КАКВА РЕЛИГИЯ ИЗПОВЯДВАТЕ?

  • 6 053
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 952
Аз пък не всякога си вярвам, татко Барба...

За анкетата - юдеизъм

Дали имат значение - зависи за какво....

# 106
  • Мнения: 204
Аз пък не всякога си вярвам, татко Барба...


А би трябвало да си вярваш винаги защото всичко в този живот зависи единствено и само от теб!

# 107
  • Мнения: 2 952
   Не е така според мен Simple Smile.....много пъти съм си вярвала, но съм се лъгала....например на преценка ...., на решение....А не съм от лекомислените.Просто  живота е пълен с изненади.И от нас зависи малко понякога.Твърде сложно е.Но да не превръщаме темата в чат и да я спамим.Иначе съм самоуверен  и смел човек.Радвам се на щастие и съм доволна от изборите си в  живота.Но  всяка монета има 2 лица.Успех  желая! Peace

# 108
  • Мнения: 1 354
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?

# 109
  • Мнения: 2 952
Ох,....стига , че ще  стане спор  в темата ....и ще излезем от контекста...да не изкривяваме  темата  в  друга посока.
 Peace

# 110
  • Мнения: 1 263
татко барба,ако вярваш само в себе си и нямаш поне приблизителни идеи какъв е смисъла на живота и смъртта,не прецениш какъв начин на живот в крайна сметка  по си струва да живееш,не мислиш ли,че вече като стигнеш второто ниво, може би, ще е много късно да си отговоряш на тези въпроси и нещата ще са необратими.

# 111
  • Мнения: 6 167
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?

това не е расизъм,а  междуетническа нетърпимост.
какво общо има религията, питам аз и пак отговор не получавам Mr. Green

# 112
  • Мнения: 431
Очаквай ти  отговор от човек, който обърква основни понятия и се сърди на всеки, който се опитва да внесе ред в хаоса. Mr. Green

# 113
  • Мнения: 3 647
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?
това е жестокост, която бих опредилила на страсти от минали времена
 имам познати, които все още възпитават децата си, че турците са "паплач"която трябва да се тъпче така  както те са ни тъпкали 500 години
 #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
днес е нова година а за мисюлманите и курбан байрям
и според тяхните обичай жертвеното животно се разрязва  на 7
за болните, за гладните, ................ И ЗА КОМШИЙТЕ ХРИСТИЯНИ
познавам много турци мисюлмани, с който сядам на една маса и се веселя ( в момента даже съм на работа и те специално дойдоха да ми направят празника-> на мен Българката, християнка )
мисля че примерите, които си дала са единични случай  на криво разбрани "идеали" и много лошо възпитание
никоя религия не  изповядва агресия към другите религии

# 114
  • Мнения: 843
Християнка съм. Но не съм ортодоксална. Имам си собствена доктрина за Бог...  Peace
Ако трябва да съм точна, в мен се преплитат източни и християнски вярвания за Бог.  Simple Smile

Не съм расистка. В плен съм на някакви утопии за равенството на хората...  Grinning
      Тръгнах да пиша.. но написаното от Лора  ме препокри:-) Кръстена съм .. респективно това ме прави християнка. Нали...
     Варвам, обаче в това, в което искам.  Не обичам църквата  като посредник.. не обичам да ми обесняват догматично. Вярвам дотолкова, че да не съм атеист. И съм атеист дотолкова , че се съмнявам в някои неща.
      Понятието расизъм ми е чуждо. Все едно да подвиквам грозно на по- висок от мен човек / аз съм 1.50/ само защото  не ми се вписва в периметъра и пейзажа. 
    Извини ме за отклонението - християнка съм.

# 115
  • Мнения: 599
Християнка - според етническата ми принадлежност. По душа - друго по-скоро, макар че религията няма значение за него  Thinking

# 116
  • София
  • Мнения: 1 244
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?

Както е писала Лени - етническа нетърпимост или пък ксенофобия (омраза към друга народност, пък била тя и от твоята раса). Би могло и да е свързано с верска нетърпимост. Не ви знам конкретния случай. Много българи мразят турците не толкова за друго, колкото заради "робството". Както и много турци смятат българите за "бившите роби".
Малко или много говорим за промиване на мозъци (понякога, единични случаи, не скачайте! Но има такива)

# 117
  • Мнения: 927
Понякога си мисля, че Господ ни е дал религиите за да ни гледа сеира... Малко ли жестоки хора се крият зад религиозни убеждения, за да постигнат целите си..

Общи условия

Активация на акаунт