Фенестрация (дрилинг) на яйчниците

  • 416
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, тъй като всички теми относно фенестрация или дрилинг на яйчниците са от преди доста време, правя тази тема и искам да помоля за жени, преминали или които възнамеряват да се подложат на операцията, да споделят мнение тук.

Аз съм на 25г, със СПКЯ, без ИР, правя опити за бебе от +2г, минала съм през много доктори в София. Последно бях на преглед при др Калчев, който ми препоръча да направя дрилинг на яйчниците с трансвагинална лапароскопия. Последните 4 стимулации с Кломифен, една от тях и с инж Бемфола, не дадоха успех и нямах доминантен фоликул. Притеснявам се за дрилинга, защото чета, че не се практикува особено напоследък, заради необратими последствия върху АМХ. Чудя се дали да не мина направо към инвитро, но нямам нужните критерии за фонда.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 15:11 от lazycapri

# 1
  • Мнения: 6 308
Здравей.
Аз имам правена фенестрация и не съм забелязала да ми е повлияла резерва. Дори да има такова влияние , то ще е минимално.
Други жени от форума са споделяли същото.

Фенестрацията ще окаже положителен ефект и при инвитро процедура (ако решите). Все пак и при инвитрото са нужни фуликули от които да се извлекат яйцеклетки.

# 2
  • Мнения: 48
Къде сте правили фенестрация?

# 3
  • Мнения: 6 308
В Гърция. Не живея в България.
Но мисля че това не би трябвало да има голямо значение.

# 4
  • Мнения: 591
Аз правих фенестрация, при мен не даде резултат. След нея пробвахме нормално и две инсеминации също, но нищо не стана. Доказа се при мен Луф синдром и минах на ин витро. И още от първия опит, първи трансфер успех.
Ако не се страхувах тогава от ин витрото щях да си спестя много време,мъки и разочарования. Ако питате мен направете ин витро опит директно.

# 5
  • Мнения: 48
Отказах се от операцията, в момента правя инвитро.

Общи условия

Активация на акаунт