфигурацията, която ни бе необходима /3възрастни+1 съкровище на 4 години Simple Smile / тя ми даде най-добра цена и резервирах хотела през нея. Полетите пак са с Пегасус, втория хотел в Белек през Аирбнб, трансферите по същия начин като на първата ни почивка.

# 692
  • София
  • Мнения: 2 856
Не оспорвам богатия опит на Роже. Но лично аз от октомври дебнех Vogue, Бодрум по сайтове за резервации, вкл. и английски, но цените, които Емералд ми дадоха, бяха ако не по-добри, то поне не по-лоши. На сайта на хотела цените бяха същите.
А когато се свързах директно с един друг хотел, преди да направя резервацията във Vogue, направо ме препратиха към сайт за резервации, с който работят.

# 693
  • Мнения: 3
Здравейте. За първи път организирах сама почивка в Анталия със самолет, досега сме пътували само с кола до Кушадасъ.  Ще почиваме във Вон Резорт, Сиде, ще летим от София с Пегасус, периода е втората половина на юни.
Остана да организирам трансфера от и до летището и се колебая за колко часа да ангажирам колата.
Полетите са както следва: пристигане в 14.05 ч; отпътуване в 9:45. Особено отпътуването е доста рано, предполагам ще трябва тръгнем към 6, 6.30? Колко по-рано е добре да сме на летището? Препоръчват 3 часа, но не е ли много?

Благодаря предварително.

И забравих да кажа, така че допълвам- темата е много полезна. Успях да направя организацията, избора и въобше придобих смелост да опитам благодарение на информацията от първа страница. Така че благодаря на всички за труда, помогнахте ми. Grinning

# 694
  • Мнения: 328
Здравейте. За първи път организирах сама почивка в Анталия със самолет, досега сме пътували само с кола до Кушадасъ.  Ще почиваме във Вон Резорт, Сиде, ще летим от София с Пегасус, периода е втората половина на юни.
Остана да организирам трансфера от и до летището и се колебая за колко часа да ангажирам колата.
Полетите са както следва: пристигане в 14.05 ч; отпътуване в 9:45. Особено отпътуването е доста рано, предполагам ще трябва тръгнем към 6, 6.30? Колко по-рано е добре да сме на летището? Препоръчват 3 часа, но не е ли много?

Благодаря предварително.

И забравих да кажа, така че допълвам- темата е много полезна. Успях да направя организацията, избора и въобше придобих смелост да опитам благодарение на информацията от първа страница. Така че благодаря на всички за труда, помогнахте ми. Grinning

Само първия път е страшно, после вече свикваш! И удоволствието е още по-голямо, като видиш разликата в парите, които би похарчила, ако "не ти се занимаваше"

# 695
  • София
  • Мнения: 1 861
Не оспорвам богатия опит на Роже. Но лично аз от октомври дебнех Vogue, Бодрум по сайтове за резервации, вкл. и английски, но цените, които Емералд ми дадоха, бяха ако не по-добри, то поне не по-лоши. На сайта на хотела цените бяха същите.
А когато се свързах директно с един друг хотел, преди да направя резервацията във Vogue, направо ме препратиха към сайт за резервации, с който работят.
Макар и много, много рядко и това се случва, когато някой туроператор има ексклузивни права за продажба.
Нали и аз дадох пример за това, че също тази година резервирах през бълг. агенция.
Но изключенията за съжаление са много малко...
В сравнение с другите страни нашите цени като ги чета ми се виждат височки

