Черен списък - Пловдив

  • 1 006 714
  • 1 957
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 1 844
Наистина с неприятно чувство споделям името на проф. Павлов - ендокринолог в черния списък. Казвам неприятно, защото съм чувала легенди за професионализма на този човек преди години. Явно обаче възрастта оказва своето влияние. Понастоящем мисля, че проф. Павлов вече е време да се оттегли, тъй като мисълта му определено е замъглена. По време на консултацията ми с него, продължила около 40 мин, един и същи въпрос ми беше задаван около 20 пъти (той просто забравя отговора); макар че отидох при него с пълен пакет изследвания на хормони и ЯМР, и въпреки че той ги разгледа много задълбочено в края на консултацията осъзнах, че той въобще не си спомня какво всъщност съм изследвала.
И най- неприятната част - изписа ми напълно грешно лечение (добре че чета листовките на лекарствата, търся инфо в интернет и се консултирам и с други лекари).
Та с цялото ми уважение към неговия професионализъм, моето мнение като пациент е, че трябва да се оттегли от лекарската практика на тази възраст, имайки предвид състоянието му.

# 1 441
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
А как разбра , че е грешно лечението ?

# 1 442
  • Мнения: 1 844
А как разбра , че е грешно лечението ?
Както по-горе споменах - прочетох листовката на изписания ми препарат предварително, видях, че се изписва при увеличен пролактин, а на мен пролактина ми е в норма, имам увеличени андрогени. Всъщност професора по време на цялата консултация забравяше кои хормони са увеличени и кои не, вероятно при писане на рецепта отново е забравил. На следващия ден бях на консултация и при друг ендокринолог, с който правя консулти, после при трети - и двамата назначиха съвсем друго лечение, с друго лекарство, този път за правилните хормони. Simple Smile

# 1 443
  • Мнения: 201
Наистина с неприятно чувство споделям името на проф. Павлов - ендокринолог в черния списък. Казвам неприятно, защото съм чувала легенди за професионализма на този човек преди години. Явно обаче възрастта оказва своето влияние. Понастоящем мисля, че проф. Павлов вече е време да се оттегли, тъй като мисълта му определено е замъглена. По време на консултацията ми с него, продължила около 40 мин, един и същи въпрос ми беше задаван около 20 пъти (той просто забравя отговора); макар че отидох при него с пълен пакет изследвания на хормони и ЯМР, и въпреки че той ги разгледа много задълбочено в края на консултацията осъзнах, че той въобще не си спомня какво всъщност съм изследвала.
И най- неприятната част - изписа ми напълно грешно лечение (добре че чета листовките на лекарствата, търся инфо в интернет и се консултирам и с други лекари).
Та с цялото ми уважение към неговия професионализъм, моето мнение като пациент е, че трябва да се оттегли от лекарската практика на тази възраст, имайки предвид състоянието му.
Подкрепям това мнение. Аз също останах доста разочарована.

# 1 444
  • Мнения: 3 924
Аз ще добавя поредното отрицателно мнение за Ружа Белчева ДКЦ Свети Георги, Пловдив. От началото на декември ми откри малка кистичка на яйчника. И оттогава та досега сме на схемата - киста - хапченце, киста - хапеченце. Тя не търси причината защо се получава. Само влияе върху кистите. На следващия месец отново съм с киста.
Обяснението ѝ е "Ами ти си на 40 години, то така става". Е па дай сега като станах на 40 години да се застрелям или да приемам кистите за в реда на нещата. Мисля, че жената е категорично за пенсия.

Добавям и поредното отрицателно мнение за Ели Илиева пак в същото ДКЦ Свети Георги, Пловдив. Както някой мнооого години назад във времето е споменал - при нея ходят предимно ромки. Груба и недодялана. При нея се случва две години подред да ни минават профилактичните прегледи от работата. Просто катастрофа. Миналата година бяхме на косъм да сезираме фонда България Здраве. В края на краищата ние нямаме вина лекарите получават ли някакви пари от тези прегледи или не, че да ѝ търпим простотиите на тази жена. Не знам коя ли лекарска колегия би намерила за удачно поведението ѝ. Но с циганките защо така е все усмихната? На какво се дължи не знам.

# 1 445
  • Мнения: 54 485
Ако образуваш функционални кисти, това е лечението, с хапчета, прогестеронови препарати.
Аз съм доволна от нея. Peace

# 1 446
  • Мнения: 381
В черния списък др Михнев болница джи мед направи ми кюртаж миналата година след което не спря кървенето .Отидох в София при Тюфекчиева и тя много прехвалена направи ми аблация на 38 г ми унищожи лигавицата .Та пазете се много и внимавайте защото аз от тогава съм зле немога да преодолея факта че ме направиха стерилна.При това причината един единствен полип

# 1 447
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!  Искам да споделя горчив опит и да предупредя  за д-р Джихан Сюлейман от 5 ДКЦ в Пловдив/ работи със здравна каса/. Моля ви, не ходете при нея. Тя установи бременността ми, първа видя сърцето на бебето ми. Преди дни бях на вторичен преглед в 9 г.с. След около 10 минути търсене и разглеждане, видимо угрижена, най-накрая каза, че е намерила ембриончето и че намира пулса му.Каза да не се притесняваме за нищо, че бебето се развива добре за 6 седмица /повтарям аз бях в 9г.с/ и ме изпрати по живо, по здраво да си ходя. Е да, ама не. Още в момента, в който излязох от там, разбрах, че трябва да потърся второ мнение, с искрената надежда усещането, че лекарката ме лъже, да е невярно. За съжаление, посещението ми при д-р Главчев/клиника Торакс/ се оказа страхотен шамар за мен и психиката ми. Д-рът се отнесе с огромно внимание и уважение към мен, но каза, че за съжаление бебето е спряло да се развива още преди няколко седмици, че е невъзможно гинеколог да не забележи това и че се налага спешно кюртаж, за да не стане инфекция. Питам аз, кой лекар, положил клетва, би оставил мъртъв ембрион да трови тялото ми и не дай Боже, какво ли щеше да се случи, ако не бях потърсила друго мнение. Още веднъж се извинявам за дългия пост, но усещам, че трябва да споделя и да предотвратя някоя от вас да бъде застрашена.

# 1 448
  • Мнения: 1 844
Съжалявам за това за това, през което преминаваш. Стискам палци в близко бъдеще да държиш в ръце свое здраво и щастливо детенце.
Не познавам др. Сюлейман, но аз лично не бих се доверила така стопроцентово и на мнението на др. Главчев, в такъв случай бих потърсила и трето мнение.

# 1 449
  • Мнения: 5
 О, потърсих още на същия ден. За съжаление и на третото място ми казаха, че бебчето е спряло да се развива преди седмици. Cry В интерес на истината, абразиото го направих в болница Селена при доктор Ставрев. Аз не съм й ядосана за това, че се е случило - в крайна сметка никой не е виновен за това, но съм притеснена от факта, че тя с ясно съзнание ме изпрати у дома, а следващия преглед трябваше да бъде след 10-15 дни. Направо не ми се мисли. #Crazy

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 22:11 от TheMartyst

# 1 450
  • Мнения: 20
Добавям : спешните кабинети на детска клиника при УМБАЛ "Свети Георги " Пловдив.

# 1 451
  • Мнения: 9 475
ФБР, защо ги слагаш тук? Детското спешно не е ли отзад на ВМИ? Аз там съм ходила с бебето и бяха много адекватни.

# 1 452
  • Мнения: 20
ФБР, защо ги слагаш тук? Детското спешно не е ли отзад на ВМИ? Аз там съм ходила с бебето и бяха много адекватни.

Да, те са. Като диагностицисти може и да са добри, не знам. Преди няколко дни след Три часово чакане, не ми издържаха нервите и си тръгнах. Когато отидох имаше Две дечица преди нас. Мангалите от Столипиново след мен които дойдоха бяха пълчица. Влизаха и излизаха едни надути  и сърдити лели/ каки от работещите....нямам думи..мумии, не хора. Не може за 2 чсаса и 45 минути да не приемат нито едно дете от коридора. Е как да ги похваля. Отидох в частна клиника.

Последна редакция: пн, 18 май 2015, 21:24 от ФБР

# 1 453
  • Мнения: 2 820
То май спешните на хирургиите все са за този списък. ММ миналата година го беше ужилила пчела и взе да се подува. В 21 часа се наложи да тичаме към спешния на УМБАЛ "Св.Георги". Пред кабинета, където ни пратиха от регистратурата беше първи. Чакахме два часа и никой не ни извика. Влизаха и излизаха отвътре лекари и сестри и се заключваше след тях. Направо може човек да си отиде пред кабинета. Натрупа се опашка и то главно от "братята", които както ФБР пише идваха на тълпи. Някои от хората не издържаха и тръгнаха да търсят спешни кабинети в други болници. Като го извикаха се оказа, че освен подуването е вдигнал и много високо кръвно 200/100, та се наложи освен урбазоните да бият и инжекции за високото кръвно. Ами как да не вдигне кръвно човек, като висиш пред "спешен" кабинет, виждаш, че отока пълзи и се надуваш все повече, а никой не ти обръща внимание. В момента, в който се опиташ да заговориш някой от излезлите сестри или лекари се отговаря, че трябва да чакаш.

# 1 454
  • Мнения: 9 475
Да, спешното на хирургиите го слагам тук без да се замисля! Чаках три часа, айде моето не беше толкова спешно, но имаше хора с кръвоизливи и на колички, а докторите вътре мохабет си правят  Confused
В тоя ред на мисли има ли спешни в частните болници и кои са те?
ФБР, ще съм ти благодарна ако споделиш къде си отишла с детето. Не се знае дали следващия път какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт