КАКВА РЕЛИГИЯ ИЗПОВЯДВАТЕ?

  • 6 054
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Интересно ми е да разбера,а и предполагам,че не само на мен.
Вие какво мислите?
Имат ли значение религиите?
И НЕ ТВЪРДЕ ПО ТЕМАТА:Расисти ли сте?

 Hug Peace Hug Peace Hug Peace Hug Peace Hug Peace Hug Peace Hug Peace

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 17:09 от Веси

# 1
  • Мнения: 2 550
Никаква.

# 2
  • Мнения: 1 354
Ами това означава,че си атейска.Гласувай!
А какво мислиш по другите въпроси?

# 3
  • Мнения: 6 167
Ами това означава,че си атейска.Гласувай!
А какво мислиш по другите въпроси?

атеИстка.
до колкото знам атеизмът не е религия.
расизмът не виждам какво общо има с въпросите ти... newsm78

за анкетата ти -  ДругА религия изповядвам Peace

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 21:33 от Lennie

# 4
  • Мнения: 3 537
Християнка съм Peace
Мисля,че  Бог е един единствен, но при различните религии е със различно име.При нас е Иисус Христос, при други е Аллах или Буда.Някои даже имат и идол, както е Буда да речем.
Всеки човек си има правотото да си изповядва каквато и да е религия,според зависи как го чувства във сърцето си.
За расизма....не мога да кажа ,че съм расистка.Единствено към циганите съм голяма расистка, но самите те ме карат да бъда такава, а не защото ей така ми щукнало и съм решила.

# 5
  • Мнения: 9 990
Веси, поправи си анкетата  Peace
По темата, кръстена съм в православната вяра, късно, когато стана повече модерно, отколкото желание и личен мотив на родителите... не съм възпитавана обаче във вяра и някак не мога да се определя аз самата... Thinking

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
кръстена съм......но това не пречи да съм "друго"

# 7
  • Мнения: 1 058
Християнка  съм.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 391
Християнка съм.
За расизма...хммммм  newsm78... аз живея на място, където са расисти към белите.
Аз се старя да бъда толерантна към хората. Все пак, всеки има право на лош вкус  Mr. Green

# 9
Християнка съм,кръстена съм в църква.Всеки е свободен да избира в какво да вярва.За мен Бог е един,независимо от това,че религиите се разделят на християнска,мюсюлманска,будизъм и т.н.По отношение на расизма...не го приемам!Не трябва да съществува деление на хората,под никаква форма.Всички сме равни,правата на човек са едни за всички!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не изповядвам никаква религия.
Мюсолманството не е ли ислям?
Не приемам расизма.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
Възпитана съм в православно християнство, по-скоро съм невярваща, но си уважававам религията. И другите религии уважавам.

Ислям се казва, да.

Расизмът е нещо различно, ако говориш за верска нетърпимост, не, нямам такива чувства.

# 12
  • Мнения: 1 416
Християнка съм. Но не съм ортодоксална. Имам си собствена доктрина за Бог...  Peace
Ако трябва да съм точна, в мен се преплитат източни и християнски вярвания за Бог.  Simple Smile

Не съм расистка. В плен съм на някакви утопии за равенството на хората...  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 354
Искам да попитам какво трябва да поправя в анкетата?
А относно въпроса за общото между расизма и религиите мисля,че има доста общо.Често наблюдавам расистки дейности в училище и ми е любопитно всички вие какво мислите по въпроса.

# 14
  • Мнения: 1 354
О и да атеизма не е религия,но е право на избор за тези,които не са религиозни,но искат да изразят мнение чрез гласуване. Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
Ами чети си отговорите, като пускаш тема. Казва се ислям.

Колкото до расизма: не знам какви прояви наблюдаваш в училище, но ако си имаш например съученик негър - католик и не го траеш, щото е негър - си расист. А ако е, защото е католик - имаш верска нетърпимост. Просто първото не е много свързано с религията.

# 16
  • Мнения: 1 354
Другото което ми е адски интересно:Ако има родители,мюсолмани,нека споделят как тяхните деца приемта историята,която се учи в училище.Смята се да се приеме като предмет в училище и вероучението,но то ще бъде само в плюс на християнството.Как децата мюсолмани биха приели това.

На мен лично темата ми е интересна и бих се радвала да има повече хора споделящи мнение. Peace

# 17
  • Мнения: 431
Moята религия е расизъм Joy

Веси, направо си си оставила ръцете. smile3560

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 22:48 от Лизбет

# 18
  • Мнения: 3 248
Изповядвам убежденията на християнството. Моето мнение е, че Бог е един, но според различните религии се възприема и нарича по различен начин. Не съм расистка. Всички сме равни.

# 19
  • Мнения: 3 740
Не изповядвам никаква религия.
Не съм расист.
Не бих се съгласила децата ми да изучават вероучение в училище.

Пише се мюсюлманин.

# 20
  • Мнения: 1 354
Moята религия е расист Joy

Веси, направо си си оставила ръцете. smile3560
хм...... Crossing Arms Не че нещо,но кой кога е казвал,че расизма е религия?!
Проявите на расизъм,които наблюдавам в училище са между българи и турци,между християни и мюсолмани.

П.С. по никакъв начин не смятам,че "съм си оставила ръцете" Naughty

# 21
  • Мнения: 7 723
Родена съм в християско семейство и винаги религията е била част от възпитанието ми  Peace
Това, обаче не го демонстрирам, то е в сърцето ми  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Абе тая идея за вероучението се влачи от години и не е ясно дали някога ще бъде приета...  Confused
Освен това става въпрос за предмет, който по-подходящо би било да се нарича "история на религиите" или нещо от сорта, защото именно за това става въпрос. А не да се преподава само православно-християнска материя.

От друга страна, дори да е второто, ако не е задължителен предметът, не виждам лошо. Аз като малка ходех на вероучение, имахме такъв СИП. Трябва да кажа, че ми беше много полезен, а и някак "философски ориентиран" предмет. Но разбира се самата даскалка беше готина.

# 23
  • Мнения: 431
Ами опитай се да помислиш откъде идва думата расизъм и какво означава, после готви манджи с грозде за религии.


# 24
 Praynig
Християнка до последната клетка.Относно друговерците - нищо негативно,да растат и да се развиват Simple Smile
Peace

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз се чудех защо "мюсолманство" не ми звучи добре, но тогава ми направи впечатление, че има друга дума за тази религия и забравих за граматиката Laughing

# 26
  • Мнения: 1 354
Ами опитай се да помислиш откъде идва думата расизъм и какво означава, после готви манджи с грозде за религии.



Ако имаш мнение по въпроса сподели,но ако нямаш какво да кажеш изливай си ако обичаш съветите и отрицателната енергия другаде. Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 431
Я обясни какво общо има расизма с религиите, ще бъде полезно.

# 28
  • Мнения: 3 423
Искам да попитам какво трябва да поправя в анкетата?
А относно въпроса за общото между расизма и религиите мисля,че има доста общо.Често наблюдавам расистки дейности в училище и ми е любопитно всички вие какво мислите по въпроса.

Да, има доста общо, права си.
Ето, виж ме мен, религията ми
е филологическа, та затова съм
безмилостен расист относно
пишещите неграмотно.

Проявите на расизъм,които наблюдавам в училище са между
българи и турци,между християни и мюсолмани.

Веси, съвземи се, българите не
сме по-различна раса. От турците.
Или от датчаните. Или от поляците

# 29
  • Мнения: 3 740
Ами опитай се да помислиш откъде идва думата расизъм и какво означава, после готви манджи с грозде за религии.



Ако имаш мнение по въпроса сподели,но ако нямаш какво да кажеш изливай си ако обичаш съветите и отрицателната енергия другаде. Crossing Arms

Въпреки гневната ти реакция - продължава да се пише мюсюлманин.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 244
Ами опитай се да помислиш откъде идва думата расизъм и какво означава, после готви манджи с грозде за религии.


Ако имаш мнение по въпроса сподели,но ако нямаш какво да кажеш изливай си ако обичаш съветите и отрицателната енергия другаде. Crossing Arms

Правилна е забележката на Лизбет и няколко пъти бе написано. Все едно да питаш: Какъв вид спагети предпочитате? А носите ли зелени гащи тогава?
Просто си изясни значението на думичката "расизъм".

# 31
  • Мнения: 1 354
Аз не съм и казала,че сме по различни.Просто съм младо объркано момиче относно религиите и търпимостта между расите затова събирам информация.За да намеря равновесието в себе си.
ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО ТОВА ДА СЕ РАЗБЕРЕ?!?!?!?!? #Crazy Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 217
Aйде бе хора!Оставете го моми4ето!Голяма работа сбъркало ooooh!Що не поправяхте в темата за ,,пърдящите шунди,, ooooh!Ай сиктър NaughtyНа който не му харесва, да отива в другата тема да гледа на Буба албума Laughing

# 33
  • Мнения: 11 607
Християнство!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Православна християнка съм

# 35
  • Мнения: 4 473
Православна християнка съм

Аз също. Peace

Хора, не превръщайте темата в конфликтна, няма смисъл. Пък по-старите потребители от вас би трябвало да знаят, че теми на религиозна основа не се толерират особено много в този форум.

# 36
  • Мнения: 1 942
Вярваща съм, но не съм религиозна.

# 37
  • Мнения: 3 647
Православна християнка съм
но малко по-странен тип
Не се изповядвам
Не ходя на църква по големи празници, а само когато изпитам нужда .......
за мен чистата съвест е най-добрата религия
  bouquet
вярата е във душата а не в храмът
ще си позволя да се отклоня малко от темата и ще изразя моето възмущение
"Ако имаш две ризи  дай едната на ближният си ......"
та минавам преди 10 дена край параклиса (до мед.комплекс "Младост"във Варна" ) и чета следния надпис "НЕ ПРИЕМАМЕ ДАРЕНИЯ ДРЕХИ" ........ попа от дрехи нужда няма трябват му в кеш

# 38
  • Мнения: 3 647
Аз не съм и казала,че сме по различни.Просто съм младо объркано момиче относно религиите и търпимостта между расите затова събирам информация.За да намеря равновесието в себе си.
ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО ТОВА ДА СЕ РАЗБЕРЕ?!?!?!?!? #Crazy Crossing Arms
ами има доста книги изследващи религиите и тяхните взаимовръзки
мисюлманството и християнството са  съвместими на 80%  и докато за нас Христос е божи син за тях е само пророк. Негативно са настроени към жените си ( мое лично мнение си е че са като домашни любимци.... фереджета, гледане на деца,излизане само с мъжете си, никакви права над децата... да не говорим за покорството което трябва да имат към мажът си и многоженството)
Юдеизмът там не кефи това че родът се предава по майчина линия........

# 39
  • Мнения: 1 860
 Гласувах с първа опция, защото така ми диктува разума. Не намерих себе си в другите поставени отговори. Вярвам в нещо, което е близко до православното християнство. Скоро обаче научих неща, които ме "бутат" към католицизъм. Имам си философия, която в никакъв случай, не бих могла да изразя с няколко реда форумски писания.
 Относно меннието ми за другите религии - уважавам ги до толкова, че да не се затрият от лицето на земята. Не го разбирам ( имам предвид исляма ), но не ми пречи (поне за момента -  директно).
 Колкото до расизма...мислите ми са противоречиви. Опитвам да възпитавам в себе си търпимост към различните по цвят и вяра,но повечето им действия ме "хвърлят" в друга посока. Тогава само си казвам, че търпя много разочарования и от тези, които би трябвало да са от моята "раса".

 п.с. Честата употреба на кавички не е случайна.

# 40
  • Мнения: 3 405
източноправославно християнство

# 41
  • Мнения: 3 447
ами има доста книги изследващи религиите и тяхните взаимовръзки
мисюлманството и християнството са  съвместими на 80%  и докато за нас Христос е божи син за тях е само пророк. Негативно са настроени към жените си ( мое лично мнение си е че са като домашни любимци.... фереджета, гледане на деца,излизане само с мъжете си, никакви права над децата... да не говорим за покорството което трябва да имат към мажът си и многоженството)
Юдеизмът там не кефи това че родът се предава по майчина линия........

Е тва е разбор на религиите, кратко и ясно Grinning

# 42
  • Мнения: 14 493
Хора, не превръщайте темата в конфликтна, няма смисъл. Пък по-старите потребители от вас би трябвало да знаят, че теми на религиозна основа не се толерират особено много в този форум.

любопитно ми е пък защо?

# 43
  • Мнения: 4 324
По темата - християнка съм.
Покрай свтабат, трябваше да минем няколко бързи лекции по тълкуване на 10-те божи заповеди и мястото на религията в семейството.
Е, какво да ви кажа, останах потресена - не спазваме нито една от 10-те божи заповедеи Sad

Гласувах с първа опция, защото така ми диктува разума. Не намерих себе си в другите поставени отговори. Вярвам в нещо, което е близко до православното християнство. Скоро обаче научих неща, които ме "бутат" към католицизъм.

Католицизма е част от православното християнство, католиците са православни християни Wink

# 44
  • Мнения: 14 133
източноправославно християнство
И аз  bowuu

# 45
  • Мнения: 1 546
Християнство

# 46
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Емптизъм, очевидно  smile3517

# 47
  • Мнения: 8 505
Християнство.
А за расизма-няма го и грам в мен.

# 48
  • Мнения: 805
Атеист съм.

# 49
  • Мнения: 3 447
Католицизма е част от православното християнство, католиците са православни християни Wink
Не е  Simple Smile "Православни" е синоним на "източноправославни" и "ортодоксални", католиците са просто християни  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 4 324
Не е  Simple Smile "Православни" е синоним на "източноправославни" и "ортодоксални", католиците са просто християни  Simple Smile

Православното християнство се дели на източноправославно и западно православно (католоци) Wink

# 51
  • Мнения: 126
Християнска

# 52
  • Мнения: 3 447
Православното християнство се дели на източноправославно и западно православно (католоци) Wink
Продължавам да си настоявам на мойто  Simple Smile Няма термин "западноправославно".
http://bg.orthodoxwiki.org/index.php?title=%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0 … D0%B2%D0%B8%D0%B5
http://www.dveri.bg/content/view/3296/143/

# 53
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Източноправославна християнка.

# 54
Православното християнство се дели на източноправославно и западно православно (католоци) Wink
Продължавам да си настоявам на мойто  Simple Smile Няма термин "западноправославно".
http://bg.orthodoxwiki.org/index.php?title=%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0 … D0%B2%D0%B8%D0%B5
http://www.dveri.bg/content/view/3296/143/

Дона, понятията източно-православни и западно-православни се използват в католическата (в превод - вселенска) църква. Между другото, има католици от източен обред - част от католическата църква, но с богослужение от източно-православен тип (т. нар. "Униати").

# 55
  • Мнения: 420
   Кръстена съм в православна. Вярвам в Бог, но не ходя на църква.

# 56
  • Мнения: 3 447
Дона, понятията източно-православни и западно-православни се използват в католическата (в превод - вселенска) църква. Между другото, има католици от източен обред - част от католическата църква, но с богослужение от източно-православен тип (т. нар. "Униати").
Ок, приемам, че не съм права в такъв случай  Simple Smile

# 57
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
като религиозна подложка имам изто4но православието. но с годините и със знанията и проу4ванията в другите  религии, станах много широко гледащ на религията като цяло и на вси4ки  събития, явления и странности  във вярванията и традициите на другите! търся общото и разли4ното и най-ве4е логиката  и изто4ника за едно или друго поведение! исляма ми е под ръка  тука. мисля,4е ако се въвежда  предмет  в у4илище трябва да е "история на религиите и тълкуването им"! определено много може да се нау4и и да се разбират нещата, а не да се  вижда повърхностното и разли4ното без да се разбира смисъла и избора на хората. всяко нещо си е много стойностно, смислено и логи4но зна4ение, изхождайки от  традициите!религиозната обложка само дава по- универсално зна4ение.
много толерантна съм към религиозния избор на хората.
не съм толерантна към расисма.

# 58
  • Мнения: 899
Не мога да кажа каква съм. Харесвам религията като философия, каквато и да е религия.
Ако приемем вярата като начин на живот - то Коранът най-точно описва как да живееш всеки ден. Не съм съгласна за отношението към жените - окастрянето на правата им се среща само в някои дръжави. На доста места жената се уважава и слуша като глава на семейството, тя определя всичко и е на голяма почит.
Допада ми Будизма, защото там има повече основания на доброто, отколкото в другите философии.

Вярвам в Бог, но не и в църквата. Храмът за всеки човек трябва да е сърцето.

Не страдама от болестта на расизма, ксенофобизма или верската нетърпимост. Уважавам хората каквито са. Чувствам се некомфортно само ако ми се налага нечие чуждо разбиране за живота, до степен да го спазвам. Но това не е свързано само и единствено с религиите.

Институциите в религиите манипулират. Вярата е изконно човешко право. Гледам да правя разлика.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 623
Умерена православна християнка

# 60
  • Мнения: 4 324
Ок, приемам, че не съм права в такъв случай  Simple Smile

Докато аз търся линкове, за да те убедя в моята тези, ти вече си се справила с тази задача Wink
Всъчщност различното в „двете” религии, според мен е несъщественно, от гледна точка на вярата (моята и твоята).
Отново всичко е станало само и единственно заради властта.

Вярвам в Бог, но църквата вече ми се струва много комерсиална

# 61
  • Мнения: 3 334
Православна християнка Peace

# 62
  • Мнения: 1 770
Християнка съм. Но не се идентифицирам с деноминация, течение, дял или каквото и да било. Просто вярвам в Бог и следвам повелите в Библията. За мен е много важно човек да не се пуска по течението просто така, щото някой друг го прави. Важно е сам да осъзнаеш какво търсиш и като вярваш в нещо, да го живееш. Иначе с какво си по-различен от другите?

# 63
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
КАКВА РЕЛИГИЯ ИЗПОВЯДВАТЕ? Никаква, иначе съм атеист.
Имам ученици турци. С голямо удоволствие научиха доста коледни песнички и тропат хора и играят като коледари. Те също са ми разказвали за техните обичаи и традиции. Питали са ме и мен, не крия, че не изповядвам никаква вяра, май не ме разбират добре, защото мозъчетата им са промити, но ще дойде ден в който ще разберат какво съм им обяснявала.

# 64
  • Мнения: 648
       Православна християнка съм, но това не ми пречи да си взаимствам будисткото убеждение, че отговорността е повече в мен , пък и в християнството си я има доктрината за личния избор............
В никакъв случай не смятам, че всичко ми е ясно и, че съм завършена, непрекъснато съм търсеща и питаща Blush
В мен чудно си съжителстват християнство и Изток Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 1 354
Радвам се,че наличието на злобари е намаляло.Определено много ми допада идеята за църквата.Не се бях замисляла,че тя отдавна не е вече храм,а по-скоро място за събиране на пари да речем.
Много благодаря.  bouquet

# 66
  • Мнения: 3 423
Веси, я, ти да ни кажеш каква е
връзката между раса и религия?
Че нещо не схващам.

# 67
  • Мнения: 1 354
Тъпо  и упорито някой хора продължават да търсят безмисленно внимание.
Лиске погледни по нагоре на първа страница.Специялно за такива като тебе е написно с големи букви:"И НЕ ТВЪРДЕ ПО ТЕМАТА..."

# 68
   Християнство-протестантка съм.Не само , че не съм расистка, но и имам много приятели от други раси.
   И спрете да тормозите момичето.Ако знаете нещо повече от него просто му го обяснете.Направо е унизително.Никой не се е родил научен.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 17:23 от gerik

# 69
  • Мнения: 1 840
Православна християнка съм.

# 70
  • Мнения: 1 559

Православна християнкa!

# 71
# 72
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиске, ама защо се заяждаш-СПЕЦИЯЯЯЯЛНО в първа страница..................................................Ох, не е смешно, направо е болно.
Ох, някойййййй пак се заяждат. Wink

Веси, по молба на gerik да ти кажа, че в множествено число прилагателните и местоименията като някоИ не окончават на Й.
Заповядай в тази тема, но без да се обиждаш, а само прочети кои са най-често срещаните грешки и ако се замислиш над тях може и да не отнасяш толкова подигравки Peace

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 19:52 от Lilqna

# 73
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Веси, я, ти да ни кажеш каква е
връзката между раса и религия?
Че нещо не схващам.


Когато кажат мюсюлманин какъв си представяш- китаец ли ?
или като ти кажат , че някой е евреин......там е по- сложно ?
не че е невъзможно, но все пак.........да бъдем честни........

# 74
  • Мнения: 927
КАКВА РЕЛИГИЯ ИЗПОВЯДВАТЕ? Никаква, иначе съм атеист.
Имам ученици турци. С голямо удоволствие научиха доста коледни песнички и тропат хора и играят като коледари. Те също са ми разказвали за техните обичаи и традиции. Питали са ме и мен, не крия, че не изповядвам никаква вяра, май не ме разбират добре, защото мозъчетата им са промити, но ще дойде ден в който ще разберат какво съм им обяснявала.
Забелязала съм,че за тази дама всички хора с различни мнения от нейното са или с промити мозъци или все нещо трябва да не им е наред  newsm78. Дай Боже на детето ми да не се падне учителка като вас.
Аз съм непрактикуваща мюсюлманка. Е, не съм с промит мозък, нито пък съм подтискана от мъжа си  Laughing  Wink Съжалявам,че ви разочаровам  Wink

# 75
  • Мнения: 830
християнка съм

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ще поясня защо мисля, че децата са с промити мозъци. За тях(така им е обяснено в семейството явно) друга религия освен тяхната и друг бог няма. Християнството е между другото. Дори и него смятат като нещо произлизащо от тяхната вяра. Те не можаха да ме разберат, защо не вярвам в нищо, че не принадлежа на никоя релоигия. А така ли трябва да се възпитават децата, да им се натяква и говори само за една религия, останалите да бъдат отхвърлени, а такива без религия да няма въобще, аз не мисля така. Не съм се впускала в обяснения, те са още малки, ще дойде ден и ще се уверят сами, ако въобще успеят да излязат вън от семейството(особено момичетата). Не говоря наизуст, наблюдавам ги и съм стигнала до такива изводи.
Както и да е, важното е, че те забелязах Wink

КАКВА РЕЛИГИЯ ИЗПОВЯДВАТЕ? Никаква, иначе съм атеист.
Имам ученици турци. С голямо удоволствие научиха доста коледни песнички и тропат хора и играят като коледари. Те също са ми разказвали за техните обичаи и традиции. Питали са ме и мен, не крия, че не изповядвам никаква вяра, май не ме разбират добре, защото мозъчетата им са промити, но ще дойде ден в който ще разберат какво съм им обяснявала.
Забелязала съм,че за тази дама всички хора с различни мнения от нейното са или с промити мозъци или все нещо трябва да не им е наред  newsm78. Дай Боже на детето ми да не се падне учителка като вас.
Аз съм непрактикуваща мюсюлманка. Е, не съм с промит мозък, нито пък съм подтискана от мъжа си  Laughing  Wink Съжалявам,че ви разочаровам  Wink

# 77
  • Мнения: 1 503
Християнка ...А за расизма-абсолютно НЕ

# 78
# 79
Lilqna, ами в крайна сметка родителите си носят отговорността за децата - те си решават как да ги възпитават. Каква си ти, че да определяш кой бил с промит мозък и кой не - точно атеистите са хората с най-промити мозъци, защото само един промит мозък може да си затваря очите пред всички неоспорими доказателства, свидетелстващи за съществуването на Бога. Ама така е - като  50 години са промивали мозъците на българите как религията била опиум за народа и прочие глупости...
Е, слава Богу - вече и у нас има както родители, които сами обучават децата си, така и училища, създадени от вярващи хора, в които работят вярващи учители. Така че няма опасност децата ми един ден да бъдат формирани като хора от безбожници като теб  Mr. Green

# 80
  • София
  • Мнения: 1 457
Православна християнка съм  Peace

# 81
  • Мнения: 6 167
Аз не съм и казала,че сме по различни.Просто съм младо объркано момиче относно религиите и търпимостта между расите затова събирам информация.За да намеря равновесието в себе си.
ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО ТОВА ДА СЕ РАЗБЕРЕ?!?!?!?!? #Crazy Crossing Arms

на мен ми е трудно да разбера защо търсиш отговори на объркаността си във форум бг-мамма.
мислиш, че тук има теолози?

мисля, че времето в което се разраства тази тема-боза, може да прекараш полезно
в четене на някакви книги или поне листове с инфомрация за това
а/ какво е монотеистична религия б/ коя е моята монотеистична религия
в/ какво е раса и расизъм г/ какво е междукултурно различие д/ какво е междурелигиозна толерантност
.. мога да продължавам, но ще ме обвиниш, че злобея и че не се изказвам по темата ти Wink

не на последно място грамотността е важна.
някак говори на човек колко му е пипето да задава умни въпроси.

# 82
  • Мнения: 648
Ще поясня защо мисля, че децата са с промити мозъци. За тях(така им е обяснено в семейството явно) друга религия освен тяхната и друг бог няма. Християнството е между другото. Дори и него смятат като нещо произлизащо от тяхната вяра. Те не можаха да ме разберат, защо не вярвам в нищо, че не принадлежа на никоя релоигия....................

Не проумявам как човек, който определя себе си като атеист, е във всяка религиозна тема във форума ooooh! Би трябвало, дори да не ги отваряш, а ти "проповядващ" във всяка такава с ентусиазма на пастор Crazy
Болно ми е, че има преподаватели като теб Sick, които могат да говорят така за учениците си и образован човек, за какъвто се имаш, да си обяснява така опростенчески религиозното възпитание на хора от друга вяра Thinking
Не бих се разписала тук, но ти страховито набираш някаква скорост и се чуствам длъжна да ти "призная": грамотния човек не само разбира от правопис, но и от много други нещиЦА Sick

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Скъпа Nadejdica и мили ми Торбалане, колко злоба струи в думите на наричащи себе си вярващи.
Къде ще пиша е мой проблем и не ме анализирайте така ако може. Заседнало ви е емотикончето Sick на гърлото. Ех какви сте мили и разбрани, точно както бог ви казва, нали, да обиждате и да злобеете. Май това се числеше към смъртните грехове. Ваша воля. Зная, че целта ви е да ме предизвикате. Няма да сляза на нивото ви и да отговарям с обиди.

Кои са религиозните теми във форума в които съм? И двете, в които се разписвам са теми с въпрос. Няма значение.

Пожелавам и на вас весели празници и дано вярата ви направи малко по-толерантни и усмихнати, отворени към хората, защото досега явно не е успяла. Успех! Hug

# 84
  • Мнения: 648
    Ако ми посочиш и една обида към теб в горния ми пост, ще ти се извиня Shocked
 Sick- този емотикон в буквален превод е "повдига ми се", предполагам знаеш, и ако съм злобна към теб, както се опитваш да ме наречеш, бих използвала този Mr. Green, или този емотикон  Twisted Evil, но аз не ги употребявам, може да се провери Peace
Не ми говори за "смъртни грехове", моля те, не бъди драматична Stop
не ме анализирайте така ако може.
Това сигурно искат и твоите ученици, но за съжаление биват анализирани Rolling Eyes

Не те предизвиквам, карам те да се замислиш...................

# 85
  • София
  • Мнения: 900
Веси, искам да отговоря на въпросите ти  newsm78
Май някои имат повечко свободно време и си разменят лЬОбезности  Laughing
За себе си използвам следното определение
"убедена източноправославна християнка, но не ....  цръкварка"
Кръстена съм като бебе, т.е. избора не е мой  Peace, но нито за миг не съм съжалявала.
Има няколко места в София, за които горещо изказвам препоръки, ако някой иска ще ги споделя....
Вярвам, че нося Бог в сърцето си и мога да му се помоля, независимо къде съм! Не съм съгласна с всичко, достигнало до нас, не живея според каноните, Библията не ми е настолна книга и може би съм грешница, но се опитвам да помагам, да дарявам, да обичам и да прощавам така както моят Бог Иисус Христос учи.

"Вие какво мислите?"

По този въпрос, както се вижда мнения много  #Crazy
Имам честта да познавам много качествени и интересни хора и преди години чух нещо интересно от известен теолог
"Колкото повече хората нямат страх от Бога, толкова повече затъва обществото"
За жалост е така.
Проявявам търпимост към всички религии, но абсолютно не толерирам насилие във всичките му форми. Имам предвид секти и всякакви уж религиозни ненормалници!!!
както и проявявам толерантност към всякакви хора, дори и хомосексуалисти.
Имам приятелка проститутка, но това не и пречи да е страхотен човек!!!
 Моят фризьор е гей, но това не пречи да е гениален и супер добро същество.
И двамата са християни  Rolling Eyes
Братовчедка ми изповядва бахайска вяра, всички са едни добрички, тихички, винаги готови да помогнат.... Почти всяка нейна дума я приемам като манипулация, почти винаги съм "нащрек", когато говорим за морал, устои, поведение ....  точно тя и такива като нея затвърждават вярата ми в Иисус Христос!
Категорично съм за часове по религия в училище!!!

Не разбрах какво имаш предвид, с това имат ли значение религиите  newsm78
Ако визираш приятелство, контакти и т.н. може би не!

Но ще ти призная нещо - за Коледа бяхме поканени на светско събитие  Thinking.
Само заради това, че събитието е планувано на един от най-големите църковни празници и то от близките ни бахайци, мойто семейство, семейството на брат ми и родителите ни - не отидохме.
Ето, в случая религията имаше значение.  Confused  Sad

Расист е интересна дума и понятие
В чистия му смисъл, категорично не съм расист, цвета на кожата и ( тук е връзката с горните ти въпроси)  каква религия изповядваш, нямат нищо общо с това какъв човек си!!!
Може би предопределят битието, но, да ме прощават някои велики учени, не предопределят съзнанието!
Отвлечено от темата  hahaha
Братовчед ми има ТРИЗНАЦИ, ела да видиш едни и същи родители, едни и същи условия, с думи прости едно и също битие, ела да гледаш не само различно съзнание, а въпреки еднаквото и то добро възпитание - ВЕЛИКОТО РАЗЛИЧИЕ!

Дано не те отегчих  Joy

# 86
  • Мнения: 3 423
Дано не те отегчих  Joy

Дано не си я объркала още повече  Laughing
И дано да те е разбрала.

А аз си чакам отговор от Веси за връзката
между религия и раса. Щото досега нищо
не се каза по въпроса. Познавам руса германка,
мюсюлманка. Познавам и африканци християни,
и африканци мюсюлмани. Та къде да търся връзката?

# 87
  • Мнения: 2 818
Христианка съм... Ако не задълбаваме в деноминациите  Wink

# 88
  • София
  • Мнения: 900
Хей Лиска  Hug
Ти си лошотийка  hahaha

Мактуб, обожавам Куелю   bouquet

# 89
  • Мнения: 3 886
Християнство и не съм расист  bouquet Peace

# 90
  • Мнения: 9 903
а на мен са ми интересни тези деноминации, защото познавам хора, които дълги години търсеха себе си, наричайки се просто християни, и сменяйки евангелските църкви всеки месец. Има ли ги още евангелисти, протестанти, адвентисти и онези, на коитопосмъртно не мога да запомня заглавието? Виждам някои сгради, табелки на тях, а не знам какви хора ходят там?

В Русе да видите вие крепка обществена дружба между католически, източноправославен и арменски свещеник Simple Smile

# 91
  • Мнения: 6 167

Братовчедка ми изповядва бахайска вяра, всички са едни добрички, тихички, винаги готови да помогнат.... Почти всяка нейна дума я приемам като манипулация, почти винаги съм "нащрек", когато говорим за морал, устои, поведение ....  точно тя и такива като нея затвърждават вярата ми в Иисус Христос!

интересно, как разбираме добротата, тихо-тата и готовността за помощ - ако не е част от християнските добродетели сме на щрек, и всяка дума е манипулация.
ако е в православието ( правилното, демек) винаги е пример за християнско поведение.

# 92
  • Мнения: 14 654
никаква религия не изповядвам, което не означава, че не вярвам в бог - вярвам, но не съм религиозна
не мога да определя дали една религия е по-добра от останалите, за да изповядвам нея. и ислямът и християнството са мъдри религии,
аз няма да възпитавам детето си да вярва в христос, ще се опитам да му обясня как аз разбирам вярата, защо на хората им е необходимо да вярват и ще се опитам да му разкажа как аз разбирам понятието бог
иначе съм кръстена като православна християнка, заради традицията

# 93
  • Мнения: 3 423
А, сетих се, а какъв е този,
който вярва в парите?
И дали е расист? Ако, да речем,
вярва в еврото, а не в долара?
Или ако сметката му е само в лв.?
Ами ако има турски лири? Ще ми
се пръсне манерката от мислене.
Почвам и аз да се обърквам като
авторката на темата. Нищо, че
не съм момиче. Или расист.

# 94
  • София
  • Мнения: 13 206
Никаква! Атеист съм!  Twisted Evil

# 95
  • София
  • Мнения: 900
Ей, един човек ме е разбрал!!!  Praynig
Lennie, абсолютно никъде не съм посочила коя религия е "правилна"?!
Моля, не вменявай какво съм написала!!!
А иначе точно това имам предвид!!!
Нема нужда да показвам колко съм добродетелна, да го натъртвам, да го демонстрирам с нужда и без повод, за да бъда такава каквато съм и както смятам че е правилно!
Миличка, незная на колко си години и май в днешно време това няма значение, но е крайно тъжно, че вече имаш способността да виждаш негативи!
Както винаги съм казвала, живота ме е научил да не съдя хората и сигурно си имаш основателни причини да си "критикарче"
А "прекаления светец и Богу не е угоден" - цитатче от Велика книга - е те това имам на мийн   bouquet
Между другото, смятам, че темата е меко казано взривоопасна и аз съм до тук.
Успех на всички
  bouquet

# 96
  • Мнения: 1 354
Liska от всичко написано ако не можеш да схванеш връзките между нещата,които на пръв поглед са много различни,но всъщност са тясно свързани,то тогава проблема си е твой.Научи се да схващаш!
mina33 е човек,на който съм адски благодарна и е първата,която истински и видимо споделя моето мнение по тези въпроси.Радвам се,че се намериха и такива хора.  bouquet

# 97
  • Мнения: 1 354
Liske вече не се сдържам,та ще си ти го кажа.Според мен ти си човек с адски отрицателно мислене и адски отрицателно настроена към  хората и света около теб.В живота избягвам хора като теб,защото както и тук стана ясно носиш само скандали и проблеми.
Не искам отговор на тази публикация,защото за мен ти си вече игнорирана.Не трябва да ти пука,но когато пак решиш да остоумничиш и не получиш отговор,знай че причината е тази.

# 98
  • Мнения: 6 167
  Praynig
Lennie, ..... bouquet
Между другото, смятам, че темата е меко казано взривоопасна и аз съм до тук.
Успех на всички
  bouquet

мисля, че крайностите във всяка религия са опасни.
говоря предимно за християнските секти.
смятам ги за досадни с непрекъснатото навиране в лицето на хората на истината и правилния морал и ценности. също като братовчедка ти.
из софия има несметно количество хора с бели ризки и раници, едно време в училище ни подаряваха библии, евангелските църкви и тн. и тук ги има, нищо че съм в католическа страна.
беше модерно да ходим на сбирки на адвентисти, и тн и тн. по улиците съм виждала муун ( но те са пак християнска секта) и харе кришна.

не съм виждала ислямист с раничка и коран из софия. нито будист да медитира пред света неделя. нещата просто са несравними що се отнася до насилие над хората.
сигурно, защото бг е християнска страна.

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 23:53 от Lennie

# 99
  • Мнения: 3 423
Liska от всичко написано ако не можеш да схванеш връзките между нещата,които на пръв поглед са много различни,но всъщност са тясно свързани,то тогава проблема си е твой.Научи се да схващаш!

Веси, схватлива съм. А това, че имам
по-друго мнение от твоето, не значи,
че ще се колим или бесим, нали тук
е клюкарник, почесваме си езиците.
И все пак не прочетох никъде как се
дефинира взаимовръзката религия
расизъм. Докато има безброй примери,
че една хипотетична теория за връзката
между религията и расизма издиша.
И кажи ми защо тогава след другаря Хитлер
в Германия не се говори открито за раси,
когато се говори за хора, и това значи ли,
че всички християни са расисти, след като
представител на една християнска държава
праща толкова много народ в газовите камери.
Знам, че нямаш отговор. Но може да се позамислиш.
Ако можеш, де. Ако това е в разрез с объркването ти.

# 100
  • Мнения: 3 647
Liska от всичко написано ако не можеш да схванеш връзките между нещата,които на пръв поглед са много различни,но всъщност са тясно свързани,то тогава проблема си е твой.Научи се да схващаш!

Веси, схватлива съм. А това, че имам
по-друго мнение от твоето, не значи,
че ще се колим или бесим, нали тук
е клюкарник, почесваме си езиците.
И все пак не прочетох никъде как се
дефинира взаимовръзката религия
расизъм. Докато има безброй примери,
че една хипотетична теория за връзката
между религията и расизма издиша.
И кажи ми защо тогава след другаря Хитлер
в Германия не се говори открито за раси,
когато се говори за хора, и това значи ли,
че всички християни са расисти, след като
представител на една християнска държава
праща толкова много народ в газовите камери.
Знам, че нямаш отговор. Но може да се позамислиш.
Ако можеш, де. Ако това е в разрез с объркването ти.
абе не е моя работа ама да сложа сол в раната........
според мен след Хитлер понятието Расизъм малко се е размило .......
Факт е че когато някой каже Расизъм се сещаме именно за Хитлер ...........
Но Лиска е доста права(брех веднъж да се съглася с теб ама като си права си права  Joy), че религиите нямат нищо общо с Расизма - когато се говори за дискриминация се подчертава -> на верска или расова основа.........
Явно някои хора не знаят какво е понятието раса  newsm78
да напомняме ли  какво е раса -> монголоидна, европеидна ...........ала бала ала бала
а за  потребителката,която питаше като чуеш арабин за какво се сещаш  едно уточнение  арабите не са отделна раса
те са даже са с нас в една етническа група  така наречетана White/Caucasian
  bouquet

# 101
  • Мнения: 2 952
Имат ли значение религиите?
И НЕ ТВЪРДЕ ПО ТЕМАТА:Расисти ли сте?



Имат ли значение религиите за кое ?
Не  съм расист.Расизмът се  свързва с раса , не с религия между другото.

# 102
  • Мнения: 5 877
бокононизъм  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 1 263
На въпроса имат ли значение религиите,моят отговор е:Определено имат,както има значение и каква религия е избрал човек,защото всяка религия си има собствено обяснение за живота и смъртта и затова по какъв начин би било препоръчително да живееш,за да си още по-добре в настоящето и в бъдещето.
Според мен общото между религията и расизма е,че някой религии имат и  доктрини относно расизма.
Относно анкетата:Християнка съм.
Това,че има доста поляризирани мнения не би трябвало да притеснява никой,нали затова е форум.А който отваря нова тема той би трябвало да е готов и за най-различни отговори,а не да очаква само такива,които му допадат.
Весели празници на всички.

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 20:43 от bori7

# 104
  • Мнения: 204
Не вярвам на нищо друго освен на себе си. Ако трябва да вярвам на бог ли буда ли там кви други има и да ги чакам тях да ми отговорят на желанията може и да не успея да ги дочакам. Като преминем в второ ниво ще видим има ли ги няма ли ги и кой кво Wink

Аз не сам и расист ама мразим циганите !

# 105
  • Мнения: 2 952
Аз пък не всякога си вярвам, татко Барба...

За анкетата - юдеизъм

Дали имат значение - зависи за какво....

# 106
  • Мнения: 204
Аз пък не всякога си вярвам, татко Барба...


А би трябвало да си вярваш винаги защото всичко в този живот зависи единствено и само от теб!

# 107
  • Мнения: 2 952
   Не е така според мен Simple Smile.....много пъти съм си вярвала, но съм се лъгала....например на преценка ...., на решение....А не съм от лекомислените.Просто  живота е пълен с изненади.И от нас зависи малко понякога.Твърде сложно е.Но да не превръщаме темата в чат и да я спамим.Иначе съм самоуверен  и смел човек.Радвам се на щастие и съм доволна от изборите си в  живота.Но  всяка монета има 2 лица.Успех  желая! Peace

# 108
  • Мнения: 1 354
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?

# 109
  • Мнения: 2 952
Ох,....стига , че ще  стане спор  в темата ....и ще излезем от контекста...да не изкривяваме  темата  в  друга посока.
 Peace

# 110
  • Мнения: 1 263
татко барба,ако вярваш само в себе си и нямаш поне приблизителни идеи какъв е смисъла на живота и смъртта,не прецениш какъв начин на живот в крайна сметка  по си струва да живееш,не мислиш ли,че вече като стигнеш второто ниво, може би, ще е много късно да си отговоряш на тези въпроси и нещата ще са необратими.

# 111
  • Мнения: 6 167
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?

това не е расизъм,а  междуетническа нетърпимост.
какво общо има религията, питам аз и пак отговор не получавам Mr. Green

# 112
  • Мнения: 431
Очаквай ти  отговор от човек, който обърква основни понятия и се сърди на всеки, който се опитва да внесе ред в хаоса. Mr. Green

# 113
  • Мнения: 3 647
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?
това е жестокост, която бих опредилила на страсти от минали времена
 имам познати, които все още възпитават децата си, че турците са "паплач"която трябва да се тъпче така  както те са ни тъпкали 500 години
 #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
днес е нова година а за мисюлманите и курбан байрям
и според тяхните обичай жертвеното животно се разрязва  на 7
за болните, за гладните, ................ И ЗА КОМШИЙТЕ ХРИСТИЯНИ
познавам много турци мисюлмани, с който сядам на една маса и се веселя ( в момента даже съм на работа и те специално дойдоха да ми направят празника-> на мен Българката, християнка )
мисля че примерите, които си дала са единични случай  на криво разбрани "идеали" и много лошо възпитание
никоя религия не  изповядва агресия към другите религии

# 114
  • Мнения: 843
Християнка съм. Но не съм ортодоксална. Имам си собствена доктрина за Бог...  Peace
Ако трябва да съм точна, в мен се преплитат източни и християнски вярвания за Бог.  Simple Smile

Не съм расистка. В плен съм на някакви утопии за равенството на хората...  Grinning
      Тръгнах да пиша.. но написаното от Лора  ме препокри:-) Кръстена съм .. респективно това ме прави християнка. Нали...
     Варвам, обаче в това, в което искам.  Не обичам църквата  като посредник.. не обичам да ми обесняват догматично. Вярвам дотолкова, че да не съм атеист. И съм атеист дотолкова , че се съмнявам в някои неща.
      Понятието расизъм ми е чуждо. Все едно да подвиквам грозно на по- висок от мен човек / аз съм 1.50/ само защото  не ми се вписва в периметъра и пейзажа. 
    Извини ме за отклонението - християнка съм.

# 115
  • Мнения: 599
Християнка - според етническата ми принадлежност. По душа - друго по-скоро, макар че религията няма значение за него  Thinking

# 116
  • София
  • Мнения: 1 244
Какво е българин да пребие момче,защото е турчин?Какво е турчин да изнасили момиче,защотоо е българка?
Не съм на ясно,обяснете ми?

Както е писала Лени - етническа нетърпимост или пък ксенофобия (омраза към друга народност, пък била тя и от твоята раса). Би могло и да е свързано с верска нетърпимост. Не ви знам конкретния случай. Много българи мразят турците не толкова за друго, колкото заради "робството". Както и много турци смятат българите за "бившите роби".
Малко или много говорим за промиване на мозъци (понякога, единични случаи, не скачайте! Но има такива)

# 117
  • Мнения: 927
Понякога си мисля, че Господ ни е дал религиите за да ни гледа сеира... Малко ли жестоки хора се крият зад религиозни убеждения, за да постигнат целите си..

Общи условия

Активация на акаунт