Кой пред коя детска градина ще се реди на 3-ти?

  • 6 639
  • 182
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Ako сте в ОДЗ защо местиш детето?Или сте само ясла и сега ще кандидатствате за градина?

# 31
  • Мнения: 910
Ako сте в ОДЗ защо местиш детето?Или сте само ясла и сега ще кандидатствате за градина?

Не сме в ОДЗ, за съжаление. Подведоха ни, малко или много. Само в ясла сме, пък макар и в много добра такава. Казаха ни, че няма да има проблем с прехвърлянето, а сега... по каналния ред. Освен това преди една година живеех другаде, сега съм си вече в Борово, на 2 мин. от 8-мото...

# 32
  • Мнения: 9 990
Ясно,,,разбрах те....
Ами успех, пък аз се надявам някой да се е преместил от нашият квартал на някъде, че да се освободят места... Crazy

# 33
  • Мнения: 1 416
Ще се редим пред 16-то ОДЗ. Не ми се вярва да има навалица...  Simple Smile

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 926
Пред 8-мо ОДЗ ще сме  Simple Smile Сега се чудим с мъжа ми в колко да ходи newsm78. Ние сме за яслата.

# 35
  • Мнения: 910
Ясно,,,разбрах те....
Ами успех, пък аз се надявам някой да се е преместил от нашият квартал на някъде, че да се освободят места... Crazy

Мерси. И аз пожелавам успех на всички и се радвам, че пък ние ще освободим едно място в 31-ва ясла в Хиподрума, защото съм адски доволна от всички там и ги препоръчвам. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 547
Ох. Пъшка ми се като си помисля за ясли, ОДЗ-та, детски градини и блябля.

Миналата година направихме неуспешен опит с ясла: тръгна на 1 год. и 9 мес. Последва един месец болести и истерии, после още един месец болести и болничен за яслата и накрая го отписах изцяло от детското заведение. Мислих доста и реших, че не ми вдъхват доверие, че човекът не е щастлив там и че ще търся други алтернативи в препълнена София.

Още през лятото подадох молба в много прехвалена ЦДГ. Госпожа директорката беше страшно мила, много адекватна, покани ни да влезнем, да седнем и пр. любезности, които ме изумиха на фона на отвратното отношение до момента в други детски заведения. Подадох молба, даде ми входящ номер и ни изпрати по живо по здраво.

В последните дни на 2006 г. реших да мина през нея да не би да се е случило нещо с молбата и дали изобщо ще ми приеме детето. Тя отново много любезно ме прие, показа ми тетрадката, че Кольо е записан, но се опулих ей така  Shocked като видях, че тя говори за прием 2008 г. когато, живот и здраве, детето ще бъде на 3 г. и 9 месеца.

Какви са ми вариантите дотогава? Пак ясла? Или? Обясни ми, че детето трябвало да си върви с набора. Безумие  #Cussing out

# 37
  • Мнения: 3 861
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

Ами аз миналата година отидох в 4 часа и бяхме 6-ти номер, първата се беше наредила в 2 часа. Направете си сами сметката...В 6 часа сутринта вече  в списъка бяха записани до към 70 -ти номер, списъка беше в мен от един момент нататък, а хората си мислеха, че са дошли рано. Иначе директорката е много готина там, прие Калоян от март още след изричната ми молба, но все пак бяхме сред първите записани...
Успех!!!

Lilly, мерси. Аз ги четох драмите от миналата година... И какво, от 4 до 7 часа стоиш и чакаш да отворят... Има ли нещо друго, което е хубаво да знам? Има ли хора с предимство, по някакви критерии?

Ние ще се редим за градина, сега ходим на ясла другаде... Образец от молбите на 8-мо да имаш под ръка да споделиш случайно? Simple Smile

не до 7, а до 8.00 часа чакахме да отворят, беше забавно Confused
Това, че сте за градина е мног лошо защото там децата ги приемат от яслените групи в тези в градината автоматично и на практика място в градината няма. Появява се тук там ако някое дете се премести на друго място, но такива са рядко...Нямам образец и не помня вече какво беше, май медицинско от педито и молба...ако не ме лъже паметта, но след като си за градина, гледай да си първата подала за градина. Иначе, който дойде първи предполагам ще пусне списък по който ще се записват новодошлите за да не се хванете за косите накрая Crazy. Миналата година имаше една майка, която се опита да се предреди и щяха да я изядат с парцалите, ужас Shocked

А с предимство са децата, които имат братче или сестричка в същото ОДЗ, децата на медицински работници и служители в системата на детските градини....нещо такова беше Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 11 723
Хайде и аз да се разпиша ще чакаме пред 37 0ДЗ за детска ясла.Някой знае ли нещо повече за това ОДЗ?

# 39
  • Мнения: 177
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!
Е това ме разби ooooh!

# 41
  • Мнения: 7 723
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!
Е това ме разби ooooh!

Тотално съм разбита и аз и се чудя дали да не хвръкна сега до нашата  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 618
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!
Е това ме разби ooooh!

Тотално съм разбита и аз и се чудя дали да не хвръкна сега до нашата  newsm78
Истина е!Даже моят мъж е към 45-и и вече се чудя дали има смисъл въобще....

# 43
  • Мнения: 5 468
Пред 8 ОДЗ ли само са големите опашки или навсякъде?

Истина е!Даже моят мъж е към 45-и и вече се чудя дали има смисъл въобще....
Има, има... зависи в коя градина сте, но в нашата се оказа, че яслата била от 32 деца само, а в градината приемали 213 деца. Ей сега им видях това в сайта на общината ни.

# 44
  • София
  • Мнения: 329
Ммомичета това не е възможно  Shocked аз неочаквах да е такава истерия покрай тия ясли. Даже се бях замислила дали няма да съм единствена която ше се  юрне утре да подава молба  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт