Отговори
# 15
  • Мнения: 317
Привет!
Мина прегледа, слава Богу всичко е наред. Бебо шава с пулс 176, има си по пет пръстчета на всеки крайник ииии абе всичко си има 😊. Взеха ми кръв за пренатален, датата ми е 16.02 за резултат. Започва голямото чакане!

# 16
  • София
  • Мнения: 813
Здравейте , има ли мами които още не знаят пола на бебето ? Моят преглед е чаааак на 23ти , тогава ще съм в 16+3. Имам чувство, че ще е момиченце като съдя и по това каква форма ми е корема.

За усещането на бебчо, мисля, че снощи за първи път го усетих, когато легнах на страни. Със висока задна плацента съм.

Относно тревожноста, с първата бременност бях кълбо от нерви и напрежение постоянно. Аз съм супер организиран човек и това да чакам до не знам си кога да купя и да оправя нещата ме побъркваше. А и бяхме в ремонт тогава. Сега някак си ми е по-спокойно, единствено се притеснявам, че се изморявам 10 пъти повече и по-бързо от предният път. След малко по-дълга разходка така ме схваща таза, че не мога да мръдна.

# 17
  • Мнения: 1 329
От известно време аз имам друг проблем. При кихане, кашляне и повръщане имам неволно леко изпускане на урина, и добре, ме съм с ежедневна превръзка заради утрогестана , иначе не знам как щях да съм в някои ситуации. Има ли някоя от вас такъв проблем?

# 18
  • Мнения: 1 409
Лилиум, според мен са ти слаби мускулите на тазовото дъно. Консултирай се със следящия лекар дали е удачно да правиш Кегел по време на бременност, сподели му проблема. Аз от няколко години съм в другата крайност - при мен нещата са прекалено натегнати и правя медитации и разтяжки за отпускане.

# 19
  • Мнения: 423
Здравейте! 😇 Аз все още не знам пола на бебето. Не знам каква е тука процедурата, но все още не са ни пуснали сърчице да чуем, не са ми правили БХС, ФМ .. може би е рано за тук знам лии?! Днес бях на преглед в 12+3 г.с. съм. На миналият преглед питахме кога ще ни пуснат да чуем пулс, казаха, че все още е малко и за да не му “навредим” пооооо-нататък във времето АГ ще пусне.. така де все още не сме го чули.. Здравната им система е супер ама с лекарите имам чувството, че има проблем или аз съм попаднала на такава АГ 🤷🏻♀ .. Всичко се случва много от после. Като гледам и чета почти всички от вас са направили доста изследвания и т.н. При мен всеки път е едно и също (урина, мерят кръвното, кг и ми вземат кръв за да следят желязо - анемия”) това е всичко. Днеска пак ме гледа с вагинален ехограф, после реши и с коремен и такаа.. Общо взето всичко било ОК с бебето. За кафявото течение ми изписа за още две седмици Утрогестан. След всички тези оплаквания, малко да се похваля и колко съм щастлива поне видях бебчо колко е хипер активен/а, видях и ръчички и крачета 🥰🥰🥰
ПП: Какви са Референтните стойности на желязо по време на бременност?

# 20
  • София
  • Мнения: 813
Здравейте! 😇 Аз все още не знам пола на бебето. Не знам каква е тука процедурата, но все още не са ни пуснали сърчице да чуем, не са ми правили БХС, ФМ .. може би е рано за тук знам лии?! Днес бях на преглед в 12+3 г.с. съм. На миналият преглед питахме кога ще ни пуснат да чуем пулс, казаха, че все още е малко и за да не му “навредим” пооооо-нататък във времето АГ ще пусне.. така де все още не сме го чули.. Здравната им система е супер ама с лекарите имам чувството, че има проблем или аз съм попаднала на такава АГ 🤷🏻♀ .. Всичко се случва много от после. Като гледам и чета почти всички от вас са направили доста изследвания и т.н. При мен всеки път е едно и също (урина, мерят кръвното, кг и ми вземат кръв за да следят желязо - анемия”) това е всичко. Днеска пак ме гледа с вагинален ехограф, после реши и с коремен и такаа.. Общо взето всичко било ОК с бебето. За кафявото течение ми изписа за още две седмици Утрогестан. След всички тези оплаквания, малко да се похваля и колко съм щастлива поне видях бебчо колко е хипер активен/а, видях и ръчички и крачета 🥰🥰🥰
ПП: Какви са Референтните стойности на желязо по време на бременност?

На мен ми пуснаха сърчице още в 8г.с , БХС направихме в 12+1 г.с , като пуснах един куп изследвания , кръв, урина, желязо, витамин д, б12 и още доста работи. Може би практиката на вашият лекар р различна. Не знам с какво може да навреди пускането на пулс.

# 21
  • Мнения: 97
И аз съм много чувствителна на ден рева по два пъти поне ,знам че е нормално и си казвам че е временно. По-лошото е че не се усещам ,но все намирам причина да се карам с моя и снощи два пъти на скандал го обръщам,надявам се да ме изтърпи до края😆.Понякога когато ми е много лошо и нямам сили почвам да се обвинявам и да мисля ,че няма да се справя и че никой не ме обича,но после си казвам ,че е от хормоните и в тоя живот без борба няма щастие и си поплача малко.
От другия месец ,като се покаже и слънчицето ще правим повече разходки и ще ни е по ведро.
Мами дайте идея за нещо правене в къщи за разнообразие.

# 22
  • Мнения: 615
Вие ли питахте каква ви е плацентата или доктора ви каза? Аз не се сетих да задам такъв въпрос, но не искам и да ми се издразни лекарката, че се правя на полу-лекар 😅
Аз все така си чакам за Вижън, май за Варна става по-бавно отколкото в София. Взех да си мисля какви ли не лоши неща и само се навивам. Чудя се кога ще дойде моментът, в който ще си отдъхна и почувствам спокойна, че всичко е наред.
Тези дни сякаш ми се хапва повече, но забелязах, че около датата на цикъла ми така се получава. И миналия месец по същото време пак бях така. Може и да си внушавам. 🙈

# 23
  • Мнения: 123
За плацентата разбрах от резултатите от БХС и ФМ, изпратиха ми ги и в тях пишеше.

Вие ли питахте каква ви е плацентата или доктора ви каза? Аз не се сетих да задам такъв въпрос, но не искам и да ми се издразни лекарката, че се правя на полу-лекар 😅
Аз все така си чакам за Вижън, май за Варна става по-бавно отколкото в София. Взех да си мисля какви ли не лоши неща и само се навивам. Чудя се кога ще дойде моментът, в който ще си отдъхна и почувствам спокойна, че всичко е наред.
Тези дни сякаш ми се хапва повече, но забелязах, че около датата на цикъла ми така се получава. И миналия месец по същото време пак бях така. Може и да си внушавам. 🙈

# 24
  • Мнения: 223
Мами дайте идея за нещо правене в къщи за разнообразие.


Аз предлагам четене на книги, готвене (ако ти харесва да пробваш нови рецепти, има доста в Pinterest, а и всъщност в страниците в която и социална мрежа до ползваш), гледане на документални филми на теми, интересни за теб, в тази връзка ако ти харесва да учиш  нови неща може да започнеш да учиш чужд език.
Аз от собствен опит бих казала, че такива занимания са доста разсейващи от ежедневието и ти дават усещането, че дните ти са оползотворени, а така и по-рядко може да ти влизат натрапчиви мисли в главата, след като няма място за тях 😊

# 25
  • Мнения: 611
Момичета, вие пускахте ли изследване за токсоплазмоза? И АГ назначи ли ви такива? Като попитах моята ми каза, че освен ако нямаме котка, няма нужда да пускам, кучетата не били проблем, но се чудя дали все пак да не си го самоназнача.

# 26
  • Мнения: 1 409
Аз пусках разширен TORCH панел за токсоплазма, някакъв херпес, рубеола и цитомегаловирус. Последните две излезнаха, че съм ги карала. Мисля, че е хубаво да се пуснат тези изследвания,

# 27
  • Мнения: 93
Момичета, вие пускахте ли изследване за токсоплазмоза? И АГ назначи ли ви такива? Като попитах моята ми каза, че освен ако нямаме котка, няма нужда да пускам, кучетата не били проблем, но се чудя дали все пак да не си го самоназнача.
Аз пуснах изследване за токсоплазмоза, тъй като имаме две котки прибрани от улицата ( вече на по 4 години ). Това ми е третото такова изследване за тези години. Както ветеринарят ни казва, вероятността да се заразиш от улична котка е много по - голяма от котка, която си прибрал и се грижиш за нея. Твърдо избягвам да не ям необработени меса, луканки и риба.
За плацентата - аз съм с висока задна. Видях го на резултата от БХС.

# 28
  • Мнения: 2 125
licorne, на мен не са ми ги назначавали нито сега, нито миналия път.

 Dimana2706, според мен направи една консултация с генетик там, където си правила БХС. Не се паникьосвай

Nomadgirl, стискам палци за хубави новини! 💖
За плацентата разбрах на ФМ, а и в протокола от прегледа си пише.

Бих се радвала да споделите каква е цената на ФМ във Фемина, ако някоя е ходила там.

Много се радвам, че ви е допаднала темата. За информацията доста се поразрових и се подготвих още от предишната тема. И се надявам да спечели второто заглавие, което licorne предложи 🤰

Дай Боже да напълним темата само с хубави новини! 🍀

# 29
  • Мнения: 49
Днес да се оплача. Бях ме малко на почивка за три дни до Мелник и там като реших, че е хубаво времето и като се пуснах с по плана блуза и елек, и не ми беше студено. Имаше моменти в които си полъхваше ама мине замине ама на...честито, днес съм с едно главоболие, една кашлица. Веднага почнах с чайовете, мед, лимон. Така се надявам да ми мине без лекарства, но при всяко кашляне имам чувството, че главата ще ми се пръсне. Ох, направо място немога да си намеря. А за плацентата, моята е предна и аз когато бях на ФМ разбрах. Та като чета майките,които вече усещат бебчетата си, толкова ви се радвам и искам най-скоро и аз да си я усещам моята буба. Пазете се момичета.

Общи условия

Активация на акаунт