Заедно със ФЕВРУАРСКИ сечко, трябва да посрещнем малкия си бебчо!

  • 11 172
  • 253
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 43
Добро утро Simple Smile

Как сте мами? Как изкарахте празниците? При мен всичко беше ОК само това, че се понагълтах с цигарен дим.Оставете това, че сигурно съм изпушила повече от всички, а си изкашлях и драбовете.Направо се чудя как издържах.Майчета искам да ви питам вас болят ли ви ребрата, защото мен много ме болят особено от дясната страна.Първите 2 дена като започнаха да ме болят след сън, на сутринта не ме боляха, но вече започнаха и нощно време да ме болят едвам се обръщам.Определено бебчо добре ме подпира пад ребрата Simple Smile.На всичкото отгоре започна да ме боли и малкия таз / така мисля, че казват кокалите от вътрепшната страна / незнам вече.Добре, че ръцете спряха да ми изтръпват.Майчета понеже аз ходя с ежедневни превръзки / заради бялото течение / само докато спя не ползвам, та исках да ви питам ще се види ли тази тапа ако падне на тях или да спирам да ги носля след някоя и друга седмица.Мойто бебче постоянно се върти, опъва и ритка сигурно му е тясно вече ама какво да го правя, живи издрави още малко и няма да му е тясно вече.
Аз да спирам вече, че малко се поовлякох Simple Smile
Пожелавам ви лек, успешен и радостен ден  newsm51

# 196
  • Мнения: 1 516
И мен ме боли отдясно под ребрата и то предимно като си легна. Като се изпъна ми минава... Няма как ще търпим още месец - два.
Кажете за стомаха, само мен ли ме боли така зверски ?

# 197
  • Мнения: 1 117
Здравейте мами Simple Smile
При мен нощния сън вече започва да става лукс Confused Будя се. Бебчо рита като за световно и то по 24 часа. Няма умора и заспиване това човече. Баткото беше един кротушко , но сега май няма да е така... WinkНищо - живо и здраво да е!
Довечера съм при доктора, защото не съм ходила от края на ноември Close Бях споменала за моя" сериозен" доктор преди време , та довечера ще ми пише и бележките за изследвания. Това ще бъдат вторите изследвания ,които правя. Първите бяха при регистрацията на бременността.  Crazy
Вече започнах да се подготвям за бебо , а след две -три седмици ще стегна и чантата за болницата Simple Smile

# 198
  • Мнения: 1 701
Честита Нова Година и от мен момичета! Simple Smile
Аз нямм интернет в новия дом, но чакам да ми пуснат тези дни. Като идвам на гости при мама ви чета! Simple Smile
Пожелавам на всички здрави бебета, много любов и здраве през новата година. Нищо друго няма значение! Simple Smile
През последните семдици преосмислих доста от "ценностите си" и снощи като си лежах до хъркащия мъж си мислех колко всъщност съм щастлива гушната до него в малкатани квартирка под звездите (на мансарден етаж сме и в кухнята имаме огромен панорамен прозорец към небето! )и че не съм била по-щастлива нито когато работех и имах пари, нито когато живеех в голям апартамент...
 Simple Smile
За болките в стомаха. И мен ме мъчат от време на време и то доста. Аз по принцип си имам гастрит и се оправях само с циметидин или ранитидин, а сега не мога да го пия и се гърча с часове. Пия но-шпа и талцид за киселините и горе долу оправям положението. И гаденето ми се върна ама е слаба работа пред това в началото! Simple Smile

# 199
  • Мнения: 2 096
Здравейте,
успехи и здрави бебета на всички през новата година!
Аз се разболях още в старата и няма оттърване.. Имам хрема дето ми запушва всички дупки - уши нос и гърло, но повече ме тормози кашлицата дето се появи. Днес ще ида при моето JP, макар да не ми се вярва много, че ще намери решение на проблема.
Другият ми проблем е че много малко се храня.. Нямам никакъв апетит от седмица-две и тази сутрин като се качих на кантара отчетох отслабване с 1кг. Май ми е раничко да отслабвам..

# 200
  • Мнения: 758
Здравейте другарчета по съдба  Wink Искам да попитам какво мислите за избора на лекар. Аз ще раждам в Шейново, там ходя на ЖК, и ми е близко. Много се чудя дали да си избирам лекар или така да си отида. Парите - много, малко - 700 лв. някъде все ще ги съберем, но има ли смисъл. Чувала съм, че когато си си платил на лекар, другите хора от персонала напук не се държат добре с теб и бебето ти. Незнам доколко е вярно. А иначе се притеснявам, че като дойде време да раждам, ще попадна на дежурен екип, и недай боже нещо да се усложни, да се наложи секцио или нещо такова , дали ще ми обърнат достатъчно внимание или ще ме оставят да се мъча по сложния начин. Ох, незнам....Какво мислите по въпроса? Rolling Eyes

