Парфюмни размисли и страсти - 283 април 2023 г.

  • 82 931
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 263
Geos,никой не е казал,че търси шлейф в случая-напротив,говорим и ние за дискретност,напук на всички ароматизатори тип имитация на някои масовки,с които можеш са задушиш напоследък и с които младо и старо се е офъскало до полуда😂..и да,хубаво ми е после да си подуша нещо мое,което не налагам така режещо в пространството.

# 736
  • Мнения: 919
Вижте сега, има шлейф и шлейф. Като говорим за българските реплики и ексклузивните градини на Мансера, малко са ги предобрили работите. Едно е аромат , друго е термоядрената бомба да убива носните кухини в радиус 10 м и това в продължение на 12 часа.
Сравнено с това Кирке и Бакара са свеж полъх....
Всъщност, точно това е разликата за мен, защото в сиаж и горните две и Ерба са доста въздушни и  сочни, докато копията и мансера са по скоро тежки и задушливи, особено с онази главоболна и твшнотворна сладникава телесна съставляваща....
Не понасям Кирке, но другите Тициани не съдържат вкисналия мускус на Кирке и са доста различни. Бланко Пуро е аромат на прах за пране (на чисто), напомня ми малко на white fire, arethusa и muse на zarkoperfume, не са моите и не съм ги изучавала пидробнo.
Тutle  е един от най- прекрасните плодови Тициани. Мощен, но не прекалено, сложен, добре балансиран плодово-дървесен и не твърде сладък. За мен е шедьовър и аромат, който 100%  ще подновя

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 16:29 от Солена Луна

# 737
  • Мнения: 154
Често усещам полъх на Кирке, носещ се от мъже.



Аз съм, един от тях! Wink
Страхотен аромат, особено когато го носи, мъж! Nature Sunny

# 738
  • София
  • Мнения: 6 472
Ходих да си взимам една поръчка от Дъглас и си нямах работа да тествам някои от екстрактите на Byredo.
Ванил Антик много ме грабна, много хубава ванилия, не сладка, с дървесна подложка и нещо опушено. Пак ще се тества, но на първо време много ме грабна.
Казабланка Лили също ми се стори много красив, но бързо изчезна, което е странно. Предполагам Ванилията е много силна и затова него го изгубих, ще го тествам пак самостоятелно.

# 739
  • Мнения: 31 366
Прекрасен парфюм е ванилията.❤

# 740
  • Мнения: 7 174
Моля за кратко описание на Dioriviera. Как се усеща и усеща ли се изобщо смокинята?

Някой нещо да каже преди да затворят темата?

# 741
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 162
Да ви кажа аз имам обратния проблем на вашия, страшно много ми липсва да усетя някой с парфюм на обществено място. Винаги се радвам ако ми се случи, независимо от парфюма, но е много рядко. Живея и работя в град, сравнително голям, т.е пълно е с хора навсякъде от всякакви прослойки. Писала съм много пъти, не искам да се повтарям - парфюмите тук, ако се ползват изобщо е изключително пестеливо и някак не представляват такъв голям интерес както е в Европа (макар че ютюб изобилства от ревюта, реалността тук е че парфюмите не са масово залегнали както е в Европа). Доста самотно хоби, ако имате желание споделете как е в други страни.

Благодаря на момичетата които се отзоваха по моето питане за Ormonde Jayne, много ми бяхте полезни. Купих си роза в саксия, от нея се носи чуден аромат и съответно бях привлечена от парфюми с аромат на роза. Оттам попаднах на Тайф и на Ормонд Джейн като марка но май всъщност просто ми се носи парфюм с роза, без значение на марката. При 25+ парфюма обаче вече забравям какво имам в колекцията. Реших в крайна сметка че Клое Абсолу и Мис Диор Роуз Есънс които имам ще свършат работа да ми задоволят каприза. Сигурно има много още по-красиви рози но засега се кротнах с тези две които имам.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 23:43 от Athena

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 2 105
Някой, който ползва Versace Bright Crystal Absolu би ли споделил как намира трайноста? По принцип ми харесва и търся оферти, но днес го тествах на китка и докато се прибера нищо не усещах... а уж е EDP.

# 743
  • Мнения: 1 138
Моля за кратко описание на Dioriviera. Как се усеща и усеща ли се изобщо смокинята?

Някой нещо да каже преди да затворят темата?

Аз  пробвах Dioriviera. Възприех го като тръпчив и зелен аромат, от сорта на шепа синтетични диви билки. Смикинята едва в дарайдауна се усеща и то бегло, когато парфюма се закръгля и става по-приятен, но не е сладка или сочна. Роза не усетих като такава, явно е по - скоро като облагородяващ компонент в този иначе малко грубоват аромат.
Напомня ми на друг парфюм, обаче не мога да се сетя на кой. Откъм трайност се представи добре, а и е силен.
Обаче като цяло на мен не ми хареса особено от първо впечатление и тест на блотер.

# 744
  • Мнения: 470
На мен също са ми вече ужасно противни  тези имитации на Кирке, ЕП и БР540 и вонливите облаци, които усещам при всяко излизане сред хора 🤢
Вече няколко години няма промяна, те са навсякъде безпощадни талази. Във влак, на черно море, в кръчми, кебапчийници, молове, открити пазари и супермаркети. Аман значи.
Често носени като алтернатива на прането и къпането също.
Не си представям колко е натегната обстановката по нощни клубове и чалготеки у нас, не съм имала възможност да посетя скоро.
По принцип на мен ми е приятно да усетя парфюм от някого, ако се познаваме винаги казвам, че ми харесва, питам какво е, прави ми хубаво впечатление. Когато човек е спретнат и парфюмиран това го прави поне 50% по-симпатичен за мен. Обаче тези неща, които се стелят из държавата, не мога и парфюм да ги нарека, са просто отблъскващи.
Никога не съм носила ЕП или Кирчо, но съм сигурна, че не миришат така лошо, дори да са силни и натрапващи се.
Просто хората явно не усещат, че тези течности са неприятни, нямат достъп или интерес към парфюми и са взели което има колежката или комшията с най добър коефициент цена спрямо токсичен облак, така де, шлейф.
Нямам друго обяснение на ситуацията.
Дамите, носещи Уоманити и Фуриоза
- high five от мен! И аз си ги нося с удоволствие и за самоуспокоение 😁
И понеже темата е за размисли и страсти няма да се извинявам, ако някой се е обидил.
По другата тема :В момента живея на село и в ежедневието си не срещам никого с парфюм. Кози има няколко, овце и сезонни цветя, това е обстановката.
Преди бях в западна Европа, почти никой около мен не носеше парфюм осезаемо и аз много се притеснявах да ползвам в офиса. От друга страна по магазините имаше огромен избор и беше рай за носа ми.
Преди това и в близкия изток съм живяла и там от всякъде се носеха удове и всякакви непонятни за твърде младия ми тогава нос. Имах много силно обоняние и почти никакви парфюми не понасях върху себе си физически. Но там разнообразието и изобилието са просто като в митичния рог, нищо чудно, че всякакви само провъзгласени ютюб гурута емигрират там, за да правят и продават свои парфюми.
Далечния изток беше много слаба работа в това отношение, масово много нежни, леки и ненатрапчви парфюми се предлагаха и изключително рядко да усетиш от минувач или близък. Имах едно малко 5мл  Диорче Хипнотик Пойзън и макар да ползвах буквално по една точка (беше dabber), разделена между 2 китки и врат, няколко пъти са ме питали какво е това чудо, толкова силно 😨 За 2 години не бях успяла и 2 комплектчета от дюти фри с по 4 миниатюрки да употребя.
В резюме - това е наистина самотно хоби, да. Аз го възприемам и по-скоро като изкуство за съзерцание и малко консумация, отколкото активно социално занимание. Повечето ми близки изобщо не се интересуват. Но пък се запознах с няколко прекрасни личности чрез форума 💖

# 745
  • Мнения: 214
Здравейте,

По темата за силните парфюми, не мога да я подмина и да не се изкажа: За мен проблемът с натрапващи, неприятни и превземащи пространството ухания не идва от силни и главозамайващи парфюми (за съжаление), а от естествените телесни аромати, които се разнасят неконтролируемо от всякъде. От подобни "парфюми" и на мен ми се повдига, но никой не ме пита. Затова, и аз не питам никого, когато се изкъпя (както, явно не е прието за всички) и се напръскам солидно с любимия ми аромат.

# 746
# 747
  • Мнения: 301
Hristina H, ще си позволя да изразя леко несъгласие.
В доста от арабските парфюми, които сами по себе си са оригинални, я има тази остра миризма на плодов муск, която бие на пот и мръсно. Подобна нотка се долавя и в "нормални" и безобидни парфюми, ако се прекали с тях.
Отделно го има и силно химическия нюанс на некачествените удове, често омесени с тежки мазни рози. Марки няма да цитирам, излишно е, имитациите им са повече от кошмарни.
Тук изобщо не става въпрос кой колко често се къпе - това е допълнително утежняващо обстоятелство, но по-скоро е вторичен проблем. Същинският проблем е масовата тенденция с нокаут в носа от брутални ухания, които нищо чудно да скапват още и още носовете и очаквано хората с липсваща парфюмна култура и информираност да ги харесват и ползват.
Не познавам парфюмния ви вкус и нагласи и смирено прося извинението ви, обаче тази гнус е растителният еквивалент на вонята на нерез със същия задушаващ и остър ефект върху сетивата. Затова и продължавам да протестирам публично и демонстративно да си затискам носа с кърпичка. Факт, аристократите при среща с некъпаното простолюдие са правели същото, има го в не един филм или роман. Само че тук не са само некъпаните, а цяла една наложена тенденция без изгледи за затихване.
Семпъл пример - на гости ни идва младо семейство, и двамата медицински кадри, категорично чистоплътни хора. От косите на момичето се носи тънко ухание на шампоан, обаче тя вади едно малко ментенце на ЕП и се фъщи доволно на двора ни. Подарих ѝ Liu Jo Milano, та да има олфактивен мир Sunglasses

# 748
  • Мнения: 921
https://fragrancebg.com/
Някой поръчвал ли е от тук? Оригинални ли са ?
Въпросът ви е за съседната тема за изпитаните сайтове.

Търся си антидот срещу противните клонинги и имитации на Ерба Пюра, Кирке и всякакви подобни потни вонящи и нахални миризми. Особено в кола с климатик е истинско мъчение.
Вече си нося отливки от най-любимите ми и неутрализиращи ужаса парфюми в чантата и пръскам на носни кърпички, които ползвам като противогаз.
Не мога да приема тази "мода".
Ако някоя от вас има същия проблем, ще се радвам да сподели как го решава.
Парфюм за деня - Fendi Furioza.
антидотът е парфюмиращият се да има култура, възпитание, мярка, което Ви харесва повече Blush; каквито и парфюмни вкусове да има човек,  добре е да се съобразява къде ще ги показва, не става въпрос да не си носи човек любимите аромати,  а да мисли малко; иначе в подобни случаи просто трябва да се отдалечиш от източника на талазите Grinning едва ли нещо изобщо помага (цитат от статия за парфюмен етикет: "Всеки човек има свое „лично пространство“, в което се усеща ароматът му – това е на около една ръка разстояние. Околните не би трябвало да усещат аромата на парфюма ви, ако са извън този обсег.
Помнете, че парфюмът е много лично съобщение, което отправяте.")

Последна редакция: пт, 16 юни 2023, 14:56 от Dorry88

# 749
  • Мнения: 214
Hristina H, ще си позволя да изразя леко несъгласие.
В доста от арабските парфюми, които сами по себе си са оригинални, я има тази остра миризма на плодов муск, която бие на пот и мръсно. Подобна нотка се долавя и в "нормални" и безобидни парфюми, ако се прекали с тях.
Отделно го има и силно химическия нюанс на некачествените удове, често омесени с тежки мазни рози. Марки няма да цитирам, излишно е, имитациите им са повече от кошмарни.
Тук изобщо не става въпрос кой колко често се къпе - това е допълнително утежняващо обстоятелство, но по-скоро е вторичен проблем. Същинският проблем е масовата тенденция с нокаут в носа от брутални ухания, които нищо чудно да скапват още и още носовете и очаквано хората с липсваща парфюмна култура и информираност да ги харесват и ползват.
Не познавам парфюмния ви вкус и нагласи и смирено прося извинението ви, обаче тази гнус е растителният еквивалент на вонята на нерез със същия задушаващ и остър ефект върху сетивата. Затова и продължавам да протестирам публично и демонстративно да си затискам носа с кърпичка. Факт, аристократите при среща с некъпаното простолюдие са правели същото, има го в не един филм или роман. Само че тук не са само некъпаните, а цяла една наложена тенденция без изгледи за затихване.
Семпъл пример - на гости ни идва младо семейство, и двамата медицински кадри, категорично чистоплътни хора. От косите на момичето се носи тънко ухание на шампоан, обаче тя вади едно малко ментенце на ЕП и се фъщи доволно на двора ни. Подарих ѝ Liu Jo Milano, та да има олфактивен мир Sunglasses
Каквото и да се сложи на неизмито тяло ще бъде неприятно за околните, но това, което аз искам да кажа е, че е малко прекалено отвращението към тези конкретни "мазни", "гнусни" парфюми. Нормално е, когато нещо е модерно да се ползва и да се харесва от масата. Не виждам нищо лошо и осъдително в това. Изобщо не са толкова неприятни, колкото ги изкарвате. Аз, лично не съм фен точно на тези аромати, но и нямам нищо против тях и намирам за не много любезно да се говори така.Толерантна съм и очаквам същото от околните. Не мога да толерирам само миризмата на неизкъпан човек, това е.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт