"Носленце от мама, очички от татко - нашто ДЕКЕМВРИйче - толкова е сладко!"

  • 22 202
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Здравейте момичета! Току що се събудих от адски болки ниско долу в корема и гърба, които първо си помислих че са от бебето, но после забелязах че ме отпуска за известно време и пак се появяват. Май са контракции Laughing, дано да е това и да се е почнало най-после. Ако пак ми се размине в понеделник вече съм в болницата за предизвикване - първо ще пробват с вагинална таблетка, ако не стане до 12 часа пускат и системите.
Стискайте палци да се родим преди това Praynig Hug

# 211
  • София
  • Мнения: 888
Maiche бързо оздравяване ви пожелавам Wink
За почистването и на мен ми се скараха в болницата, че се е насъбрал секрет- едната лекарка го почисти със зехтинче и каза да внимавам да не се насъбира пак, защото е предпоставка за инфекции #Crazy
За вигантола първо давахме две капки с лъжичка, но е мазен и остава по лъжичката- пак в болницата ми препоръчаха да намалим на 1 капка директно в устата- става.
Мойто дзвер тая нощ яде последно в 21ч. и се събуди в 4:15 сутринта, за  пръв път прави толкова голяма пауза, ама нали казват че съня ги храни Simple Smile
Майчета, които дохранвате как решавате по колко АМ да давате?
Консултирахте ли се с лекар или някой специалист или както сами прецените?
Все се шашкам дали яде достатъчно Confused
sipirumi стискам палци Wink

# 212
  • София
  • Мнения: 6 810
Здравейте!
Мое син е голям лакомник, яде по 90мл, а вечер преди сън му давам 120 /уж да спи по-дълго/, но най-голямата пауза, която е правил е 4 часа.  Confused Най-редовно се събужда гладен не, ами умрял от глад на 3тия час точно. Май минаваме изцяло на 120 вече. Ядем NAN 1, това ядеше и Никол, не съм имала проблеми. Не се запича от адптето, или каквото и да е.
Иначе се оправяме сами, на мен бебето ми най-малкия проблем, мога съвсем сама да го гледам, ама каката е голям терминатор. На всичко отгоре започва да кашля пак и ако се разболее не знам как ще се гледаме цяла седмица вкъщи. Crazy
При педиатърката сме в сряда, ще видим за 20 дни колко е порастнало момчето.
А бебетата виждат, в това съм 100% сигурна. Не само че виждат светлината, ами и следят предметите. Да не говорим, че моят син си има предпочитания към мене и като го гушкам ме гледа в очите винаги /син, какво да го правиш/.  Laughing

# 213
  • Мнения: 654
Здравейте Hug!Отдавна не съм влизала, но имахме малко проблеми Rolling Eyes- ама като чета, виждам ,че всики минаваме през това: ходихме на пробно кърмене, че имах чувството ,че едната гърда не ми се пълни като хората и се оказа, че само 50 мл. изцоква от нея и минахме на режим- на 2 часа и половина Rolling Eyes. Само ходя с един кантар и я меря, а тя заспива половин час преди храненето, аз я будя, ужас- тормоз на милото ми детенце!
Точно бях решила да я оставям да си спи колкото й се спи #Cussing out, защото много здрав сън има детето- като заспи, много трудно я буда, но сега пробваме с режим и едвам издържам да не я оставя да си поспи- толкова ми е жал! Има ли някой същите проблеми?
JVD, педито ми каза да редувам гърдите и да храня на 3 часа, кърмата ми се увеличи доста и тя като че ли е по- спокойна.
tini-mini , за гламвоболието- мен ме оправи Супрадеин, става и за кърмещи- питах няколко лекаря.
sipirumi ,стискам палци!

pontes , и мен ме гонят същите шубета за оставането сама- имам чувството, че никога няма да успея да се  справя изцяло сама Rolling Eyes.

# 214
  • София
  • Мнения: 6 810
Момичета, какво ви плаши в оставането сами?  newsm78 Леле, аз имам чувството, че като съм сама имам най-много време. Организирам се бързо, свършвам каквото имам да свърша за половин час, след като е ял и е заспал Дани и после имам 2 часа до следващото хранене. Това като спи,като е буден е или в кошницата за кола до мен, или ако недоволства е на ръце - чета в нета нещо, гледам ТВ...ех, ако я нямаше Никол и нямах сесия на главата си щях да съм най-голямия лентяй на света.  Joy hahaha

# 215
  • Мнения: 535
Здравейте  Hug
Аз съм една много щастлива мама - моята бебка всяка вечер си прави почивка от 6 часа, та дори и повече  Mr. Green Пу пу да не чуе дявола Flutter
От вчера сме вече по разхозки Party Днес смятам вече поне час и половина, два да се разходим, а на Вела така й харесва навън  Hug
Аз за сега имам много помагачи Whistling Позволявам си да излизам доста често  Confused
Целувки от нас  Hug

# 216
  • Мнения: 3 326
Ехо, привет!
И ние сме си самички,е , изключвам че бабата живее в съседния апартамент, но тъй като не е активна го броя че сме си сами. Далеч по добре е! Наистина се организирам по добре. Нашия тати си беше планирал отпуска като ни изпишат от болницата, но нали беба избърза малко - та на практика като ни изписаха една седмица си бяхме двете поцял ден, и чак тогава дойде ред на отпуската на тати. После и батковците излязохя ваканция.... Хич не ми трябва някой да ми се мота из краката...
Като се дохранвахме първо правех по 60 мл. допълнително, после като взе да не стига увеличих и така. Пробай с 60 - ако ги изпива - следващия път повече.
Разбира се че виждат, отначало само на по близко разстояние, постепенно по надалече. Дивна търси с поглед кой и говори и вече прави плахи опити за усмивки.

# 217
  • София
  • Мнения: 376
Привет и от мен момичета  Hug

За изтръпналите пръст - само на лявата ръка, върховете на пръстите са ми изтръпнали и то леко, без да ме боли. Това поне отмина Simple Smile
И ние като се кърмим вечер около 12-1 не заспиваме по 2 часа, но после като заспи откарва между 4 и 7 часа  Rolling Eyes Та чак я будих една сутрин щото се притесних. За сметка на това през деня вече спи по 1 час, после се кърмим около 40 мин, уж заспи и като се опитам да я сложа да си легне се ококорва. Тогава почва едно кокорене още 30 мин, после цока 10 мин. и заспива  ooooh! И така ни минава деня  Heart Eyes Направо такъв режим си е направила, ама като иска да си виси на гърдата я оставям, определено и е много любимо Simple Smile

Мда, заглежда се, и прослядава с поглед играчката като я местя бавно пред нея, обаче още не ми се усмихва (освен насън или като я кърмя  Heart Eyes)

И ние вече сме сами в къщи, и не е чак толкова трудно, но мен ме затруднява готвенето, понеже още нямаме бебфон, ме е страх да я оставям в спалнята самичка и затова е с мен в хола през деня, а кухнята и хола са ни едно помещение. Та за сега не готвя, с изключение на 1-2 пъти в които ми се отвори възможност. Иначе се дундуркаме, приспиваме, кърмим, в кратките паузи докато спи се опитвам да почистя къщата и така - после четене и гледане на тв Simple Smile
Вие оставяте ли дечицата сами в стаята и имате ли бебфон?
А и да се похваля - вече сме 4200гр, за 20 дни сме качили 1100 гр Simple Smile Но още сме на либеро 2-ка
elielibg, ще чакам снимката на двете ни спящи красавици от болницата  Hug
До скоро и много целувки за сладките бебчовци! Всички са толкова прекрасни  Heart Eyes

# 218
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Вайана се роди на 22-12-2006 (2800г 48см) термин-20-12-2006

# 219
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
shrew : Тъкмо да се успокоя малко, че не съм само аз с тия изтръпнали ръце. Не само че не минават, но сякаш са по-зле, направо ужасно! Подути, подпухнали, болят по върха на пръстите от изтръпнало... Страх ме е, че ще си изпусна детето някой път!  Confused
Все си мисля, че има някаква причина все още да задържам толкова вода, аз затова и не съм отслабнала много вероятно - може би понеже и без това още ни изтичат много други телесни течности?...
Хубава неделя на всички и приятна разходка на всички, които вече излизат, ние още мъъъничко ще изчакаме, днес смао на прозореца...

