Възстановяване на сумата при отказ от услуга

  • 1 114
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 854
Направо напиши коя е за да изровим и ние, ако е тази за която беше питала с дребни букви има 14 дневен срок за връщане на "купена стока/процедура".

# 16
  • София
  • Мнения: 13 680
Ако си се оказала в последния момент, могат да кажат, че екипът вече е бил ангажиран и са направени разходи. Предполагам, че в сайта им има някакви условия за отказ и тогава е въпрос на желание от тяхна страна дали да ти върнат цялата сума или частично да ти я възстановят.
Не разбрах каква е поредността на дните. Отказът в деня на процедурата ли е или ден преди това?

# 17
  • Мнения: 2 352
До колкото разбрах на следващия ден след плащането иска да се откаже, а процедурите е трябвало да започнат на следващия ден. Тоест се отказва предния ден преди старта.
Нямаш особено голям избор. Варианта е ако успееш да намериш някой, на който да продадеш пакета. Или да се опиташ да се разбереш с тях поне част от сумата да ти възстановят.

# 18
  • Мнения: 109
Ако си се оказала в последния момент, могат да кажат, че екипът вече е бил ангажиран и са направени разходи. Предполагам, че в сайта им има някакви условия за отказ и тогава е въпрос на желание от тяхна страна дали да ти върнат цялата сума или частично да ти я възстановят.
Не разбрах каква е поредността на дните. Отказът в деня на процедурата ли е или ден преди това?

Ден преди това е а на предния ден е купена

# 19
  • София
  • Мнения: 30 225
При това положение шансът ти е да продадеш пакета на някой друг. Не виждам как ще се съгласят да ти върнат сумата.

# 20
  • Мнения: 11 530
Напиши писменно искане до фирмата че искаш да ти възстановят сумата. Че си платила на дата ХХ и си решила да прекратиш договрката на датата ЪЪ и са ти отказали. Нека да пише, че документа трябва да послужи пред КЗП и че водиш свидетел, при отказ за подписване на документа.
Отиди с приятел/ка. Покажи документа и искай среща с управител/собственик. Настоявай да ти подпишат, че не желаят да ти възстановят сумата със становище защо.
Те ще откажат, тогава в тяхно присъствие - единия или даже по-добре 2-ма свидетели, които не са твои роднини да се подпишат, че ти е отказано и възстановяване на сумата и подпис на настоящия документ. Всички много ги е страх, като трябва да имат нещо черно - на бяло.
После в КЗП.

Разбира се си направи консултация по телефон с КЗП какви са ти правата.

В краен случай си продай процедурите дори и на 50% в интернет за да не ги губиш всички пари.

# 21
  • Мнения: 12 922
Аз си мисля, че няма да излезе нищо, и ето защо. Услугата не е нещо, което те могат да продадат на друг за това кратко време от един ден. Кога да говориш с адвокат, кога да предприемеш действия. Не знам защо не си приела предложението да ти предоставят друга услуга, но според мен това би било някакъв начин да не си съвсем на загуба.

Общи условия

Активация на акаунт