Астма при възрастни, документи за ТЕЛК и санаториуми

  • 579
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Отдавна съм с астма и получавам инвалидна пенсия по болест - 50% ТНР. Сега не мога да легна в болницата, тъй като там лежат пациенти с коронавирус и вирусна пневмония. А имам нужда от епикриза за ТЕЛК. Дадоха ми направление за санаториум "Искрец". Те издават ли епикризи за ТЕЛК? Какви са условията специално в "Искрец"? Може ли някой да сподели?

# 1
  • Мнения: 410
Не е необходимо да лежите в отделение, за да получите епикриза. Обърнете се към фтизиатъра, при който сте диспансеризирана и той ще ви издаде етапна епикриза, която да послужи към ТЕЛК. Отделно си посетете санаториума, от там също ще получите епикриза, че сте провеждали физио и балнеолечение. Във ваша полза ще е. Колкото повече документи, толкова по-добре.

# 2
  • Мнения: 276
Не е необходимо да лежите в отделение, за да получите епикриза. Обърнете се към фтизиатъра, при който сте диспансеризирана и той ще ви издаде етапна епикриза, която да послужи към ТЕЛК. Отделно си посетете санаториума, от там също ще получите епикриза, че сте провеждали физио и балнеолечение. Във ваша полза ще е. Колкото повече документи, толкова по-добре.
Много благодаря за отговора! Заради ковид, че не мога да се остана в отделението, изгубих пенсията по болест и в момента съм без всякаква издръжка. Казаха ми, че трябва да викам бърза помощ 2 пъти през нощта, за да взема ТЕЛК + епикриза.. Значи това не е така? А в епикризата от санаториума трябва ли да пишат същото, дето е написал пулмологът или не? Или могат просто да напишат, че била съм там здрава и прочее. Сега не съм болна, но пращат ме там заради епикризата. Имам етапна епикриза.

# 3
  • Мнения: 410
Кажете им директно, че ви трябва епикриза за ТЕЛК - те знаят какво да напишат.

# 4
  • Мнения: 276
Питах тук за ТЕЛК заради астма.... Само по етапна епикриза не ми дадоха 50%. Можете да ми посочите, какво се изисква сега, а не е някога в ТЕЛКа.... Благодаря ви за отговори.

Общи условия

Активация на акаунт