Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 59

  • 21 777
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Здравейте, много полезни мнения и насоки има в темите!

Днес си направих и аз тестове, очаквам преглед при ендокринолог, но ми се струва, че имам ИР...

Предполагам, че ще потвърдите и вие, видно от резултатите...

Здравейте, с риск да досадя, какво мислите за тези резултати?

# 31
  • Мнения: 14 966
Имаш си ИР, то си личи по инсулина.
Иначе гликираният ти е ок.
Лошото е, че с ниска кз с глюкомер не можеш да установиш как се подобряваш.
На режим ли си?
Какви оплаквания имаш ?

# 32
  • Мнения: 12 955
Ами не са хич красиви стойностите, хич не ти се струва ами направо си имаш ИР и трябва да вземеш мерки.
Доста хора успяват и без медикаменти и според мен са много малко случаите дето не е добре да се чака с тях, струва си да се хванеш с режим на хранене и движение само. Това го казвам защото ендокринологът като нищо ще те засили направо с метформина, дано да не съм права но повечето толкова им се занимава явно.

# 33
  • Мнения: 5
Основно наднормено тегло.

Преди години отслабнах с много тежък режим, свалих всички излишни килограми с много малко калории (основно протеини и зеленчуци) и много спорт (-40 кг за 9 месеца).
За 5 години постепенно качих около 30+, поради спиране на тежкия режим, системен стрес и, естествено, неправилно хранене основно вечер.

# 34
  • Мнения: 1 541
Benny,
имаш ИР. Инсулинът е висок на гладно. Моите резултати с изключение на инсулина на гладно бяха по-зле. Реших да пробвам с режим и попълване на липсите от витамини и минерали. Изследвала ли си Витамин Д, В12..?
Първия пост прегледай по няколко пъти, че човек се омотава от многото информация.
Аз да ви попитам колко време пиете Магнезиев Цитрат, правите ли почивка, не помня, но май не можеше да се предозира?
Направих си теста с йод , освен резултата в лабораторияа. Изчезна всякаква натривка на 8мия час... , така че започвам и прием на йод за месец.
Относно Мадам Тиква - наистиан всеки има право да се лекува или да не се лекува, не мисля, че е нужно да отделяме толкова време, в крайна сметка както е решила. За мен е полезно да разглеждам резултатите на други хора и да коментираме кой по какъв път поема, така че това и решение го приемам без много емоции.

# 35
  • Мнения: 12 955
Не почивам от магнезий, освен ако не го свърша и съм забравила да си купя Grinning От храната явно не успявам да си набавя достатъчно, по-добре се чувствам когато вземам магнезий, отколкото когато не вземам.

# 36
  • Мнения: 665
То ги разбирам ендокринолозите с този Метфорин. Като чета разсъжденията на мадам тиква, и ако повечето пациенти са така,  по-добре поне да пият хапчета отколкото нищо.

# 37
  • Мнения: 5
Опасен ли е този медикамент, вероятно има странични ефекти?
Трябва да се образовам повече... Sad

# 38
  • Мнения: 1 541
Cygnys, вярно е и това. Нека се поставим на тяхно място, все пак са поели отговорност да се грижат за здравето на пациента. Ако ни кажат само диета и спорт как да са сигурни, че това ще бъде 100% спазено и че човека няма да падне на улицата утре, ако не спазва препоръките. На запад може и да те осъдят и да ти вземат лекарската практика предполагам.... Затова и предпочитат да са изписали лекарствата и да са с чиста съвест и аз това съвсем ясно го разбирам. Проблемът идва с такива като нас. Много е интерсно и как се третират такива стойности в западна Европа - някой сблъсвал се е?
Benny, имат странични ефекти, да. Всеки организъм обаче ги понася различно. Аз по принцип не харесвам всякакви лекарства, дано не ми се налага да нямам избор, разбира се.

# 39
  • Мнения: 14 966
Бени, кога ти е часът за ендото ?
Нека ти изписва, ела тук да кажеш.
Може пък само режим да ти препоръча. И в темата чета, че има и читави лекари, не бързат с лекарства.
Изгледай задължителния клип и лека полека целия първи пост, за човек, който тепърва влиза в темата, е отчайващо много и неясно на първо време, но ще помагаме .
Започвай режима  и това е то.

И аз си пия магнезиевия цитрат без паузи, освен ако не заспя по- рано, защото го пия преди сън.
Сутрин Омегите, по време на обяда Д.
Другите чат пат, седят ми в коша пред очите и редувам

# 40
  • Мнения: 12 955
Е, как третират в Европа... Нали тия дни писа потребителка - в България я мятат направо на инжекции, а в Германия й казват да мине на диета. Зависи на какъв лекар попаднеш, не само от държавата.
Скрит текст:
Макар че пък там не знам дали е позволено фармацевтичните компании чак толкова много да стимулират лекарите, както тук, у нас си е фактор със сигурност, лекар от една заплата няма забогатял или тръгнал по екскурзии в чужбина.

# 41
  • Мнения: 5
Бени, кога ти е часът за ендото ?
Нека ти изписва, ела тук да кажеш.
Може пък само режим да ти препоръча. И в темата чета, че има и читави лекари, не бързат с лекарства.
Изгледай задължителния клип и лека полека целия първи пост, за човек, който тепърва влиза в темата, е отчайващо много и неясно на първо време, но ще помагаме .
Започвай режима  и това е то.

И аз си пия магнезиевия цитрат без паузи, освен ако не заспя по- рано, защото го пия преди сън.
Сутрин Омегите, по време на обяда Д.
Другите чат пат, седят ми в коша пред очите и редувам

Чакам само информация при кого ще съм и кога, имам близки лекари, които ще ми кажат къде да отида.

Като цяло е ясно, че режимът е неизбежен и задължителен. Ще изчета повечето информация, която така надлежно е събрана Simple Smile
А тези прословути инжекции Оземпик използвате ли ги?

# 42
  • Мнения: 12 955
Скрит текст:
Бени, кога ти е часът за ендото ?
Нека ти изписва, ела тук да кажеш.
Може пък само режим да ти препоръча. И в темата чета, че има и читави лекари, не бързат с лекарства.
Изгледай задължителния клип и лека полека целия първи пост, за човек, който тепърва влиза в темата, е отчайващо много и неясно на първо време, но ще помагаме .
Започвай режима  и това е то.

И аз си пия магнезиевия цитрат без паузи, освен ако не заспя по- рано, защото го пия преди сън.
Сутрин Омегите, по време на обяда Д.
Другите чат пат, седят ми в коша пред очите и редувам

Чакам само информация при кого ще съм и кога, имам близки лекари, които ще ми кажат къде да отида.

Като цяло е ясно, че режимът е неизбежен и задължителен. Ще изчета повечето информация, която така надлежно е събрана Simple Smile
А тези прословути инжекции Оземпик използвате ли ги?
Не се занимавай с глупости, с глутиди (групата, от която е този медикамент) също.

# 43
  • Мнения: 665
Не ти трябва Оземпик. Не остана за истински нуждаещите се, от това масово ползване без нужда. Резултатите ти не са добри, но могат да бъдат коригирани с хранене.
Елора в предната тема беше публикувала своите. Далеч по-лоши от твоите. И се е справила. С диета.
Сега, ако те мързи, нямаш воля и се изкушиш от Оземпика, те съветвам да прочетеш първо листовката и страничните ефекти.

# 44
  • Мнения: 31 850
Нати, така. Човек трябва да узрее.
Не винаги като разбереш нещо ново можеш да кажеш - ето, това е пътят, почвам.
Има хора им трябва време.
Мадам Тиква може и да пожелае някой ден да е здрава.
Самата аз се пънех тук на режима и спорех. Нали бях уж голям природозащитник, веге и чат пат веган.
Имам един близък познат. Много ми е помогнал. Опитах се да му обясня. Той се опитва правилно да се храни, но неговото разбиране  е режима, който му казват лекарите. А техния режим знаете, че е въглехидратен. Иначе е умен, много добър и работлив. Но е на години, а по-възрастните трудно възприемат. Може би ако бях лекар, щеше да ме чуе. Та не го закачах много на тази тема за да не стана нахална. Видях, че не го интересува.

А да питам друго сега, стига вече с тая тема.
Някой в миналата тема писа, че хийт /интензивните/ не били за хора с висок инсулин.
Вярно, не четох всичко за хийта, но на няколко места срещнах инфо, че помага точно за това.
Та който го писа, ако има инфо да каже.

Общи условия

Активация на акаунт