# 696
  • Мнения: 328
А от къде резервирате хотели за зимна почивка в Анталия? На мен ми е трудно да се ориентирам. Предстоят почивни дни, за които сме планували "хотел с басейн", както казват моите деца, но цените са шокиращи (в България). Та заедно с пътните разходи, самолет и самия хотел на база ол/ултра инклузив мисля че ще ни се върже по изгодно в Турция от колкото сега в България, без да коментирам услугата която получаваме в единия и в другия случай.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 861
А от къде резервирате хотели за зимна почивка в Анталия? На мен ми е трудно да се ориентирам. Предстоят почивни дни, за които сме планували "хотел с басейн", както казват моите деца, но цените са шокиращи (в България). Та заедно с пътните разходи, самолет и самия хотел на база ол/ултра инклузив мисля че ще ни се върже по изгодно в Турция от колкото сега в България, без да коментирам услугата която получаваме в единия и в другия случай.
Лично за мен няма значение дали резервирам хотел за лятна или за зимна почивка.
И двете почивки ги резервирам по абсолютно един и същ начин.
За почивката ни, която бе през януари резервацията за основния хотел направих през сайта на хотела, за допълнителните: единият през Дестиниа, другият през Букинг. Трансферите през Геттрансфер.

# 698
  • Мнения: 328
Пак аз Grinning по повод зимните почивки. Някой бил ли е в Granada Luxury Belek през зимата или ранна пролет /зимна концепция/?

# 699
  • Мнения: 1 415
Здравейте, решили сме да пробваме турския олинклузив юни месец. Двама възрастни и две деца, като едното е бебе и поради тази причина искаме хотелът да е близо до летището. Бюджетът ни е до 4000 лв. Свързахме се с Teztour и ни предложиха следните хотели, които отговарят на изискванията:
http://client.tezhub.com/offers/mailview/hash/eb590e62d29b7cf7a9 … 5ddccd9f5.bg.html
http://client.tezhub.com/offers/mailview/hash/eb590e62d29b7cf7a9 … 6c829e45c.bg.html
http://client.tezhub.com/offers/mailview/hash/eb590e62d29b7cf7a9 … 5a99b5b79.bg.html
http://client.tezhub.com/offers/mailview/hash/eb590e62d29b7cf7a9 … 7ea5874b4.bg.html
Някой има ли впечатления? Да избирам ли м-у тях или за тези пари може да се намери нещо по-добро? Има и по-добри предложения, но да пътуваме 150 км. с автобус ми се струва много.

# 700
  • София
  • Мнения: 4 803
Нито един от тези не отговаря на изискванията ви според мен…
С малко бебе да се дондуркате до Алания е пълна глупост- това е най-отдалечения курорт.
Изберете хотел в Лара/Белек.
Вижте и някоя друга агенция- аква тур, емералд. Може би Selectum Family Belek, Paloma Grida, Mega saray Belek, Gural Premier Belek- аз бих избрала нещо подобно с бебе.

# 701
  • Мнения: 1 415
Нито един от тези не отговаря на изискванията ви според мен…
С малко бебе да се дондуркате до Алания е пълна глупост- това е най-отдалечения курорт.
Изберете хотел в Лара/Белек.
Вижте и някоя друга агенция- аква тур, емералд. Може би Selectum Family Belek, Paloma Grida, Mega saray Belek, Gural Premier Belek- аз бих избрала нещо подобно с бебе.
Ние ще пътуваме със самолет. От изброените хотели ми е познат Mega saray Belek, но той е много над 4000 лв.

# 702
  • София
  • Мнения: 4 803
Какво значение има че сте със самолет? Алания е най-отдалечения курорт от летището. Чувала съм добри отзиви за Pine beach Belek, може да го погледнете, мисля че е с по-добри цени от мега сарай

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 2 047
Тази година Тез Тур се изложиха .Хотелите които предлагат са малко ,а цените високи.Погледнете в Абакс-CRYSTAL CENTRO 5 и Crystal TAT Beach Golf Resort and SPA 5*

# 704
  • Мнения: 1 415
Благодаря ви! За пръв път ще пътуваме някъде с агенция, до сега винаги сме си организирали сами пътуванията. Разчитах, че ще ми предложат нещо адекватно без да се налага аз да ровя с часове и да чета стотици мнения, но до тук съм много разочарована.

Общи условия

Активация на акаунт