ИСПАНИЯ,новата темичка ;)

  • 18 345
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 811
gery,месо и давам отдавна,жълтък оЩе не съм и пробвала  Sad.Но киселото мляко го отказва засега,а си говоря с майки ,баби и дядовци по градинките и доста по малки деца ,каквили не неЩа похапват ве4е.Но като не иска ,няма да я насилвам.Наскоро и дадох риба и се изпъп4и.А рибата по принцип за по рано я дават.Ама аз си викам да из4акам,4е е алергенна..и ето ти резултат.Плодовите пюрета съЩо не го долюбва много,много и и слагам плодове във ве4ерното мляко.Ина4е месно/зелен4уковите много ги харесва,но не и мойте  Embarassed.Аз не слагам сол и затова сигурно не и харесват  newsm78.
Ина4е това за договора,дето питаШ...ами така е,както ви казвам.Мога и инфо да ти дам да про4етеШ.Няма договори за 11 месеца,година...те си ги правят така,надявайки се да не разберем и да могат да ни гонят ,когато си поискат.
http://civil.udg.es/normacivil/estatal/contract/lau.htm Ето тук можете да про4етете вси4ко,което ви интересува относно договори,тяхната продължителност,задълженията на двете страни и т.н.Това,което питаШ ти се намира в Capitulo II, De la duracion del contrato. Но обЩо взето не се връзвайте на това,което пиЩе в договора,4етете си законите. Ето например на нас ни се развалиха първо пералнята,после бойлера...ами няма да ги купуваме ние,я  Mr. Green.И въпреки,4е ни пиШе в договора,4е каквото се с4упи или развали го плаЩаме ние,аз се за4етох и видях всъЩност,4е не е така.И с препоръ4анки писъмца уведомихме скъпия хазяин,4е с идния наем Ще си сменим каквото се е развалило.И то4ка.Не е протестирал.Ама и аз като по4на да ги съ4инявам едни писма....то цитирам закони ,то е 4удо  Mr. Green.
Не се оставяйте да ви пързалят  Naughty.

А май4инство не взимам никакво от никъде,но мойта е дълга и Широка и неискам да ви занимавм и с това.Задействала съм неЩата и като стане,Ще се похваля.
  bouquet

# 271
  • Мнения: 3 098
Gerу,Ще ти напиша утре вси4ко относно акта за раждане,къде как какво.Няма смисъл от хистория,заЩото за тази услуга не се плаЩа ниЩо,а хисторията Ще ти поиска към 50? за няма ниЩо.
Нас не пускат в полицията.Незнам заЩо.В понеделник отивам и тръскам вси4ки документи в естранхерията,ако ги приемат,добре ако не,майната им,тъкмо няма да плаЩам данъци.
Алест,намери ми някое закон4е за расизма.
Ина4е си права,да много е важно да знаем закона.
Например тук казват ти имаш право да ходих само в еди си коя поликлиника.Да,но закона е сменен от 2004 и ти имаш право да си избираш.А не се прилага.
Както и като бях бременна,ти  Mr. Greenпринадлежиш на еди коя си болница.Как пък не,аз отидох през 9 града в 10 да родя,те Ще ми кажат на кой принадлежа,глупости. Laughing

# 272
  • Мнения: 1 041
Момичета, поздрави от България! Вчера почти нямах нет и не успях да се включа! ХулигАнче, благодаря за информацията! Като имах вече думата "hormigоnera", търсенето беше по-лесно! Засега мъжът ми търси употребявани такива, но ако не открие подходящи, тези сайтове ще му помогнат!
Марица, вчера в Пловдив като минавах покрай р. Марица се сетих за теб и се чудех да не се окаже, че светът е толкова малък и вашият познат е търсил строителна техника за нас Grinning!
Приятен почивен ден на всички от мен!

# 273
  • Мнения: 3 098
Света наистина е малък,много малък. Grinning
Понякога и аз се у4удвам как се среЩат хората и по какви поводи на невероятни места. Party
Много поздрави на моята любима река и на най_красивия град. Hug
Герито,за да сложат апостил на акта за раждане трябва да идеш тук:
http://maps.google.es/maps?oi=eu_map&q=Valencia&hl=es
Това е около сградата на предишния съд.Пред него се намира кръгово,наре4ено,"Пуерта де ла Мар.От това кръгово като погледнеш надолу Ще видиш една стара много голяма бяла сграда,много дълга.Има много големи врати.Там е.Като влезнеш,има полицаи навсякъде,казваш за какво си отишла и те те упътват.Услугата е безплатна,е поне 2004 беше такава. Peace

# 274
  • Мнения: 176
Здравейте моми4ета, аз тези дни имах нещо проблеми със страницата и ми се зареждаше изнервящо бавно, но гледам вие не сте имали този проблем   Mr. Green
Фрики, коли4ката ви е страхотна направо-това май е идеалния вариант и ми се струва, 4е ще вземем нещо подобно и ние, нещо не ги долюбвам тия с трите колелета, колкото и модерни да са, а още пове4е като попро4етох, 4е не са много сигурни, когато детето попорастне малко и запо4не да лудее в коли4ката.
Гери и мен също ме вълнува как стоят нещата относно акта за раждане и какво трябва да се направи в Бг, за да се регистрира бебо, така 4е ще 4акаме Марица да даде подробно обяснение  Grinning
Габи, само не се лъжете да идвате в Мадрид, тук важат вси4ки неща казани от Марица, но умножени по 10:скъпи квартири,
 трафик, който е направо убииствен, да не говорим пък и какви шофъори(нямам ер малък  Laughing)са испанците, язък, 4е по толкова време карат курсове и ги връщат по 10 пъти.Работа има да-но не и толкова добре платена, колкото вси4ки си мислят.
Моми4ета, не знам при вас как е, но на мен все пове4е ми писва тая Испания, а и хи4 не искам да си давам детето живот и здраве тук на гуардерии, само като знам как ги гледат-на една приятелка детенцето за 2-ри път лежи в болница-такава зверска пневмония разви милото- ама и как няма гледам преди няколко дни, когато беше доста студено извели малки де4ица на по 1-2 годинки навън в един вятър, кое с яке, кое без,то закаляване закаляване, ама 4ак пък толкова, не ми се струва нрмално  newsm78
Не разбирам и как могат да дават само 4 месеца май4инство, поосле това дете какво да го правим, кой да го гледа, ами ако го кърмим.не е нормално да дадеш 4 месе4но бебе на ясла, и цял ден да се 4удиш яло ли е добре, а дали са го преобували да е сухи4ко, не знам кой ги е мислил тея неща, но явно ще да е някой мъж.  
Доста обсъждаме  с половинката прибиране към Бг до година две, май и на двамата ни е писнала ве4е изнервящата обстановка тука.
Малко дълги4ко стана, ама поне си излях мъката  Blush Mr. Green

Забравих да питам ходили ли сте на препарасион ал парто, в4ера ми се обади матроната, 4е запо4вали на 23 февр., но сутринта, а аз хи4 не искам да оцъствам от работа заради това, ми неудобно ми е ве4е да казвам на 6ефа, 4е ще закъснея заради еди какво си, аиде ако са изследваня добре, ама за това, направо се 4удя  newsm78

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 12:52 от Rali_80

# 275
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро, момичета!   bouquet
Днес тук е страхотен ден и след малко излизаме навън. Че не се знае кога пак ще завалят гадните дъждове.

Вие се чудите как да регистрирате бебчовците, а аз скоро разбрах, че май още ме водят мома-англичанка в България  hahaha, тъй като брака ни е сключен в Испания, и нито съм ходила да го регистрирам в посолството, нито в нашата община в България. Все си мислех, че тези неща службите си ги уреждат по административен път  newsm78 Май ще трябва да се погрижа за въпроса следващия път като отидем в БГ.
Rali_80, и аз много пъти съм мислила за техните детски градини. Съпруга ми казва, че докато мога, ще си седя вкъщи да гледам детенцето (дано го направим скоро Mr. Green, че не ми се губи повече време Crossing Arms), и като стане на годинка, годинка и половина, тогава ще го даваме на градини. И какви болести ще хване, не ми се мисли  Close, но така е винаги. И в Бг на сестра ми хлапетата, като ги пусна на градина, първите 2-3 месеца бяха непрекъснато със сополи, кихащи и кашлящи. Кошмар.
Иначе има и по-лоши варианти - доколкото знам в щатите майчинството е 2 седмици само, а тук, в Швейцария е също 4 месеца. На нашата хазяйка сега, дъщеря й чака всеки момент да роди първото си бебе та я поразпитах как стоят нещата тук в това отношение. На мен ми е жал като гледам сутрин в 7-8 майките сложили 5-6-7 месечните си бебенца в шезлонгите, и ги водят на градина. Но няма начин...

# 276
  • Мнения: 1 818
Rali_80,на мен също ми писна от тукашните детски градини.Нашето малко момченце много трудно свикна,то не бяха писъци,то не бяха чудесии.А на втората седмица ми се обадиха да го преобуя,че се изпуснал в гащите...това се повтори няколко дена подред и ми казаха да си го пребера у дома...като се научи да казва,тогава да го заведа обратно там.Щях да пускам денунcия,толкова се вбесих.Както и да е,сега отново сме в училище...за един месец беше малкия два пъти на инжекции(не може да приема медикаменти).Вземам си го наобед,знаете как е с комедора и обедното спане на дечицата...на балатумчето и на земята(поне тук при нас е така)Какво е това чудо невиждано.Аз като знам големите синове в България как бяха в детската градина...Няколко пъти не го водих следобед на училище,заспиваше на дивана.Учителката ми каза,че много губел от учебния материал...дрън,дрън...губи от игрите на цимента в пaтiото.Проблемен бил,не говорел,не пеел песнички...а много добре знае,че имаме съмнения за аутизъм,макар ,че още не е минал прегледа при невролог.Иде ми да вия от безсилие.
...Казах си мъката и аз.

# 277
  • Мнения: 176
Е не4, това направо ме разби-да ти се обадят да си преобуеш детето, ми те за какво са там, за какво им плащате в крайна сметка, то бива бива, но това вече ми се струва прекалено... #2gunfire
Габи, оставам с впечатление, 4е сте от не много време в Испания, да не би това да е причината да не се отпуска да говори и общува в у4илище.

# 278
  • Мнения: 811

Забравих да питам ходили ли сте на препарасион ал парто, в4ера ми се обади матроната, 4е запо4вали на 23 февр., но сутринта, а аз хи4 не искам да оцъствам от работа заради това, ми неудобно ми е ве4е да казвам на 6ефа, 4е ще закъснея заради еди какво си, аиде ако са изследваня добре, ама за това, направо се 4удя  newsm78

на препарасион ал парто ти се полага по закон да ходиШ и без да отработваШ или да ти намаляват от заплатата.Просто ,като свърШи всеки път курса се нареждаШ на опаШка за хустификанте.Поне аз като ходех имаШе доста мами,които си взимаха.Няма какво да ти е неудобно,полага ти се и то4ка.
Марица,давам  ти този линк Дере4ос и либертадес де лос естранхерост,там пиШе. http://noticias.juridicas.com/base_datos/Admin/lo4-2000.html
Какво си реШила да правиШ?По принцип много се ШаШкат,като ги засегнеШ на тема расизъм.Аз като писах едно обжалване на една глоба на мъжа ми за неправилно паркиране ,въртях суках....на расизъм го обърнах  Joy и факт е,4е не я платихме. Mr. Green
А относно градините....болна тема  Sad.Хем ми се иска да по4на работа,хем ми е жал да я дам и незнам докога Ще се гледаме вкъЩи.Но и каква работа да по4на,кой Ще ме търпи,ако трябва все да отсъствам заради детето.Много е сложно.Вес,казваШ,4е като станело на годинка,годинка и половина би го дала.И аз така си мислех,когато беЩе съвсем мъни4ка,но да ти кажа и сега ми се струва малка и на годинка съЩо Ще е така...Ще видиШ как е,дай Боже скоро.
Габи,това,което разказваШ си е наистина за денунсия.Как така Ще ти звънят да го преобуваШ  #Cussing out,нали това им е работата.И как така спят на пода,Боже Господи ??? ShockedРазбирам да са безплатни градините,4е да няма условия,ами то се дават луди пари за ниЩо.
Марица,апостила се слага то4но в стария съд и сградата е,както казваШ старинна,бяла и облепена на места с розови пло4ки ли са тухли ли са...В на4алото на Колон.

# 279
  • Мнения: 3 098
Eeee,моми4ета,много сте писали.
Питате ме за паспорти.Сега Ще ви кажа,това което си спомням от далеееее4ната 2004 година. Laughing Wink
Когато се роди детето,първата ви грижа е да идете в съда,рехистро сивил и да му издадат акт за раждане и либро де фамилия.Това го направете възможно най_скоро.От акта за раждане си вземете 3 или 4 копия,за да можете после да го легализирате и да му сложат апостил.
За Валенсия става там,където съм обяснила по_горе.Наскоро Алест ходи и каза,4е си е там все оЩе и е както обясних.
След това направете на детето и адресна регистрация,запишете го в сег.соц.и вземайте дата за пруеба дел талон,която трябва да се направи (втората,първата е при раждането) във вашата поликлиника до 72  4аса.А и да ви издадат вси4ко,за ваксини и т.н.
След третия месец на бебешора можете да подадете заявление за паспорт или пасаван,в слу4ай,4е Ще пътувате до България и можете да му направите паспорт там.
Ако Ще правите паспорт тук,.се обаждате в посолството и те ви казват кога и какво да носите.
За пасаван съЩо.Ако не ви се 4ака,могат да ви го изпратят по куриер до вашата входна врата. LaughingНие така поискахме.
Ако Ще бъде в България,просто отивате в съвета с акта за гр.брак и акта за раждане на детето,този с АПОСТИЛА оба4е и по нататък те сами се оправят.
Това е,мацки. Wink
На мен съЩо много ми е недобре тук,то всъЩност запо4на когато родих.Дотогава ниЩо не ми е правило впе4атление.
Но вие знаете какви са моите планове,няма да ви оттег4авам.
Решили сме така,Ще го направим,Дай Боже за добро да е. Praynig Peace Party
Сега оба4е най_главното е да оправят резилите на тукашните санитари,нарекли себе си"лекари",та да се успокоим вси4ки.цялата рода е на крак и ни 4акат.Един ми намерил професор,друг незнам си какъв доктор,който да я излекува преди операцията,трети резервива санаториум на морето след операцията.
Най накрая Ще ходим и на вили4ката ни в балкана и се моля гореЩо това вси4ко да й възстанови разсипаното от некадърниците здраве. Praynig Praynig Praynig
В4ера среЩнах комшийката,която живее под нас,но 3 етажа по_долу.Вси4ките й деца се омъжиха в 4ужбина,най_малката се захвана с едно бг футболист4е,от две години е в България и там са й правили ле4ение.Много била доволна и сега теглила кредит,за да си купува жилиЩе там и искала да живее в България.Посъветвах я да й каже,до края на тази година да купува,4е после Ще става бум на цените,както стана и в Испания.

# 280
  • Мнения: 3 098
Alest,благодаря ти,слънце ненагледно. Hug  bouquet
Знаеш за какво ми са,нали говорихме.
За детето са ми.
Вси4ката документация от болницата съм я подредила хронологи4но,вси4ки изследвания,коментари и липса на ле4ение.В това 4исло и от 4астните кабинети,където пише 4е дотук са й изписвали неподходяЩи за слу4ая и възрастта медикаменти(аз не съм ги давала,естествено,заЩото знам).
СъЩо така Ще поискам в епикризата й от България да напишат в какво състояние са приели детето.Дай Боже да мине вси4ко по реда си  Praynig и когато се върна Ще запо4на да съдя педиатърката й по вси4ки параграфи,които ми позволи закона.
Брутален непрофесионализъм,никаква заинтересованост,некомпетентност,отказ да й даде направление за специалисти,въпреки,4е не е за нея проблема и расизъм.
За градините,аз неслу4айно обикалях като луда,заЩото 80% тук са такива.Отказват да по4истят детето,да го нахранят,някои дори искат от родителите по 5 ? на хранене.
Тази нашата е скъпа,но като махнем настрана болестите,вси4ко друго е ок.Откакто и ходих бързо и яростно при директорката и психолога,заради по4ти извадено око,неЩата зна4ително се подобриха.
Винаги е пресушена,измита,сресана,когато я вземам.Освен това наистина нау4и много неЩа там,а и оЩе октомври я преместих при най_добрата им педагожка.Наистина е такава. Peace
Една испанка ми разказваше за една градина,близо до нас,300? такса мна месец,суперлативи,какво ли не.Отива да я разглежда,тя е в една къЩа и когато се ка4ват на горния етаж към спалните помеЩения,стълбиЩето пропада. CrazyВика,едва не се утрепахме,а уж какви суперлативи ръсеха,майко Божия.... #Crazy

# 281
  • Мнения: 811
.
За пасаван съЩо.Ако не ви се 4ака,могат да ви го изпратят по куриер до вашата входна врата. LaughingНие така поискахме.


Ей това много ме интересува.Как става  newsm78.Хи4 не ми се вярва без ходене да се разминем.А и нали ви казвам,4е тия от посолството хи4 ги няма по обясненията  #Cussing out.Давай инфото без бой  Wink.Как си поискахте да ви го пратят,с факс ли с Що ли?
От акта за раждане си вземете 3 или 4 копия,за да можете после да го легализирате и да му сложат апостил.


Няма смисъл да се заппасявате с актове за раждане,заЩото важат за 3 месеца.И ние така си мислехме,но се оказа безсмислено.Взехме си 2 за всеки слу4ай.
Alest,благодаря ти,слънце ненагледно. Hug  bouquet
Знаеш за какво ми са,нали говорихме.

Няма заЩо,мила  Hug.Но няма какво да 4акаШ и да отлагаШ,докато за върнете от БГ.Тези работи са страШно бавни и отнемат месеци и даже години.Питай ме мене  Wink.На първо време можеШ да отидеШ в твойто сентро санитарио и да подадеШ денунсия,адресирана до ел директор дел амбулаторио и там си казваШ вси4ко.После пиШеШ на Дефенсор ал пасиенте и пак си казваШ вси4ко.Казвам ти да действаШ от сега,заЩото Ще се наредиШ на опаШка от 12 404 денунсии. http://www.levante-emv.com/secciones/noticia.jsp?pNumEjemplar=33 … pIdNoticia=259539

# 282
  • Мнения: 3 098
"Забравих да питам ходили ли сте на препарасион ал парто, в4ера ми се обади матроната, 4е запо4вали на 23 февр., но сутринта, а аз хи4 не искам да оцъствам от работа заради това, ми неудобно ми е ве4е да казвам на 6ефа, 4е ще закъснея заради еди какво си, аиде ако са изследваня добре, ама за това, направо се 4удя  "
ЕЕЕ,писах,писах,олях се,а за това забравих... Crossing Arms
Аз ходих.Много съм доволна,ама много.Голяма помоЩ по време на бременноста и раждането ми беше.Освен това те подготвят идеално психи4ески и физи4ески.
Мен гимнастиката и масажите ми помогнаха да избегнем с бебка бавната смърт по време на родилния процес,заЩото бях за секцио,а доктора сибараше гъза и не дойде,та трябваше на всяка цена да избегна ужасяваЩия форцепс.На ум си припомних абсолтно вси4ки техники,акушерките се смениха,дойде една страхотна и работата стана без инструменти!!! Party Peace Hug
Алест,не ги слушай,аз така се бях вързала,4е важали само 3 месеца.Но не,няма дата,няма никакъв знак кога то4но ти е изваден.Другото е,4е заЩото първия път взех само 1 акт,та като ходих пак и си загубих деня в 4акане,4овека от гишето ми каза"Няма такова неЩо,това е акт за раждане,какви три месеца валидност,винаги е валиден" И е така,тогава взех 10 и оЩе си ги давам,където ми трябват,никой не ми е направил проблем за тях.
За пасавана,плаЩаш там 35?(в посолството) и те ти го праЩат с куриер по MRW.След 3 дни пристига.Но трябва да си отишъл,да си подал документи на място.Спокойно,Ще идеш в Гандия,казала съм ти.

# 283
  • Мнения: 1 818
Е не4, това направо ме разби-да ти се обадят да си преобуеш детето, ми те за какво са там, за какво им плащате в крайна сметка, то бива бива, но това вече ми се струва прекалено... #2gunfire
Габи, оставам с впечатление, 4е сте от не много време в Испания, да не би това да е причината да не се отпуска да говори и общува в у4илище.
Ами,да ако детето ти се подмокри те викат да го преобуеш,ако се намокри-да го преоблечеш.Моят син се връща понякога с непипната закуска,нали ние им слагаме на децата закуските за 10 часа-нямало кой да му помогне да отвори фолиото...ох,нямам думи.Става въпрос за Colegio-to ,разбира се и то държавното,при малките-до 3 г.не е така...мисля,че ги преобуват,няма как,пък и повечето гуардерии са платени,би трябвало да се грижат повече за дечицата.Не знам как е.Моят Давид го дадох от 3 години.
 Момичета мили,аз ви казвам Чао за няколко дена,след малко ще опаковаме и се местим и докато прехвърлим телефонната линия няма да имаме NET.Стискайте палци .
 Ще ми липсвате!Тези няколко дена ми беше приятно да си пия кафето с вас  newsm51
 

Общи условия

Активация на акаунт