Фризьорски истории + нов въпрос: за бакшишите по принцип

  • 2 869
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
За бакшиша: поне 15%, и отделно няколко долара на момичето, което ти мие косата. Имат малки пликчета на касата, пишеш името на фризьора и пъхаш вътре, ако не искаш да му буташ парите в ръката.

Друго - на собственика на салона (ако си при майстор някой) не се оставя бакшиш. Аз така веднъж бутнах парички на Ouidad (гуру и главен майстор за подстригване на къдрави хора) в НЙ, ама тя ме светна  Mr. Green

Ето 'ценоразпис" за американските бакшиши, то си е наука. За куфарите в хотелите, та за такситата, и т.н. Добре, че си има правила  Crazy
http://money.cnn.com/pf/features/lists/tipping/

Ама бакшиша във фризьорските салони брой ли се дава? Защото аз пари в брой никога не нося и само с дебитка плащам, а пък като сме ходили на ресторант там ти дават сметката и си има място на хартийката къде да напишеш колко бакшиш оставяш и те си го вземат newsm78


А като заговорихме за бакшиши, я споделете ( много в страни от темата) колко от вас дават нещо на пощальона си?? А на боклукчиите? ПОнеже за първи път тази година чух, че хора оставят пари на кофите за боклук и дават гифт карти на пощальоните.  newsm78

# 16
  • Мнения: 948
Може и с карта, разбира се. На картата можеш да оставиш този за фризьора; доларчетата за момичето, което ти мие косата (ако са различни девойки) са в брой.

За пощальон и боклукчия не знам; в Ню Йорк (че и в Лондон) цари алиенация в това отношение.  Grinning Ако си в по-малък град, и същия чичо я носи от 10 години - може и да му се оставя нещо.

# 17
  • Мнения: 1 393
... аз в момента имам почти до кръста, а искам да се подстрижа късо като момче Simple Smile...

Щом ти е толкова дълга косата и ще я стрижеш, може би ще се заинтересуваш от каузата на Locks of Love (http://www.locksoflove.org/).
Можеш да си донейтнеш отрязаната вече коса за направата на перука за дечица болни от рак.
Аз никога не съм имала толкова дълга коса като твоята, но ако имах и се подстригвах- веднага бих участвала!
Доколкото знам има партисипейтинг салони, в които можеш да се подстрижеш и да оставиш косата. Или май също може и сама да им я пратиш.
Аз да не те агитирам, де- ти ако решиш, съм сигурна, че сама ще си видиш как да го направиш.  Peace
Но просто исках да ти кажа за тази организация щом имаш толкова дълга коса и ще я подстригваш.

# 18
  • Мнения: 4 399
Ами не знам как е прието при вас, но аз и показах снимката от картата си и и казах какво да остави и какво да промени. Жената ме издокара точно както исках, много доволна останах.  Wink

За тия 30$ ви завидях много неблагородно.  Wink

# 19
  • Мнения: 619
Спомням си преди 4 години,като се наложи да отида на фризьор за първи път тук,отидох с една колежка и ми взеха130 $. Shocked,после не отидох на фризьор 8 месеца.
После се престраших , самичка отидох в един квартален,обясних им ,показах им по-точно как точно искам,и останах много доволно за мое учудване.Платих само 20 долара.Сега само там ходя ,оставам им 5 $.


Миналата година дъщеря ми направи картичка на пощальона .Много му стана кеф на човека,гифт карти не давам.














# 20
  • Мнения: 7 091
... аз в момента имам почти до кръста, а искам да се подстрижа късо като момче Simple Smile...

Щом ти е толкова дълга косата и ще я стрижеш, може би ще се заинтересуваш от каузата на Locks of Love (http://www.locksoflove.org/).
Можеш да си донейтнеш отрязаната вече коса за направата на перука за дечица болни от рак.
Аз никога не съм имала толкова дълга коса като твоята, но ако имах и се подстригвах- веднага бих участвала!
Доколкото знам има партисипейтинг салони, в които можеш да се подстрижеш и да оставиш косата. Или май също може и сама да им я пратиш.
Аз да не те агитирам, де- ти ако решиш, съм сигурна, че сама ще си видиш как да го направиш.  Peace
Но просто исках да ти кажа за тази организация щом имаш толкова дълга коса и ще я подстригваш.

Ех, защо не съм го знаела това по-рано...
Ако знаеш колко пъти съм си рязала толкова дълга коса! И си седи просто в къщи в една кутия. Проблема е, че моята сега е на пластове и не знам дали ще излезе перука от нея, но ще питам задължително. А дали ако е от преди отрязана може да стане, в смисъл да даря тази дето имам от преди. Имам сигурно 6-7 дебели плитки.

# 21
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Оххх, болната тема Cry Cry имам чувството че всички некадърни фризьори са се събрали и направили салони в Дюселдорф #Cussing out #Cussing out

Аз винаги, ама винаги нося снимка точно как искам и те винаги ама винаги ме правят точно обратното #Cussing out #Cussing outна всичкото отгоре за смотаното си постригване ми взимат 35Е, а аз по принцип и се боядисам, но като гледам как постригват - няма да им дам 120Е да ми опада косата. Те изхождат от това - ние сме учили 3г за фризьори и сме профи - да ама като ги гледам и 100г. да учат пак няма да стигнат нивото на бг фризьори....


извинете ме за бясния постинг ама като чуя фризьор и ми се вдига адреналина Mr. Green Mr. Green

BTW: Януари пак трябва да ходя...поредните нерви ще похабя Sad Sad

Успех на Тандоори Peace

# 22
  • Мнения: 1 379
Като видях темата , не се сдържах да се разпиша. И аз със страх ходя на фризьор и винаги излизам разочарована. И със снимка ходих, все същата работа.Аз им обяснявам на пластове ,те като че ли ги е страх да ми отрежат косата. И салоните сменях - пак нищо.Миналия четвъртък обаче отидох и стоях там час и половина, но докато не ме направиха така както искам ,не излязох.
Tandoori напременно отиди със снимка.Никой няма да ти се смее. За бакшишите - не знам. Аз не оставям.Но постригване и изсушаване ми струват 70 евро.

# 23
  • Мнения: 1 393

Ех, защо не съм го знаела това по-рано...
Ако знаеш колко пъти съм си рязала толкова дълга коса! И си седи просто в къщи в една кутия. Проблема е, че моята сега е на пластове и не знам дали ще излезе перука от нея, но ще питам задължително. А дали ако е от преди отрязана може да стане, в смисъл да даря тази дето имам от преди. Имам сигурно 6-7 дебели плитки.

Не знам дали има ограничения за "стара" и "нова" коса, знам само, че трябва да е мин. 10".  Peace

# 24
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
леле, как я обичам та3и тема Whistling

тукашните могат да правят конкуренция на те3и в Дюселдорф, dezita  #2gunfire Close
по-смотани и некадьрни фри3ьори май няма никьде....кьде ли не ходих, как ли не им обяснявах - ми не вдяват ooooh! и в ре3ултат си ходя с омотана коса...май само мойта фри3и в Бг може да я оправи ( на нея и 100 франка бакшиш да и оставя пак са й малко )...а иначе цените са Rolling Eyes - 80-120 франка 3а миене, подстригване и сешоар, 3а боядисване - още около 100...това е положението, ако искаш....бакшиш не оставям Naughty, в3имат си достатьчно....оставих пьрвия пьт 20 франка и какво - не повторих там....

# 25
  • Мнения: 1 854
по-смотани и некадьрни фри3ьори май няма никьде....кьде ли не ходих, как ли не им обяснявах - ми не вдяват ooooh! и в ре3ултат си ходя с омотана коса...май само мойта фри3и в Бг може да я оправи
Абсолютно сьм сьгласна и важи за мен!

Тандори, вземи снимка(лице-грьб), искай им и каталог.Ако се притесняваш да не те подстрижат много кьсно им кажи "само вьрховете".Бакшиш не плащам.Тук сьм плащала на нещо като каса, на рецепция, а не на рька на фризьора.Ако случая при теб ще е друг, предполагам, че $5-10  са достатьчни.
Успех и да те направят точно както искаш  Grinning

# 26
  • Мнения: 7 091
Само да кажа, че проверих и МОЖЕ да се дарява и стара коса! Само трябва да е хваната на опашка или плитка!
Казвам за тези, които като мен решат такова нещо и имат стара коса Simple Smile Peace MrsG, МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ЧУДЕСНАТА ИДЕЯ!!!! Наистина не съм знаела досега! Peace  bouquet
АМи ...утре ще ме фъкат ...ще пиша какво са ме направили  hahaha
За снимките- не знам дали ще стане защото снощи татито ни седна на фотоапарата ( той е с такъв обектив дето сам излиза нагоре) и повече не тръгна, а пък е в гаранция и сега ще го носим да го поправят.

# 27
  • Мнения: 3 932
Хайде, снимки, снимки Party Party Party,
Явно ние тука сме най-тънкана на подстрижките, плащам 14$ за измиване + подстрижка, а бакшиш оставям 5-ца. Много съм доволна, а фризьорката ми е българка, така че проблеми с комуникацията нЕмам.

# 28
Много съм доволна, а фризьорката ми е българка, така че проблеми с комуникацията нЕмам.
Ами то е ясно тогава,защо си доволна Joy

# 29
  • Мнения: 7 091
Тъкмо се прибирам Simple Smile Направо съм на седмото небе, защото стана разкошно!Честно казано на снимките не си личи толкова много, може би заради осветлението, но наистина фризьорката свърши страхотна работа!!! Чак не очаквах!
ето тук може да ми видите снимка:
http://community.webshots.com/album/556209513TBJWUP

Нямам преди да отрежа косата, сутринта ми оправиха апарата. Жената най-старателно ми опакова косата и сега ще я пращам за дарение, благодаря още много на MrsG за прекрасната идея!

Общи условия

Активация на акаунт