Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 20

  • 49 177
  • 801
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 780
Нормално е - на едни им закъснява, на други идва по-рано, на трети - и двете състояния.

# 61
  • Мнения: 3 916
2-3 отклонения за цяла календарна година аз го намирам за ок. Сложи един ановулаторен цикъл, едно закъснение поради климат/стрес на организма и ей ти.

# 62
  • Мнения: 352
Айде пак ми закъснява  със седмица.
Последно това се случи в началото на декември.
А за пръв път ми се случи преди година.
Значи сега за трети път толкова много ми закъснява.

Това на пременопаузата ли се дължи? Наближавам 46.

Може би трябва да се консултирам с доктор?
Нормално ли е? Моля ви, кажете!
И при мен започна около 45-та година. Накъсяване на периода, удължаване, пропускане на някой друг месец и така до 50-та ми година. Вече съм без цикъл. Посети лекар, но от хормонални изследвания /излишен разход/, за да ти потвърдят, че на тази възраст яйчниковият резерв е намалял-мисля че няма смисъл.

# 63
  • Мнения: 8 975
Благодаря ви, успокоихте ме!
Аз уж съм чела, че е нормално, но като се случи в действителност и е странно ...

Да ви кажа, че едно замайване, дето имах и го отдавах на анемия, очевидно се оказа, че е от хапчетата ми за кръвно, когато ги приемам на гладно. Сега ги приемам след закуска и нямам такива замайвания. Иначе след М приемах и по-усилено Малтофер Фол, но не вярвам кой знае колко да ми се е вдигнало желязото за 3-4 седмици.

# 64
  • Мнения: 3 780
Хапчета за кръвно НА ГЛАДНО - Никога!
Замайване може да се получи и от промяната на хормоналния фон.

# 65
  • Мнения: 2 407
Аз пак да помоля за АГ в София спец в премено за контролен преглед.

# 66
  • Мнения: 696
И аз така ,вече втори месец май няма да ми дойде

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 379
Здравейте,дами!От скоро започнах да ви чета за да се "образовам" по темата.Всичко е твърде ново и непознато за мен.На 43 г.с намален яйчников резерв.Тъй като имам много на брой инвитро процедури лекуващият лекар ме предупреди,че ще вляза много рано в менопаузата.Явно този момент настъпва😔.От 2 месеца нямам цикъл и на моменти усещам горещи вълни в рамките на минута-две.Имам записан час при лекар следващата седмица да видим какво ще ми каже.

# 68
  • 1st floor
  • Мнения: 9 138
Благодаря ви, успокоихте ме!
Аз уж съм чела, че е нормално, но като се случи в действителност и е странно ...

Аз пък да ти кажа, че е най-добре да отидеш на профилактичен. Подчертавам последното, за да не ти идват разни депресивни мисли.Smiley Най-вероятно е нормално. Обаче при мен това прескачане се оказа киста на яйчника. Първата лекарка ми каза, че е от възрастта без да ме гледа на ултразвук. Втората откри проблема и в момента го лекуваме. Дано успеем, че хич не ми се ще да се стига до операция, но тя каза, че така не може да се остави кистата. Освен, че обърква цикъла и прескача 2 пъти в годината, го прави и много обилен и желязото ми падна под нормалното.
В тоя ред на мисли, някой правил ли си е операция на киста на яйчинците? Къде в София, за колко време се възстанови, какво се заплаща за лапароскопска такава?

# 69
  • Мнения: 3 916
На Utro 77 май няма прескачане, има закъснение от няколко дена, или не съм прочеа правилно.
Профилактиката така или иначе (за мен лично) е задължителна дори и на 20 години.
Аз ходя ежегодно на профилактичен, независимо имам или нямам оплаквания, правя дежурното.
Кистозни яйчници не съм имала, но миоми имам, вкл. една миомектомия.

# 70
  • Мнения: 8 975
На Utro 77 май няма прескачане, има закъснение от няколко дена, или не съм прочеа правилно.
Профилактиката така или иначе (за мен лично) е задължителна дори и на 20 години.
Аз ходя ежегодно на профилактичен, независимо имам или нямам оплаквания, правя дежурното.
Кистозни яйчници не съм имала, но миоми имам, вкл. една миомектомия.


Десетина дни ми е закъснението към днешна дата.

# 71
  • Мнения: 3 916
Ами, 10 дена не е малко, но на този етап аз го виждам като инцидентно. Разбира се, профилактичен преглед си направи, то не пречи.
Моят цикъл е безобразно точен, описала съм обаче колко е досаден. На последния профилактичен ми казаха, че съм за махане на матката. ПОследва спешен преглед при АГ, при която правих миомектомията, който отсече, че е абсурдно, миомите са малки, от година стоят малки, и докато нямам нарушения в цикъла тя няма да ме отваря втори път и да маха функциониращ орган. Прекрасна овуация видя и каза, че за сега нещата са напълно в рамките на нормалното. Все пак, скоро ставам на 48, на крачка съм от 50-те, аз самата вече искам да спира този цикъл, ма на.

# 72
  • Мнения: 39 654
И аз от лятото имам киста на единия яйчник. Двама лекари никакво внимание не обърнаха. Все едно е нещо нормално. Сега, обаче се замислих. Ще прочета за продуктите на хималая и билкова аптека. Някой, ако има мнение, ще се радвам да го прочета.

# 73
  • Мнения: 8 975
Кистите нямат ли някакви симптоми - болка в корема, подуване?
Дъщеря ми е оперирана от киста на яйчника и много я болеше корема.

# 74
  • Мнения: 39 654
При мен- не съм усетила.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт