Заедно със ФЕВРУАРСКИ сечко, трябва да посрещнем малкия си бебчо!

  • 11 156
  • 253
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 922
Никакви пелени  Stop
Памперси хубави има достатъчно.

# 241
  • Мнения: 43
Radostche и аз не знам от кое колко и какво.Аз предпочитам памучните пред хавлиените виждат ми се по мекички за меката кожа на бебо Simple Smile, но всеки си има предпочитания.Аз още нищо не съм копувала, няма и да копувам.Всичко ще се взима когато влезна да раждам.И майка ми, и свекърва ми не искат да копуват нищо преди да родя.Аз само ще ходя да си избера креватчето и комплекта за изписването, за дрешките те за новородени са едни и същи само зависи по колко бройки ще вземат.По принцип съм си направила списак какво да купят, но и аз се чудя да не изпусна нещо така че и на мен ще ми е необходима информация от мами който са се сблъсквали вече с бебе Simple Smile.Моята хрема още не минава и ребрата толкова много ме болят даже днеска ме болят и като дишам малко по рязко, а пък да не говорим като ми се докиха или кашля Sad.За температурата в стаята на бебо и аз знам, че не трябва да е много топло.Нашия тати обаче обича топличкото и постоянно спорим колко ще е температурата  и за сега съм смъкнала до 20  - 21 градуса и да се увеличава до 24 - 25 когато се къпе и масажира.За козметиката и аз мисля Бюбхен и за Мустела знам, че е хубава, защото аз лично съм я ползвала.За шишета съм избрала на "Д-р. Браун" / за тях са ми казали, че са много хубави пък ще видим / За залагалки "Авент".Майчета да ви питам вие какъв прах сте избрали, защото аз срещам само на "ехо", "персил"  май само тия да знаете дали има на "Ариел" например? Поне първите дрешки нямааз да ги перя и гладя да се оправят бабите - въпре ки, че после ще и ма да си перя и гладя само аз Sad амащом трябва...Малко рзбъркано стана съжалявам, но пиша за едно после се сещам за друго и за това  Blush
Лек и успешен ден от мен на всички.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 12:12 от galq86

# 242
  • Мнения: 958
Аз взех шишета и помпа авент, прах един специален бебешки ама как се казваше сано или нещо такова бил най-хубавия уж, омекотител бял силан има нарисувано бебче на него, сапун бебешки нивеа най-ми хареса как мирише, зехтин и бебешко олио отделно, крем бочко за подсичане.
дрешките докладвам кво имам :
ританки 7 чифта
гащички до колената над 15
блузки с копчета отпред 5
блузки тип прегърни ме 5
блузки само с вързулка горе нещо като пелеринки 7
бодита с дълъг ръкав 5
комплектчета 5
комплект за изписване 1
плетени жилетчици 3
шапки , чорапки, терлички, ръкавички и аз не знам колко
Хавлийки - 2 комплекта (малка и голяма)
От всичко това аз съм купила само две шапчици Sad((   #2gunfire
Да ви кажа това според мен изглежда адски много и не си струва, така че ако можете да се озъптите или да озъптите бабите не се лъжете да купувате толкова много  newsm78
Сега съм окомплектовала изпрала и огладила всичко и чакам бебо да идва Simple Smile))

А бебетата с кво спят? ако е 22 градуса в стаята достатъчно ли е гащички и блузка или ританки

# 243
  • Мнения: 2 922
joya, колко шишета си купи? Чудя се. Мисля 2 големи и едно малко. Или комплектът, който е с 4 шишета, четка, залъгалка и пр.
За прах - мисля Персил сензитив. С него ще пера и другите дрехи, не само бебешки. Ако не, ще взема Тео бебе. Омекотител аз така или иначе ползвам Силан за чувств. кожа, точно този белия с бебчето.

# 244
  • Мнения: 1 516
Леле , Джоя , направо ми събра очите Simple Smile . Ти си си съвсем готова ... Мисля другата седмица да купя някой дрешки и аз. Страхувам се да се доверя на когото и да било да пазарува, макар и по списък. А и не ми се иска да отстъпвам това удоволствие на друг - искам всичко да си приготвя...Колкото до температурата - 20 градуса мисля ,че е ок. 24-25, когато се къпе бебето.

# 245
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравейте момичета, от днес вече имам нет и докато ви изчета мина доста време.Дрешки и аз съм накупила, не много, но имам 5-6 комплекта за преобличане / боди с дълъг ръкав, ританки, блузка/ или гашеризон/ чорапки, елек/ и мисля друго да не вземам,защото бързо ще ги израстат.После пак ще купуваме.Днес ще ходя да пазарувам всичко необходимо за болницата, че утре влизам в 9-я и мисля да стягам багажа. Малееееееееее не остана и почвам леко да се шашкам.  #Crazy Още се чудя какви шишета да купядали Чико или Авент, и с какви биберони - каучук или силикон, вие какви взехте?

# 246
  • Мнения: 958
Аз съм взела 2 шишета и един биберон залъгалка беше комплект с едното шише, ама се надявам да кърмя и да не ми се налага за анчало да ги ползвам. А как разбирате дали е каучук или силикон трябва да видя на мойте кво пише ?
Радостче купи си ги сама според мен щото удоволствието е голямо пък и си ги харесваш аз така като ми ги натрапиха не се чувствам удовлетворена да много са сладки наистина ама като не съм ги избирала аз .....  Confused
Четка не съм взела още щото ми се видя 10 лв много за четка Sad
И коритце не съм взела не мога да реша анатомично с подложки мекички или обикновено та може да остане мъжа ми да го купува.
Гледах да взема всичко щото все пак моя термин е на 01.02. и от 5 дена съм в деветия месец та ме е страх да не тръгне всеки момент Simple Smile))

# 247
  • Мнения: 2 922
Да. И аз се надявам да кърмя, точно за това не мога да реша колко шишета да взема, може би едно малко и едно голямо.

Каучукът е кафяв

Силиконът прозрачен

# 248
  • Мнения: 1 701
Леле, колко е трескаво тук при вас! Simple Smile
Аз от както нямам нет в къщи не ми остава време да се притеснявам и да мисля за раждането. Все нещо си подреждам и си нареждам. Simple Smile Ама сега като ви чета и пак започвам да мисля. Нета ми ще го пуснат другата седмица до края и сега мисля да пусна новата тема малко по-рано за всеки случай. Пък вие си знаете. Пишете тук докато ни заключат.
Обещавам другата седмица да съм по-активна и започвам да мисля за стягане на багажа! Simple Smile

# 249
  • Мнения: 1 516
Моя багаж за болницата стои стегнат от 1 месец - нали ме наплашиха с тая плацента, че може да родя по-рано. Приготвила съм един голям куфар - от тези на колелца с дръжка отгоре, с който ходя на почивка - сигурно ще ми се смеят в болницата - ама хич не ми пука - то само лигнина и помпата за гърди го заемат половината.... Сега като сложа и памперси и някоя пелена тензухена за бебчо, съвсем ще се напълни...

# 250
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Здравейте всички, направо съм бясна. Днес за 2 ден ходя до Шеново и не мога да си взема болничния за прословутите 3 дни...

А защо ли на мен веднага ми го дадоха (онзи ден)... Вече започвам да се тревожа.  #Crazy

# 251
  • София
  • Мнения: 718
Radostche   защо не приготвиш само най-необходимото в една малка чанта, а пък другите неща таткото ще ти ги донесе след раждането. Мен така ме посъветваха и оставих помпата за кърма, шишетата и по-обемните неща за по-късно.
За шишетата отидохв магазина на Чико и взехме всичко на което пише 0+ за новородено от физиологичната серия - явно това е най-необходимото на първо време, а и нещата не са чак толкова много.
Относно дрешките тези на joya даже ми се виждат малко като гледам при мен колко има.  Joy Аз имам от всички възможни видове по един пакет от номер, трите най-малки номера - то не са бодита с ръкав, без ръкав, камизолки, блузки, ританки, гащи, .... Може да си открия един детски магазин у нас.  Grinning . Да не говорим за комплектчета, пелени, връхни дрешки ( аз като вляза в детски магазин и без покупки не си излизам, а пък около нас е пълно с такива).  Как ще се гладят незнам - аз само съм ги изпрала. Като вляза в болницата майка ми ще се грижи за това.

# 252
  • Мнения: 49
здравейте и от мен. Най-накрая се прибрах от Шейново, триумфирайки с болничен в ръка. Единственото хубаво нещо е че са го написали до 12 януари, а от 13 ми започва другия 45 дни преди раждането. Вече усещам в себе си едно вътрешно безпокойство - предстартова треска Laughing. Мисля като изляза45 дни да напазарувам и аз бебчо най-необходимите неща. По-долу в темата някой беше писал за шишетата на Д-р Браун. препоръчвам Ви ги с две ръце, защото изгледахме с тях каката и слава богу не сме имали проблем с никакви колики, страшно качествени са. Имам и още едно притеснение което искам да го споделя с Вас. Наясно ли сте каква ще бъде процедурата за болничните, по специално 45 дни и този болничен лист който се издава след раждането, къде ще се носят? Зная че от 1 януари работодателите вече няма да посредничат между НОИ и служителите.Това ме е притеснението, защото термина ми е в края на февруари и ще се радвам ако някой във форума сподели своя личен опит Heart Eyes

# 253
  • София
  • Мнения: 974
Anim аз ще си правя очния преглед, но мисля, че ще е тук в поликлиниката поне до колкото разбрах от доки, но мисля, че кадето и да отидеш ще ти го направят.

Да де, и на мен гинеколога това ми каза, и при  първата ми бременост това ми казаха  Sad  Но действителноста се оказа различна...прегледа не е съвсем обикновен и в поликлиниките нямат нужната апаратура, затова питам за клиника. При първото ми раждане имах "късмета" да не ми признаят направлението за секцио точно защото беше правено в поликлиника....ама това е друга тема Sad
Ще пусна запитване в Бъдещи и настоящи там имаше много теми, но конкретни координати на клиниките не открих....до колкото си спомням бяха Светлина и Зрение Thinking

Общи условия

Активация на акаунт