# 220
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Здравейте момичета!
Първо да честитя на новите мами, да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват! На все още чакащите (ако има такива, че позагубих поглед върху нещата) стискам палци да е леко и безпроблемно!   bouquet
А сега да се пооплача, ние нещо сме нервни и неспокойни, колики явно. Нахранва се и аха да се унесе и започва да свива крачетата и да проплаква и се започва едно дондуркане...така сме от нощес та и до сега. Ей сега задряма и аз реших да се разведря малко с форума, че се отчайвам от умора.  Tired
Иначе за гледането самички, ми и ние сме така, аз, Соня и тати, бабите ни са далече, дойдоха да ни видят, постояха по 2 - 3 дни и си ги изпратихме. Само за готвене не винаги успявам, пък ми се иска да правя супи, разни течни манджи, че нали за кърмата е по-добре, ама когато мога готвя, когато не мога, не и така. Поне като съм сама мога да дремна през деня, да си полежа, иначе все има някой да се мотае наоколо и не мога да се отпусна, така че, добре е и самички. Е, като има баба може да се поизлезе, ама, какво да се прави, това е положението.
За почистването на момиченцата, на мен педиатърката ми каза още на първото домашно посещение, като ни изписаха, с памуче натопено в преварена вода. От горе на долу, 2 пъти дневно, за да не се събира секрет, че правели страшни инфекции на пикочните канали.
Иначе вчера ходихме на консултация и Соничка е наддала 700 гр  Heart Eyes Много съм доволна  bowuu
Ние на разходка още не сме ходили, стоим на терасата по 10 - 15 мин, доки каза че така е добре, ама скоро ще направим сефтето  hahaha няма само ние да стоим вътре като мишоци я  Laughing
Ох дълго стана ама така е като няма време за писане, поздрави на всички от нас  Hug

# 221
  • Мнения: 572
Здравейте, момичета, бързичко и аз да попиша малко, докато остават няколко минутки преди да се събуди бебка.
Ей, ужасно е това нямане на време, кога ли ще започне да прескача нощното хранене!?!?! #Crazy
lia25, добре завърнала се! Много сладка твойта Габи! Да ти е жива и здрава и много да те радва...
А как ти предизвикаха раждането - чудя се защо на мен не ми го предизвикаха, а ме оставиха да се мъча с "неефективните" ми болки? Една позната лекарка ми каза, че на нейното раждане от пърия см са й сложили влагалищното там хапче за разкритие, а на 3-я см - упойката. Пък на мен - лежи си, викат, докато ти се получи 3-4 см, тогава може да се мисли за хапче, или дори по-късно, а за упокй не е ставало дума, но забелязах че в Тина ги слагаха след 7-я см. Но само спинални.
Аз главоболие нямах, но и аз като Зизу, след секциото пиех редовно Солпадеин, май така се казваше, плюс по около 2 л вода (това е много важно!!!). Изобщо не помня главобол.
Кърменето - този номер с горещите кърпи е изпробван, помага наистина, дори повече от горещия душ. Аз направо вкъщи си слагах кърпа на гърдите и поливах върху нея със душа, така по- се запазва горещото. Аз вече отцеждам предимно сутрин и вечер, а от време на време - ако са ми напрегнати гърдите, тогава само по 10-20 мл, за да омекнат. Иначе сутрин са ми напращяли като карпузи. Ако не се цедя, стават топчета и това е адски опасно. Но не се цедя непрестанно, защото така предизвиквам хиперлактация, а моите гърди иначе се регулираха горе-долу спрямо бебка. Неприятно ми е, че само капят и постоянно трябва да съм със сутиена с подплънките  ooooh! и от това ми стяга адски на гръдния кош. Ако остана без сутиен, веднага се намокрям и това е още по-неприятно, студено и т.н.
Лохиите - при мен все още има, макар и малко, но си има, предимно лиги, но и с малко кръв.
Изтръпване и подуване - на мен още като ми изтекоха водите (16ч преди раждането!), чувствително ми спаднаха подуванията на краката и ръцете. Нямам и спомен от изтръпванията и подуванията вече. Обаче явно и на други места, освен по таза, ставните връзки са ми се отпуснали, защото още не мога да си сложа халката - кокалчетата ми са по-широки, там на сгъвката на пръста, а не самия пръст.
pontes, аз след 2-те седмици, в които мъжа ми си беше в отпуск с мен след изписването, а майка ми живееше денем при нас, сега през деня съм си изцяло самичка. Майка я викам през ден, някой път и през два, да посготви малко и да пошета около пералнята и гладенето...иначе аз ще пропусна гладенето... newsm78. На мен просто не ми остават сили и да готвя. Не знам как ще се справям без нея. Аз понякога и не успявам да се храня, ставам насила от леглото да ям. Сутрин е най-тежко, между 6 и 10ч., тогава бебка е най-често будна...
Режим - моята сладкишка понякога яде през 3 часа плюс-минус няколко минути, а друг път през 2ч и половина или през 4часа плюс минус. Най-често е през 3 часа, но има случаи, в които като че ли има нужда от поспиване и по-сериозна почивка на гърдата, преди да продължи с храненето.
Разходки - какви 5-10 минутки, бе милички, та времето е страхотно навън, детето трябва да види малко слънце, заради костите! Аз само първия път я изкарах за 10 мин пред входа тук, а иначе, излизахме досега 3 пъти, по слънчевото време, за около час, а днес дори час и 40 мин. И ако имах шише под ръка, щях да я нахраня и да постоим още навън, слънцето много й харесва и спинка пре-блажено! Само може би трябва да се маже личицето с кремче преди излизане, за да не изгори или да не загруби нещо от студен вятър, ако има. Следващия път ще я намажа (с този защитния крем на Бюбхен). Тези 5-10 мин са за време от 0 до 5 градуса. А днес си беше направо 15 градуса навън. Днес също така, купих от Штъркел (6.40лв) термо-чантичка за едно шише, вътре стериопор, а отвън - бебешорски вид мушамичка, та ако се наложи да храня навън, да мога да си нося така шише.
Почистването между срамните устнички - наистина ли по 2 пъти на ден, всеки ден ли? Малее, аз да не си осакатя нещо детето, че го правя само от време на време, не всеки ден!
Мацета, как ми се иска да се видим пак, ама просто не го виждам, с тази липса на време!!!
Иначе, аз да ви се похваля, вчера таткото ме "пусна" и бях на масаж! Ходих тук в квартала в един салон за красота, много хубаво ми беше, че така ми се е стегнал гърба, че имам чувството, че шипове ще завъдя! Имам чувството, че всяка нощ като я кърмя, усещам как все по-тежка става!...Дай Боже, мисля да ходя всяка събота занапред.
macko, добре че сте си вкъщи вече, леле, какво сте преживели! Сега само здравички да сте вече!

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 10:28 от Sarra

# 222
  • Мнения: 134
Здравейте и от нас, нашата именичка заспа и аз използвам да седна да ви драсна два реда. Simple Smile
Коликите ни навестяват и нас през няколко часа, Ивайла е доста неспокойна, а майка и еднакво безсилна и изнервена  Cry
За гледането без помагачи гласувам с две ръце, най-добре ни е сами с тати. Разни баби само ми развалят дисциплината, идват за по час-два разнасят я на ръце, засипват ме със глупави съвети и след като ги изпратим малката хитруша ме прави луда, реве в леглото взема ли я на ръце млъква   #Cussing out Определено тормози само мен, от сега е на тати момичето, баща и е през ден е на работа и мама почна да си позволява разходки. Нахранвам я оставям му и за всеки случай 150 мл изцедена кърма и дим да ме няма newsm68. Прибирам се след 3 часа - млякото недокоснато, Ивайлата спи, а баща и доволно ми съобщава че не е мръдвала дори  Thinking
Вержи, ти ме срази бе мила, как така памперс 3  Shocked, колко см ви е талията? Кога се угоихте чак толкова? На последнот миене/преобуване поразгледах мойта дрисла (ние още сме с 2-ка) има само 2 пръста разстояние между вече залепените лепенки на памперса - така че май още доста ще ползваме този размер пелени, а такъв корем е отпрала  newsm78. Иначе съм доволна от Памперс, не и се впиват осезаемо ластиците по крачетата и досега не са ми пропускали, а от 12 до 6 е с един, нощем не я преобувам.
Забравих да ви се похваля мама Краси е 5-ти ден без лохии, операцията ми е напълно заздравяла и по този повод тати днес ме поглези - напълни джакузито, затопли добре банята и мама ги изостави за един час, бях като чисто нова, че с това постоянно кърмене и аз не си усещам гръбнака. Цялата бременност не съм я ползвала тази вана от страх да не си предизвикам контракции с тези водни струи, но сега ще наваксам  Laughing
Хайде, че пак се олях. Целувки за всички ви и бебоците  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 19:25 от kriss`

# 223
  • Мнения: 654
абе, мацки, как наддавате? Ние сме качили около 500 грама от изписването досега . Сега сме на 26 дни. Някой знае ли?

# 224
  • Варна
  • Мнения: 893
ами не знам ние за 10 дена от изписването качихме 500гр..(това беше на 27.12)
сега на 17 сме пак на консултация да видим колко още....
3ката малко ни хлопа още ама 2ката не ни събира вече нито дупето нито нощното ако и ни се отбелязва на кълките  Confused

adriana_zdravkova добре дошли с бебата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт