Бързи здравословни въпроси и отговори – 39

  • 24 639
  • 738
  •   3
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 268
DeVa Heartаз днес съм в прединфарктно състояние просто. И той откачи от снощи, та при нас е весело. Докторката дойде съобщение че била отпуска и въобще си лудуваме. Погледнах си моите кръвни, гледам този фолат наиситна не е до 5, а е от 5-40 референта. Чудя се да не би да са го оставили това до 5 автоматично като е бил някога дете и да не са обърнали внимание. Абе какво ли не превъртях вече за днес.

Liliq0325, аз тъкмо вече съм във възрастта в която хормоните се зануляват един по един. Та сигурно и от там малко има.

# 46
  • Мнения: 5 709
Пробвали ли сте л глутамин за СРДЧ?
https://powerlife.bg/kakvo-triabva-da-znaem-za-glutamin.html

# 47
  • Мнения: 54 633
При мен хормоните не са различни. А негативни емоции/стрес не са без значение.

# 48
  • Мнения: 902
Folate   18.5 ng/mL   >=5.5 ng/mL
Аз така написано го разбирам, че трябва да е над 5,5 , горна граница няма... То и без това стойностите на тези витамини май всеки ги тълкува както си иска, а би трябвало да се знае от какво количество всъщност има нужда организма.

# 49
  • Мнения: X
Пише, че е за пропускливи тънки черва... и аз съм много съгласна, ме СРДЧ е много психологическо, даже съм срещала водени медитации или хипнози. Имах шокови ситуации преди 2-3 седмици и не ми се размина. По принцип на мен ми помагат йога и налучкване какво иска - фибри ли, каша ли, течно, хрупкаво. Палачинка с хуск ми облекчава една болка в червото отляво, но пък като ям няколко дни, започвам да задържсм вода и да се издъвам. И също, невинаги това, което иска дебелото черво, се понася добре от стомаха... един малък кошмар е това, когато се обостри. Сега от 5 нормални ходения на ден, минах на два дни пълно затишие, добре че имам набавени добавки за перисталтика... Sad

# 50
  • Мнения: 902
При мен симптомите на СРДЧ са постоянни и не се определят от храната. Единствено прекаляване с "фибри" засилва запека, вместо обратното. А само за тях ми говорят лекарите. Хуск и ядки ме запичат най-много. Подуване имам от абсолютно всичко, включително вода и въздух... Но пък най-много подуване и газове имам от тестяно, изследванията за глутен (които знам) пък са отрицателни. Правих и за непоносимости към различни храни, него пък въобще не могат да го коментират лекарите.

# 51
  • Мнения: 34
Здравейте,бихте ли ми казали как са ми изследванията , тъй като за първи път пускам такива изследвания,и не съм сигурна дали ги разчитам правилно?

# 52
  • Мнения: 304
Здравейте,бихте ли ми казали как са ми изследванията , тъй като за първи път пускам такива изследвания,и не съм сигурна дали ги разчитам правилно?

Само TSH нищо не конкретизира. Според мен е близичко до горната граница, въпреки че някои лекари щом е в референти стойности не обръщат много внимание. Трябва да се пуснат и Ft4, FT3, евентуално и Tat и Mat, за по-пълна картина. За Вит Д сте в оптималното, но на долна граница. Сега през зимния период е хубаво да приемате добавка. Б12 знам, че трябва да е към 550 за възрастни, при вас не е съществена разликата така че може би и с храната ще се набави..

# 53
  • Мнения: 34
Благодаря за бъзия отговор. 🌺
Хубав и успешен ден!

# 54
  • Мнения: 54 633
Витамин Д е нисък, задължително трябва да се пие.

# 55
  • Мнения: 1 781
Здравейте!Някой запознат ли е с тази бактерия haemophilys influenzae ...излезе ми в секрет от гърлото...имам зачервено гърло от повече от 2 месеца...още тогава дадох гърлен секрет и излезе чист...но симптомите се задълбочават...вече много ме боли,лигавицата е разранена,има малко гной,пукат ми ушите като преглъщам и ми се стичат ужасни жълти гъсти секрети в гърлото . .температура само 1 ден преди 3 дни до 37.5...болки в ставите...та онзи ден отново гърлен секрет и секрет от носа...от носа излезе чист,но от гърлото излезе haemophilys influenzae

# 56
  • Мнения: 2 556
Аз бях с Хемофилус Инфлуенца в носа преди месец, такова чудо не съм имала. Иначе същите симптоми, но без гърлобола или поне беше слабо. В гърления секрет нямаше нищо. Пробвах с АБ капки в носа да се лекувам, но се влоших, почна една брутална кашлица с жълти храчки и вече се наложи да пия АБ през устата.
Тъй че на УНГ или при ЛЛ да изписва нещо според антибиограмата.

Аз да си кажа - бях на нефролог днес с моя прословут фосфор и лоша миризми на урината - определено нямам бъбречна недостатъчност или някаква такава глупост. Всичко си ми е наред, не бил толкова висок фосфора и единственото, което трябва да правя е да пия повече вода, което аз не го правя.
Та поне за това се успокоих, сега наред е вливка с желязо, бях писала в предишната тема, че си правя в Феринжект, пфф, и в Турция, откъдето го взех миналата година е скъп. По касата няма да ми го изпишат, аз дори не съм с анемия, просто ми е ниско желязото и феритина… Хайде сега едни 300 лв. ще отидат и затова 😤.
Аман.
Само си мрънкам, да знаете. 😉

# 57
  • Мнения: 54 633
Колко ти е желязото и защо не пробваш с някой препарат за пиене, Мила?

# 58
  • Мнения: 2 556


Ето ми ги резултатите.
Заради гастрита и хиаталната херния не мога да пия добавки с желязо, то всичко ми дразни стомаха. Затова с хематоложката още миналата година като ми откриха ниско желязо решихме, че това е най-добрия вариант в моя случай.
Лошото е, че вливките са с “годност” около 6 месеца, в моя случай - изкарах 8 месеца ОК, първо падна желязото, феритинът беше в норма, но сега вече всичко е надолу.
Миналата година си набавих Феринжекта за 100 лв. от Турция, самата вливка е 50 лв.
Сега - пффф, двойно.

# 59
  • Мнения: 11 867
Фолиевата ти киселина как е изследвала ли си? Понякога и тя е ниска, а при прием на фолат се вдига и желязото.
Има и т.нар. нежно желязо, което уж не дразни стомах, не съм пробвала, само съм чела.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт