Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 59

  • 21 778
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 966
Бени, в темата съм от година и половина.
Обсъждали сме тези хапове , но с негативна конотация.
Повечето момичета са пили глюкофаж , но след стабилизация на показателите са единствено на режим и спорт.
Ще свалиш килата и без този оземпик, мани рекламите.
Здравето в това състояние, аз не го наричам болест ИР, защото е обратимо, е само в наши ръце.
От утре на Яйца и мръвки и резултатите няма да закъснеят. В главата е всичко , а не в хаповете

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 22:45 от tays

# 46
  • Мнения: 688
Елора, трудно ми е да кажа какъв режим спазвам, диета или подобно. Определено оправих храненето, иначе тези близо минус 5 килограма нямаше да ги сваля за 3 месеца. Храня се без рафинирани въглехидрати и захар, като се има предвид че преди 3-4 месеца ми бяха 98% от менюто. Ям фибри, протеини и не забравям мазнините. Хапвам и по малко ориз и картофи. Проблема ми е с млечните храни. Там се старая да не злоупотребявам. Понякога чийтвам с парченце черен шоколад.
След коментарите за книгата на Фънг, си купих "Код затлъстяване". Чета я втори път.
Просто с този застой на сантиметрите и кантара (поне не качвам килограми) започвам да се тревожа. Искам резултати, не толкова да отслабна, а да съм здрава. И тези резултати ми трябват, за да не ми напълнят главата, че трябва да пия някакви си хапчета и да знам, че вървя в правилната посока.
От вас потърсих кураж, а ако имате и забележки , коментари и съвети към мен - с радост бих ги прочела.

# 47
  • Мнения: 12 957
Тайс, той и диабетът е обратим, за тип 2 говоря, хем си е официално категоризиран като болест. Двама души познавам които не са диабетици вече. Но последствията са си там...
Едната мина на стриктен режим на хранене и движение принудително, след сърдечен инцидент, стент, а по-късно и байпас на 4 големи съда. Отслабна, освен всичко друго, диабет също няма вече. Но от другото няма как да е като нова и нямам предвид само белезите от това че я бяха заклали като прасе. Жена на 40 и няколко години, да не помислите че старица. Дори не е в менопауза още, оплакваше ми се че била в цикъл точно покрай байпасите.
Другият е малко по-възрастен от нея, но също не старец. Да, вече няма диабет, отслабнал доста след боледуване от друго и с теглото и принудителните фастове се оттървал и от това. Но не преди да си загуби зрението напълно в следствие на диабета. И ходи през някой и друг ден на диализа, че и бъбреците му са на същия хал, пак от дългите години диабет.
Със сигурност има и още много такива случаи, ама ако са отдалечени и непознати човек не ги отразява толкова.

Мисълта ми беше че щом дори хора дето са станали толкова зле, са го обърнали и вече не са диабетици, ние дето сме само с ИР ли не можем да се справим? Сама съм си го причинила това с начина си на живот и сама ще си го държа под контрол, пак с подходящ начин на живот. Е, не съвсем сама де, подкрепата и информацията които намерих тук са безценни, човек зорът е да започне веднъж.

# 48
  • Мнения: 14 966
Много си права. Който е отговорен към себе си, ще се вземе в ръце, защото ще е в тежест и за другите, да не говорим какво си самопричинява.
Но, виждам колко сме различни, как някои момичета влязат, позавъртят се и изчезнат от темата.
Не знам как се справят.
То за тази тема бях чела, че са/ сте, сме /груби, но не съм го почувствала така.
В темата за цистита четох как навикаха едно момиче 🤣, оле мале. И то, за да не се докара до хроничен цистит.
Тук сме малко като в песента на Ку- ку бенда.
Влиза някой : Здравейте, мисирки" и ние веднага Гулю- гулю- гулю " , ама поне не е с лошо 🤓

# 49
  • Мнения: 31 850
Елора, трудно ми е да кажа какъв режим спазвам, диета или подобно. Определено оправих храненето, иначе тези близо минус 5 килограма нямаше да ги сваля за 3 месеца. Храня се без рафинирани въглехидрати и захар, като се има предвид че преди 3-4 месеца ми бяха 98% от менюто. Ям фибри, протеини и не забравям мазнините. Хапвам и по малко ориз и картофи. Проблема ми е с млечните храни. Там се старая да не злоупотребявам. Понякога чийтвам с парченце черен шоколад.
След коментарите за книгата на Фънг, си купих "Код затлъстяване". Чета я втори път.
Просто с този застой на сантиметрите и кантара (поне не качвам килограми) започвам да се тревожа. Искам резултати, не толкова да отслабна, а да съм здрава. И тези резултати ми трябват, за да не ми напълнят главата, че трябва да пия някакви си хапчета и да знам, че вървя в правилната посока.
От вас потърсих кураж, а ако имате и забележки , коментари и съвети към мен - с радост бих ги прочела.

Щом имаш проблем с щж също така не бива да си на много ниски въглехидрати. Но трябва да са правилните въхлехидрати. И правилното количество разбира се.
Принципно за три месеца на нввмх,шеше да свалиш не 5, а много повече. Но пък хората са различни.
Тоест това, което те забавя си мисля, че  са въглехидратите, които ядеш. Имаш още да четеш.
Хубаво е, че си купила на Фънг книгата.
Това което ще ти кажа е, че първите месеци трябва да си най-стриктна. Твърд режим и фастове. Докато не свалиш достатъчно.
Знаеш, че и самите мазнини,особено тия на коремчето пречат на инсулина да си върши работата.

Може да си дадеш едно три дневно меню да го видим.

# 50
  • Мнения: 665
Елора, аз писах за ХИИТ и инсулина.
Повечето препоръчват тези тренировки за отслабване, и отслабване се постига. Но се получава слабо тяло, със слаби крака, плоско дупе и едра средна част( несъразмерна спрямо останалата част.
Идеята е, че при ИР жени, които трупат в средната част, обикновено се наблюдава и хронично висок кортизол. И вместо кортизола да действа като антагонист на инсулина(както при метаболитно здрави хора) те стават синергисти.
ХИИТ е стресор, и като такъв вдига кортизола, и при ИР- става мазало.
Постигаш отслабване, но не и правилната композиция на тялото. Абе пак си ябълка, ама слаба ябълка.
Затова препоръчват вдигане на тежести, и изобщо всякакви упражнения, които не вдигат пулса над 140.

# 51
  • Мнения: 12 957
Много си права. Който е отговорен към себе си, ще се вземе в ръце, защото ще е в тежест и за другите, да не говорим какво си самопричинява.
Но, виждам колко сме различни, как някои момичета влязат, позавъртят се и изчезнат от темата.
Не знам как се справят.
То за тази тема бях чела, че са/ сте, сме /груби, но не съм го почувствала така.
В темата за цистита четох как навикаха едно момиче 🤣, оле мале. И то, за да не се докара до хроничен цистит.
Тук сме малко като в песента на Ку- ку бенда.
Влиза някой : Здравейте, мисирки" и ние веднага Гулю- гулю- гулю " , ама поне не е с лошо 🤓
Лоши сме, много даже... Особено като влезе периодично някой да ни отвори очите как ще се погубим с такъв режим. Ядем месо и яйца често и отказваме да се натръшкаме от това, че и против сладкото и хляба говорим! Вещици направо! И се радваме на живота докато сме "на диета"! Не ни е срам направо Joy
Така де, зависи кой как поздрави като влезе, те и на баба ми мисирките не на всекиго скачаха агресивно, ама имаше и тук-там изкълвани от тях.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 787
Не помня дали съм писала тук. Имам познат израелец. На 40+ години, едър натежал мъж. Виждам го след една година отслабнал и стегнат. Питам какво е станало и той ми обясни. В Израел явно здравното осигуряване е в голяма степен частно и стриктно си спазват правилата за медицински прегледи. (При нас с допълнителното здравно осигуряване от фирмата работодател прегледите и изследванията са си масово проформа). Та, човекът отишъл на изследване и преглед и лекарят му казал, че е с ИР и върви към диабет. Спорили дали да му изпише хапче и в крайна сметка се споразумели пациентът да разполага с 6 месечен период за диета и спорт, за да подобри състоянието си. Ако не, ще пие хапчета. Ако откаже и хапчета, ще му вдигнат сумата на здравната осигуровка. И нали евреите са си стиснати познайте какъв беше резултатът.Simple Smile

# 53
  • Мнения: 31 850
Артемис, много готин подход. Да ти кажа не само евреите биха се стегнали.
Е, този подход не важи за всички заболявания разбира се. Но е много хитър.

Елора, аз писах за ХИИТ и инсулина.
Повечето препоръчват тези тренировки за отслабване, и отслабване се постига. Но се получава слабо тяло, със слаби крака, плоско дупе и едра средна част( несъразмерна спрямо останалата част.
Идеята е, че при ИР жени, които трупат в средната част, обикновено се наблюдава и хронично висок кортизол. И вместо кортизола да действа като антагонист на инсулина(както при метаболитно здрави хора) те стават синергисти.
ХИИТ е стресор, и като такъв вдига кортизола, и при ИР- става мазало.
Постигаш отслабване, но не и правилната композиция на тялото. Абе пак си ябълка, ама слаба ябълка.
Затова препоръчват вдигане на тежести, и изобщо всякакви упражнения, които не вдигат пулса над 140.
Аз също четох, че вдига кортизола, но четох, че го вдига за момента, но реално го регулира.
А аз пулса си нямам на идея колко ми е, нито пък мога да го следя. Да не би ония часовници за крачките да го следят?
И за ИР си го препоръчват.
Аз си правя, но с мое темпо. Не мога така интензивно както го правят на клиповете. Ще се сецна за месец сигурно.
Ама имаш ли някой линк където пише, че не е за Ир?

# 54
  • Мнения: 33 413
Елора, смарт часовниците го мерят, да.

Аз онзи ден на канго джъмпс бая се изморих. След това имаше тренировка за корем и разтягане и сега съм с мускулна треска на корема 😁
Отделно съм като карикатура там, още не съм научила подскоците. Направо трагедия 😁

# 55
  • Мнения: 31 850
Не го знаех това Канго Джъмпс. Видях го, интересно е, но как се пази равновесие, не знам. Аз ще си падна на земята.
Но и подскоци за мен не са много подходящи.

# 56
  • Мнения: 35
Елора, може ли да споделиш кои са правилните въглехидрати по отношение на това, че не трябва да са твърде ниски заради жлезата. Ясно е, че не е нищо със захар и тесто - но какво да бъде? И какво количестно, така че хем да не прекаляваме и да е ок за ИР, хем да не вредим на жлезата?

# 57
  • Мнения: 33 413
Не го знаех това Канго Джъмпс. Видях го, интересно е, но как се пази равновесие, не знам. Аз ще си падна на земята.
Но и подскоци за мен не са много подходящи.
и аз така мислех, но обувките самите ти позволяват да пазиш баланс. Твърди се, че заради това, че пружинираш не се товарят коленете. Аз имам стара травма и не ме заболя.

# 58
  • Мнения: 31 850
А на кръста се чудя как би се отразило?
Ти имала ли си някога проблеми с кръстта?
Защото на мен не ми действат добре примерно джъмпинг джакс и го правя много малко.
И бягане затова не практикувам, да не ми се набият прешлените.

# 59
  • Мнения: 12 957
Не бих подскачала на твое място, ти беше с дискови хернии ако правилно си спомням... дори и със специалните обувки дето обират доста, пак ми звучи рисково.
За пулса - фитнес гривни и фитнес часовници го следят, по принцип най-прецизно се води с едно като колан което се слага през гърдите докато спортуваш, ама това вече не ми звучи за ежедневно ползване, може би за който има по-сериозни проблеми и му е важно. А и май не е евтино, докато за гривни и часовници има голям диапазон за цени. Е, не бих си купила някоя от 20-30лв де, но и моето Xiaomi ми върши работата за която съм го взела.
Крачките и съня основно да си следя и да не допуска месинджъри и прочие да ми кукат докато спя, за който не спортува сериозно изобщо няма смисъл от скъпа играчка.
Скрит текст:
Мрънкя ми там за някакви точки за активност че малко ми били, ама той алгоритъмът му е базиран до голяма степен на кардио да го брои за спорт и гледа колкото движението, толкова и пулса колко време е бил повишен. А моят пулс е като на космонавт повечето време, не е висок, стабилен е и се вдига само ако си дам зор вече да ми изскача джигерът или да бягам Laughing Което аз не правя почти никога, съответно приложението ме брои за мързелива.

Общи условия

Активация на акаунт