"Носленце от мама, очички от татко - нашто ДЕКЕМВРИйче - толкова е сладко!"

  • 22 173
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 143
Sarra Какво да ти кажа аз си исках да ми предизвикват вече, защото си имах контракции от няколко дни и така се разбрахме с доктора да не чакаме повече, така или иначе беше минал термина. Исках по-рано упойка, но неможело. А това, че са те мъчили направо незнам, защото докато лежах в патологията на много от момичетата им предизвикаха раждане. Иначе незнам защо слагат спинална, аз мислех, че епидурална ще ми сложат, но като ми я сложи анастезиолжката ми каза, че било по-добре спинална, но май не е. Както и да е вече мина, ако ми бяха направили секцио и още по-голяма доза от тази спинална сигурно още щях да съм с главоболие.
Аз въобще съм пълна каша с това дете, не мога да и направя никакъв режим, първо, че кърмата ми дойде на 4-ия ден и сега цедя по 50грама от двете незнам много ли е или малко. Също и давам да суче пък после и адаптирано, защото не съм сигурна дали се е наяла. Да ви питам как се дава водата?
Това е при нас, чакам да мине 1-2 седмици и да може да излизаме,че в къщи не се издържа.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 893
lia25 ето ти една таблица за храненето:

Таблица за хранене на бебето

# 227
  • Мнения: 333
Sarra, мен ме предизвикаха с хапче на 1 см разкритие. Толкова навътре го сложиха, че ми идеше да кажа на докторката направо да извади бебето Shocked.
Момичета, нищо не помага на мойта кърма - ни компреси, ни чайове, ни ядене, ни това че цял ден давам на Кристиян да суче и той се справя чудесно, но накрая след като се изтощим и даже цицата ми залепне в устичката му щото е сухо  Cry  Cry  Cry завършваме с шише и рев от моя и негова страна......не знам вече какво правя грешно  Cry

# 228
  • Мнения: 6 629
Честита първа месечинка на ЕЛИ!
Бързичко да оздравява да си папка сладко и само да радва мама татко и батко!

# 229
  • Мнения: 3 324
Добро утро!
На 17-я ден , наша Дивна беше + 300-400 грама отгоре, мерихме я по памперс и боди. Тъй като в болницата не знам как са ги мерили - дали голички или облечени затова ориентировъчно казвам теглото. Нашата педи смята че е по добре да наддаде 500 гр. за месеца от кърма, отколкото 1.500 кг. от адаптето. Поддържам я напълно, макар вече да сме изцяло на изкуствено хранене.
Детелини, не се отчайвай! Не на всички е дадена възможността да кърмят своите бебенца- аз също нямах кърма, но поне си го знаех отпредишните деца. Това не те прави непълноценна мама или лоша такава. Размера на бюста също не е от значение. Твоето бебе има нужда от теб - независимо от това дали ще го кърмиш или не. Недей плачи, а се съсредоточи да бъдеш полезна на бебето - а за целта трябва да си спокойна и щастлива от факта че си МАМА. След родилната депресия е нещо което не трябва да стане причина да се чувстват нашите дечица недобре. Любовта към тях се изразява с всяко действие , а не с това дали ги кърмим. Тъй като сетивата им са незрели, усещането за сигурност и любов е много по важно. Успех! Ти си също толкова важна и полезна за своето дете.

# 230
  • София
  • Мнения: 6 810
Ние сме в сряда на доки и тогава ще видим колко е наддал Дани.
Детелини, аз не съм човекът, който трябва да дава съвет относно кърменето, обаче и аз като ГланЖ ще ти кажа - по-добре спокойна мама и нахранено дете с адпте, отколкото изнервена такава и гладно бебе.  Confused С Никол имах страшни главоболия с това кърмене, дойде ми на 4 ден кърмата, но изведнъж, запушиха ми се каналите, чак ми почерняха гърдите където имаше бучки.  Cry Беше някакъв ад, Никол не искаше по никакъв начин да засуче, понеже вече беше свикнала да и тече млякото в устата без нейно усилие. Бях пред истерия. Накратко казано, още на 6-7 ден се зарекох, че второто дете няма и минимален опит да направя да кърмя, просто за мен не си заслужава психическия тормоз. За някой мами кърменето е удоволствие, за мен най-отвратителното нещо свързано с бебето.  Този път още в болницата започнах да пия Достинекс по схема и кърмата въобще не ми слезе, за което съм невероятно щастлива.  И с цялото това дълго обяснение исках да ти кажа само, че това дали кърмиш, или не, не те прави по-лоша или по-добра майка. За съжаление кърменето не е гаранция, че детето ти ще по-здраво от дете хранено с адапте. Предпоставка е, но не е гаранция. Така че се опитай да направиш грижите около бебето най-приятното занимание, а не източник на непрекъсното напрежение. Това се отнася не само за кърменето, а по принцип. Ако можете да избегнете неприятните моменти, правете го, след това като се върнете назад ще има само хубави спомени.  Heart Eyes

# 231
  • Мнения: 3 324
Само да добавя към казаното- аз за разлика от Клеми съм за кърменето, и направих всичко възможно да кърмя - но като няма - няма! Моето кърмене не есвързано с неприятни спомени, с изключение на това че не ми достига кърма. Наистина не е фатално- не се депресирай от това.
Днес сме на консултация и ваксина. Ще пиша какъв е резултата

# 232
  • София
  • Мнения: 6 810
GlanG, аз не съм против кърменето - само против това аз да кърмя.   Peace Иначе съм много ЗА, ама като става въпрос аз да го правя ... мне, не мога. Мога да родя още 5 деца, хич не ми дреме от секциото, обаче да кърмя - не, не мога чак толкова да се жертвам.  ooooh!
 За главоболието, аз и двата пъти не съм имала, но пих Солпадеин и огромни количества ябълков сок и вода, над 3 литра дневно. Всъщност Солпадеина не спасява от главоболието, но ако все пак го получиш притъпява болката /това според първия анестезиолог Милко Недялков, да е жив и здрав, много неща ми обясни човека/. Един път на училището за бременни Елена от МАМА обясняваше, че главоболие се получавало, ако дупката, която прави иглата в обвивката на гръбначния стълб е по-голяма и влизало въздух  newsm78. Малко странно ми звучи това, ама ...

# 233
  • Мнения: 3 324
Клеми, не го писах с намек или нещо такова - просто варианти различни...
Нали не съм те засегнала нещо?
Главоболие и аз нямах, но добросъвестно послушах доктора и изпих 5 литра вода първия ден + 4 Солподеина. Може и затова да се чувствах толкова добре и толкоз бързо се раздвижих.

# 234
  • Мнения: 3 695
Здравейте,
pontes4е, и ние от днес сме си сами (мама, татко и бебе) и мисля че не е никакъв проблем. Досега всяка от бабите беше тук за по 2 седмици, но след като го окъпахме и омазахме сами, вече не се притеснявах за нищо. Можех да излизам досега да върша разни неща, но от ходене не ми оставаше време за сън Simple Smile, но сега мисля с това да наваксам. Честно казано много ми беше мъчно като си тръгваха и майка ми и свекито, не заради друго, ама мразя разделите, а и те са много готини хора. Сега обаче само тримцата също ни е много хубаво.
За главоболието което имах - също пих огромни количества течности, мен ме заболя, чак на 4-я 5-я ден, като преди това в болницата се чувствах прекрасно, затова после ми беше странно, дори не знаех дали е от упойката.
Голям късмет с това хубаво време, днес пак ще сме на въздух, а утре - на преглед.
Искам вече да е пролет и да е постоянно топло и да си направим среща с бебоците Simple Smile

# 235
  • София
  • Мнения: 6 810
Не, разбира се , че не, просто уточних, да не излезе, че съм по принцип против кърменето, което би било смешно, при положение, че това е естествената храна за едно бебе. Наистина, готова съм на всичко за децата си, но не и да кърмя.
За бързото възстановяване според мен две неща играят решаващата роля - едното е добрият оператор, другото бързото раздвижване. Успееш ли да си наложиш от първия ден да ставаш и да ходиш много / и изправен, а не сгънат на 2/, бързото възстановяване ти е в кърпа вързано.

# 236
  • Мнения: 174
Здравейте мами! Бих искала да се присъединя към вас...моето бебче се роди на 07.12 в 13.05ч и се казва Даниел,тежеше 3450 и дълъг 50см..
Лек и весел ден,ние отиваме на разходка докато не сме заспали...

# 237
  • Мнения: 28
sipirumi има момченце - Иво, родило се е вчера със секцио. Извинявайте, че се включвам така ненадейно в темичката ви, обаче съм много щастлива, защото аз съм лелята.

# 238
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Честит Рожден Ден на emsski ! Нека твоите желания, бъдат моите пожелания.

# 239
  • Мнения: 448
Здравейте!Съжалявам, че чак сега ви пиша, но днес успях да отделя малко време за комп.
4opi има дъщеричка!!! Красавицата се роди на 5-ти вечерта със секцио, тежи 3670кг. и е 52см.И двете са добре!
Забравих да кажа, че бебето се казва Мария.
Всички сме мноооооого щастливи и чакаме с нетърпение да ги изпишат.

Общи условия

Активация на акаунт