Парфюмни размисли и страсти - 283 април 2023 г.

  • 83 012
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 635
Момичета, някой дали може да се включи с коментари/ мнение за Hermes Rose Amazone? Имам бегли спомени, че преди години съм го тествала на някое летище, стори ми се интересен, но после не съм имала възможност за тест на кожа. Имам опция да придобия на сляпо парфюма сега, но  ми се иска поне едно мнение да чуя. Благодаря! Flowers Bouquet

# 706
  • Мнения: 31 381
Много силна млада роза с грейпфрут. Хубав е, без да е нещо особено. Подходящ за жегите и трае около 4-5 часа. Трябва да извадя моя, вече е топло и е за него.

# 707
  • Мнения: 635
Благодаря, densi, доколкото разбирам е сравнително безопасно за покупка без тест на кожа. Май ще рискувам, марката е предпочитана от мен.

# 708
  • Мнения: 162
Нов Frederic Malle - Heaven Can Wait, ирисов, излиза септември тази година:
https://nosefragrances.com/heaven-can-wait-2023-frederic-malle/

От колекцията на Ormonde Jayne имам доста бутилки (12 май?), разбираме се с нейните неща (или просто не съм намерила време да се отърва от повечето; не знам кое от двете 😅). Най-любим ми е Frangipani, но аз умирам за белоцветни, и колкото по-мръсно тропически, толкова по-добре😁 Champaca е с не от мен, в сравнение е далеч по-блед и скучен, не особено екзотичен, с повечко дрЪво. Нищо общо със съименника си на Том Форд, който е тръпчив, презрял, алкохолен, леко накиселяващ и адски чувствен. С Tiare е същото, блед и дръвнест. С новата Sakura се харесахме ужасно, великолепен свеж бадемово-цветен gourmand, носих я непрекъснато тази пролет. Ако я намериш, препоръчвам горещо. Ta'if ми беше една от любимите рози преди десетина и повече години, по-лека и носима версия на великата ми розова любов (и понастоящем долно спряна) Tauer Une Rose Vermeille; към днешна дата обаче е напълно неразличима в морето от кехлибарени/ориенталски рози.
Tolu e опит за Шалимар с много захаросана синя слива, която особено в началото го превзема изцяло, тоест си понамирисва на конфитюр.😅 Бих пропуснала.
Мнения за Guerlain Aqua Allegoria Teazzurra? Попадна ми изгодно, а съм пропуснала да се запозная, когато е бил в обръщение (Алегориите по принцип са ми малко досадни)

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
От български сайт мога ли отнякъде да открия Gucci By Gucci Pour Homme?

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
От български сайт мога ли отнякъде да открия Gucci By Gucci Pour Homme?

Например тук: https://www.notino.bg/gucci/by-gucci-pour-homme-toaletna-voda-za-mzhe/

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
Много благодаря, до скоро навсякъде ми излизаше изчерпан. И ми излизаше само Guilty варианта.

# 712
  • Мнения: 7 198
Моля за кратко описание на Dioriviera. Как се усеща и усеща ли се изобщо смокинята?

# 713
  • Варна
  • Мнения: 1 924
Днес тествах новия Idôle Now Lancôme https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Idole-Now-81792.html
Противно на малкото мнения във фрагрантика, на мен ми хареса. Като един любител на рози. Но не го намирам за много летен. Сега ще ми се смеете, но усещам (тествах на ръка, коса и врат) нещо от Бакара Руж, който пък друга страна никога няма да купя.
Още един тест и нищо чудно да е в списъка за следваща покупка.
Интересно ми е прочета вашите мнения. Аз не мога да описвам Flushed

# 714
  • Мнения: 4 119
Аз го търсих за проба миналия уикенд, но не успях да го намеря нито в Дъглас, нито в Сефора. Вие в БГ ли го пробвахте?

# 715
  • Варна
  • Мнения: 1 924
Аз го търсих за проба миналия уикенд, но не успях да го намеря нито в Дъглас, нито в Сефора. Вие в БГ ли го пробвахте?
Да, в БГ. В Дъглас в Делта Планет, Варна. Девойката каза, че е чисто нов.

# 716
  • София
  • Мнения: 6 477
Дами, познавате ли парфюмите на Lorenzo Pazzaglia? Гледам че в Елинор са ги заредили и няколко ми привлякоха интереса, но не се сещам да са коментирани.

# 717
  • Мнения: 4 119
Миналата седмица бях в Елинор и тествах няколко от тях. Бих казала че си заслужават проба, бяха ми интересни и различни, но трайността не е бомбастична. На моята кожа аромата в драйдауна се промени и стана плосък, което ме озадачи (пробвах Sex-Sea). Ще им обърна внимание отново когато ходя в шоурума. Не съм убедена че цената им е напълно оправдана. Ако бяха на -50% щеше да е по адекватно 👌. Това разбира се е чисто лично усещане и мнение. Да допълня, нямат малки разфасовки (10 мл, травъл, тн.) или тестерчета от рода на 1 мл. Тоест явно само на място може да се пробва от тестерите в Елинор. Аз бях в шоурума на Сердика, ако за някого е важно като инфо. Вече са почти готови с ремонта и предполагам скоро ще се преместят отпред (ако това говори нещо на някого) Simple Smile

Относно Idole Now съм наистина учудена че в Парадайз го няма никъде. Сега се сетих че ходих и в Нотино. Че ще дойде, ще, но сега съм още по заинтригувана с тази препратка към Бакара. Ще продължа да го търся 👍

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 22:48 от Lale_Lili

# 718
  • София
  • Мнения: 974
Част от колекцията на Lorenzo Pazzaglia съм тествала на блотери, т.е. не съм я разучила пълноценно, но от това, което пробвах на хартия, набелязах 3 за по-внимателно проучване, ако ми изпадне възможност (мостри и отливки не смятам да търся/купувам, не ме заинтригуваха достатъчно): Cherry Ink (козметична черешка, с малко горчивина, предполагам, че е от мастилото и бадемите), Carbonara (приятна, уютна пиперена ванилия без лепкава сладост) и Adam and Eve's Dress - зелена смокиня, умерено подсладена, стори ми се, че базата е силно амброксанова, така че да се има предвид, ако някой има непоносимост (аз нямам, но прекомерни дози понякога ми дотягат). Според първоначалното ми впечатление, Черешовото Мастило и Карбонарата са с умерена плътност и интензивност, а Адам & Ева усетих като доста агресивен парфюм - от тези, които имат за цел бързо да грабнат вниманието. Виждам, че и заявката на самата марка/парфюмер е в този дух - да предложи експресивни, ярки парфюми с голяма трайност и шлейф (https://www.fragrantica.com/designers/Lorenzo-Pazzaglia.html). Black Sea например е в стилистиката на Megamare Orto Parisi и други подобни, така че с него се плува във водите на течение, което е популярно от години. И двата парфюма са от 2019, интересно. Wink
Аз съм на друга вълна в момента, носят ми се по-меки и фини парфюми.
Редовната цена е 284 лв за 50 мл (с код в Елинор пада до около 240 лв). При положение че парфюмите са екстракти и марката е инди, няма как цената да е много по-различна, отделна тема е дали в тази ценова категория са най-доброто - въпрос на лична преценка е, разбира се. Simple Smile Бутилките (по-скоро етикетите и кутиите) за моя вкус са кичозни и ако някога харесам нещо достатъчно за покупка, ще е голяма борба да се примиря с вида им. Grinning
Марката беше отразена в няколко статии на Фрагрантика за тазгодишното изложение в Милано, в една от тях пишеше, че щандът бил сред най-посещаваните. Виждам, че и в Youtube вече има доста ревюта. За мен остава лека загадка защо точно тази година се вдигна шум около марката, при все че първият парфюм е от 2015. Най-активните години са 2021-2023, през 2022 са пуснати цели 9 от общо 22 парфюма, отбелязани във Фрагрантика.
Два любопитни факта за сайта на марката: само на италиански е (аз поне не виждам бутон за английски/други езици, но предвид часът от денонощието...) и има брояч на посещенията, който е видим за обикновени посетители - греят едни големшки цифри... Smirk

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 12:15 от Klodilia

# 719
  • Мнения: 39
https://fragrancebg.com/
Някой поръчвал ли е от тук? Оригинални ли са ?

Общи условия

Активация на акаунт