Баба Зима вънка вие, а в коремчето на мама АВГУСТОВСКО сърчице бие

  • 12 096
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 037
Ами колко парички за бебето,не съм смятала,но най-необходимото е количка,легло,шишета(поне две) за водичка и чайче,помпа за кърма.Може би около 1000лв.ще са достатъчни

# 61
  • Мнения: 941
здравейте
добре дошла на новата мама
на първо време трябва количка, легло, анатомична ваничка, козметика, физиологичен разтвор, клечки за уши бебешки, чаршафи, бодита, ритънки(но за лятото не знам) хавлийка, пеленки, аз ще имам и люлка, мисля че сгреших че не купих миналия път, с батерийки сама да си люшка бебчо, помпа за кърма аз взех най обикновенна, и почти не съм я ползвала, шишетата също, малката отказа да ги пробва, но лятното бебе може и да поиска, ако няма да кърмите, трябват шишета, стерелизатор, капки против колики, аз за това се сещам,  но винаги изкачат и още неща, но мисля че 1000-1500лв ще са достатъчни, аз никога не съм ги смятала

# 62
  • Мнения: 2 663
Привет,
сега се прибирам от доктора и за съжаление все още сме в неведение.Каза ми, че съм бременна със сигурност, но как се развива самата бременност не може да каже още и ще се видим пак чак на 10.01. което е направо убийствено за мен и най-вероятно след празниците ще отида на 3D, просто умирам от нетърпение.

Ще направя примерен списък с цени за бебето и ще го включа в темичката.

Ккалина, добре дошла  Hug

Клара, миличка, имаш късмет с Мишел,  явно , аз съм с много лошо впечатление от него като лекар ( и не само аз) иначе за отношение не мога да кажа нищо лошо.Стискам палчета всичко да е ок!!!

Лека вечер

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 20:13 от konstans

# 63
  • София
  • Мнения: 430
Добре дошла на ккалина   bouquet

констанс: ще ти бъдем благодарни наистина. Аз все си мисля, че е рано да мисля за тези неща, но е хубаво ако трупаме информация. Честно казано някои неща ги чувам за първи път, а нито едно от тях не знам как изглежда  newsm78 Но това дори ми харесва. Очарованието за нас първеничките е страхотно.. Joy

# 64
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Добре дошла и от мен ККалина!!!
За най-необходимите неща-количка, легло, памперси, шишета. Дрехи не е задължително да се купуват-затрупват ни с тях като подаръци. Препоръчвам да не взимате ританки и блузки-бодитата са по-удобни, също и гащеризоните.

За изследванията и аз да питам: амниоцентезата, БХС и триизмерен видеозон с цел да се види дали всичко е наред, кога се правят? Имам спомен за амниото, че е към 12-та седмица. А поемат ли се от касата? Аз чак на 05.01 ще ходя да се записвам на ЖК. До сега ходих 2 пъти на частно, но за какво плащам осигурвки.....Някой има ли мнение за д-р Хранов от Майчин дом?

# 65
  • Мнения: 183
Здравейте , момичета Simple Smile
Добре дошла на  ККалина Simple Smile
Колкото и да ви се стори странно от суеверие този път няма да се подготвям имам предвид , че няма да купувам нищо , чак като вляза в болницата нашите ще отидат в магазина и ще купят всичко необходимо.Аз и без това някъде тук пазя списъла със всички необходими неща в налото , като го намеря ще ви пиша Simple Smile А иначе всичко което бях купила за първото ни бебче дадохме в Майчин дом в Бс.

# 66
  • Мнения: 941
здравейте,
амниоцентезата и БХС се поема от ЗК само ако бременната е над 35г, или има някакво наследствено заболяване или има мед-причини, иначе си го плащаме и излиза около 50лв, в майчин дом
то цените са най различни, като се почне от леглата които са от 120 до 500лв и матраци от 40до 120лв, и количките които варират от 100до 1500лв, цените са много различни, въпрос на вкус и възможности

# 67
  • Мнения: 998
На тези, които сме с едно детенце вече, ще ни е по лесно, защото имаме почти всички, само ме е яд, че си продадох количката, но нямаще къде да я държа!
Някоя от вас ще се записва ли на ЖК в Майчин дом - София? Аз смятам да отида на 3.01 да се запиша там.

# 68
  • Мнения: 1 037
Гера,да не те е яд за количката,сега какви има! ooooh!Моята хем не е стар модел и не е лоша-Кангароо круизър ама искам по-хубава,но....излишни пари няма да давам.Права си за дрешките,подаръци ще има от всички от сърце.... Laughing
rose_madder ,аз нещо не съм разбрала за първото ти бебенце,но ти изказвам съчувствието си!Пожелавам ти Господ да е с теб и да родиш най-прекрасното бебче!Стискам палци! Praynig Моя съпруг и той е доста суеверен и не ми даде първия път нищо да купувам,но ....пак имах страхотни проблеми и перипетии,но няма да ги разказвам да не ви стресирам! Peace
Момичета,вярвайте в добрия край и така ще бъде!  bouquet

# 69
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен първата ми количка беше дадена и беше ужасна. За това сега, живот и здраве, ще е нова. Е, може и втора употреба, но поне да ми харесва. Държа да е триколка. С Констанца си купих лятна такава и по-удобно и маневрено нещо не съм виждала.

Konstans, ако искаш не ми отговряй, но това истинското име ли ти е? Просто не срещам често адашки на дъщеря ми.

# 70
  • Мнения: 183
Дидка-ръжената питка няма проблеми , че не си разбрала , гледам да мисля напред и да не се притеснявам за тази бременност.Смятам да се запиша при гинеколог тук в Бс който работи със НЗОК , но така или иначе ще ходя и на частно за второ мнение Simple Smile
А сега искам да ви пожелая весело посрещане на Новата година Simple Smile Лека и безпроблемна бременност  bouquet Сладки бебчета през Новата година Simple Smile

Желая ви Simple Smile
На първо място: ЗДРАВЕ!!! Защото без здраве, каквото и друго да имаме, все едно нямаме нищо!
МНОГО УСМИВКИ, защото една усмивка може да промени много неща в този наш живот!
МНОГО РАДОСТ! Защото радостта ни прави по-лъчезарни!
МНОГО КУРАЖ!  Защото без кураж трудно можем да се преборим с трудностите!
МНОГО КЪСМЕТ! Защото и късметът ходи по хората, пък и все някога може да улучиш шестица от тотото =)
ДЪЛГОЛЕТИЕ! Защото има толкова много неща, за които не остава време да се случат...

# 71
  • Мнения: 2 663
Гита, да, това е истинското ми име.Аз също рядко срещам адашки, да не кажа, че до сега съм виждала само едно магазинче с такова име и се оказа, че на собственика дъщерята се казва така.Все подобни, но Констанс точно не.

Иначе аз почти нямам какво да купувам, покрай Константин накупих само качествени и скъпи неща и мисля да си ги ползвам и за второто детенце- имам 2 колички, който са страхотни, а и мисля да купувам и нова лятна на бебеконфорт, адски лека и маневрена, имам едно креватче и преносима кошарка, кош за новородено, шезлонг, огромна кошара за игра и хиляди други нещица.Това което ще си купя е една люлка и още едно креватче, но него  може би чак 2008 чак.

Малкия днеска е много нервен и едвам успявам да поседя за 5 мин на компа....

# 72
  • Мнения: 35
И аз да се впиша при вас ,бременна съм в 7г.с. и термина ми е на 23.08.2007г. това ми е втора бременост,но първата беше неуспешна.Късмет на всички августовски майки   Hug

# 73
  • Мнения: 75
Здравейте бъдещи майчета Grinning
Хайде и  аз да се включа в групата на августовските мами 2007, термина ми е на 10 август и това за мен е втора бременност. Вече си имам едно момиченце на година и 4 месеца родено пак през август. Раждала съм секцио в I АГ болница и съм много доволна. Сега отново ще раждам при същата лекарка в същата болница.
Все още не съм си правила задължителните изследвания за началото на бременността, но ще ги направя след 10 януари. На 11 януари ще ходя на преглед при моята си лекарка и след това започвам изследванията.
Както видях в списъка има доста мами с втора бременност така че сигурно можем да бъдем полезни на някои от вас, които ще раждат за първи път с информация относно изследвания, раждане и т.н.
 Успешна и безпроблемна бременност пожелавам на всички майчета и доскоро писане Laughing

# 74
  • Мнения: 75
Момичета, видях че сте питали за амниоцинтезата, БХС и триизмерен видеозон.Амниоцинтезата и БХС се правят обикновено ако жената е над 35 г, амниоцинтезата се правеше маи 16 седмица, а БХС до 20 седмица ако не се лъжа. Лично аз ще ходя само на триизмерния видеозин, нарича се още фетална морфология и се оглеждат всички органи на бебчето между 18 и 22 седмица. Струваще 40 лв и 10 лв ако искаш да запишат бебето на видеокасета. при миналата бременност ходих и на фетална ехокардиография  но не ми казаха почти нищо така че не мисля сега да ходя на това изследване. бебето беше застанало в неудобна поза и не успяхме да видим клапите на сърцето, така че сега ще го пропусна, но иначе се поема от касата с талон 3А в детската педиатрия

Общи условия

Активация на акаунт