Кой пред коя детска градина ще се реди на 3-ти?

  • 6 640
  • 182
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 468
Утре ще ходя да потвърдя молбата си в нашата ОДЗ 42.
От една страна ми казват, че молбите подадени миналата година, щели да се зачитат, от друга - че нямало. От общината ми казаха, че се зачитали, директорката на Ябълкова градина ми каза, че се анулирали. С директорката на 42 ОДЗ не можах да се свържа, но жената, с която се свързах, каза, че би трябвало да се зачитат молбите, въпреки че са пуснати миналата година. Да сме ги потвърдили.
Кажете, който е подал молба мин. година, как стоят нещата при него?

# 91
  • Мнения: 2 070
В Хаджи Димитър в 69-то ОДЗ сме 11ти номер, а в 173то сме 58ми, заради молбите от миналата година. Прословутото осмо ОДЗ си заслужава, запознах се с директорката, препоръчвам на всички в Слатина детска градина "Сбъдната мечта", ако имате възможност за избор, разбира се.

 Майки по барикадите на фронта пред ОДЗ-тата, какво доживяхме  ooooh!

Кажете моля какви документи ви искаха за детска градина, не за ясла. Защото на едното място всички родители се възмущавахме, че държат на служебна бележка от работодател и ксерокопие от здрвната книжка на детето. Не мислите ли, че молбата-заявление трябва да е еднаква за всички, приемът да е с едни и същи документи? А служебни бележки и подобни да е вече при момента на записването?А майките, които не работят, за да си гледат децата и искат да ги пуснат на градина - какво правят щом нямат бележка от работодател? не ми се връзва...

# 92
  • София
  • Мнения: 2 356
Това за служебната бележка от работодателя си е за да си подбират по платежоспособните родители. Къде е детска градина "Сбъдната мечта"  newsm78

Може ли в ЦДГ да се почне от напролет например, а не от септември?

# 93
  • Мнения: 9 990
При мен случаят може би защото е различен, но навсякъде-само с молба и копие от акта за раждане мина всичко.
Деси, не Директорката прави градината/ и тя разбира се/, а персонала... Wink Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък днес, без да знам за цялата тази истерия, отидох в 35 ОДЗ .Нямаше никой.Казаха, че за септември няма никакъв проблем и синът ми ще бъде приет  Hug

# 95
  • Мнения: 1 209
хайде малко новини от 64 ОЗД в люлин . там пуснахме от новите молби, закрепят ги за старите , което озна4ава ,поне според мен, 4е ще ги гледат. при старите бяхме номер 1 за 2007, а сега сме номер 3, НО се оказа, 4е тези номера не са от зна4ение защото:
1. взимат се деца които имат брат4е/сестри4е ве4е в градината с предимство, те са по друг списък
2. взимат се деца от по-големия набор, те са по-по- друг списък
3. номерата просто запо4ват от 1 защото са длъжни всяка година да ги нулират, тъй 4е истината става ясна през месец май когато ще е ясно кой родител къде ще си даде детето, а по4ти всики пускат в поне по 3 ясли.

# 96
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Айде стига сте се хващали  все едно за вас говоря.Факт е, че има мнимо болни.Точка.Не съм казала, че измежду съфорумките е така, нали?Никой никого не обвинява, казвам, че аз лично познавам няколко такива случая около мен-не съм визирала никого от тук присъстващите, че да  се отплесваме... PeaceНяма нужда от обяснения и подробности в личен аспект.Нали съм обяснила, за какви случаи пиша, не съм обвинила никой с наистина болно дете...


  Ами ако има кой да ми ги гледа през зимата и аз бих ги спряла,ама тц...
  Лятото обяче свекърваъа е свободна и ги гледа,нали не очакваш да ги отпиша пт градина заради това,че баба им иска да им се порадва.
  Ако и твоето има кой да го гледа и ти би постъпила така...

# 97
  • София
  • Мнения: 6 743
Значи, че и нашата работа не е сигурна  Tired Съвсем се сдухах.
Ако имах помещение, щах да отворя детска ясла и градина в Люлин  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 5 468
Значи, че и нашата работа не е сигурна  Tired Съвсем се сдухах.
Защо? Нали са ти казали, че ще го вземат септември? Дадоха ли ти номер някакъв?  Според мен има значение...
Да не са разбрали нещо друго..., защото казаха, че тази година се записва 4-ти набор ooooh!.
Много са гадни заварените положения.

# 99
  • София
  • Мнения: 6 743
Ню, аз говорих със страшата сестра, която се занимава с това, защото директорката е в отпуск.Самата тя още като слезе ми донесе заявлението да го попълня и каза, че места има!После изрично питах дали да подавам на други места - тя каза, че ако тук ме устройва да не подавам, защото септември ще бъде приет в яслата!Обаче, номер входящ не получих.Ама аз и не знаех,  че трябва да искам такова нещо  Embarassed Та утре сутрин се строявам пак да си взема номера.Дано не ме гледат като полезно изкопаемо  Blush

# 100
  • Мнения: 9 990
Айде стига сте се хващали  все едно за вас говоря.Факт е, че има мнимо болни.Точка.Не съм казала, че измежду съфорумките е така, нали?Никой никого не обвинява, казвам, че аз лично познавам няколко такива случая около мен-не съм визирала никого от тук присъстващите, че да  се отплесваме... PeaceНяма нужда от обяснения и подробности в личен аспект.Нали съм обяснила, за какви случаи пиша, не съм обвинила никой с наистина болно дете...


  Ами ако има кой да ми ги гледа през зимата и аз бих ги спряла,ама тц...
  Лятото обяче свекърваъа е свободна и ги гледа,нали не очакваш да ги отпиша пт градина заради това,че баба им иска да им се порадва.
  Ако и твоето има кой да го гледа и ти би постъпила така...

Не не бих,,,има кой да го гледа иначе WinkИ пак казвам-за съвсем други случаи съм написала, ама който иска-да чете... TiredМнимо болни какво ти говори?

# 101
  • Мнения: 5 468
Дамаянти, щом е за яслата - няма проблеми. Аз помислих, че за ДГ са ти обещали. И без номер става там...
Едно време Гери като я записах в яслата, също не ми дадоха номер. Когато й оправих документите с изследвания, направо отидох, занесох ги и ми казаха на другия ден да я водя.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти, щом е за яслата - няма проблеми. Аз помислих, че за ДГ са ти обещали. И без номер става там...
Едно време Гери като я записах в яслата, също не ми дадоха номер. Когато й оправих документите с изследвания, направо отидох, занесох ги и ми казаха на другия ден да я водя.

Мерси много  Hug
Но се чудя друго.Тя наистина спомена, че проблема е с градината, но каза, че ако детето е на ясла там после автоматично отива в градината. newsm78 При вас не е ли така???Нали Гери ходеше някъде по едно време?Не и ли стои мястото???

# 103
  • Мнения: 5 468
При вас не е ли така???Нали Гери ходеше някъде по едно време?Не и ли стои мястото???
Гери ходеше в ясла, където няма детска градина. Само ясла.
Иначе съм чувала, че дори да е ходило в ясла с ДГ, трябва пак да се подаде молба, че продължава в тяхната ДГ.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 569
Как е при нас. Записах децата на градина , когато бяха на 11 дни т.е., когато им излязоха актовете за раждане бяха извън групата ( за малко но извън, защото са родени в края на годината - октомври).
При нас има 3 групи ясла , в които има набори от 2004 до 2006 и само 1 група градина за набор 2004. През септември м.г. имахме родителска среща на яслата и изрично ни бе обяснено, че не е нужно да се подават нови молби, а  само като излязат списъците за градина ( към март- април 2007) сме длъжни да потвърдим писмено участието си и от септември 2007 сме на градина. За яслата съм подавала съвсем отделна молба 2-3 месеца преди да тръгнат на ясла
Т.е. не се преминава автоматично ( поне при нас и считам, че е редно да бъде така, защото те не са врачки да знаят ще продължите ли там или не).
Има нова наредба на бат Бойко ( не я тнамерих в сайта на общината), но директорката ни обясни новостите, касаещи класирането на децата за д.г.
1. Водещото е да са от микрорайона на градината ( т.е. от блоковете/къщите около нея)
2. Предимство има второ дете , ако първото вече посещава дадената градина ( близнаците са без предимство  Whistling)
3. Предимство имат деца инвалиди, пълни сираци и деца на родители инвалиди.
Преди н.г. ходих пак (щото съм нахална Blush) и ми казаха, че сме в групата вече, защото много деца са отпаднали поради една или друга причина. Списъците бяха готови в чернови вид и даже си записа, че ме е уведомила. Пак ми каза, че когато видим окачен официален списък на вратата е задължително писмено да потвърдим  .Това е при нас за набор 2004

Общи условия

Активация на акаунт