# 201
  • София
  • Мнения: 718
Здравейте другарчета по съдба  Wink Искам да попитам какво мислите за избора на лекар. Аз ще раждам в Шейново, там ходя на ЖК, и ми е близко. Много се чудя дали да си избирам лекар или така да си отида. Парите - много, малко - 700 лв. някъде все ще ги съберем, но има ли смисъл. Чувала съм, че когато си си платил на лекар, другите хора от персонала напук не се държат добре с теб и бебето ти. Незнам доколко е вярно. А иначе се притеснявам, че като дойде време да раждам, ще попадна на дежурен екип, и недай боже нещо да се усложни, да се наложи секцио или нещо такова , дали ще ми обърнат достатъчно внимание или ще ме оставят да се мъча по сложния начин. Ох, незнам....Какво мислите по въпроса? Rolling Eyes

Ако се разровиш във форума ще видиш много противоречиви мнения по въпроса дали да си платиш на лекар или не. Затова изборът е твой.  Аз лично съм си избрала лекар и съм се уговорила с него. Успех!

Някой мисли ли да замразява стволови клетки? Нa нас ни препоръчаха Cryo Save, така че ще ходим утре да видим за какво става въпрос по  - подробно.

# 202
  • Мнения: 155
От днеска се сдобих с новите болнични-първия за 45 дни преди раждане.Сега къде да го нося newsm78-май на роботодателя?Пуснаха ми и изследвания-оказа се,че кръвта ми е добре,но урината никак!Мене бе болят всички кокали вече,като някоя стара бабичка съм.Сега ще трябва да лежа възможно най-много за да предпазвам бъбрека-той си ме боли почти денонощно,а бебо като го подритни да не ви казвам какви болки са.Мисля вече,че с тези постояно силни болки  ако не ми изтечат водите въобще няма да се усетя,че започва раждането Wink.
Wish,много се радвам за тебе-няма нищо по-хубаво от това да сте си само двамата с любимия,родители те колкото и да ни обичат винаги се намира за нещо да се спори ,а това само може да усложни отношенията,така че самички си е най-добре а като има разбирателство и здраве всичко друго се нарежда-наслаждавай се на живота!

# 203
  • Мнения: X
Здравейте, кокичета!!!
С настъпването на Новата 2007- ма Година искам да ви поздравя най- сърдечно! Желая ви една изпълнена с усмивки година, бъдете здрави-вие и всички близки около вас. Нека се радваме на хубавите емоции, които ни очакват! Нека раждането за всяка една от нас мине леко и да остави незабравим спомен от появата на нашите слънца. Нека ни радват с усмивките си и ни променят към по- добро.  Hug Hug Hug
Ние празнувахме у дома с роднините на мъжа ми. Беше приятно, кротко и ей така си откарахме до към 3ч. Те останаха да преспят и на сутринта- обяд пак разпънахме софрите, та наново. Следобяд си потеглиха, а ние използвахме хубавото време да направим разходка.
wish, много хубаво звучи, това което си споделила. Страхотно се радвам за теб, бъди сигурна, че това е знак, че годината ще бъде хубава и спокойна.  Peace
roverandom, аз също ще раждам в Шейново и се присъединявам към съвета, който ти е дала hrisito . С разликата, че аз съм решила да не избирам лекар, но имам акушерка. Със сигурност мога да кажа, че няма да те оставят да се мъчиш, не знам, просто не го вярвам. Може би ако не мен ми се случи, после ще вярвам, но сега....Настроена съм положително и смятам, че каквото ми е писано- ще стане и се оставям в ръцете на екипа. Разбира се много разчитам на акушерката си, но недай си Боже, се наложи секцио...незнам какво ще стане. Ще се моля всичко да мине добре и така. Изборът е твой при всички случаи- желая ти късмет!
Искам да поздравя Пресияна за отказа ти от цигарите. Знам, че е трудно в началото, но повярвай ми ако наистина го искаш, не е непостижимо- казвам го от опит. Желая ти да успееш, наистина!
Аз също ползвам ежедневни превръзки и смятам, че ако падне тапата ще се види, те нали са белички все пак. Ако си падне неусетно, няма да я забележим дори да сме без превръзка според мен  newsm78.
Аз не мисля да замразяваме стволови клетки, звучи ми малко далечно и несигурно все още. Ще се моля горещо да не ми се наложи да ги използвам  Praynig.
Превръзки за родилки си взех от аптеката- бях писала, струват 7 лв-20+2бр. А гащите за еднократна употреба ме стреснаха с вида си (памперси за възрастни) и се отказах. В аптеката на Шейново има също някакви, но са хартиени също. Реших да си купя някакви по бабешки гащуни и после да ги хвърля, а ако се наложи в движение ще си купя от тези в Шейново.
И да ви се оплача и аз- отичат ми краката вече. От време на време ме понаболяват ребрата отляво, но се търпи. Понатежава ми коремчо, нямам стомашни болки иначе и започнах да поспивам повечко, нищо че ставам по 100 пъти. Но започнаха болките в корема и кръста по- начесто вечер, та ще видим кога ще е. Днес съм решила да си приготвя багажчето. Wink
Извинете ме пак за романа.
Хубав ден!

