Парфюмни размисли и страсти - 283 април 2023 г.

  • 82 932
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 301
https://fragrancebg.com/
Някой поръчвал ли е от тук? Оригинални ли са ?
Въпросът ви е за съседната тема за изпитаните сайтове.

Търся си антидот срещу противните клонинги и имитации на Ерба Пюра, Кирке и всякакви подобни потни вонящи и нахални миризми. Особено в кола с климатик е истинско мъчение.
Вече си нося отливки от най-любимите ми и неутрализиращи ужаса парфюми в чантата и пръскам на носни кърпички, които ползвам като противогаз.
Не мога да приема тази "мода".
Ако някоя от вас има същия проблем, ще се радвам да сподели как го решава.
Парфюм за деня - Fendi Furioza.

# 721
  • Мнения: 31 366
Аз имам същия проблем, няма решение засега. Чакам да отмине модата на тези чорапени мускове. Онзи ден донесох на колегите, които масово ползват копия разни на Ерба Пюра, истинската. Абсолютно всички до един я харесаха и пожелаха, докато не и чуха цената. Другите са с копия на Бакара. В метрото също има два потока.

# 722
# 723
  • Мнения: 653
Божкее, мислех си, че съм само аз! 🥹
Ерба, Кирке и Бакара са трите най-най-най използвани ужаса покрай мен, които ми обръщат стомаха наопаки.
Чудя се, наистина ли толкова им харесват  на поливащите се, или просто, защото са модерни (както е прилежащото им противно определение "хитачки")?!
Аз отвръщам на удара с добрия стар, не по-малко неприятен за мнозина, Уоманити. 😁 И много ми е кеф!

# 724
  • Мнения: 301
Въпрос на нос, явно за повечето хора тези миризми далеч не са неприятни.
Аз обаче съм ужасна лисица и всичко извън моите възпрятия и дефиниции за красив аромат автоматично отива в графата "ужас". За сметка на това се кефя на терпентин, асфалт и мокри камъни след дъжд.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 13:04 от BillieCross

# 725
  • Мнения: 2 212
Днес съм с Mancera Jardin exclusif. Рядко го нося, защото е термоядрен и многолик. С два спрея отдалече сутринта в колата щяхме да се задушим. Едва сега 4часа по-късно поутихна. Въпреки това трупове след мен няма, както и няма човек, който да пропусне да направи комплимент.

# 726
  • Мнения: 2 263
Леле,мислех си,че само аз беснея срещу масовите дюпове и др.на Кирке и БАкара,ужас е по улици и магазини.Да не чуя за Монтал,не знам защо преди са ми харесвали,но масово са имитирани в отвратителни подобия.
Антидот са ми старите класики,един Шанел винаги ми опрвя настроението,тях трудно ги копират и не ги носят масово😀.

# 727
  • Мнения: 7 721
Много ,много обичам jardin exclusif ,  носи ми усмивка и добро настроение.
Кирке вече нося много рядко , наистина всеки втори е с него.

# 728
  • Мнения: 919
аз усещам нещо много тошнотворно в тези клонинги, нещо сладникаво тръпчиво и леко загнило, включително в Жардан Ексккузиф, което ми причинява мигрена. На този фон Кирке ми е като закачлив полъх. Неутрализирам с количества Бакара, More than words и Делина, те са непробиваеми.

# 729
  • Мнения: 371
В Парадайс освен че навсякъде мирише на Бакара и Ерба Пура, всеки път ми дават и блотер напръскан с подобен аромат хаха Може и Кирке да е, и той е доста популярен

На Тициана Теренци повечето неща които пробвах миришеха подобно на Кирке. Същата формула - силен мускус с плодове, тук таме нещо по-сладко.

Като цяло не са ми неприятни, даже Ерба Пура е един от парфюмите за който съм получавала доста комплименти, но когато нещо стане прекалено популярно бягам от него

# 730
  • София
  • Мнения: 4 066
Някой запознат ли е с Turtle и  Bianco Puro на Tiziana Terenzi? Пирамидите са интересни, но малко ме притеснява толкова уд. А техните парфюми са много своеобразни и не смея насляпо да поръчвам. От 6-7 разносени парфюма, пълна бутилка си взех само Андромеда и Порпора, като и тях слагам в особени настроения.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 7 030
Често усещам полъх на Кирке, носещ се от мъже.

# 732
  • София
  • Мнения: 617
Странно, повечето търсите траен парфюм с шлейф, а се възмушавате от носещите такива около вас.
И как точно се неутрализра непоносим за вас парфюм с  ваш любим, но непоносим за друг?
Затова парфюмът трябва да е дискретен, а не облак около носещия го.

# 733
  • Мнения: 301
Geos, нещо не сте разбрали. Не зная кого визирате, но точно аз не търся зашеметяващи и обсебващи шлейфове. Нормално е да не толерирам този тип агресия от околните с химическите оръжия Simple Smile освен това не насищам пространството около себе си с "любими за мен, но непоносими за други". Пръскам на кърпичка и си запушвам носа, така неутрализирам.
От комплименти не се нуждая, за да ми е окей настроението.
И сега какво, трябва да се извинявам, че не ги понасям, така ли? Едва ли не ние, непонасящите, сме един вид нетолерантни. Айде няма нужда, аман от толерастия.

# 734
  • Мнения: 2 212
Е то всеки носи парфюм за лично удоволствие, комплиментите са бонус, търсени или пък - не, няма как да ги спрем.
Няма как да сложа нещо, което не харесвам само за да е угодно на тълпата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт