Фризьорски истории + нов въпрос: за бакшишите по принцип

  • 2 873
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 629
И на мен ми пада ченето от цените на фризьорските услуги тук. Но поне съм доволна, че си намерих добра фризьорка. Оставям по 20% бакшиш  Peace

# 46
  • Мнения: 1 610
уф отдъхнах си, 4е си набор, ама младееш определено / или аз старея/ ...а това , 4е си хубава спор няма! Naughty

# 47
  • Мнения: 7 091
уф отдъхнах си, 4е си набор, ама младееш определено / или аз старея/ ...а това , 4е си хубава спор няма! Naughty

Rien,  то е защото имам две ( деца)  Joy Laughing Имаш да наваксваш  Sunglasses

# 48
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Тандори направо супер  bouquet  bouquet

що няма един тука поне на половина толкова кадърен фризьор колкото твоя, ами са все едни дървени шваби и си правят квот си наумят...... Sad Sad

# 49
  • USA
  • Мнения: 2 151
Tandoori,и аз да кажа,че си върхЪ,много ти отива късо.
И аз искам,но мъжът ми ще ме изгони Laughing

# 50
  • Мнения: 11 315
Тандури, и аз в общия хор от хвалебствия. Ама хубавото си е хубаво!
Страхотен подарък си направи за Коледа и за самочувствието си.
Най-важното е, че ти се харесваш. Peace (цените, майната им)

# 51
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тандур4е,страхотноооооо,комплименти    bouquet
Много хубава при4еска и ти отива страШно ама ти си си готина мацка и с дълга коса съЩо си трепа4. Hug
Само за протокола тук ,постригване на връх4етата,боя ( ки4ури ),измиване и при4еска: 45 евра. Оставям около 5 еври бакШиШ.
Поне намерих свестен салон и от миналата година ходя с кеф на фризьор,4е преди това беШе трагедия. ooooh!

# 52
  • Мнения: 7 091
Мерси много за комплиментите момичета, чак ме изчервихте  Embarassed Blush
ТУка подстригване +измиване и издухване- 60$
кичури ( не на цялата коса) 75$, на цялата 90$
Фантазия направо... Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 1 610
Ех фризьор да си на тези времена!

# 54
  • Мнения: 7 091
Ех фризьор да си на тези времена!

Точно! Направо се замислих дали да не се преквалифицирам... Rolling Eyes

# 55
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
днес се метнах на фри3и....не мога да повярвам - останах доволна Whistling...крьцнаха ми врьхчетата, около 2 -3 см., че беше станала много 3ле милата ми коса....мацката ка3а, че няма никакво време, но ме в3е де....бе3 миене и сушене - 60,50 фр. Crazy, оставих 70....ама пак ще ходя там догодина.....

# 56
  • Мнения: 7 091
днес се метнах на фри3и....не мога да повярвам - останах доволна Whistling...крьцнаха ми врьхчетата, около 2 -3 см., че беше станала много 3ле милата ми коса....мацката ка3а, че няма никакво време, но ме в3е де....бе3 миене и сушене - 60,50 фр. Crazy, оставих 70....ама пак ще ходя там догодина.....

А снимка?  Naughty Laughing

# 57
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

ми няма, щот то и фрапантна ра3лика няма....само 2-3 см. махнаха, не си личи почти...
тне е като твойта прическа, направо уникум Hug Heart Eyes Party останаха ми очите....но като се реша на такова приключение ще се снимам 3адьлжително  Wink

# 58
  • Мнения: 476
Не мога да се сдържа на тази тема. Преди седмица се опитаха да ме измамят в един салон. Съвсем накратко историята:

Обикновено ми взимат около 150 долара за боядисване и подстригване. И каква беше изненадата ми, както си седя аз намазана подобаващо с боя фризьорката ми подава едно листче с цената и аз в шок - 627долара. Обадих се на мъжът ми да дойде, следваха разправии, в които колежките на моята фризьорка се изредиха да ми казват, че това, което прави тя е безумие. Тая си настоява на нейното си, обаче видимо се притесни. Говори уж с шефа и дойде с нова цена - 417. Пак разправии, наоколо колежките вдигат ръце. Свали цената до 150, но ние вече бяхме бесни. Настояхме да говорим лично с шефа на салона и тогава тя май се изплаши и пак разправии и драми... Както и да е, всичко свърши с безплатна прическа за мен. А всичко това се случи в провинциален град в Кентъки, такива цени там няма Confused

# 59
  • Мнения: 3 478
Бре, какви са тези цени бе, baumy, направо онемях. То тук че си е скъпичко в сравнение с БГ, скъпичко е ама чак пък такова нещо  Shocked.

Тандури, супер си, направо ми се прииска и аз да се клъцна на късо, ама пусти страх.

Та, аз веднъж от безкрайно недоволство тук на село реших да пробвам в големия град какви прически правят. Ходихме него лято на ваканция в NY и аз се бях зарекла - отивам Naughty.
Ходих подстригаха ме, не по различно от това, което получавах и тук, само дето беше за скромната сума от $75. Ами ококорих се, направо сърцето ме заболя, ама си навих на ината. Поне да беше се получило нещо хубаво, да не ме е яд, но то направо си беше чиста черта за мен. Както и да е, казах явно си е от мен, защото където и да ида все едно и също ме правят. В последствие започнах да ходя при фризьорката на моя позната, която винаги е с хубава прическа ( ходи си всеки 6 седмици момичето да се поддържа). В повечето случаи ме докарва добре, последният път хич не ме направи по вкус. Дали защото бях бременна незнам, но си казах вече няма да ходя и там. Иначе взима $14 момичето за подстрижка. Но тук около мен това е тавана, щото има и по-ефтино. Тези цени, за които вие говорите са направо космически, но явно така е по големите градове. Жалко че рядко си ходя до БГ, пък и тук трябва да се посещават такива места, но определено си ходя ей така докато не стане плачевно положението. После на Варна - рехабилитация  Mr. Green

Та някай питаше дали наистина бакшиша се облага с данък. ДА, облага се ако този който взима бакшиша го рапортува пред данъчните. На всички ни е ясно какво става в крайна сметка. Аз съм работила за бакшиш на времето и ми казаха да рапортувам минимума, просто да отчета нещо да не е без хич, всичко друго се прибира в джобчето, така че Фиди не е никаква гаранция, че вашият шофьор се е отчел някъде с този бакшиш дето сте му дали. В крайна сметка никой не го знае колко бакшиш прави и никой не може да го задължи да обяви нещо. Просто цялата работа е на доверие  и се очаква да си честен. Друг е случая ако се работи в група, тогава е по-трудно вече да се прикриват бакшиши ако всички знаят по колко правиш.
За мен задължителния бакшиш е като ходим на ресторант, всяко друго място е според обслужването и услугата.

Общи условия

Активация на акаунт