КАКВА РЕЛИГИЯ ИЗПОВЯДВАТЕ?

  • 6 076
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
Ами чети си отговорите, като пускаш тема. Казва се ислям.

Колкото до расизма: не знам какви прояви наблюдаваш в училище, но ако си имаш например съученик негър - католик и не го траеш, щото е негър - си расист. А ако е, защото е католик - имаш верска нетърпимост. Просто първото не е много свързано с религията.

# 16
  • Мнения: 1 354
Другото което ми е адски интересно:Ако има родители,мюсолмани,нека споделят как тяхните деца приемта историята,която се учи в училище.Смята се да се приеме като предмет в училище и вероучението,но то ще бъде само в плюс на християнството.Как децата мюсолмани биха приели това.

На мен лично темата ми е интересна и бих се радвала да има повече хора споделящи мнение. Peace

# 17
  • Мнения: 431
Moята религия е расизъм Joy

Веси, направо си си оставила ръцете. smile3560

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 22:48 от Лизбет

# 18
  • Мнения: 3 248
Изповядвам убежденията на християнството. Моето мнение е, че Бог е един, но според различните религии се възприема и нарича по различен начин. Не съм расистка. Всички сме равни.

# 19
  • Мнения: 3 740
Не изповядвам никаква религия.
Не съм расист.
Не бих се съгласила децата ми да изучават вероучение в училище.

Пише се мюсюлманин.

# 20
  • Мнения: 1 354
Moята религия е расист Joy

Веси, направо си си оставила ръцете. smile3560
хм...... Crossing Arms Не че нещо,но кой кога е казвал,че расизма е религия?!
Проявите на расизъм,които наблюдавам в училище са между българи и турци,между християни и мюсолмани.

П.С. по никакъв начин не смятам,че "съм си оставила ръцете" Naughty

# 21
  • Мнения: 7 723
Родена съм в християско семейство и винаги религията е била част от възпитанието ми  Peace
Това, обаче не го демонстрирам, то е в сърцето ми  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Абе тая идея за вероучението се влачи от години и не е ясно дали някога ще бъде приета...  Confused
Освен това става въпрос за предмет, който по-подходящо би било да се нарича "история на религиите" или нещо от сорта, защото именно за това става въпрос. А не да се преподава само православно-християнска материя.

От друга страна, дори да е второто, ако не е задължителен предметът, не виждам лошо. Аз като малка ходех на вероучение, имахме такъв СИП. Трябва да кажа, че ми беше много полезен, а и някак "философски ориентиран" предмет. Но разбира се самата даскалка беше готина.

# 23
  • Мнения: 431
Ами опитай се да помислиш откъде идва думата расизъм и какво означава, после готви манджи с грозде за религии.


# 24
 Praynig
Християнка до последната клетка.Относно друговерците - нищо негативно,да растат и да се развиват Simple Smile
Peace

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз се чудех защо "мюсолманство" не ми звучи добре, но тогава ми направи впечатление, че има друга дума за тази религия и забравих за граматиката Laughing

# 26
  • Мнения: 1 354
Ами опитай се да помислиш откъде идва думата расизъм и какво означава, после готви манджи с грозде за религии.



Ако имаш мнение по въпроса сподели,но ако нямаш какво да кажеш изливай си ако обичаш съветите и отрицателната енергия другаде. Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 431
Я обясни какво общо има расизма с религиите, ще бъде полезно.

# 28
  • Мнения: 3 423
Искам да попитам какво трябва да поправя в анкетата?
А относно въпроса за общото между расизма и религиите мисля,че има доста общо.Често наблюдавам расистки дейности в училище и ми е любопитно всички вие какво мислите по въпроса.

Да, има доста общо, права си.
Ето, виж ме мен, религията ми
е филологическа, та затова съм
безмилостен расист относно
пишещите неграмотно.

Проявите на расизъм,които наблюдавам в училище са между
българи и турци,между християни и мюсолмани.

Веси, съвземи се, българите не
сме по-различна раса. От турците.
Или от датчаните. Или от поляците

# 29
  • Мнения: 3 740
Ами опитай се да помислиш откъде идва думата расизъм и какво означава, после готви манджи с грозде за религии.



Ако имаш мнение по въпроса сподели,но ако нямаш какво да кажеш изливай си ако обичаш съветите и отрицателната енергия другаде. Crossing Arms

Въпреки гневната ти реакция - продължава да се пише мюсюлманин.

Общи условия

Активация на акаунт