# 204
  • Мнения: 2 922
За какво са тези гащи за еднократна употреба?  newsm78
Превръзки специални няма да си купувам, защото предния път ми дадоха такива в болницата. Не бяха удобни. Ползвах нощни Always.

# 205
  • София
  • Мнения: 718
За бикините за еднократна употреба nina_j беше дала линкчето  http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5628&lang=1 . И аз взех от тези в Малечко 2 пакетчета по 4, и 1 пакет 5 от Mothercare  http://www.mothercare.com/gp/product/B000IVU8CQ/sr=1-4/qid=11678 … 9041&mcb=core . Тези в Малечко ми изглеждат по-сполучливи, имат номера и не изглеждат като памперси.

# 206
  • Мнения: 758
Днес си занесох болничния в работата ми, той започва от 28 декември и за моя изненада счетоводителката ми го върна и каза, че няма представа какво да правиме с него. Според нея трябва аз да ходя до НОИ, но централния офис или районния не е ясно. Дори и тя не беше информирана как ще се процедира от тук нататък. Това обаче означава, че ако аз не си реша проблема оставам без пари. Някой наясно ли е с новите правила. Къде да ги носиме тези болнични, как ще си взимаме парите? Вместо да улесни нещата държавата ги усложни. Пък и ние хванахме момента на прехода  Confused

# 207
  • Мнения: X
Току- що писах на нашата "Личен състав" и тя каза, че при тях трябва да си нося болничния- моят е от 23.12.2006г., а те от там ги носят в НОИ. Това е настояща информация, може и да изникне нещо ново, незнам. Но според мен, тази счетоводителка трябва да го приеме, щото поне за декември месец да ти вмъкне дните за заплатата после. Евентуално за януари може и да се появят неуредици наистина, дано не съм права, че ще стане лошо.
А това ми заръчаха да прочета от сайта на Министерството на труда и соц.политика

"От 1 януари 2007 г. паричните обезщетения за временна неработоспособност, трудоустрояване, бременност и раждане, за отглеждане на малко дете и помощите от държавното обществено осигуряване ще се изчисляват и изплащат от териториалните поделения на Националния осигурителен институт, вместо от осигурителите/работодателите, както беше досега. Това предвижда одобрената от правителството Наредба за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от ДОО.

В наредбата е уреден редът за подаване на болничните листове, молбите-декларации за отглеждане на малко дете и за помощите, както и придружаващите ги документи, въз основа на които ще се извършва преценка на правото за изплащане на паричните обезщетения и помощи.

Осигурителите, самоосигуряващите се лица или упълномощени от тях лица ще представят в териториалните поделения на НОИ и техните филиали болничните листове и другите документи в срока за подаването на данните за осигурителен стаж и доход. След получаването им, териториалните поделения на НОИ ще издават справка за приети и неприети документи. При липсващи или нередовни документи ще се изпраща уведомително писмо с писмени указания за отстраняване на нередностите или представяне на липсващите документи.

Когато осигуреното лице или самоосигуряващият се нямат право на парично обезщетение или помощ, се издава разпореждане за отказ в 30-дневен срок от датата на получаване на документите. Разпореждането може да се обжалва в 14-дневен срок.

Предвидени са разпоредби, уреждащи изчисляването на среднодневния осигурителен доход, върху който се пресмята паричното обезщетение, среднодневното нетно възнаграждение, изплащането на паричните обезщетения при сумирано изчисляване на работното време, при работа на смени и по график. Изплащането на паричните обезщетения ще става в 30-дневен срок от представянето на болничните листове по декларираните от лицата банкови сметки.

Включено е и отпускането и изплащането на парични обезщетения и помощи при прилагането на международен договор, по който България е страна."


Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 17:02 от Анонимен

# 208
  • Мнения: 758
Доколкото разбирам излиза, че все пак осигурителя - т.е. работодателя трябва да представи болничния лист в НОИ. Никъде не пише, че всеки сам трябва да си ги носи. Благодаря за инфото.

# 209
  • Мнения: 958
Здравейте, бях днес на лекар, бебчо е добре и расте, гледаха ме за разкритие щото имам болки доста оказа се че няма, лекарката каза да стискам поне до 15.01, но ми каза че съм за секцио, заради сърцето, в смисъл че трябва ща не ща да си избера лекар който да ме наблудава, мога да почна да раждам нормално но ако има проблем може да се наложи спешно секцио, нищо не разбирам вече Sad
Пък и според нея било добре 10 дена по рано да вляза в болница да ме наблудават и сега се чудя кой лекар да си избера в тина киркова, и как въобще става избора на лекар, аз исакм да ме види предварително поне на няколко консултации. Някой знае ли за там как седят нещата ?
И наще ме дразнят щото само дават ъкъл и вече ми писна от всички  #Cussing out
Както бързах да вляза в деветия месец сега вече не искам, искам само да си гушна бебчето ама ако може да прескоча раждането, голямо шубе ме гони  Sick

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт