ИСПАНИЯ,новата темичка ;)

  • 18 388
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 811
gaby,имахме го този проблем с наШия хазяин преди 3 години и затова съм мн.светната по въпроса  Mr. Green.НасреЩа съм ,ако искаШ да питаШ неЩо.Но на първо място Ще ти кажа,4е независимо за колко време е подписан договора..11 месеца,1 година ...договора автомати4но е за 5 години.Не може да ви мръдне.Сега,ако казва,4е няма къде да живее,трябва да го докаже и си имаШе условиа.Ще ти кажа пове4е по въпроса,но кажи ми ти за договора ви.А ако нямате такъв ...оЩе по добре за вас  Mr. Green.Питай,насреЩа съм.Ако ви тормози подадете денунсия.Тия тука само така се осмиряват,но акъла не им идва  #Cussing out.

# 256
  • Мнения: 811
А да ,за Валенсия....не ви трябва да идвате тук.Марица в много прили4на светлина ти е описала проблемите тук,но истината е,4е на мен ми иде да креЩя от безсилие пред тази неуреденост на вси4ки нива и лоШотия на хората тук във Валенсия.Ако така или ина4е реШите да се местите,изберете си друга,която и да е провинция,но по на север.
Квартирите не само за безбожно скъпи,ами и са неоткриваеми.Няма никакво предлагане.И децата Ще си съсипеШ тук,и физи4ески и психи4ески.Помислете си добре преди да предприемете такава стъпка.
Но сигурно ти се идва заради малкия ти син,заЩото в Ел4е едва ли има специализирани заведения,но и Валенсия не е най подходяЩото място.
Успех   bouquet и добре доШла и от мен.

# 257
  • Мнения: 3 098
Да,Алест,да.На Марица й писна от вси4ко това,разби й се сърцето на малки 4асти4ки заради гаврите с малката.
Габи,ние след толкова време тук и жилиЩето си решихме да продаваме и да се махаме.Няма на4ин,а продължава ли по този на4ин,неименуемо някой ден Ще се превърна в една от тях.
ЗаЩото вместо да си използвам силите и знанията за неЩо позитивно,градивно и да бъда 4овек,аз съм принудена от обстоятелствата винаги да притискам,да споря,да се карам и най_малкото постигнато неЩо е с много ядове.
А това Ще ме превърне в животно,ако не си "вдигнем гълъбите". Laughing

# 258
  • Мнения: 1 818
gaby,имахме го този проблем с наШия хазяин преди 3 години и затова съм мн.светната по въпроса  Mr. Green.НасреЩа съм ,ако искаШ да питаШ неЩо.Но на първо място Ще ти кажа,4е независимо за колко време е подписан договора..11 месеца,1 година ...договора автомати4но е за 5 години.Не може да ви мръдне.Сега,ако казва,4е няма къде да живее,трябва да го докаже и си имаШе условиа.Ще ти кажа пове4е по въпроса,но кажи ми ти за договора ви.А ако нямате такъв ...оЩе по добре за вас  Mr. Green.Питай,насреЩа съм.Ако ви тормози подадете денунсия.Тия тука само така се осмиряват,но акъла не им идва  #Cussing out.

алес,сега като го гледам договора...чета че е за 11 месеца,ако напуснем по-рано не ни се връща ентрадата...обчто всето общ ,набързо направен договор от осем точки...за предизвестие се споменава и то от един месец.,но да ти кажа не ми се разправя с денунcиi.Въпросната хазяика(екваториянка е)всеки ден досажда,въпреки че няма това право...Както и да е...квартири тук се намират повече и имахме късмет да намерим апартамент от 350 еуро. smile3521 smile3521Е,не е това,което искаме,ама нали е временно...Едвам навихме новата "ла дуеня" да направим договора за 5-6 месеца.Утре подписваме...стискайте палци. newsm10
  А за Валенcия...сега като се борят за писта на Формула 1(пък те каквото кажат ,го правят)през следвашата година ще стане
още по-натоварено.
 А езика-валенcиано ли говорят основно,че нас много ни мъчи у дома newsm12

# 259
  • Мнения: 1 818
gaby,имахме го този проблем с наШия хазяин преди 3 години и затова съм мн.светната по въпроса  Mr. Green.НасреЩа съм ,ако искаШ да питаШ неЩо.Но на първо място Ще ти кажа,4е независимо за колко време е подписан договора..11 месеца,1 година ...договора автомати4но е за 5 години.Не може да ви мръдне.Сега,ако казва,4е няма къде да живее,трябва да го докаже и си имаШе условиа.Ще ти кажа пове4е по въпроса,но кажи ми ти за договора ви.А ако нямате такъв ...оЩе по добре за вас  Mr. Green.Питай,насреЩа съм.Ако ви тормози подадете денунсия.Тия тука само така се осмиряват,но акъла не им идва  #Cussing out.

алес,сега като го гледам договора...чета че е за 11 месеца,ако напуснем по-рано не ни се връща ентрадата...обчто всето общ ,набързо направен договор от осем точки...за предизвестие се споменава и то от един месец.,но да ти кажа не ми се разправя с денунcиi.Въпросната хазяика(екваториянка е)всеки ден досажда,въпреки че няма това право...Както и да е...квартири тук се намират повече и имахме късмет да намерим апартамент от 350 еуро. smile3521 smile3521Е,не е това,което искаме,ама нали е временно...Едвам навихме новата "ла дуеня" да направим договора за 5-6 месеца.Утре подписваме...стискайте палци. newsm10
  А за Валенcия...сега като се борят за писта на Формула 1(пък те каквото кажат ,го правят)през следвашата година ще стане
още по-натоварено.
 А езика-валенcиано ли говорят основно,че нас много ни мъчи у дома newsm12

# 260
  • Мнения: 1 818
gaby,имахме го този проблем с наШия хазяин преди 3 години и затова съм мн.светната по въпроса  Mr. Green.НасреЩа съм ,ако искаШ да питаШ неЩо.Но на първо място Ще ти кажа,4е независимо за колко време е подписан договора..11 месеца,1 година ...договора автомати4но е за 5 години.Не може да ви мръдне.Сега,ако казва,4е няма къде да живее,трябва да го докаже и си имаШе условиа.Ще ти кажа пове4е по въпроса,но кажи ми ти за договора ви.А ако нямате такъв ...оЩе по добре за вас  Mr. Green.Питай,насреЩа съм.Ако ви тормози подадете денунсия.Тия тука само така се осмиряват,но акъла не им идва  #Cussing out.

алес,сега като го гледам договора...чета че е за 11 месеца,ако напуснем по-рано не ни се връща ентрадата...обчто всето общ ,набързо направен договор от осем точки...за предизвестие се споменава и то от един месец.,но да ти кажа не ми се разправя с денунcиi.Въпросната хазяика(екваториянка е)всеки ден досажда,въпреки че няма това право...Както и да е...квартири тук се намират повече и имахме късмет да намерим апартамент от 350 еуро. smile3521 smile3521Е,не е това,което искаме,ама нали е временно...Едвам навихме новата "ла дуеня" да направим договора за 5-6 месеца.Утре подписваме...стискайте палци. newsm10
  А за Валенcия...сега като се борят за писта на Формула 1(пък те каквото кажат ,го правят)през следвашата година ще станe
още по-натоварено.
 А езика-валенcиано ли говорят основно,че нас много ни мъчи у дома newsm12

oopsooooh!,обърках май

# 261
  • Мнения: 1 818
Торенте е добре.Има много хора,които живеят извън Валенсия и си пътуват.Оба4е децата им са спокойни в по_ малко град4е или село и те самите съЩо.
4естно казано,4увствам се свръх натоварена и изтоЩена от тоя луд живот и непрекъснато бързане тука.
Онзи ден Щях да отнеса една баби4ка с колата,е беше зелен сфетофара,тя преси4аше неправилно,а аз много бързах за детската градина.На косъм оттърва.
Вес и мен това ме интересува,Ще се обадя в понеделникй до асиендата и Ще пиша какво са ми казали.Но предните две години подаването запо4ваше април и до 30.05 трябваше декларациите да са предадени.От юни нататък се връЩаха надвзетите данъци.
марица,ще ме накараш да се замисля за "по-на север"

# 262
  • Мнения: 811
Габи,ама заЩо Ще ЩодписваШ каквото и да било.Нали ти казвам,ваШия договор е за 5 години.НаШия съЩо според написаното в него е за 11 месеца,ама се разрових,пораз4етох и понау4их доста неЩа.
Ама и това с хазяйиата ви....лелеееее...както ги оби4ам еквадорците  #2gunfire.Не се оставяйте на тая мазна лисица,4е те са си такива вси4ките.Пак ти казвам,не подписвайте никакъв нов договор.Стария ви закриля достатъ4но и неможе ниЩо да ви направи.Но както виждам сте реШили да се махате...Ако е така,покажете и на тази,4е не се махате заради нея.Така все Ще се мислят за най хитрите.

# 263
  • Мнения: 1 818
Габи,ама заЩо Ще ЩодписваШ каквото и да било.Нали ти казвам,ваШия договор е за 5 години.НаШия съЩо според написаното в него е за 11 месеца,ама се разрових,пораз4етох и понау4их доста неЩа.
Ама и това с хазяйиата ви....лелеееее...както ги оби4ам еквадорците  #2gunfire.Не се оставяйте на тая мазна лисица,4е те са си такива вси4ките.Пак ти казвам,не подписвайте никакъв нов договор.Стария ви закриля достатъ4но и неможе ниЩо да ви направи.Но както виждам сте реШили да се махате...Ако е така,покажете и на тази,4е не се махате заради нея.Така все Ще се мислят за най хитрите.
Ще подписваме утре договора за новата квартира...а на тази коза и дадохме вече да разбере,че не се махаме заради нея...Между другото подразбрах от съседи,че дължи на входа около 5 000 евро-за ремонта на входа,стълбишето и комунидад...и май лисицата лъжлива ще иска да го продава жилището,за да се отърве от него.

# 264
  • Мнения: 1 818
Мислейки за вечерята се сетих да ви пиша,че в някои руски магазини(ние тук наблизо си нямаме български) продават кисело зеле и става страшно като му сложите два буркана боб и отгоре притурите от онези ребурца вакумираните с червеният пипер,дето ги има в Mercadona ...и във фурната.Провайте,няма да сбъркате... smile3503

# 265
  • Мнения: 3 098
Не говорят толкова много валенсиано,колкото в малките град4ета,даже по у4режденията въобЩе не говорят.
А дуенята няма да се оттърве от тези 5000?,заЩото и да ги продаде,пак ги дължи. Laughing
Мерси за рецептата,оба4е аз рядко се навивам да готвя. Rolling Eyes

# 266
# 267
  • Мнения: 1 128
 Mr. Green Mr. Green Mr. Greenаз пък то4но до вкъщи си имам български магазин

# 268
# 269
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте и от мен,

аз вече си подадох докумеnтите за тархета комунитария, v полицията. Искат 2 снимки, 2 екземпяра от молбата, копие от първата страница на паспорта и писмото с решението за новата ми тархета и копие на тархетата (валидна/невалидна). Бързо стана.
Алест как става така че договор за 11 месеца е за 5 г. На нас преди няколко месеца ни отказаха да ни ападронират, само защото до края на договора са останали по-малко от 6 месеца.

Момичета да попитам, трябва да направя апостил на сертификадо алитерал, за издаването на акта за раждане в БГ на малкия. За това се ходи в Валенсия, но нямам възможност да отида. Мога ли да го дам на някоя хистория тук да го направи? Вършат ли ги тези услуги и какви са долу-горе цените за това.

Алест ти като не взимаш майчинство тук, взимаш ли поне от БГ. Ако си работиlа във фирма и си била в неплатени докато си в Испания можеш да си вземеш и болничния за бременност и раждане от фирмата. Вие до къде стигнахте със захранването на вашата дъщеричка. Жълтък и месо сигурно си дала вече. От къде ги взимаш, че тука няма домашни.

Добре дошли на новите майчета.

Общи условия

Активация на акаунт