ЗА или ПРОТИВ брака

  • 8 629
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз не исках да се женя, най-вече заради панаира, наречен сватба. Явно така са се стекли при мен нещата, но всички сватби, на които съм присъствала са били изпълнения тип "селски панаир" - чалга, пари се размяткват с повод и без повод, едно плюскане и надцакване "баба Гинка дава това, дядо Гунчо дарява онова" - ужас.
Но в същото време исках да съм женена и на вратата на нашия дом да пише "Семейство ХХХХХ"
Е, направих го. Сватба от 14 човека. Без да ме "крадат" от къщи и да ми пъхат пари в обувките.
Доволна съм, че сме семейство и както много хубаво го беше казала една дама по-горе, никога не съм мислила как ще разделяме, а как да събираме дом и покъщнина. 
Между другото, миналата година моя много добра приятелка прави сватба. Беше много хубаво тържество и нямаше нито тъпан, нито гайда. Ди джеят беше страхотен и наистина стана купон.

# 91
  • Мнения: 1 809
На кой както му харесва, и двата варианта не са лоши, когато намериш човека подходящ за теб.
Peace
Абсолютно!Важното е да има любов, а дали има брак или не ...няма никакво значение! Peace

# 92
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не съм против брака (с него и без него за мен е все тая), а против традиционните сватби. Не ми е понятно това желание на всяка цена да се белнеш, да се чувстваш като "принцеса", да събираш погледите и да те одумват. А селските изпълнения с тъпани, гайди и хора пред блока/ къщата-  Sick. Ако и ние се бракуваме все пак ще е само подпис- съвсем формално. И ще си запазя фамилията Crossing Arms

# 93
  • Мнения: 3 268
Аз съм за брака.Защо няма да се обяснявам,просто това е моето мнение.Законите в България са такива,че едно съжетелство без брак има много подводни камъни,а за дете да не говорим.Когато заживяваш с някого мислиш,че е за цял живот,но не винаги е така...

# 94
  • Мнения: 205
Съжалявам НАИСТИНА вси4ки жени, които мислят, 4е си идиот или у4астваш в панаир ако правиш сватба..........изобщо не ги разбирам и не искам...............
Сватбата е ПРЕКРАСНО ИЗЖИВЯВАНВ И НЕЗАБРАВИМ СПОМЕН....ПОНЕ ЗА МЕН....
Така, 4е моля запазете краините си мнения за себе си, не сте минали през това, така, 4е може да минем и без вашия коментар...........аиде стига зву4и доста злобно...............не може никои да ме убеди 4е е лошо, тъпо и идиотско да си булка........мисля, 4е с тези мнения ставате смешни на вси4ки тук

# 95
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съжалявам НАИСТИНА вси4ки жени, които мислят, 4е си идиот или у4астваш в панаир ако правиш сватба..........изобщо не ги разбирам и не искам...............
Сватбата е ПРЕКРАСНО ИЗЖИВЯВАНВ И НЕЗАБРАВИМ СПОМЕН....ПОНЕ ЗА МЕН....
Така, 4е моля запазете краините си мнения за себе си, не сте минали през това, така, 4е може да минем и без вашия коментар...........аиде стига зву4и доста злобно...............не може никои да ме убеди 4е е лошо, тъпо и идиотско да си булка........мисля, 4е с тези мнения ставате смешни на вси4ки тук
Какъв ти е проблемът? Темата е ЗА или ПРОТИВ брака и всеки е свободен да изкаже мнението си. Щом на теб ти е смешно- ок, посмей се Peace Но никой не е тръгнал да те убеждава в нищо, така че няма какво да се нервиш Wink

# 96
  • Мнения: 205
Аз съм изказала мнение, 4е съм за брака, но не виждам защо трябва да има толкова краини мнения като - сватбата е идиотско празненство и панаир ????????????????? Зву4и ми малко обидно......
За мен сватбата ми винаги ще бъде един от наи големите купони в които съм у4астжала и прекрасен спомен !!!!!!!!!  Flutter
Които иска да живее без брак, аз не съдия хората, нито казвам, 4е е идиотско или панаир да се живее без брак, просто съм за брака и не накарнявам 4уствата на останалите които имат щастлив бра4ен живот и са доволни, 4е са правили сватба .  Peace

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Доволна съм, че сме семейство и както много хубаво го беше казала една дама по-горе, никога не съм мислила как ще разделяме, а как да събираме дом и покъщнина. 
Много точно казано. smile3521

# 98
  • Мнения: 1 425
Аз съм изказала мнение, 4е съм за брака, но не виждам защо трябва да има толкова краини мнения като - сватбата е идиотско празненство и панаир ????????????????? Зву4и ми малко обидно......
Не им се връзвай толкова  Laughing Нали знаеш за лисицата и гроздето ...  Wink

# 99
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм изказала мнение, 4е съм за брака, но не виждам защо трябва да има толкова краини мнения като - сватбата е идиотско празненство и панаир ????????????????? Зву4и ми малко обидно......
Не им се връзвай толкова  Laughing Нали знаеш за лисицата и гроздето ...  Wink
Е айде сега и ти! Сватба и брак не са едно и също.

# 100
  • Мнения: 205
Рени, ако искаш поясни каква е разликата между сватбата и брака според теб ? За мен сватбата е много важна защото е в църква и 4овек се вен4ава пред Бога. А процедурата е супер емоционална, красива и вели4ествена. Бракът е в последствие за озаконяване на връзката и е резултат на желание от страна на мъжа ми и мен. Поне при мен беше така, 1 - църк. брак, 2 - граждански  Peace

# 101
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз вече писах- с мъжа ми бихме подписали, но без сватба. Бракът има единствено юридическа стойност. Сватбата за нас е вдигане на шум, показност и излишно харчене на пари (предпочитам да ги дам за сватбено пътешествие). Църковен брак не ни е нужен, не сме религиозни.

# 102
  • Мнения: 6 703
Рени, ако искаш поясни каква е разликата между сватбата и брака според теб ? За мен сватбата е много важна защото е в църква и 4овек се вен4ава пред Бога. А процедурата е супер емоционална, красива и вели4ествена. Бракът е в последствие за озаконяване на връзката и е резултат на желание от страна на мъжа ми и мен. Поне при мен беше така, 1 - църк. брак, 2 - граждански  Peace

Ти не осъзнаваш ли каква е разликата между сватба и брак? То и Азис прави сватба, но не е женен според действащото законодателство. Църковният брак между другото няма все още юридическа стойност в България. Дори и да имаш такъв, ако нямаш граждански брак, в чисто законов смисъл ти си неомъжена.

# 103
  • София
  • Мнения: 563
Омъжена съм и съм твърдо "за" брака!

# 104
  • Мнения: 205
На мен ми харесва църковния брак, а за подписа в гражданското мисля, 4е не е толкова вълнуващо преживяване колкото самата сватба, но все пак съм и за 2-те.  Hug
Аз не мисля, 4е сватбата е пръскане на пари, за мен беше удоволствие. Освен родителите ми и на мъжа ми вси4ки поканени бяха млади хора и купона беше яккккккк до зори... Joy   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт