За височината на детето!

  • 3 286
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 757
Това, както и с удвояването и утрояването на теглото, според мен е по-вярно при по-дребните деца. Ако детето е родено по-едро, това не означава, че и ще наддава повече, за да удвои и утрои килограмите си (или пък ръста си).

С какво тегло е родено детето зависи много и кога се е родило - ако е леко недоносено, може да се роди с ниско тегло. Ако е преносено 20 дена примерно и 5 кила може да се роди. Ама от тук натам как ще се развива зависи от гените. Така че за мен теглото при раждане не  е показател за нищо  Naughty

# 31
  • Мнения: 1 910
Такова предаване гледах наскоро- последните няколко месеца Blush май по Спектрум беше, с един къдрав професор с очилца, който има доста предавания за хомо сапиенс изследвания, предаванията са от ВВС правени.
Robert Winston се казва човечеца и прави доста издържани филмчета. Склонна съм да повярвам, защото се говори за оптимална височина. Т.е. доста фактори могат да се намесят и човек така и да не  достигне оптимума. Wink

Иначе за  трглото при раждане  х 3: Синът ми се роди 4кг., в момента е 11,3 (11месеца) и очаквам около годинка да е 12. Така че при него явно съотношението ще бъде спазено. За височината още не мога да кажа, но вече е 80см. И двамата с мъжа ми сме високи, така че очакваме и той да е дълъг.

NikiFin, не си права съвсем права. Колкото и да са родени децата се предполага, че ще растат с определени темпове. Тези очаквани темпове са на база статистика. Дадено бебе ще бъде сравнявано със средното ниво -  гени или не. А че има изключения -има.
Ето, погледни  тук за по-нагледно.

# 32
  • Мнения: 6 390
Такова предаване гледах наскоро- последните няколко месеца Blush май по Спектрум беше, с един къдрав професор с очилца, който има доста предавания за хомо сапиенс изследвания, предаванията са от ВВС правени.
Robert Winston се казва човечеца и прави доста издържани филмчета. Склонна съм да повярвам, защото се говори за оптимална височина. Т.е. доста фактори могат да се намесят и човек така и да не  достигне оптимума. Wink

точно същия  Blush
много ми харесват неговите филми, доста забавно предлага цялата информация  Wink Grinning

# 33
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дрън,дрън...До 6 клас бях най-дребното дете в класа-винаги седях на първия чин в средната редица,майка ми казва,че винаги съм вървяла абсолютен дребосък,изоставала съм от всички деца.Елате ме вижте сега-178см,надминах най-смелите им очаквания без да съм спортувала нещо стимулиращо растежа  Crazy

# 34
  • Мнения: 17
az sam 4uvala 4e rasta na deteto se iz4islqva
rasta na maikata rasta na ba6tata nqkak po diagonal i kadeto se presi4at tolko 6te e visoko deteto

# 35
  • Мнения: 511
всичко е строго индивидуално аз не вярвам на никакви таблици

Общи условия

Активация на акаунт